Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2012., 00:30   #41
Quote:
Lexx kaže: Pogledaj post
Pozz svima! Trebam pomoć u vezi Fijata Brave 1.6 16v. Kupio sam ga prije mjesec dana jer je za lovu koju sam imao bio najljepši auto u ponudi mislim na dizajn pogotovo za mlade, i auto je ok. Zašto ok?? Zato jer ga moram vozit normalno bez jačeg stiskanja gasa da bih održao potrošnju na 8 litara. Čim je vožnja malo žešća ode na 10 l -11 l na 100km a to nije malo ali da može povući to je istina stvarno dobro ide. I ne žalim iskreno jer je stvarno lijep auto. da prijeđemo na stvar---- Nedavno mi se pokvarilo svijetlo, odnosno lampice koje obasjavaju onaj kolutić po noći sa kojim reguliraš di da ti ventilacija puše i ne znam kako da te lampice promijenim. probao sam čupati van taj kolut ali ne ide samo onaj mali u sredini ide van ova dva sa strane ne. Ima li tko iskustva sa tim da pomogne jer ne mogu podnijeti da mi nešto neradi jer hoću ga cijelog sredit. Hvala u naprijed.
Meni je tak bilo nekoliko godina, ali nisam mijenjao - nekako sam uspio naučiti da je nadesno pojačavanje

Inače, to je potrošnja s kojom se moraš pomiriti... Imao sam Bravu (istu kao Josip4) 5.5 godina i potrošnja je bila od 6-7 L magistrale do 11L u Zagrebu (mislim da nikada nije bilo manje od 10.5). Ako se dobro sjećam podataka iz uputstava, 1.6 troši po specifikacijama nešto više od 1.4 - tak da...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 18:55   #42
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Bolje odi kod nekog majstora, meni je na GP to sredio za 50 kn, a sad znam i sam. Glede brave vozio sam ju 9 godina i razumijem tvoje oduševljenje. E sad ne znam jesam li te dobro shvatio, jesi li kupio Bravu ili Bravo.
U pitanju je Fijat Bravo. I de plizz ako znaš reci kako promjenit lampice dal trebam skidat svu onu plastiku ili samo kolut ili šta već nemam pojma pomaži.
Lexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 18:59   #43
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Meni je tak bilo nekoliko godina, ali nisam mijenjao - nekako sam uspio naučiti da je nadesno pojačavanje

Inače, to je potrošnja s kojom se moraš pomiriti... Imao sam Bravu (istu kao Josip4) 5.5 godina i potrošnja je bila od 6-7 L magistrale do 11L u Zagrebu (mislim da nikada nije bilo manje od 10.5). Ako se dobro sjećam podataka iz uputstava, 1.6 troši po specifikacijama nešto više od 1.4 - tak da...
Meni je potrošnja kad vozim stvarno polako odnosno normalno bez stiskanja gasa 8.5 l a kaže mi frend koji ima isti takav auto da će po ljeti trošit i manje. Tako da se nadam da ne laže I radi se o ( Fijat Bravo)
Lexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 20:56   #44
Quote:
Lexx kaže: Pogledaj post
Meni je potrošnja kad vozim stvarno polako odnosno normalno bez stiskanja gasa 8.5 l a kaže mi frend koji ima isti takav auto da će po ljeti trošit i manje. Tako da se nadam da ne laže I radi se o ( Fijat Bravo)
To ti je ta potrošnja...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 21:37   #45
Quote:
Lexx kaže: Pogledaj post
U pitanju je Fijat Bravo. I de plizz ako znaš reci kako promjenit lampice dal trebam skidat svu onu plastiku ili samo kolut ili šta već nemam pojma pomaži.
Nisam nikada skidao to pa ne znam. Izgorila mi samo lampica ekrana od kilometraže, pa sam odmah promijenio sve ostale.

Regaj se na fiatiste, tamo ćeš prije naći odgovor.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 01:13   #46
Evo našao sam riješenje za svoj problem cijela maska ide dole i to je lagan posao uštedio sam 50 kn ne moram ići majstoru Nadam se da će još nekom pomoći pa evo link: http://www.fiatboo.co.uk/photogal/gu...erdashpart.pdf
Lexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:34   #47
xd

kakav je motor 1.4 12v
BOY88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:42   #48
Bolje idi na 1.6 ili 1.2. 1.4 ide ko 1.2 a više troši + postoji rizik da ćeš imati problema s ležajevima, ne mogu se sad sjetit, radilice ili bregaste zbog lošeg podmazivanja na niskim okretajima. S druge strane, neki 1.4 su okrenuli blizu 400tkm, a Bravo 1.6 su znali kupovat nedojebani klinci pa naganjat (bravu ne, brava nije tako atraktivna).
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 13:32   #49
Da ne otvaram novu temu, evo pitanja ovdje.

Tražim rabljeni auto za nekih 55.000 kn (+- 5000kn) i Fiat Bravo mi upada u budžet, a može ih se naći s pristojnom kilometražom i godištem.
Radim nekih 25.000 km godišnje (autocesta + grad).
Uglavnom, sad sam naletio na ovaj oglas:
Fiat Bravo 1.4 t-jet 110kw LPG

Malo mi se čini predobro da bi bilo istinito. Pretpostavljam da je uvoz iz Italije. S obzirom na 110 kw i da je benzinac s puno co2 nije mi najjasnije kako se nekome isplati platiti uvoz, registrirati auto, napraviti servis i još zaraditi kad se auto proda.

Poslao sam mail da još ispitam pa je čovjek vratio poruku:
"Pročitajte si još jednom oglas jer svi podaci su navedeni,auto ima orig.servisnu knjižicu sa orig.km,ulaganja 0 kn,cijena 5900€-zadnja!!! Šasija:ZFA19800004143644,registracija vrijedi 365 dana!! Hvala"

Jasno mi je svaki šoderaški auto "kao nov", da je na svakom napravljen servis i da nema ni kune ulaganja pa mi to apsolutno ništa ne znači.

Razum govori da odmah odustanem od toga i jasno mi je da mi nitko preko interneta ne može reći kakav je auto, no čisto postavljam upit da čujem vaša mišljenja. Jel tko ima iskustva s AUTO P&F j.d.o.o (iz Pule su).
Mirkec070 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:58   #50
Dobra ponuda. Probaj naći nekog s dijagnostikom da se provjere km.Bravo ima mogučnost da se vidi na kojim km su skidani km i koliko puta. Pitaj ih dali oni mogu to napravit il dal su voljni auto u ovlašteni dat na provjeru.
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 19:10   #51
Ček, ček, ček - jel to ORIGINALNI plin unutra ili je netko naknadno ugradio?

U oba slučaja - talijanski plinaš pa da radi 15 kkm godišnje? Daaa, vjerojatno ko i djevica u kupleraju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 19:17   #52
Po meni, također sumnjiva kilometraža.

Što se tiče plina, čini se naknadno ugrađen. 1.4 T-Jet dolazi s plinom, ali koliko znam, 120 KS verzija u Fiat 500L, za Bravo znam za 1.4 16V, mislim da taj 150 KS nije dolazio sa tvorničkim plinom, ali nisam baš 100% siguran.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 19:22   #53
Istina - 120 a ne 150 ks. Dakle netko je NAKNADNO ugradio plin i onda se vozikao par km godišnje?!?! U Italiji?

Inače pretpostavljam što je ovaj auto - to je ono što oni zovu "rottamare" - daš svoju staru drlu pod prešu i dobiješ popust na novi daleko više nego što tvoj vrijedi. Ili bar izgleda tako.

Odavno se priča da u Italiji ti navodno "reciklirani" primjerci uopće nisu reciklirani nego .... "reciklirani" u Rumunskoj, Bugarskoj, Albaniji, prije i Rusiji, sad Ukrajini ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 19:36   #54
Da, pitao sam sada i plin je naknadno ugrađivan - 2010. godine točnije.
Dakle 6 godina je voženo na plin i to maksimano 20.000 km godišnje. Jako sumnjivo.

Doduše, čovjek kaže da se o trošku kupca može provjeriti vozilo u ovlaštenom servisu.
Vjerojatno se uvozi na veliko pa preprodavači ni sami ne znaju u kakvom je točno stanju vozilo...
Mirkec070 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 20:24   #55
j.d.o.o. iz Pule, neznam koliko ti treba da zbrojiš 2 i 2 i shvatiš da je auto 99% uvoz iz Italije i da je riječ o kakvom šoderašu

Auto kao auto možda i nije loš, ali ja bi ipak otvorio četvere oči
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 12:22   #56
POzdrav.

Nakon zamjene akumulatora (fiat bravo 2007 1.4) odjednom mi je pocela blinkati kilometraza, a blue&me sustav prestao s radom. (ne radi windows tipka niti usb)
Zna li itko sta mi je ciniti?? Probao sam s ovim google forama, odspajanjem ( - ) akumulatora na 10 min ali nista
Gastone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:30   #57
Quote:
Gastone kaže: Pogledaj post
POzdrav.

Nakon zamjene akumulatora (fiat bravo 2007 1.4) odjednom mi je pocela blinkati kilometraza, a blue&me sustav prestao s radom. (ne radi windows tipka niti usb)
Zna li itko sta mi je ciniti?? Probao sam s ovim google forama, odspajanjem ( - ) akumulatora na 10 min ali nista
Blinkanje kilometraže - ili problem s CAN-om ili greška koju treba poništiti. Mani se jednom dogodilo na linei, no pomoglo je gašenje i ponovo paljenje motora.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 18:05   #58
Quote:
Gastone kaže: Pogledaj post
POzdrav.

Nakon zamjene akumulatora (fiat bravo 2007 1.4) odjednom mi je pocela blinkati kilometraza, a blue&me sustav prestao s radom. (ne radi windows tipka niti usb)
Zna li itko sta mi je ciniti?? Probao sam s ovim google forama, odspajanjem ( - ) akumulatora na 10 min ali nista
Otiđi u ovlasteni,vjerojatno treba ponovno "upoznavanje" posto je auto ostao bez struje.
Zato kod nekih vozila treba biti dodatni izvor napajanja dok se ne promijeni aku,bas radi ovakvih stvari!

Ja sam ovu zimu na mazdi 6 mjenjo aku i nakon promjene varirali su okretaji na leru,navodno se motoric ler gasa zblesira.
U servisu su ga spojili na komp odradili neki protokol i od onda je ok!
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.