Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 16:08   #1
VW Golf 5 - problem s grijanjem

naime, imam golfa tdi sa onom dvozonskom klimom, i vec neko vrijeme me muci da na vozackoj strani kada je upaljeno grijanje puse za noge hladan zrak, dok suvozacka grije dobro....

inace je sa sistemom klime sve u redu, jer kad auto hladi komplet klimatizacija na AUTO radi kako treba, no medjutim s grijanjem se javlja taj problem da grije samo na suvozackoj strani...

kad na vozackoj strani na tockicu temperature izvrtim malo na min pa na max temperaturu nekoliko puta, nacas se pojavi topao zrak i na vozackoj strani, a li nakon nekoliko sekundi opet pocne puhati hladno...

e sad pretpostavljam da se radi o nekakvom motoricu ili potenciometru koji pokrece klapnu topao/hladan zrak za lijevu zonu??

znaci, dali netko zna gdje se nalaze te klapne i motorici, dali treba raskopati pola auta da se dodje do njih???

kako da ih najjednostavnije provjerim i po potrebi zamjenim?? gdje su?
SPOLJC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:17   #2
a jel grije druga strana--suvozaceva?

imas tri motorica koji du duboko skriveni u armaturi...
mozes ih provjeriti sa vag-com.....ja sam provjeravao kod majstora svoje....
inace moze i taj sam climatronic zajebavat....
nije bas jeftin popravak odmah da ti kazem....

meni niej grijao jer mi je dihtung glave prosvirao...(logicno jer je gubio antifriz-zato nije grijao)
zbog toga sam isao na provjeru climatronica (duo zona) i tamo su mi provjerili sve motorice---i nije bilo greske....

odi majstoru da pregleda---sam ces tesko rijesiti problem....

preporuka majstora
TAS SERVIS Tucepska 5 Jarun....Tomislav
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:36   #3
Stvar je da suvozacka strana dobro grije, tako da je s cjelokupnim sistemom vjerovatno sve u redu, nego je problem po mom upravo u tim motoricima, klapnama sto usmjeravaju topli zrak...

Dali se mora puno toga raskopat da se dodje do tih motorica, gdje se tocno nalaze, ili se moze dokuciti kroz neki pretinac?

Kad majstorima spomenem da nesto s grijanjem ne radi bjeze kao vrag od tamjana, pa bi ja to u sam svoj majstor pokusao osposobiti...
SPOLJC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 18:13   #4
Prvo ispitaj greške u adresi 08 (klima) i vidi koje greške izbacuje.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:04   #5
nista od kucne radinosti ako su motorici u pitanju....jer su duboko iza armature....a i cijena po komadu oko 1200kn....bar je tako bilo prije godinu dana....

vozi majstoru koji ima komp....da provjeri greske...fino ti je wxw napisao
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 22:15   #6
Znaci pravac kod majstora...

Sad sam malo bio cackao po klimi, i malo vrtio motore tako da stisnem ECON i onu jednu od smjera zraka, i onda na cas pocne grijati, pa opet prestane, dok na suvozackoj strani sve radi dobro, tako da je upitna i ta moja pretpostavka da je motoric u pitanju...

Mislio sam izbjec majstore jer ce me sigurno dobro ozenit, a ja bi to rijesio i sam, imaju na njuskalu tih motorica za 300 kn, samo da mi je odgonetnut sto mu je tocno...
SPOLJC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:47   #7
Obzirom na vrijeme i trud potrebno da se raskopa interijer auta, cijena motorića će ti biti daleko najmanja stavka u cijeloj priči. Ruke će biti skupe, ali to će za majstora biti itekako krvavo zarađen novac.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 00:03   #8
Sam jedino možeš resetirati klimu. Kako? Googlaj. Ako opet nije dobro pravac majstoru. Za 300 kn to nećeš riješiti.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.