Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2009., 14:52   #81
Quote:
ne...znalica! kaže: Pogledaj post
...kod mene u gradu svi kinezi koji imaju ove trgovinice voze odreda europske aute i to jedne marke (neću navesti koje ) pa eto...ako to može što reći!
ja znam dcojicu .. jedasn vozi e klasu drugi pasata
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 16:27   #82
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Šalu nastranu, ali Testdriver vidim da jako puno znaš o Kineskoj Autoindustriji i ne mogu se oteti dojmom da si i poslovno nekako povezan s njima.
Ajde priznaj , nećemo te tužiti za sukob interesa
u tih nekoliko godina koliko sam prisutan sa kinezima naravno sa sam se spojio sa njima, isto tako znam jako puno novih informacija svaki dan jer od nekih kompanija redovno dobivam izvještaje i planove za određena tržišta, za sada kinezima europska tržišta baš i nisu interesantna,glavni razlog tome jer to jer nemogu proizvesti toliku količinu vozila, uglavnom izvoz kineskih automobila je večinom orjentiran u rusiju, afričke države, južnu ameriku, a od nedavno hit je i australija, prije svega jer su mnoge kompanije investirale hrpu love da naprave modele sukladne australskim zakonima (volan desno), isto tako pošto je puno firmi dobilo te papire sada se kreće i na veliku britaniju, europa kinezima trenutno nije toliko interesantna, večinom europski trgovci putuju u kinu da nešto naprave...ali kada kinezi odluče osvojiti europu, siguran sam da će oko 10-15 kompanija biti prisutno ovdje, već sada znam da 4 kompanije traže lokacije gdje bi smjestile svoju proizvodnju za EU,a isto tako dobar dio kolača bi mogli ugrabiti kupovinom nekih od brandova koji su u krizi, o planovima za HR nebi baš ovako javno govorio da ne ispadne "veliki forumaški marketing", dakle općenito budem pisao o vozilima koga će šta zanimati

Zadnje uređivanje testdriver : 13.02.2009. at 16:37.
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 16:29   #83
Quote:
ne...znalica! kaže: Pogledaj post
...kod mene u gradu svi kinezi koji imaju ove trgovinice voze odreda europske aute i to jedne marke (neću navesti koje ) pa eto...ako to može što reći!
jel možda audi? isto tako je u kini, ja isto svako malo kojeg trgovca vidim da vozi audi i to ne bilo kakav,nego A6 sa full opremom pa na dalje, jako puno ih voza i passate, ali odi do sarajeva ili beograda u china town pa se tamo provozaj, nije baš tako bajno
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 16:31   #84
Quote:
to sam ja kaže: Pogledaj post
Ovaj honqqi h3 mi izgleda jako jako dobro.

Kolka je cijena tog auta sa tim 3.0 motorom??
općenitno luksuzna vozila u kini koštaju kakvih 30% jeftinije od ostalih lukszunih stranih brandova, isto tako jako teško mi je nabaviti sve cijene pošto mnoge europske ili japanske kompanije imaju svoje tvornice u kini, što ima velik utjecaj na cijenu tih vozila

evo npr fiat grande punto u kini košta oko 17000 €,ali već se traže partneri koji će praviti vozila za kinesko tržište, ljudi ga unatoč tome kupuju ali više će ga kupovati ako bude made in china
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 16:36   #85
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
zna li se cjena one limuzine lipe.....

pa forum i sluzi da bi ljudi dobili informacije....

testdriver, samo naprid.... koji su sad auto dostupni za nase trziste i sto se moze očekivat u roku godine 2 ....

npr.. vidio sam kopiju smarta... ako bi kostala 40 000 kn nebi se mislio...
taj auto se zove shuanghuan noble...daimler je već tužbom spriječio dolazak tih vozila u EU i prezentaciju u frankfurtu na sajmu, mada iskreno rečeno, ja sam ga vozio...ma nema baš nikakve veze s tim malim smartom osim dimenzija koje su približne, isto tako šuška će da će biti nekih manjih preinaka i da dolazi u europu,okvirna cijena od 7000 eura na više,evo slika,imam prospekt doma njihov :
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 16:52   #86
netko je na forumu otvorio topic maple auto, bilo je oko 100 vozila u luki kopar, sve se to prodaje u BIH, maple je dio GELLY grupacije, dakle rade za njih jeftinija vozila itd, uglavnom je to sve bazirano na starijim modelima citroena zx, nisu tako loši auteki, u bosni se kreću od 15000 KM(oko 7500 eura) na više sa dosta bogatim paketima opreme, pokretani su motorima 1.3 do 1.8, evo slika modela koji se nude u bih:





vidi A4


svako tko je vozio citroen xsaru mu je ovo poznato


a ovo su im novi modeli, malo je bolje napravljen ali matična tvrtka GELLY ima puno modernija vozila

edit: evo pročitao sam i topic na stranici prije, oni su već 3 godine prisutni u BIH, a ova fora s 4 godine garancije po mojem su im kinezi pomogli da prodaju ta vozila, u zadnjih par godina više od 100 vozila se voza po bosni, najuočljiviji su kao žuti taksi, netko se raspitivao i o motorima, na tim istim motorima se vozi pola kineskih proizvođača automobila, sve su to motori made in china uglavnom bazirani na nečijoj tehnologiji, naravno starijoj, dakle to može biti stariji motori toyota, suzuki svi 1.3, npr kad sam bio u sarajevu kolega je baš imao suzuki baleno 1.3 i isti motor je unutra, opet kineski proizvođači su zakonom limitirani oko snage i potrošnje goriva, recimo stariji motor mitsubishi kakav su imali pajero, galant itd kodne oznake 4G64 se večinom ugrađuje u terenska vozila, oko 120-130 ks, tu je i toyotin motor 4Y odnosno 2.2 sa kakvih 110 ks, isto tako ti 1.3 ili 1.5 motori su snage od 80 do 100 ks, tu su i isuzu diesel motori 2.8 diesel, turbo diesel itd,od ove godine mnoge firme ugrađuju mitsbishi 4G16 motore odnosno 1.6 sa 100 ks, situacija na kineskom tržištu se popravlja nakon ove olimipijade kada su kinezi uveli euro 4 zakone i sve te firme koje su imale starije motore koji su još uvijek bili u normi EURO 1 ILI EURO 2 su bili prisiljeni ugrađivati nove motore, problem je bio i sa kamionima i busevima koji su imali stare motore sa EURO 1 ILI 2 normom, to sve sve maltene rasčistilo sa tržišta, a velika pažnja se pridaje motorima na hibridni odnosno električni pogon

Zadnje uređivanje testdriver : 13.02.2009. at 17:02.
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:50   #87
Osim njuske su od audia prekopirali i LED dnevna svjetla.

Hehehe ......ti kinezi!
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 21:10   #88
Quote:
testdriver kaže: Pogledaj post
ima u kini luksuznih branova koji imaju snažnu podršku toyote, evo jedan...moja omiljena kineska limuzina, honqqi h3...ako prevedeš auto se zove crvena zastava 8)


jedan od najboljih kineskih auta u kojima sam se vozio, impresivan je, 3.0 v6 motor a novi model ima 4.3 v8, ja sam se osobno vozio u njemu, evo te slike ispred hotela u kini, a dolje se nalaze i ostale slike sa raznih testova, auto ima oko 10 zračnih jastuka, svu moguču opremu, mislim da je i zračni ovjes, ovo je zaista vozilo sa kojim se možeš bez srama parkirati pored mercedesa


auto ima prekrasne linije, ostavlja dojam ko bentley, duži je od 5 metara


sjedala sa grijanjem, hlađenjem, masažom itd...


zadnja sjedišta izuzetno prostrana


interijer mislim da vuče porijeklo od lexsusa

ova tvornica je specijalizirana za izradu ovakvih vozila, uglavnom se u njima voze članovi komunističke partije i ostali državnici
Wow, lijepo, jedino mi volan nekako strši. Inače vuče mi na neki primitivni ogoljeni Maybach
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 21:19   #89
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Pa nije samo on prošo loše na crash testu kolko znam...i da, frontera je isto imala loš crash test, tako da to ne čudi
Frontera je prošlost sa velikim P. Auto se proizvodio X godina na bazi Isuzu-a koji nikada nije bio kvalitetan. To je glavni problem Opela, GM (u Americi) vuče poteze koji prolaze tamo, ali ovdije baš i ne. Noviji primjer je Antara. Chevrolet sa Opelovim volanom!!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:59   #90
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Frontera je prošlost sa velikim P. Auto se proizvodio X godina na bazi Isuzu-a koji nikada nije bio kvalitetan. To je glavni problem Opela, GM (u Americi) vuče poteze koji prolaze tamo, ali ovdije baš i ne. Noviji primjer je Antara. Chevrolet sa Opelovim volanom!!

evo baš da se vratimo oko te kompanije landwind, dakle taj model koji je imao taj fijasko...to je bilo prije nekoliko godina ali se ta vijest toliko pročula i napravila ogromnu štetu imiđu kineza, ali največi bit je što su svi mediji pisali da je taj landwind bio opel frontera odnosno isuzu mislim da je model bio rodeo...ali ustvari,iza svega je bio ford...model explorer, taj odgovor sam dobio od te kompanije,unatoč tome što je sličnost sa fronterom i rodeo više nego očigledna,ljudi iz landiwinda su mi rekli drugačije a dobio sam bio i neke nacrte koje danas više nemam:

evo pogledajte malo sličnost tih modela, pogotovo taj prednji kraj, taj landwind je imao kodnu oznaku x3, zanimljivo je i to da je bio rađen novi test u njemačkom tuv-u ali nitko to nije objavio, uglavnom bio je pozitivan po EEC regulativi

a evo i modela koji je bio predstavljen u parizu:

ovaj model je imao puno više modifikacija nego x3, nazvan je x6...međutim zbog želje nizozemskog uvoznika da dobije što jeftiniji auto od se odlučio za jeftiniju varijantu, unatoč tome što je ovaj model x6 već bio dostupan za narudžbu

inače od novijih vozila ovako će izgledati njihov novi suv, pokretan talijanskim motorima vm,2.0 i 2.5

već sada se vode polemike da je auto sličan subaru foresteru i novijem modelu ssangyong rextona

Zadnje uređivanje testdriver : 14.02.2009. at 00:12.
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 00:32   #91
Pozdrav

Procitao sam vecinu komentara sa ove 4 stranice..Moj se stari nalozio da kupi to kinesko cudo, kao 5.000 eura a dobijes novo auto..novo auto je novo auto..vjerovatno on tom teorijom razmislja...

No meni te kopije i nekvalitet tih auta identicno lice i na ostale robe...Dakle imas neku majicu ili dzemper na pijaci kinesko ili tursko i imas neki proizvod proizveden po europskim standardima...Dok su novi i neupotrebljeni, ti proizvodi su na oko skoro identicni...Tesko je govoriti o razlikama...No nakon krace uporabe, kada nakon nekoliko pranja uzmes ta dva proizvoda i poredis ih, onda se razlika primjeti i te kako...
Slicno je i sa ovim sporetima..Lijepo oni izgledaju ovako novi i uglancani i sa obzirom na cijenu kostanja izgledaju kao razuman, idealan i ekonomican izbor...No siguran sam da nakon 5.000 km auto dobije neke druge dimenzije..Tada vjerujem da je isti osjecaj kao da se vozis u Stojadinu, Yugi, ili onoj Floridi....

Mislim da je bolje uzeti 5 godina starog Mercedesa ili Audija nego li ovo kinesko smece...
Registrovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 11:08   #92
Quote:
Registrovan kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Procitao sam vecinu komentara sa ove 4 stranice..Moj se stari nalozio da kupi to kinesko cudo, kao 5.000 eura a dobijes novo auto..novo auto je novo auto..vjerovatno on tom teorijom razmislja...

No meni te kopije i nekvalitet tih auta identicno lice i na ostale robe...Dakle imas neku majicu ili dzemper na pijaci kinesko ili tursko i imas neki proizvod proizveden po europskim standardima...Dok su novi i neupotrebljeni, ti proizvodi su na oko skoro identicni...Tesko je govoriti o razlikama...No nakon krace uporabe, kada nakon nekoliko pranja uzmes ta dva proizvoda i poredis ih, onda se razlika primjeti i te kako...
Slicno je i sa ovim sporetima..Lijepo oni izgledaju ovako novi i uglancani i sa obzirom na cijenu kostanja izgledaju kao razuman, idealan i ekonomican izbor...No siguran sam da nakon 5.000 km auto dobije neke druge dimenzije..Tada vjerujem da je isti osjecaj kao da se vozis u Stojadinu, Yugi, ili onoj Floridi....

Mislim da je bolje uzeti 5 godina starog Mercedesa ili Audija nego li ovo kinesko smece...
za ove proizvode šta si naveo to je već problem tih trgovaca koji uvijek gledaju da kupe što jeftinije i da prodaju što skuplje, ja u svojoj kući imam laptop,dvd, i-phone, bluetooth i sve ostalo šta sam si kupio u kini i radi bez problema, razlika je to što sam to kupio u dobrim i kvalitetnim tvrtkama, a ne ovim koji zaista prodaju jeftinu i nekvalitetnu robu,u kini uvijek kupac odlučuje, ti možeš npr dobiti košulju za 2 dolara ili za 100 dolara, samo što svi kupe ove za 2 dolara i onda sa time prezentiraju kvalitetu kineskih proizvoda, ja sam u kini kupio nekoliko odijela, cipela itd zaista odlične kvalitete ali sam ih tako i platio, platiti odijelo 150 dolara u kini je zaista puno, isto tako je i sa automobilima, od 130 proizvođača vozila u 2008 godini je bilo 11 kompanija koji nisu prodali nijedan auto,a isto tako polovica njih ima malu proizvodnju od 5 ili 10000 tisuća vozila, to su isto kompanije koje maltene kupe od neke druge tvrtke aute i prodaju ih pod svojim brandom, ali marke poput maple-a u kini imaju jedan sasvim pristojan udio u prodaji i večinom se ta vozila prodaju po kineskom principu...kupi, vozi 5 godina, recikliraj i kupi novo, oni sa svojim proizvodima spadaju u proizvođače poput gellya (čiji su dio grupe), faw, xiali, jiangjin itd..i tako nekih brandova čija vozila na tržištu koštaju između 4 do 6 tisuća dolara

hoćeš da te spojim sa jednim vlasnikom koji je već promijenio dva takva automobila i sasvim je zadovoljan sa njima,gospodin je pristuan na jednom drugom forumu i redovno piše svoje dojmove o tom vozilu, uglavnom i nema nekih problema, jeftini servisi i sitnice poput možda da mu se olabavila neka ručica, gume od zadnjih vratiju itd, ali to se sve da popravit za 10 minuta, pri kupovini automobila najbolje je da gledaš svoje potrebe, dakle ako će ti se stari vozat na posao,nekakvu lokalnu vožnju itd tom autu neće ništa faliti, ima 2 zračna jastuka, abs, klimu, radio, centralno itd...za potrebe običnog čovjeka više nego dovoljno, isto tako vjeruj mi da je svaki kineski auto bolji od juge ili stojadina, ako ništa drugo makar zato jer ima abs, isto tako nije realno da porediš te automobile sa mercedesom i audijem jer za cijenu jednog rabljenog takvog starog 5 godina možeš dobiti 3-4 ovakva nova

za ovo što taj auto nazivaš kineskim smećem....pogledaj samo vozni park u BIH, automobili stariji po 15 godina u prosjeku, bilo koji maple je sigurno bolji od prastarog golfa 2, jette, jugića, starih mercedesa itd, barem po mojem mišljenju

Zadnje uređivanje testdriver : 14.02.2009. at 11:29.
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 20:13   #93
pa kako se uopće kreću cijene tih great wallova???
Tyrion the Imp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 09:02   #94
Šteta što 90-tih nije bilo toliko forumski razgovora kad su na tržište dolazili Hyundai Pony ili Mitshubishi Lancer!
Tad bi bili isti razgovori kao danas s Kinezima.
Ajde pustite kinezima 5 godina prilagodbe, pa bumo vdjeli kako će tad Europska industrija reagirati.
Ovo je sada napad i pokušaj sprečavanja ulaz kineza na tržište Europu. Kopije!? Pa šta, ako je mogu izraditi, osobno mi to ne smeta, jer nisam snob i nema potrebu zamjerati nekome tko nema para da vozi vozilo slično Mercedesu ili Fordu ili Smartu ili.... dapače u tom ga podržavam.
Činjenica je da su Europski automobili postali preskupi zato što su razmazili Europskog kupca koji misli da je automobil postao potrošna roba.
Kvaliteta današnjih vozila je daleko lošija nego 70-tih, a produkcija modela je prebza i nepotrebna.
Govoreći o tehnologiji proizvodnje koja iziskuje ogromna ulaganja kod proizvodnje vozila sama sebe uništava, jer ne stigne posvetiti dovoljno pažnje kvaliteti proizvoda.

Nije problem što su auti postali skupi već što je njihovo održavanje skupo i za isto je potrebno imati osobe koje su informatički pismene, te sa mizernim znanjem mehanike. Danas se sve popravlja na principu zamjene što bi trebalo pojeftiniti održavanje, ali ga poskupljuje.
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 09:46   #95
Quote:
testdriver kaže: Pogledaj post
a evo i modela koji je bio predstavljen u parizu:
...
ovaj model je imao puno više modifikacija nego x3, nazvan je x6...
Kako BMW reagira na ove oznake?
ffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:07   #96
Quote:
Heho kaže: Pogledaj post
Kopije!? Pa šta, ako je mogu izraditi, osobno mi to ne smeta, jer nisam snob i nema potrebu zamjerati nekome tko nema para da vozi vozilo slično Mercedesu ili Fordu ili Smartu ili.... dapače u tom ga podržavam.
Činjenica je da su Europski automobili postali preskupi zato što su razmazili Europskog kupca koji misli da je automobil postao potrošna roba.
Kvaliteta današnjih vozila je daleko lošija nego 70-tih, a produkcija modela je prebza i nepotrebna.
Govoreći o tehnologiji proizvodnje koja iziskuje ogromna ulaganja kod proizvodnje vozila sama sebe uništava, jer ne stigne posvetiti dovoljno pažnje kvaliteti proizvoda.
Kad se uveze koliko je kopija jeftinija od orginala? I koliko je lošija? Nije bitno kako taj auto izgleda, nego da je napravljen od kvalitetnih materijala i kako je složeno sve to...
Evo ovaj Hover cjena mu je između 170000 do 195000kn, ali za istu lovu dobiješ renaut koleos, pa sad kom se to isplati...
Ako se kineski auti u većem broju pojave na našem tržištu cijena bi trebala biti dosta niža od konkurencije, u najmanju ruku cijene Dacije ali s više opreme...
Tyrion the Imp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 16:05   #97
Quote:
Heho kaže: Pogledaj post
Šteta što 90-tih nije bilo toliko forumski razgovora kad su na tržište dolazili Hyundai Pony ili Mitshubishi Lancer!
Tad bi bili isti razgovori kao danas s Kinezima.
Hyundai je u trenutku dolaska na Europsko tržište već iza sebe imao 20 godina iskustva i suradnju s Mitsubishijem, Fordom i Mercedesom. Lancer? Pa taj auto je bio izuzetno popularan (službeni auto Univerzijade '87) upravo zbog kvalitete.


Quote:
Heho kaže: Pogledaj post
Kvaliteta današnjih vozila je daleko lošija nego 70-tih,
Akhm... a po čemu? Dašnji auti će bez problema prevaliti 100.000 km bez kvarova i generalki. Nekako se ne sjećam puno takvih modela iz '70-ih. Limarije su trulile, sjedala bi bila pohabana, generalka na motorima ispod 2000 ccm je bila normalna stvar na svakih 50.000~70.000 km maksimalno, o potrošenim sinhronima mjenjača da ne pričamo. Nemojmo biti sentimentalno-romantičarski neobjektivni kad pričamo o "dobrim starim vremenima".

Quote:
Heho kaže: Pogledaj post
Nije problem što su auti postali skupi već što je njihovo održavanje skupo i za isto je potrebno imati osobe koje su informatički pismene, te sa mizernim znanjem mehanike. Danas se sve popravlja na principu zamjene što bi trebalo pojeftiniti održavanje, ali ga poskupljuje.
Koje vražje skupo održavanje? Redovan servis svakih 15.000~30.000 (ovisno o modelu), što je kod mnogih jednom godišnje. Nekako mi se čini da se nisi nagledao sam-svoj-majstor servisiranja po parkinzima '70-ih kada se hrpu toga smatralo potrošnim materijalom...
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 22:14   #98
BYD decki to nije kineska kopija vec kineski market ready plug in HEV koji je presisao konkurenciju...
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 23:43   #99
Quote:
Tyrion the Imp kaže: Pogledaj post
Kad se uveze koliko je kopija jeftinija od orginala? I koliko je lošija? Nije bitno kako taj auto izgleda, nego da je napravljen od kvalitetnih materijala i kako je složeno sve to...
Evo ovaj Hover cjena mu je između 170000 do 195000kn, ali za istu lovu dobiješ renaut koleos, pa sad kom se to isplati...
Ako se kineski auti u većem broju pojave na našem tržištu cijena bi trebala biti dosta niža od konkurencije, u najmanju ruku cijene Dacije ali s više opreme...
jedna velika razlika, hovera si dobio za 175000 kn, sa 4x4 pogonom, plinom i registracijom, a koleos starta od 195.000 u verziji 4x2 bez plina i bez registraicije...dakle samo zadnja vuča, šta se tiče terenskih osobina hover je na klasičnoj šasiji sa uključivim 4x4 pogonom i reduktorom, a koles nema niti šasiju, niti reduktor...

opet treba gledati i opremu, hover je imao full opremu bez kože,dakle sa automatskom klimom, cd changerom i radio sa 8 zvučnika, metalik bojom, zatamnjenim staklima,zadnjim spojlerom,potpuno preklopivom klupom,podešavanjem svjetlosnog snopa itd..a kod baznog koleosa je ručna klima, bez metalik boje, bez zatamnjenih stakla, itd, šta se tiće cestovnih osobina tu je koleos malo bolji prije svega jer ima 170 ks i jer je koncepiran za cestu, hover ima klirens od 200 mm, a koleos od 188, hover je duži 10 cm, viši 20 cm, ima duži međuosovinski razmak 10 cm i teži je skoro 400 kila od koleosa, koleos jedino ima moderniju unutrašnjost od hovera, a kada dodaš 4x4 pogon i svu opremu koji hover ima taj auto košta oko 250.000 što je skoro 10000 € više, a di je još registracija, skupi servisi kod renaulta itd, naravno da koleos ima svojih prednosti, prije svega jer je vozilo puno modernije tehnologije, ali kada gledamo na način da kupuješ terensko vozilo za mene su važne i osobine na terenu koje koleos nema, ja sam imao prije hovera bmw x5, zna se da je x5 car na cesti..ali kod terenske vožnje , nema šanse naspram hovera, spomeno si i kvalitetu materijala...dakle komponente na hoveru su također provjerene, dakle abs+ebd bosch 8.0, zračni jastuci siemens, mjenjači bornwagner, motori mitsubishi, akomulatori varta, žarulje phillips, gume goodyear itd, nema tu nekih nepoznanica, a šta se tiće interijera i sjedala to je sve od isuzu-a jer je kompanija dugo godina surađuje sa njima, tako je i hover nastao, od američke verzije isuzua, model axiom

isto tako nemožeš proizvođača suv i pick up vozila uspoređivati sa daciom, gwm ima 3 osobna vozila za sada međutim očekuje se više od 10 novih modela još i neznaju se cijene koje će biti u europi, cijene poput dacije će imati branovi poput gellya, cherry, maple-a itd

Zadnje uređivanje testdriver : 18.02.2009. at 23:50.
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 23:44   #100
Quote:
ZEGA kaže: Pogledaj post
BYD decki to nije kineska kopija vec kineski market ready plug in HEV koji je presisao konkurenciju...
byd je odlična kompanija,u zadnjih par godina su strahovito napredovali, vozio sam sve njihove modele i šta se tiće kvalitete mogu reči da spadaju među bolje kineske proizvođače, još malo lutaju za dizajnom ali sigurno će neki talijanski dizajnerski studio to riješiti, pošto imaju največi udio u dizajnu svih novih kineskih vozila
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.