Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2011., 02:32   #21
Quote:
dajc12 kaže: Pogledaj post
Jesi punio preko računala ili preko punjača?
Ja sam imao Legend preko punjača mi je napuno od zero do 100 kakvih sat i pol,na kompu malo duže....
Preko računala, USB-microUSB.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 12:35   #22
Preko kompa je uvijek sporije.
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 12:17   #23
ma to je glupost da traje baterija samo 12 sati. i još treba paziti kak ga koristiš, savjeti tipa -smanji svjetlinu ekrana, ne koristi 3g, gasi programe. pa mislim onda si tak mogu kupiti i nokiu 3310 jer ovo gubi smisao da sve imaš a moraš paziti. samsung i900 omnia mi traje barem 2 dana uz puno korištenja interneta, slikanje, barem sat i pol razgovora dnevno
spužvabob85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 13:30   #24
Ma, nije 12 sati, meni traje oko 24 sata, možda koji sat više, a dosta ga koristim.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 17:12   #25
Kako rješavate problem jako male memorije? Nemoguće je imati par ozbiljnijih aplikacija i već si potrošio svu memoriju. Da sam ja sad natrpao s ne znam čim ne bi riječ rekao... ali još nisam ni došao do toga da stavim neku navigaciju ili sl. a mjesta nema!!

Google maps - 11,04 MB
Memorija kontakata - 6,56 MB
GO Weather - 4,31 MB
Trambus - 3,21 MB
Večernji list Lite - 3,19 MB
GO SMS Pro - 3,04 MB
Tapatalk - 3,02 MB
AccuWeather.com - 2,85 MB
GO Contacts - 2,74 MB
Docs - 2,67 MB
LinkedIn - 2,58 MB
Sat - 2,56 MB
Gmail - 2,37 MB
Google Reader - 2,33 MB
AndZET - 2,30 MB
eBay - 2,22 MB
SoundHound - 2,21 MB
...
još par od po mega-dva i to je to.

S ovim sam na samo 9 MB sl. memorije. A di bi bilo da sam stavio bilo koju malo veću aplikaciju iznad 10 MB.
Nisam našao kako rootati ovaj mobitel, a na SD je prebačeno sve što se moglo.
Bezeveze!
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 14:16   #26
Zašto se ne mogu spojiti na HTC sense?

Pokušavam s uređaja (Wildfire S) i dobijem poruku: "Nemoguće odrediti vašu regiju / Nemoguće dobiti regiju od poslužitelja"

Uključio sam apsolutno sve što je potrebno za određivanje položaja (gps, preko operatera...)

Napravio sam račun s računala, pod izaberi zemlju nema Hrvatske (možda je u tome problem) pa sam zbog jezika izabrao UK. Ali za završetak registracije me traži da napravim login s mobilnog uređaja, a to ne ide....
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 23:01   #27
kakve su vam slike i video pri umjetnom svjetlu i noći.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 21:14   #28
Baterija

1. puniti preko punjača a ne preko kompa. Punjač ima izlaznu snagu 1A (output 1000 mA) a komp manje (duže traje i dugoročno nije dobro za bateriju). Bateriju puniti kad kapacitet padne na 30%. Većina nas ima naviku od Ni-Mh baterija isprazniti ih do kraja pa onda puniti, LI-ION baterije baš suprotno - kod svakog potpunog pražnjenja izgube djelić kapaciteta.

BTW Preko ebay-a ili dealextreme-a možete naručiti dodatne punjače (cca 2$) i usb to micro usb kablove (cca 1$) pa ih držati na poslu ili gdje već treba. Punjači su univerzalni jer imaju USB izlaz, pazite samo na izlaznu snagu, treba biti output 5V i 1A (1000 mA)

2. usluga lokacije nije neophodna 0-24h a ždere bateriju, isključite ju: Postavke > Lokacija > isključite "koristi bežične mreže" i "koristi GPS satelite". Uključite samo kad treba.

3. pozadinski podaci također gutaju bateriju, isključuje se: Postavke > Računi i Sinkronizacija > Pozadinski podaci.
Ja sam ipak odustao od isključivanja ovoga jer mi je bitnije da se Gmail i dr. redovito ažurira.

4. Instalirajte neki "task killer", automatski gasi aplikacije i štedi bateriju.

5. WI-FI i Bluetooth također držati isključene i uključiti samo kad treba, sekunda posla; spustite "roletu" pa u "brzim postavkama" poklikate sve što vam trenutno ne treba.
Roleta ja zovem ovu traku za obavijesti u glavnom ekranu koja se spušta odozgo prema dole.

6. Način rada mreže izaberite "samo GSM", na 3G čak i standby više troši bateriju a razlika se vidi samo kod surfanja (za razgovor je nebitno je li 2G ili 3G). Kad idete surfat uključite "GSM / WCDMA automatski" Postavke > Bežični pristup i mreže > Mobilne mreže

7. instalirajte software s Android Marketa koji brine o trajanju baterije. Kad isprobate koji je koristan - postajte tu na Forum

8. svjetlinu ekrana ostavite na "automatski", to je default postavka i ne treba mijenjati.

P.S. znam ja da je ovo sve gnjavaža, i meni je, i rado bih da ne moram voditi računa al što je tu je... Meni sad baterija traje 2 dana, aktivno koristim otprilike 1-2 sata dnevno (razgovor, sms, surfanje, fotoaparat tu i tamo), tj. nakon 2 dana padne na 25-30% kapaciteta pa ga stavim punit. Eto.

Zadnje uređivanje Metallic Crnac : 29.07.2011. at 21:24.
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 21:35   #29
Taks killer je nepotreba ako imate Froyo (2.2).

Situacija je sljedeća:
Pokrenete neku aplikaciju (recimo muziku), jedno vrijeme je koristite, zatim izađete i "dodatno" je "ubijete" task killerom.
Nakon pola sata se sjetite da bi opet slušali muziku- i tada je mobitel ponovno mora "ispočetka" pokretati.

Ako je ne "ubijete" task killerom nakon izlaska (običnog izlaska home ili back tipkom)- ona se "pauzira" i svi potrebni podaci o stanju aplikacije se spremaju.
Kada je ponovno upalite- ona se puno brže "odpauzira" i nastavlja kao da se ništa nije dogodilo.

Osim bržeg pokretanja, ne korištenje task killera je bolje i za bateriju.
Jer, procesor više radi (= troši više baterije) ako treba svaki put iznova pokretati aplikaciju (i učitavati sve podatke) nego kada je pokreće iz stanja mirovanja.

Iznimka je korištenje Watchdoga ili tako neke aplikacije koja nije automatski task killer već vas upozorava i pomaže da ugasite "odbjegle" (loše napisane) aplikacije koje troše bateriju više no što je to uobičajeno.

Toliko o tome.
Imate na internetu jako puno rasprava na tu temu (task killeri na 2.2)
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 22:22   #30
Wildfire S ima Gingerbread (2.3.3)

Znači task killer mogu deinstalirati ? Nisam vidio raspravu ali palo je i meni na pamet isto to. Isto razmišljam za Juice Defender ima li smisla... ?
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 18:49   #31
Vibra i net na WildFire S!

Ljudi, vidim imate iskustva s ovim mobom.
Uglavnom, ovo mi je mob sa sekundarnom karticom, hehe, a sa glavnom koristim iPhone i interesira me sljedeće:

1. Isključena je vibra na svim postavkama, a kad unosim web adresu ili pišem SMS i dalje mi se na WildFire S lagano osjeti. Kako to ukloniti?

2. Konkretno, na stranici www.net.hr mi filmiće pušta direktno na toj stranici, što je koma, a na iPhoneu ode na isti taj filmić i pusti ga iz playera sa YouTube-a. Zašto? Jel moguće to isto na HTC-u?

3. Zbog spajanja na ''Market'' me tražio Gmail koji sam unio i sad svi preko aplikacije ''Mail'' mogu ući u taj isti moj mail. Ako uklonim taj račun, kaže da moram resetirati uređaj, bla, bla, pa neću moći na ''Market''. Pitanje je - da li mogu isključiti tu opciju da sam stalno online na Gmailu i da mi svatko tko uzme mob može ući preko aplikacije ''Mail'' u moj Gmail account?

Hvala na pomoći!

Zadnje uređivanje kyur : 01.08.2011. at 19:46. Reason: Sjetio se još jednog pitanja! :)))
kyur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 14:36   #32
Još jedno pitanje...

Quote:
kyur kaže: Pogledaj post
Ljudi, vidim imate iskustva s ovim mobom.
Uglavnom, ovo mi je mob sa sekundarnom karticom, hehe, a sa glavnom koristim iPhone i interesira me sljedeće:

1. Isključena je vibra na svim postavkama, a kad unosim web adresu ili pišem SMS i dalje mi se na WildFire S lagano osjeti. Kako to ukloniti?

2. Konkretno, na stranici www.net.hr mi filmiće pušta direktno na toj stranici, što je koma, a na iPhoneu ode na isti taj filmić i pusti ga iz playera sa YouTube-a. Zašto? Jel moguće to isto na HTC-u?

3. Zbog spajanja na ''Market'' me tražio Gmail koji sam unio i sad svi preko aplikacije ''Mail'' mogu ući u taj isti moj mail. Ako uklonim taj račun, kaže da moram resetirati uređaj, bla, bla, pa neću moći na ''Market''. Pitanje je - da li mogu isključiti tu opciju da sam stalno online na Gmailu i da mi svatko tko uzme mob može ući preko aplikacije ''Mail'' u moj Gmail account?

Hvala na pomoći!

Dakle, četvrto pitanje po redu...

Jel moguće ikako na SMS-ovima isključiti predvidljivi unos teksta?? Živo ubojstvo...


Nitko nema WildFire S????
kyur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 23:45   #33
Nešto riješeno!!

Ljudi, trgnite se malo, da taj mob ima jabuku umjesto natpisa, već bi sve bilo puno postova, hehe... ))

Uglavnom, odgovore na prvo i četvrto pitanje sam našao, još mi ostaju drugo i treće... Ima netko ideju???
kyur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 16:04   #34
jel netko primjetio kako wildfire s dođe u bonbonu 1600 kuna (nikakva pretplata i slično) a kod ovih kriminalaca u oglasnicima 1850 kuna?!!!
ivan99cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 16:46   #35
Vjerojatno zato jer je u ograničenim količinama.
Isto kako je bilo i sa X8.

A, i ako ti treba mobitel za Vip/Tele2- trebaš platiti dekodiranje pa te dođe na isto.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 18:23   #36
Quote:
ivan99cro kaže: Pogledaj post
jel netko primjetio kako wildfire s dođe u bonbonu 1600 kuna (nikakva pretplata i slično) a kod ovih kriminalaca u oglasnicima 1850 kuna?!!!
Hehe, je, ja sam ga kupio u Bonbonu za 1600 i mislio sam da je neka akcija, na što mi je rekao čovjek u Algoritmu da će tolika cijena biti dok ih sve ne prodaju...

Da, upravo se to desilo i sa X8, odličnu su stvar napravili, a najbolje od svega je što samo stavim svoju 99 karticu i rokam...


Inače da se nadovežem na prijašnji upit - meni baterija na ovom mobu traje oko tri sata korištenja...malo WiFi, malo 3G, malo messenger i ode...relativno brzo...obzirom da na iPhone-u za isto toliko vremena provedenih na njemu bi ostalo otprilike 30-35% baterije...to je dosta veliki problem s tim mobom, mislio sam da će bar kao na iPhone-u trajati oko kojih cca 5-5 i pol sati...


Živili!

Zadnje uređivanje kyur : 03.08.2011. at 18:28.
kyur is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 03:22   #37
Kako izbrisati sve kontakte sa SIM kartice? Dok sam selio kontakte sa starog moba prije sinkronizacije s Gmailom, bespotrebno sam ih preselio na SIM karticu, a ne trebaju mi tamo.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 09:40   #38
Kontakti + baterija!

Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Kako izbrisati sve kontakte sa SIM kartice? Dok sam selio kontakte sa starog moba prije sinkronizacije s Gmailom, bespotrebno sam ih preselio na SIM karticu, a ne trebaju mi tamo.
Prijatelju, otvori app ''Ljudi'' (što su na HTC-ovom kontakti, hehe) i kada se pojave imena stisni onu touch tipku tri vodoravne crtice pokraj kućice i tamo imaš tipku ''Izbriši''. Vidiš po ikonici koja je SIM, a koja je PHONE, staviš kvačicu i brišeš.


Jel zna netko da li se može za Widfire S kupiti bolja tj. jača baterija??
kyur is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 09:55   #39
Quote:
Metallic Crnac kaže: Pogledaj post
1. puniti preko punjača a ne preko kompa. Punjač ima izlaznu snagu 1A (output 1000 mA) a komp manje (duže traje i dugoročno nije dobro za bateriju). Bateriju puniti kad kapacitet padne na 30%. Većina nas ima naviku od Ni-Mh baterija isprazniti ih do kraja pa onda puniti, LI-ION baterije baš suprotno - kod svakog potpunog pražnjenja izgube djelić kapaciteta.
USB standard: 500mA. Za kapacitet baterije ti je krivo. Napon Li-ionske baterije NE smije pasti ispod 2,45V, a to nema sanse da napravis s mobitelom (mozes to napravit ak spojis lampu na bateriju). Kad napon padne ispod, bateriju mozes prakticki bacit u smece. Ako se ne varam, kraj baterije je negdje oko 3 volta (po mobitelu), tako da ti to kaj si reko ne drzi vodu
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 19:13   #40
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
USB standard: 500mA. Za kapacitet baterije ti je krivo. Napon Li-ionske baterije NE smije pasti ispod 2,45V, a to nema sanse da napravis s mobitelom (mozes to napravit ak spojis lampu na bateriju). Kad napon padne ispod, bateriju mozes prakticki bacit u smece. Ako se ne varam, kraj baterije je negdje oko 3 volta (po mobitelu), tako da ti to kaj si reko ne drzi vodu
A gdje sam ja to spominjao namjerno rušenje napona ispod 2,45V ?

Napisao sam da je bateriju bolje puniti preko punjača (nije to tehnički punjač al da se sad ne razvežem...) i da ju nije potrebno prazniti do kraja. I to nisam ja izmislio nego samo napisao ono što će ti u svakom servisu reći i što se može pročitati u uputstvima i sl.

USB standard 500mA očito nije obvezujući za sve proizvođače jer punjenje na različitim računalima različito dugo traje. Evo preko zidnog punjača koji ima output 5V i 500mA baterija se napuni za cca 2.5 sata, i matematički to štima za bateriju 1200mA. Preko računala (kako na kojem) 3-5 sati, na jednom kompu preko 6 sati, a nisam nikad punio preko HUB-a. I opet - nije to moja pamet ni znanje - na više mjesta sam pročitao da kad nije neophodno bateriju ne puniti preko računala.

Nego da pitam nešto jer me interesira, na gsmarena-i sam opazio da baterija (HTC Wildfire S) na standby-u duže traje na 3G nego na 2G, evo:

Stand-by Up to 360 h (2G) / Up to 570 h (3G)

Je li to točno ili je to neka njihova greška?
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.