Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2015., 18:32   #1
Nebido - terapija testesteronom za muškarce

Prije godinu dana nakon mnogih pretraga kod endokrinologa a kojem sam se javio radi naglog debljanja tj.dobio sam 30.kg, i pojave Ginekomastije, dijagnosticirana mi je Hipotireoza i Hipogonadizam (manjak testesterona).
Kako sam do tada jedino o testesteronu znao da je muški spolni hormon, krenuo sam u istraživanje pa tako i čitanje raznih postova ovdje, i upravo radi razno raznih krivih i netočnih informacija i navoda odlučio sam napisati konkretno post o NEBIDU kao testesteronskom tretmanu i njegovom djelovanju, te načinu djelovaja.

Naime vrijednosti testesterona su kod muškarca od: 10-30 jedinica, te se nakon 40-te godine vrednost testesterona smanjuje za po 1%.,,,i tako do starosti kada više nema mišića i sexa.

Moja vrednost ukupnog testesterona za koji sam saznao da je bitan i za izgradnju mišića, da postoje mnogo nuspojava koje ukazujuju na manjak testesterona, a što je kod mene i bio problem jer se mnogi simptomi preklapaju sa simptomima štitnjače su sljedeći: (barem kod mene prisutni):
depresija, nagle promjene raspoloženja, pad koncentracije, nervoza, česte glavobolje, nedostatak energije, konstantni umor, libido i zanimanje za sex su potpuna nula.., lošiji san, nesanica, vrtoglavice, sporiji rast kose i dlaka, noktiju i dr.....
Ukupan testesteron bio je na 1.7, a slobodni na 44 (ref vred: 244-877).

Lječnica mi je priopćila da radi mogućnosti daljnjeg pogoršanja zdravlja, dijabetes, osteoporosza, gubitak mišićne mase, nemogućnost mršavljenja i dr,.prepisala NEBIDO injekciju.
NEBIDO se može davati u intervalima od 6-12. tjedana.
Prvo je bilo potrebno podići moju razinu testesterona, te sam nakon prve aplikacije nakon 8.tjedana dobio drugu. Prije druge vrednost testesterona bila je 5.6, zatim sam dobio drugu, pa sam za 8.tjedana trebao dobiti treću.
Prije treće aplikacije testesteron mi je bio 9.90.
Tada sam dobio treću injekciju, i nakon cca tjedan dana svojevoljno sam izvadio vrednost uk.test.koji je bio na 27., što sam itekako i sam osjetio.
Nakon toga četvrta je bila planirana za 12.tjedana, te sam prije 4-te aplikacije vadio vrednost test koja je bila 12.8., što je lječnica rekla da je očekivano tj.normalno.
Od tada nadalje moja terapija koja sada traje više od godinu dana je NEBIDO svakih 12.tjedana, u kojem periodu se test održava izmedju 12-27, i od tada pa nadalje moje stanje je normalno.

Čitao sam da su mnogi pokušali NEBIDO pa nisu došli do očekivanog razultata, a uzrok je sigurno nepravilna aplikacija, odnosno nepostizanje optimalne razine koja bi se tada samo održavala.

Nakon što se razina testesterona ustalila, te ljek za štitnjaču rješio problem hormona štitnjače u 8.mj. sam sa treningom i promjenom prehrane izgubio 30.kg, te sada za 7.dana idem na operaciju ginekomastije.
Što se tiče simptoma manjka test svi su nestali, jedino što kada prodje 10-ti tjedan, dakle kada mi test dodje blizu 12, osjetim blagi pad energije i slabiju jutarnju erekciju, no odmah po primitku nakon 7.dana sve je opet ok.

Nažalost imam 42.godine i iz nepoznatog i neutvrđenog razloga moj organizam unatoč treninzima, smanjenju kila i promjenu prehrane ne proizvodi dovoljno test.,primoran sam dobiti 4x godišnje injekciju, što nije strašno, s obzirom da je prije Nebida postojao depo koji se davao svaka tri tjedna.

Postoje i prirodni ljekovi poput TRIBESTANA od Octal Pharme, za koje nemam potvrde djelovanja a takodjer mjesečna pravilna kura košta više od 1000kn.

Btw.injekcija nebida ide preko HZZO-a, te u apoteci košta inače 950kn.

Moj savjet je pronadjite dobrog endokrinologa jer ja u početku nisam imao pravog endokrinologa, pa sam izgubio dve godine tapkajući u mjestu, tretirajući štitnjaču ali simptomi koje prate manjak test su prisutni.
Utvrdite pravilno dijagnozu i u početku je bitno u kraćim razmacija postići optimalno-normalnu razinu testesterona koja se onda svaka 12.tjedana održava.
Dakle bitna je samo pravila primjena, a djelovanje je 1000% iz prve ruke na meni osobno potvrdjeno.
Nisam čuo od prijatelja, susjeda, nije mi ispričao nitko u gymu, nije mi solio pamet neki trener fitnessa itd, a šta sam sve pročitao na ovom forumu.

Evo post je malo podulji ali želio sam možda nekom pomoć kao što sam nekad i ja ovdje tražio pomoć, nažalost dobivajući krive i loše informacije o djelovanju ili lošem djelovaju.
efsprljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 14:34   #2
Hvala ti na ovom postu, stvarno pomaze ovo sto si napisao!
Da li mozes napisati kod kojeg endokrinologa si bio? Pretpostavljam da si bio u Zagrebu?
doobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 02:21   #3
¨Iskustva sa novim Nebido -lijekom ?

Između ostaloga,na ratištu jedan od gelera mi je prokljuvio i Hipofizu,koja je največ. djelom odgovorna za otpuštanje Testoterona i Ca u mišiče. Endokrinolog mi je uskladio terapiju ,od 250 mg i.m. Testoterona svaka dva do tri tjedna. Međutim nakon zadnje kontrole ,prije par godina, me odlučuje prebaciti na novi lijek Nebido , koji po njemu ima mnogo prednosti (koje? nije mi još jasno..) Ali,međutim bio sam kratkoročno na Nebidu ,ali je problem sa doktoricom opče prakse , te nakon svake dvije injekcije ,moram u duplikatu pisati zamolbu HZZO-u ,da mi odobri taj lijek (pošto košta preko 1000 kuna ) te vidjeh ,kolke su to peripetije sa papirologijom samo. Nakon toga ,na svoju ruku , se bacam na poznati Testoteron, kojega nabavljam u Ča ,jer se može dobiti i bez recepta ,a ne oderu te ka naše privatne ljekarne, gdje lijek dobivaš iz Austrije po enormno visokoj cijeni. Ima,li itko iskustva sličnih, jednih ili drugih ?
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2019., 18:06   #4
Upit

Pozdrav prijatelju
Znam da je ovaj post jako star ali mozeš li mi odgovoriti sto se tiče seksualne žele i erekcije koliko testosteron treba biti optimalno?Meni se kreće između 10 i 12 nmol/l i ne osjećam gotovo nikakve seksualne želje.Jutarnja erekcija ne postoji godinama.Negdje sam citao da svecsto je ispod 17nmol/l je premalo ali evo posto ti imaš ouno iskustva sa Nebidom, jacsam jučer primio prvu injekciju.imam 41 god.Sa koliko jedinica se isjećaš seksualno stimuliran?

Unaprijed hvala na odgovoru
DanijelV1234 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.