Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2014., 14:16   #1401
Quote:
Canis lycaon kaže: Pogledaj post
Iznutra, osim čička - zeleni čaj, sok aloe vere, čaj od vodopije. Ne zaboravi izbaciti višak soli, masti i aditiva iz prehrane...

Aloe vera (biljka ili 99% gel) za vanjsku primjenu - može se mazati u tankom sloju koliko god puta dnevno želiš, a najbolje je to raditi nakon umivanja - ali prvo obriši lice čistim pamučnim ručnikom. Također, ja za umivanje koristim J&J baby sapun s lavandom - ujutro koža izgleda baš svježe.

Inače, već zadnje dvije godine, otkad koristim aloe veru (ako sam u prilici, kupim biljku) koža mi se toliko oporavila da sad prištić (i to jedan ) dobijem samo na bradi, i to isključivo netom prije mjesečnice. Naime, to se teško može izbjeći jer je pojava prištića na bradi usko povezana s pretjeranim izlučivanjem spolnih hormona. Međutim, vrijedi pokušati.
Aloe vera je moj spas ) kao što sam već napisala, svaku večer lijepo otrgnem list i namažem lice, ako je bila koja bolna akna, do jutra nestane, odn.smanji se..
čaj od čička pijem sad drugi tjedan.. neki kažu da se lice zna malo pogoršati (privremeno) al meni je ok za sad...
lilAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 14:28   #1402
gdje kupite aloe vera gel? kolko košta?
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 15:13   #1403
ljekarna, cijena ovisi o kolicini, ja kupujem ESI, oko 50ak kn
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 15:48   #1404
meni aloe vera bas i ne djeluje, nisam doduse probala list staviti direkt na kozu jer ne znam gdje kupiti.
gelove ne volim jer u njih cesto stavljaju mineralna ulja :/

secer - unosim minimalno, mozda 5g dnevno (zbog zobenog/bademovog mlijeka). prirodni secer iz voca ne racunam slastice ne jedem, kao niti kavu. od alkohola samo crno vino, ponekad.
mlijecne proizvode isto ne, eventualno posni sir/fetu jer su mi fini.
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series

Zadnje uređivanje *tearsinheaven : 13.08.2014. at 16:00.
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 22:21   #1405
Quote:
ultramundane kaže: Pogledaj post
gdje kupite aloe vera gel? kolko košta?
Quote:
BlackCandy kaže: Pogledaj post
ljekarna, cijena ovisi o kolicini, ja kupujem ESI, oko 50ak kn
I ja kupujem ESI jer mi se pokazao najboljim dosad! Točniji naziv bi bio: Aloe Vera ESI gel vitamin E + tea tree oil, 99,9%, hypoallergenic skin care system. Tubica je od 100 ml, ali traje jako dugo jer se tog gela stavlja samo mrvicu (vel. lješnjaka). Ambalaža je neke bljedunjavo žute boje, s prikazom lista aloje i nazivom proizvoda.

Ja svoj kupujem u DM-u (zasad našla samo u onome u Ilici, kod Uspinjače), imaju svoju ljekarnu na katu tog prostora, a koštao me mislim 45kn. Znam da i svaki veliki Konzum ima bočicu aloje (ne znam na kojem odjelu jer ondje ne kupujem), a košta 35kn, bar je tako bilo prije godinu dana. Mislim da je isto 99,9%-tni, ako ne i 100%-tni gel. Doduše, ne znam kolika je militraža bočice.

Inače, biljku aloe vere možeš kupiti u svim boljim prodavaonicama cvijeća (npr. jedan simpa dučkas u centru Cvjetni), a cijena se kreće oko 40kn. Oba proizvoda su isplativa, a biljku možeš koristiti na sljedeći način:
  • jedan cijeli list pažljivo iščupaj iz korijena te ga nareži na komadiće vel. 1 cm, stavi u vrećicu, a zatim u škrinju (zamrzivač? ledenicu? frizer? )

Na taj način čuvaš aloju od sušenja, a komadić po komadić koristiš po potrebi. Jedan takav malac je i više nego dovoljan za namazati cijelo lice. Ne zaboravi istisnuti cijeli gel iz alojinih opni.
__________________
Life begins on the other side of despair. - JP Sartre
Canis lycaon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 22:51   #1406
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
meni aloe vera bas i ne djeluje, nisam doduse probala list staviti direkt na kozu jer ne znam gdje kupiti.
gelove ne volim jer u njih cesto stavljaju mineralna ulja :/

secer - unosim minimalno, mozda 5g dnevno (zbog zobenog/bademovog mlijeka). prirodni secer iz voca ne racunam slastice ne jedem, kao niti kavu. od alkohola samo crno vino, ponekad.
mlijecne proizvode isto ne, eventualno posni sir/fetu jer su mi fini.

Ja šećer jedem jedino u čoksi i kolačima. Na laktozu sam ionako intolerantna već 10 godina, ne pušim, ne pijem ništa osim vode, turske kave i nezaslađenih biljnih čajeva (i pivice ponekad, a to tek nedavno probala i fino mi je).

Voće ne jedem (osim banana) jer mi stvara želučane probleme... Zapravo se ovih dana planiram naručiti gastroenterologu jer mi kojekakvi problemi vezani uz probavni trakt traju zadnjih par godina pa me interesira u čemu je problem. Khm, otišla sam malo u off pa da se nadovežem na prvi dio tvog posta...

Ne koristiš list, već iz njega istisneš gel, i to direktno na ožiljak/ranu/prištić/porezotinu/opeklinu/i sl.

Evo sastav gela koji koristim ako ne naiđem na biljku (pogledaj prethodni post):
  • aqua, aloe barbadensis, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer (neki zgušnjivač), tocopheryl acetate (vit. E), melaleuca alternifolia oil (ulje čajevca), disodium EDTA (?), sodium hydroxide (NaOH), phenoxyethanol (konzervans), potassium sorbate (konzervans), benzoic acid (djeluje protuupalno), linalool (prirodni parfem), limonene (prirodno citrusno ulje)

Još kad bih bila kemičar...
__________________
Life begins on the other side of despair. - JP Sartre
Canis lycaon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 06:51   #1407
hvala ti
ovaj EDTA se često spominje kao kancerogen pa ga izbjegavam, a linalool i limonene mogu iritirati, kao i phenoxyethanol tako da ću u potragu za pravom aloe verom
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 08:36   #1408
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
meni aloe vera bas i ne djeluje, nisam doduse probala list staviti direkt na kozu jer ne znam gdje kupiti.
gelove ne volim jer u njih cesto stavljaju mineralna ulja :/
ja niti u jednom nisam vidjela mineralna ulja, koji su to gelovi?
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 10:46   #1409
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
hvala ti
ovaj EDTA se često spominje kao kancerogen pa ga izbjegavam, a linalool i limonene mogu iritirati, kao i phenoxyethanol tako da ću u potragu za pravom aloe verom
Kein Problem

Hm, malo sam išla istražiti ova čudesa koja si spomenula i doista jesu štetna... Ništ', onda se i ja bacam u potragu za biljčicom

Nego, kako to da onda nemam nuspojava? Koje probleme mogu uzrokovati, znaš li?
__________________
Life begins on the other side of despair. - JP Sartre
Canis lycaon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 14:37   #1410
-izbrisana reklama-

Zadnje uređivanje Acid_2 : 15.08.2014. at 12:24.
Iva92 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.08.2014., 15:37   #1411
Quote:
BlackCandy kaže: Pogledaj post
ja niti u jednom nisam vidjela mineralna ulja, koji su to gelovi?
onaj Čupko ih je imao (imala sam prije njihov aloe vera gel pa sam zapamtila), možda i neli drugi

Quote:
Canis lycaon kaže: Pogledaj post
Kein Problem

Hm, malo sam išla istražiti ova čudesa koja si spomenula i doista jesu štetna... Ništ', onda se i ja bacam u potragu za biljčicom

Nego, kako to da onda nemam nuspojava? Koje probleme mogu uzrokovati, znaš li?
ova posljednja koja sam spomenila mogu dugoročno iritirati kožu, imaš na netu i ewg-u puno o tome pa proguglaj ako te zanima
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 15:40   #1412
a da, cupko sam zaboravila, znam da ima jako los sastav
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 16:09   #1413
Quote:
BlackCandy kaže: Pogledaj post
a da, cupko sam zaboravila, znam da ima jako los sastav
yep, koma je, makar ni ostali nisu bolji.

evo ja sam imala ovu, samo manje pakiranje:
http://www.vitacost.com/georges-alwa...-vera-32-fl-oz
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 02:29   #1414
Quote:
zaraaa kaže: Pogledaj post

Inače, najbolje su mi se pokazale one tablete iz dm-a za kosu i za ten.
Jel mi možeš reći koje si tablete uzimala za kosu i ten? Hvala
vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:53   #1415
Kupila bih eterično ulje smilja i direktno ga stavljala na krastice i ožiljke od akni. Hoće li mi to pomoći i kako znam da je to ulje kvalitetno? Našla sam u Aromateki za 190 kn 6ml, u nekom nanotehu je 170 kn, pa na terra organica je 250kn. Kak odlučiti?

Ili mi je bolja opcija kupiti hidrolat smilja (oshashidi je 100 kn, mala od lavande ga ima za 22 kn)? Uopće nemam iskustva s prirodnom kozmetikom niti uljima pa možda pitam bedasta pitanja, a kad krenem čitat tu po temama svašta, niš mi nije jasno

Zadnje uređivanje nemam-iksicu : 26.08.2014. at 14:06.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 15:20   #1416
Nije ti pametno nijedno eterično (osim ajde lavande i čajevca) stavljati direktno na kožu, bez da ih prethodno razrijediš u biljnom ulju. Prejaka su. Pogotovo ulje kao što je smilje. A i nećeš imati nikakve koristi od takve primjene. Samo ćeš potratiti skupo ulje, a ožiljci će ostati. Nije smilje čudotvorno. Tebi treba skup sastojaka.

Za problem koji opisuješ najbolje bi ti odgovarala krema od biljnih i eteričnih ulja i drugih sastojaka koji djeluju na ožiljke. I akne, ako su još prisutne. Ili masnu kožu koja obično ide uz njih. Ne isplati ti se kupiti eterično smilja, obzirom na njegovu cijenu, tvoju problematiku i nedostatak iskustva u aroma kozmetici. Za manje kuna možeš dobiti aroma kremu sa svim gore nabrojanim, prilagođenu tvom tipu kože. Vidi topic Prirodna kozmetika brandovi. Tako ćeš biti bez brige, ne moraš razbijati glavu, i koristit ćeš nešto stvarno korisno i učinkovito.

Hidrolat uvijek dobro dođe, ne može odmoći, al sam po sebi bez cjelokupne ciljano osmišljene njege, ne znam baš da ima neku svrhu. Tu se više radi o sinergijskom efektu.

Što se tiče brandova eteričnih ulja, vjerujem samo u Oshadhi, Pranarom i Florihanu. Od hidrolata Oshadhi, Florame, Florihana. Ne kažem da nema dobrih domaćih proizvođača, vjerujem da ima, ali s njima je obično problem u tome što ne znaš sa sigurnošću što zapravo kupuješ.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 16:07   #1417
Koristila sam Loko immortele kremu sa smiljem, hidratantna je, trebala bi utjecati na flekice i ožiljke. No kako sam ju kupila pred ljeto bila mi je preteška za svakodnevno korištenje. Koža mi nije masna, čak ni T zona, onako je... mješovita što se tiče proizvodnje sebuma, tu i tamo kad je vruče mi se zna zamastit, no sklona aknama.
Njih dovodim u red ali mi nenormalno ostaju ožiljci, dirala ja prišt ili ne. U principu imam odgovarajuću preparativu koja me dovodi u red, ali treba mi nešto s čime bih tretirala lice ujutro/preko dana. Kupila sam hidrolat smilja ipak od Oshadhi, čisto za probu i tretirala bih krastice njime, možda brže otpadnu. Inače koristim aloe veru preko dana za neka problematična područja.

Hvala ti na odgovoru i super kaj si me odgovorila od kupnje ulja.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 18:40   #1418
Pozdrav, precitao sam manje vise temu i jako je dobra. Treba mi savet. Imam seboreicni dermatitis (crvenilo, perutanje) na temenu i oko usta, s tim sto oko usta imam i akne. Najvise mi je pomagalo jojobino ulje (oshadi) koje oko usta namazem ujutru, kao i sat vremena pred pranje kose. Koristim to vec kontinualno od 7. meseca ove godine, ostala mi je jos petina boce (koja je 100 ml), pa sam mislio da to pomesam sa uljem lesnika (50 ml) i mozda jos necim ( ne znam sta je dobro za seboreju) i da sa tim nastavim. Takodje uvece i preko dana kad sam kuci namazem limun na lice i to mi takodje pomaze oko akni. Moje pitanje je sta je najbolje dodati u mesavinu jojoba+lesnik, i da li postoje bilo kakva ogranicenja u duzini koriscenja svega toga u kombinaciji sa limunom na ovaj nacin? Hvala.
Theryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 20:05   #1419
Ne znam za limun i akne ne bih se u to miješala niti preporučila.

Maske od zelene gline 2 x tjedno bih, kao i puno toga drugoga no to je dugačka priča...

Lješnjak i jojoba će ti isušiti kožu, lješnjak može no dodaš još i plod divlje ruže ili bar neven.
Takvu kombinaciju možeš koristit beskonačno.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 12:07   #1420
vlasnici problematicne koze, imate li iskustva s maskama od aspirina? citam po interetima da dosta pomazu kod upala, flekica, tena opcenito.

smiksala bih masku od neema, cinka, aspirina, glicerola i hidrolata (gavez i lipa) pa me zanima mogu li takvi sastojci ici skupa.
__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.