Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2014., 21:29   #841
E u tom i je problem sto ide samo na recept.
dally is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 01:04   #842
evo i mene sa jednim pitanjem...
dečko i ja smo imali odnos 19.3. ... Menstruaciju sam imala 7.3., što znači da je taj rizični odnos bio u plodnim danima
naime, pukao nam je kondom
sutradan sam otišla na hitni prijem po tabletu poslije, dobila sam Ella One koju sam popila nakon nekih 30-tak sati odnosa

doktorica mi je rekla da bih trebala dobiti neko krvarenje i da će se menstruacija poremetiti.
Međutim ja sam samo imala mali smeđi iscjedak, 1 dan...

danas je, evo, 29.4. i ja još nisam dobila..znači, kasni mi 22 dana :/

U međuvremenu sam napravila 2 testa (Clearblue) koji su pokazali negativan rezultat.

e sad...mene zanima da li je ovo normalno? I da li postoji šansa da sam ipak trudna, tj. da pilula nije djelovala?

U ginekologa sam naručena na ultrazvuk u srijedu :/
mhian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 00:29   #843
Pretpostavljam da ti se ciklus pobrkao zbog pilule koju si popila, što je zapravo i za očekivati.
Testovi su negativni, onda nisi trudna.
Mislim da je sve u redu, trebat će vremena da se sve unormali.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 16:28   #844
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ti se ciklus pobrkao zbog pilule koju si popila, što je zapravo i za očekivati.
Testovi su negativni, onda nisi trudna.
Mislim da je sve u redu, trebat će vremena da se sve unormali.
hvala na odgovoru

bila sam kod ginekologa i nisam trudna olakšanje...

dosta sam se uspaničila čitajući po netu da svi dobiju krvarenje, a meni je dosta kasnila (22 dana od očekivane menstruacije+ 2 tjedna od popijene tablete) pa sam mislila da nije djelovala...jer imala sam simptome menstruacije koji su u neku ruku i simptomi rane trudnoće-bol u jajnicima, nadutost, bolne grudi, stalan osjećaj da ću dobiti, a nikako...

ginekologinja mi je rekla da je inače moguće da tableta ne djeluje, ako se ovulacija dogodila prije nego je popijena (u slučaju EllaOne tablete, koja kao "odgađa" ovulaciju, za razliku od Escapelle koja je valjda bolja ), ali kod mene, hvala bogu, nije taj slučaj.

sluznica maternice mi je podebljana, ali ako se ne pojavi menstruacija kroz 7-10 dana, morat ću piti neke tablete da ju potaknem.

eto, morala sam sve napisati ako neka cura koja bude u sličnoj situaciji bude harala forumom u potrazi za odgovorom
mhian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 12:24   #845
Smile Tableta dan poslije

Drage moje djevojke, zene, prije dvije sedmice nasla sam se u situaciji kada sam morala upotrijebiti tabletu dan poslije ili hitnu kontracepciju. Naime, odonos sam imala 15 dan od menstruacije, znaci bas plodni dan, i nisam imala priliku da je kupim odmah, nego sam je kupila i popila 36h kasnije. Za vrijeme dok nisam dobila menstruaciju, tj., do juce, umirala sam 100 puta dnevno, pitajuci se da li je tableta djelovala i sta ce se desiti sa mnom ja sam inace popila tabletu koja se zove Vikela, ovdje u BiH kosta 40.70KM. Nisam imala nikakav problem, mucnine, grceve i to. Osim sto psihicki nisam bila dobra, jer sam sama sebe utripovala. Hocu reci, nije toliko strasno, jer ja sta sam citala po forumima, zgrozila sam se, ali naravno ne treba se oslonjati na takav vid zastite, ali kad zaskripi, pravo je rjesenje. Menstruaciju sam dobila tacno kad sam trebala, 30/ti dan. Nemam neke pretjerane bolove, nego kao i svaki mjesec, mozda mi je krvarenje za nijansu pojacano, tj., obilnije ali ne mora biti zbog pilule. Eto, to je moje iskustvo, pa nadam se da ce pomoci nekome, dakle bez prevelike brige, pisem iz iskustva. Pozdrav svima
makica90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 16:01   #846
Molim pomoc, izbezumljena sam.. Pretprosla mjesecnica bila je 3.4.,a zadnja 1.5. sto znaci 28 dana. Uglavnom su mi uredne a svakih par mjeseci malo zakasne.
Problem je sto smo decko i ja imali odnos u nedjelju,dakle 18.5. i on je ejakulirao u mene. Kolika je sansa da sam ostala trudna? Imam jos malo vremena za pilulu poslije,jer mi moj ginekolog ne da recept.. Dal da se uopce zivciram? Znam da niste vidoviti, al eto dogodilo se a dijete mi u ovom momentu nije prioritet.
Molim hitno savjet
Unknown_baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 08:12   #847
Imala si odnos 18. dan ciklusa, a ako ti ciklusi inače traju 28-30 dana onda bi to trebalo biti taman početak neplodnog razdoblja. No, jako je blizu plodnih dana i ako se želiš osigurati uzmi hitnu kontracepciju. Njezina efikasnost pada što duže čekaš. Jedna od njih može odgoditi ovulaciju, al u tvom slučaju to nema smisla jer je do ovulacije već došlo. Treba ti pilula koja sprječava usađivanje oplođene jajne stanice u maternicu. Mislim da je to ella one.
Ako ti ginekolog neda, idi na hitnu.
Po meni itekako imaš razloga za paniku, al mislim da je za pilulu prekasno... Bezveze ti je davat lovu za to, a već su prošla 4 dana.
Pusti sad tako, ja mislim da si plodne dane taman izbjegla, al neka ti ovo bude lekcija.
Radije čekaj mengu.
Sent from my ST18i using Tapatalk 2
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 01:27   #848
Hitno trebam li hitnu kontracepciju

Da li treba hitna kontracepcija
Da li trebam koristiti hitnu kontracepciju od pocetka godine menstruacije sam imala 25.01, 21.02, 22.03, 18.04, 17.05, 12.06, 13.07, 16.08, 13.09 nezasticeni spolni odnos sam imala 05.10 i decko planira opet 07.10 a ja ne stignem nabaviti sebi kontracepciju do onda. Da li moram koristiti hitnu kontracepciju poslije tih odnosa koji su bili na taj datum menstruacije sam imala kako sam vam napisala?
Kondom ne mozemo koristiti jer decko ne zeli probala sam ga nagovoriti na sve nacine a kontrolirati se ne moze i sad inamo ovaj problem, mene je ginekolog narucio na pregled da dobijem kontracepcijske pilule tek krajem mjeseca
Cura1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:34   #849
Quote:
Cura1a kaže: Pogledaj post
decko planira opet 07.10 a ja ne stignem nabaviti sebi kontracepciju do onda
Quote:
Cura1a kaže: Pogledaj post
Kondom ne mozemo koristiti jer decko ne zeli probala sam ga nagovoriti na sve nacine a kontrolirati se ne moze
Curo draga ovo je za pdf psihologija. On planira, on ne želi pa gdje si ti u cijeloj toj priči?
__________________
Emocionalna manipulacija
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:43   #850
Nađi dečka koji nije toliki kreten, nije to vrijedno toga.
Hitna kontracepcija je ogroman šok za organizam, nisu to bomboni pa da ih možeš koristiti kako ti padne na pamet.
Napravit ćeš si samo probleme i sjebati zdravlje.
Mislim da su ti sad već prošli plodni dani, ali u to stvarno ne mogu biti sigurna.
I molim te, odjebi tog kretena, nađi nekoga kome je više stalo do tebe i tvojeg zdravlja nego do vlastitog užitka.
A da ne spominjem kakve sve spolno prenosive bolesti možeš pokupiti.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 15:10   #851
Imati nezaštićene odnose ne odnosi se samo na trudnoću.
Čuj ti ovo, on ne želi. Pa nek onda ne piiiiip.
Ne savjetujem ti hitnu kontracepciju, nek čovac navuče kabanicu dok ti ne odeš giniću, ako odbije onda ti je valjda sve jasno.
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 17:13   #852
Da sam na tvom mjestu, tog dečka takla više ne bih, a kamoli imala nezaštićeni (ili ikakvi) spolni odnos s njim.
Riskiraš i igraš se sa svojim zdravljem, trudnoćom i živcima radi budale koja mari samo za svoje potrebe.
Nikako ti ne savjetujem hitnu kontracepciju, to je nešto što se uzima u hitnim, i iznimnim slučajevima, što je manje moguće. Ono što ti savjetujem je da njemu daš nogom u dupe.
aritmija01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 21:34   #853
ne, ne trebaš hitnu kontracepciju, trebaš novog dečka
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 09:18   #854
Potpisujem sve cure gore i molim te ko Boga da još neko vrijeme apstiniraš od odnosa jer si dušo zaista još emotivno ne zrela za to. Sex nije nešto zbog čega bi te dečko trebao više voljeti i poštovati. Ono je, ili bi bar trebao biti, izraz najdublje privrženosti i povezanosti dvoje ljudi. Ženama, jer smo emotivnije, to najčešće i je tako, dok su dečki drukčije u glavi ustrojeni i stavljaju užitak ispred svega, posebno kad su u teenagerskoj dobi i mlađim dvadesetima. Trebaju emotivno puno dozrijeti da dođu na razinu da im je sex nešto više od pukog ispucavanja na nekom tko mu je zgodan.
Pliz nemoj nikog od nas shvatiti kao da ti pametujemo. Sve smo žene i vjerojatno starije od tebe i večina nas je prošla ovo što ti sad prolaziš s većim ili manjim posljedicama. Ono što bih savjetovala i vlastitoj kćeri jest da kad su po pitanju spolni odnosi i tvoje tijelo uvijek uvijek uvijek gledaš prvo sebe! Ponekad se dogodi da se krive Drine kasnije jako teško isprave i ostaje gorak okus u ustima doživotno, a tu ne mislim samo na neželjenu trudnoću, ima tu daleko gorih problema koji se mogu razviti od psihičkih (gubitak samopouzdanja koji vodi u raznorazne poremećaje) do fizičkih.
Nastavi malo hodati sa svojim dečkom pa vidi kako se prema tebi odnosi u tim nekim sitnicama (hoće li te otpratiti do kuće u 3 ujutro iako živi na drugom kraju grada npr, hoće li ti dati zadnjih par kuna za slanac iako je gladan ko pas, hoće li ti dati jaknu iako ispod nje ima kratke rukave a vani je ispod 10...) sve su to stvari koje rade bitnu razliku. I slažem se s curama da ovo kako su sad stvari postavljene je s njegove strane vrlo ružno i izrazito sebično.
Za kontracepciju će u životu biti još jako puno vremena i bilo bi dobro da što kasnije s njom kreneš. Day after terapija se može uzeti samo ako ti se zalomi pucanje kondoma ili se preračunaš oko plodnih dana i to maximalno 2x godišnje. To su opasne stvari i mogu ti napraviti veliki kaos u tijelu jer ti totalno poremeti hormone i neke žene se od toga jako teško oporave.
Pamet u glavu i uživaj u mladosti :*
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 14:35   #855
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
...
Odličan post
aritmija01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:33   #856
Osjećam potrebu napisati ovdje jednu važnu stvar.

Sve cure koje uzmu pilulu "dan poslije" pomiču cijeli svoj ciklus i ne možete se nakon toga pouzdati u plodne i neplodne dane i računicu koju ste imali prije, jer će vam se dogoditi da ostanete u drugom stanju.

Dakle, nakon što ste uzele pilulu "dan poslije" sljedećih nekoliko cilusa više ne vrijedi ritam plodnih i neplodnih dana koje ste do tada imali. Stvar onda ide po drugoj šemi i dobro, dobro, dobro pazite što i kako radite, osim ako želite biti mame :-) Toliko od mene i samo da upozorim i da je ovo jako teška kontracepcija de facto izazvan abortus pilulom i ima posljedice na organizam i hormonski status žene. Nemojte to olako shvaćati!

Eto, sad kad sam vam odglumila mamu mogu ići. Ali možda nekom bude od koristi post :-)
papricica2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 08:41   #857
Hitno molim savjet. Sinoc sam imala odnos bez zastite. Zadnja mjesecnica bila je 31.10. a prije tog 5.10. Inace su redovne, 28-30dana.
Vikend je (naravno),molim savjet kako u Zagrebu preko vikenda nabaviti day after pilulu?
Moj ginekolog to ne zeli dati zbog priziva savjesti, a sex je bio u najplodnijem razdoblju. Inace,to nije pravilo,nisam neodgovorna, eto dogodilo se
NocnaLutalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 12:51   #858
ne bi trebala ići u hitnu ginekološku ambulantu pa tamo tražiti?
ne znam točno, netko je to negdje spominjao na forumu
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 16:36   #859
Evo mene. Bila na hitnom prijemu, dali su mi ellaone,popila sam ju odmah, znaci oko 15h nakon odnosa.
Citam da mogu i ne moram dobit krvarenje za tjedan dana. Grudi su mi postale malo bolne, naduta sam, dan nakon tablete sam imala stolicu par puta.. Nikakve mucnine ni druge simptome nisam imala.
Sto mislite, hoce li stici menstruacija?
Sad strepim...
NocnaLutalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 19:35   #860
Vjerojatno će ti se sad sve poremetiti, ja ne bi očekivala da će ti doći u isto vrijeme kao i inače.
Samo nemoj onda početi paničariti jer ti kasni, to je zapravo normalno (i očekivano) u ovakvoj situaciji.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.