Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2009., 21:50   #201
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
I meni smetaju cijene koje su napucane.Sjeti se koliko su koštali auti prije 10-15 godina. Samo su marke zamijenili za eure i još to opet povećavali. E sad da vidimo cijene malo tih Kineza. Koliko su jeftiniji?
biti će jeftiniji 20-30%, pogotovo kada počne proizvodnja u EU, također imat će puno više serijske opreme nego ostali automobili, zar nije glupo da kupiš novi auto ima ima naprijed elektirčne podizače a pozadi kurble??? ili da nema maglenke??? tako nešto je nezamislivo u kineskom autu
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 21:51   #202
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Mrsko mi sad tražiti. Daj malo slika i teh. podataka ako možeš pa da malo prosudimo. Ipak si profesionalno vezan za Kineze, pa je tebi lakše šta ćeš tražiti nego meni.
za byd nisam nadležan,za to postoji drugi uvoznik
http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=1078&start=0
evo ti cijela tema o byd-u
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 21:56   #203
Quote:
testdriver kaže: Pogledaj post
biti će jeftiniji 20-30%, pogotovo kada počne proizvodnja u EU, također imat će puno više serijske opreme nego ostali automobili, zar nije glupo da kupiš novi auto ima ima naprijed elektirčne podizače a pozadi kurble??? ili da nema maglenke??? tako nešto je nezamislivo u kineskom autu
Ne, zašto? 20-30% je malo. Trebalo bi barem 50% da su jeftiniji. Vidiš nisu ni oni više toliko jeftini. E sad da li to znači da su popravili kvalitet? Za sada nema izvještaja da jesu, mada ni švabama ne vjerujem oni ne vole ništa što nije njihovo. Samo japance gotive donekle, pa nisu objektivni. Ja bih ipak prije kakvog terenca iz etablirane fabrike nego nekog nepoznatog i nedovoljno dokazanog kineza. Jbg takav sam, ne vjerujem im...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 21:56   #204

a ovo su bili automobili za olimpijsku delegaciju sa kojima su bili više nego zadovoljni, štoviše sada radim i na novom projektu za još jedan sajam koji dolazi, dok je VW pametovao kao generalni sponzor olipijade, ja i moji kolega smo im došli ko "kec na 11", ja sam dao automobile, a kolega 4 autobusa marke higer, koji se također voze po hrvatskoj
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 21:59   #205
E jbg vozili su se u tim autima 14 dana i to nije dokaz da je kvalitetan. Čekajmo nezavisne potvrde nakon hard testova i malo duže upotrebe. E da bi ljudi kupovali te aute, moraju biti duplo jeftiniji, pa i više od toga. Moraju probit led manjim cijenama, puno manjim cijenama od tih 20-30 %.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:01   #206
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ne, zašto? 20-30% je malo. Trebalo bi barem 50% da su jeftiniji. Vidiš nisu ni oni više toliko jeftini. E sad da li to znači da su popravili kvalitet? Za sada nema izvještaja da jesu, mada ni švabama ne vjerujem oni ne vole ništa što nije njihovo. Samo japance gotive donekle, pa nisu objektivni. Ja bih ipak prije kakvog terenca iz etablirane fabrike nego nekog nepoznatog i nedovoljno dokazanog kineza. Jbg takav sam, ne vjerujem im...
imam negde statistiku JD powera o kvaliteti, prije svega kineska autoindustrija je posebna radi mnogo stvari, prvo tako ima više od 100 proizvođača automobila, od toga 20 kompanija su ozbiljnije, ostali su lokalni mešetari za produkcijom od cca 10000 do 30000 vozila, takve male kompanije prave probleme, a zašto?

zato jer europski ili arapski kupci dolaze tamo sa sljedećim stavom, dajte nam 5000 automobila koji će se zvati xy, prodat će se i poslje nitko neće znati za njih, tako nešto nemožeš napraviti u večim uglavnom državnim kompanijama

također tu su razna lokalna pravila, prije svega o potrošnji goriva, emisiji i sigurnosti, uvedeni su euroncap standardi u u kini sada također djeluje institut koji se zove c-ncap, šta se tiće potrošnje goriva tu su zakoni vrlo limitirati, zato se skoro 90% kineskih terenaca vozi na motorima od toyote i mitsubishia, također ima sve više lokalnih dobavljača motora poput cherry ateco, gelly MR, great wall TC serije itd, pravila igre u kini su puno dručagija nego u europi, ali problem je i to jer europski mediji to neznaju napisati kako je, nego doslovno lupetaju bezveze a nikada nisu vidli niti 2 tvornice, a kamoli nešto više, ili možda sa bilo kojim kineskim autom prošli više od 10000 km
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:04   #207
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
E jbg vozili su se u tim autima 14 dana i to nije dokaz da je kvalitetan. Čekajmo nezavisne potvrde nakon hard testova i malo duže upotrebe. E da bi ljudi kupovali te aute, moraju biti duplo jeftiniji, pa i više od toga. Moraju probit led manjim cijenama, puno manjim cijenama od tih 20-30 %.
neće moći ponuditi kvalitetu za nižu cijenu, nemožeš uglaviti sve komponente poznatih dobavljača u jeftinu cijenu, npr zašto da kinezi razvijaju abs sistem kada ga nudi bosch? zašto da razvijaju brizgaljke goriva, mijenjače itd kada ih mnogi ostali dobavljači već nude?

šta se tih vozila koje sam im ja sponzorirao tu su modeli koji su priznati u kini, pogotovo hover kao najprodavaniji kineski suv ili cowry koji je otkupljen od toyote (toyota noah)

nemože niti hard test biti dokaz kvalitete, ja sam dao nekoliko mojih vozila u hrvatske revije, da ti ne pričam kakve sam situacije imao, npr dajte uplatite 1500€ da vam ne popljujemo vozilo itd , slično je bilo u italiji, njemačkoj itd, sve je oko novca i novca, čast izuzecima
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:04   #208
Ima li vas još u Vogošći ili na Barama? Sjećam te se sa sa x coma i sličnim temama. Ima li onih test vožnji još? Ne učestvujem u tom forumu jer sam tražio da me isključe.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:07   #209
Quote:
testdriver kaže: Pogledaj post
neće moći ponuditi kvalitetu za nižu cijenu, nemožeš uglaviti sve komponente poznatih dobavljača u jeftinu cijenu, npr zašto da kinezi razvijaju abs sistem kada ga nudi bosch? zašto da razvijaju brizgaljke goriva, mijenjače itd kada ih mnogi ostali dobavljači već nude?

šta se tih vozila koje sam im ja sponzorirao tu su modeli koji su priznati u kini, pogotovo hover kao najprodavaniji kineski suv ili cowry koji je otkupljen od toyote (toyota noah)

nemože niti hard test biti dokaz kvalitete, ja sam dao nekoliko mojih vozila u hrvatske revije, da ti ne pričam kakve sam situacije imao, npr dajte uplatite 1500€ da vam ne popljujemo vozilo itd , slično je bilo u italiji, njemačkoj itd, sve je oko novca i novca, čast izuzecima
Pa kad već koriste te velikoserijske komponente mogli bi da budu jeftiniji. A to za korupciju ti vjerujem. Bezobrazni su novinari, često seru bezveze, u to sam se uvjerio bezbroj puta, pa su "objektivni" ko neki forumaši.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:09   #210
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ima li vas još u Vogošći ili na Barama? Sjećam te se sa sa x coma i sličnim temama. Ima li onih test vožnji još? Ne učestvujem u tom forumu jer sam tražio da me isključe.
stvar bosanskog uvoznika, jedostavno trenutno imam dosta posla u HR, znam ja tebe s tog foruma vrlo dobro prijatelju , a jesi čuo npr za mahidnru? indijski terenci, tek od nedavno su bili zastupljeni u medijima od kada je uvoznik to debelo iskeširao, ja sam ga također imao prilike voziti i šta da kažem o indijskom autu, ima nekih sitnica ali načelno, taj auto je ok, ja sam vozio terenac goa suv, relativno je komforan, ima mnogo mjesta, dobar 4x4 pogon,provjeren peugeot baziran motor, isto ok auto, a tko piše nešto njima?? zapostavljen su bezveze
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:13   #211
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Pa kad već koriste te velikoserijske komponente mogli bi da budu jeftiniji. A to za korupciju ti vjerujem. Bezobrazni su novinari, često seru bezveze, u to sam se uvjerio bezbroj puta, pa su "objektivni" ko neki forumaši.
upravo to diže cijenu, npr ja sam sam tražio da mi ugrade poznate komponte, dok oni u kini isto to nude ali od lokalnih proizvođača, evo primjer airbag, nama su ponudili siemensov sistem i neki alternativni, naravno da je bila razlika u cijeni, slično je i za abs, motore itd, proizvodnja u europi će se vjerovatno kompenzirati kroz carinu a da nema utjecaj na cijenu, npr na aute iz kine, japana itd se plača carina od 8%, zato hyundai, kia itd imaju svoje tvornice u EU, tu su i troškovi prijevoza itd, sada kada će kinezi biti prisutni u EU, također će imati te neke benificije ali opet radi skuplje proizvodnje u EU sve će to biti na nekoj "nuli"
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:17   #212
Imam jarana mehaničara u SSang Yongu. Kaže da su to super auti (Koreja doduše), i ne sumnjam ja da su i ostali solidni. Samo kažem da cijene mogu biti malo manje. Ne znam je li do trgovačke marže u BiH (nezasiti su trgovci), ali da bi se oduprli konkurenciji moraju cijene biti manje. Šta ja znam, ako je u klasi etabliranih fabrika nešto duplo jeftinije nema tu šta puno mislit, a i malo je 20-30 %. Treba biti minimalno 50 % jeftiniji, pa i više. Besparica je pa će i firme kojima treba terenac radije uzeti 2 auta umjesto jednog. Na to ja ciljam, ne mislim ja da će "manageri" ikada baciti Touarege, Q7 i ostale, ali siromašnije firme će uzeti jeftinije ako su znatno jeftiniji.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:25   #213
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Imam jarana mehaničara u SSang Yongu. Kaže da su to super auti (Koreja doduše), i ne sumnjam ja da su i ostali solidni. Samo kažem da cijene mogu biti malo manje. Ne znam je li do trgovačke marže u BiH (nezasiti su trgovci), ali da bi se oduprli konkurenciji moraju cijene biti manje. Šta ja znam, ako je u klasi etabliranih fabrika nešto duplo jeftinije nema tu šta puno mislit, a.i malo je 20-30 %. Treba biti minimalno 50 % jeftiniji, pa i više. Besparica je pa će i firme kojima treba trenac radije uzeti 2 auta umjesto jednog. Na to ja ciljam, ne mislim ja da će "manageri" ikada baciti Touarege, Q7 i ostale, ali siromašnije firme će uzeti jeftinije ako su znatno jeftiniji.

meni je npr teško imati cijene kao talijanski uvoznik, prvo kada on ima podršku banaka a ja se sam financiram i krpam kraj s krajem, drugo on je uvezao skoro 2000 vozila, on vozila dovaža ro-ro brodom itd, tu je tisuće faktora oko cijene vozila, meni je najdraže što se vidi napredak i to nakon skoro svake nove serije, npr hover 2006, 2007 i 2008 je modificiran, svaka serija je došla sa pobošljanjima, a evo sad i novi:

http://img.autohome.com.cn/Shows/200...f730c3585d.jpg

npr razlika naspram starog,novi motor, onda novi prednji kraj radi zaštite pješaka, nova unutrašnjost, više zračnih jastuka, nova sjedala,prepravljena homologacija iz terentog u osobno vozilo, dodano mnogo više sigurnostih elemenata i dodatne opreme, doslovno sve neke make koje je imao stari hover sa ovim update modelom su riješili, i to mi se sviđa, dakle nisu zatucana kompanija koja kaže, a tako je kako je i slikaj se, ipak dižu kvalitetu sa svakim novim isporučenim kontigentom, nije samo kod great walla tako, isto je kod cherry, gelly-a itd itd

dolje u bosni je problem što nema homologacije, uvezeno je dosta krševa nažalost, razni no name kineski bradovi, mene ljudi svaki dan kontaktiraju i koliko mogu im rješavam probleme, ali nisam ni ja svemoguć, npr jesi kao čuo za vozila xinkai ili soyat??? kupili 20 terenaca, prodali i nema više ničega, e to je problem, u bosni za sada sam vidio skoro 30 raznih xy brandova a tko ih uvezo, prodao, niko ne zna, jer zakon o homologaciji nikako da oživi

p.s
kad smo kod sangyonga, sada je kineska korporacija SAIC njihov večinski vlasnik, isti oni koju su vlasnici i MG britanske grupe

Zadnje uređivanje Brazil : 03.11.2009. at 10:56.
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:29   #214
Quote:
Kvadricus kaže: Pogledaj post
Lesli: Nisi ni svjestan koliko nas brzo Azija sustiže u svim segmentima industrije, jedino u proizvodnji hrane nam neće moći konkurirati..
Testdriver: slično sam predpostavljao a sad sam i dobio potvrdu
Ma ne dam više svoj novac europskoj auto industriji i točka! Ne dam ga razmaženim menadžerima, glupim brand značkama i sl.
Ne dam ga jer ne dolazim lako do njega.
Sad vozim korejca.
Ako me kinez može samo 100.000 provest bez greške i ako je dosta povoljniji, kupujem!!
iako mi se čini da je lesli jako promjenio pricu od kada se pojavio test driver, ipak mislim da u HR u tako skorije vrijeme (npr 3 god) ces jos ipak kupovat korejce made in Rumunija, Hungary ili turska, e da zaboravio sam indiju...

malo je off topic ali...
(Npr u HR jos nema za kupit ni NIssan pixo a ni suzuki alto novi, sto nikom normalnom covjeku ne moze bit jasno zasto)
occasional is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:31   #215

jedno vrijeme sam vozio i cea od slovenskog uvoznika, štoviše ovaj auto uopće nije loš, istina nije tako fini u vožnji kao hover ali za te pare, auto je mrak, full oprema, isti motor mitsubishi, također je imao plin, evo svi europski mediji su pisali o tom automobili kao kopija bmw-a x5, to je stvarno glupost godine, ovaj automobil nema niti 5% veze sa bmw-om,mislim da se to odmah vidi po cijeni, kvaliteti izrade, komponentama itd, a svi su ga uzeli na zub radi 2 stvari, sličnih bočnih linija i zadnjih štop lampi, znaš šta jedino paše na ovaj auto od bmw-a??? šofer šajba! , razvalio sam je pa sam išao na sreću i pasala je u šraf,haha

sa ovim automobilom, zove se shuanghuan ceo, je talijanski uvoznik, tvrtka martin motor napravila jako dobar posao, prodaju se u sloveniji, srbiji, sada idu na posljsku, češku, ima i u bih par komada, ali ta tvrtka martin motor radi upravo ono šta sam pisao prije, ide po nekim manjim kompanijama i rade po svome
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:33   #216
Quote:
occasional kaže: Pogledaj post
iako mi se čini da je lesli jako promjenio pricu od kada se pojavio test driver, ipak mislim da u HR u tako skorije vrijeme (npr 3 god) ces jos ipak kupovat korejce made in Rumunija, Hungary ili turska, e da zaboravio sam indiju...

malo je off topic ali...
(Npr u HR jos nema za kupit ni NIssan pixo a ni suzuki alto novi, sto nikom normalnom covjeku ne moze bit jasno zasto)
razlog je možda vrlo jednostavan, a to je homologacija, nažalost hrvatska je velesila u proizvodnji automobila pa se nemogu uvesti razni automobili koji su možda dobri za državljane EU, japana i amerike, ali šta ćeš, zakon je zakon
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:39   #217

evo i slika zadnjeg kraja cea, slično je bmw-u, ali prije bi rekao modeli x3 nego x5, imao sam x5 i on nije imao ovakve štop lampe, sve ostalo da se mjeri sa bmw-om je zaista iluzija, ali bože moj, bmw je skoro 3 puta skuplji od tog terenca i kada gledaš omjer cijene i kvalitete, ceo je sasvim ok auto, velik, komforan, da, ima i bolje terenske osobine on bmw-a, to je sigurno, ja sam imao x5 diesel 3.0 i nisam mogao proči terene na kojima sam se vozio sa ceom, razlika u tome jer ceo ipak ima klasičnu šasiju te 4x4 pogon, a bmw nema, opet malo bolji su mu "terenski kutevi" i clearance
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:41   #218
Quote:
occasional kaže: Pogledaj post
iako mi se čini da je lesli jako promjenio pricu od kada se pojavio test driver, ipak mislim da u HR u tako skorije vrijeme (npr 3 god) ces jos ipak kupovat korejce made in Rumunija, Hungary ili turska, e da zaboravio sam indiju...

malo je off topic ali...
(Npr u HR jos nema za kupit ni NIssan pixo a ni suzuki alto novi, sto nikom normalnom covjeku ne moze bit jasno zasto)
Ne, ostajem pri svome, ali da bi se to kupilo moraju biti duplo jeftiniji.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:47   #219
Quote:
testdriver kaže: Pogledaj post
ajde mi samo molim te reci koji je to hover imaju imitiaciju drveta ako si ga toliko razgledao??? molim da me prosvijetliš, NIJEDAN HOVER NEMA IMITIACIJU DRVETA!

prvo hover je automobil baziran na starijem modelu isuzu axiom od koje ima šasiju i dizajn (osim prednjeg i zadnjeg kraja), unutrašnjost je 100% od isuzua jer ga od njih i dobavljaju jer gwm već dugo godina radi sa njima, iduća stvar hover je 5 godina najprodavaniji kineski suv sa više od 200.000 primjeraka

hover je prvi kineski suv koji se legalno prodaje u europi, hover je prvi kineski suv koji ima 3-4 euro ncap zvijezdice, hover je prvi kineski suv u koji se ugradio kineski common rail diesel motor, hover je prvi kineski suv koji ima traction control, hover je prvi kineski suv u kojem su se vozili hrvatski olimpijci, sa hoverom sam napravio do sada, nekoliko njih više od 200.000 km bez problema, sa hoverom sam imao 3 prometne nesreće i nikad mi ništa nije bilo, sa hoverom mi je kupac iz splita sletio s ceste u provaliju kakvih 40 metara i ostao živ, hover je prvo kinesko vozilo koje se prodaje u zemljama koje imaju volana na desnoj strani poput australije, južne afrike itd, jel trebaš još informacija o hoveru? mogu ti memoare napisati o tom automobilu!!!
isti kao s tvoje slike,cijeli središnji dio konzole je bio od katastrofa imitacije drveta,sad neznam ko je tu lud,ko zna,možda je ponosni vlasnik obljepio taj dio onim folijama koje oponašaju drvo (također ih ima i u carbon varijaciji,vidio u više domaćih ćunera),da ne govorimo da je ručicu mjenjača obljepio ljepljivom trakom (na 20t km mu navodno ostala u ruci)....
ne moraš mi pisat memoare o tom autu,ja sam samo napisao svoje zapažanje nakon razgledavanja navedenog
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:48   #220
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ne, ostajem pri svome, ali da bi se to kupilo moraju biti duplo jeftiniji.
evo ti to očekuješ, ali ajde se sada stavi u poziciju kineskog kupca, dakle npr golf kod nas košta cca 15000€, a u kini je skoro 30000, zašto? uvoz, ogrinal njemačka, sada se golf radi u kini, cijena cca skoro ista kao u europi, prodaja...ide ko luda, slično je i sa peugeotima, citroenima, bwm-om, nissanom itd, dakle ista priča će biti za europu, ja sam siguran da kada kinezi pokrenu proizvodnju u EU da će to imati veliki utjecaj na cijenu, što dakako ima utjecaj i na krajnju prodaju

ti si u bosni, sigurno si čuo za one male kombiće hafei, mali onaj za 5000 KM, šta misliš zašto košta toliko? kada ga kao sklapaju negdje blizu orašja, auto je made in BIH i eto ti dobre cijene, nigdje u europi i svijetu se ne prodaje po toj cijeni, talijani ga prodaju za cca 8000 €, znaš koliko se tih malih kombića proda u bosni svake godina, diler or kie ih je prodavao i išli su "ko alva", ali kada nisu bili made in bih i kada su koštali cca 15000 KM nije bilo toliko velike prodaje
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.