Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: Koristite li svoje mješavine za njegu lica ujedno i za područje oko očiju?
da 50 42.02%
ne 30 25.21%
nipošto, imam masnu/mješovitu kožu lica 20 16.81%
da, imam suhu/osjetljivu kožu lica 10 8.40%
da, imam zrelu kožu lica 9 7.56%
Glasovatelji: 119. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2008., 21:29   #1
Prirodna okoloočna njega

S obzirom na to da nisam znala gdje da uguram ovo pitanje, bila sam primorana otvoriti novi topic

Dakle, imam jaaaako osjetljivu i nježnu kožu oko očiju (kao i većina, vjerujem) i apsolutno nijedna krema mi ne odgovara jer mi od svake suze oči, užasno me peku, a na kraju ni nema nikakvih rezultata. Koža mi nije nešto posebno suha (okoloočna,jel), al s obzirom na to da se jako puno šminkam, počela sam koristit i podlogu za sjenilo koja navodno jako isušuje, htjela bih poradit na prevenciji. Da ne pričamo o mojim preogromnim tamnoljubičastim podočnjacima, al sumnjam da tu ima pomoći Što bi mi vi ljudi preporučili? Neko ulje maybe?
__________________
...pored tebe, svaki će refren pasti u vodu...
mala cHrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 11:44   #2
Quote:
mala cHrna kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da nisam znala gdje da uguram ovo pitanje, bila sam primorana otvoriti novi topic

Dakle, imam jaaaako osjetljivu i nježnu kožu oko očiju (kao i većina, vjerujem) i apsolutno nijedna krema mi ne odgovara jer mi od svake suze oči, užasno me peku, a na kraju ni nema nikakvih rezultata. Koža mi nije nešto posebno suha (okoloočna,jel), al s obzirom na to da se jako puno šminkam, počela sam koristit i podlogu za sjenilo koja navodno jako isušuje, htjela bih poradit na prevenciji. Da ne pričamo o mojim preogromnim tamnoljubičastim podočnjacima, al sumnjam da tu ima pomoći Što bi mi vi ljudi preporučili? Neko ulje maybe?
Pa, koliko sam ja skužila, ulje ploda divlje ruže, boražine, shea maslac... nešto od toga. Ili sve zajedno (po 1/3 od svakoga)...
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 15:56   #3
A može i ulje od ricinusa da ti usput ojača trepavice. Samo pazi da ne postanu preduge - ne buš mogla nositi sunčane naočale!
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 15:58   #4
Jojobino?
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 17:48   #5
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Jojobino?
Treba isprobati, pa vidjeti kaj ti paše. Meni je jojoba najbolja za čišćenje, sporo se upija. Nemrem k´o neki masnjak bauljati po gradu i ići na posao. Ova druga ulja se brzo upijaju, mogu preko njih staviti kremu protiv sunčanja (fakto 50+) i malo pudera.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 22:16   #6
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
A može i ulje od ricinusa da ti usput ojača trepavice. Samo pazi da ne postanu preduge - ne buš mogla nositi sunčane naočale!
da, da, da, to hoću! kaj, od tog jačaju trepke? moje su jadne, izgledaju kao da ih je netko osakatio ovo ulje divlje ruže mi jako smrdi, za ulje boražine nisam nikad ni čula a shea maslac mi žao kupovat jer mi treba samo za oko očiju pa bi propao velik dio. hvala još jednom
__________________
...pored tebe, svaki će refren pasti u vodu...
mala cHrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 21:02   #7
Možeš kombinirati ulje ploda divlje ruže i lješnjaka koje je ok za podočnjake i brzo se upija... a od eteričnih ulja bušin, smilje i sjeme mrkve, ali sveukupno u koncentracijama do 0,5%, znači jako malo...
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 14:18   #8
hvala svima, sutra ravno u shopping
__________________
...pored tebe, svaki će refren pasti u vodu...
mala cHrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 11:49   #9
Di kupujete to ulje divlje ruže?
Kod nas nema niti jedne trgovine takvim proizvodima (bio-bio i slično)!
Imamo samo DM i ljekarne...
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 23:22   #10
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Di kupujete to ulje divlje ruže?
Kod nas nema niti jedne trgovine takvim proizvodima (bio-bio i slično)!
Imamo samo DM i ljekarne...
Inače kupujem u Kemgu, ali možeš naručiti preko interneta! Imaš internet dućane aromaterra, mirisni dućan, a mislim da možeš naručiti i u kemigu.
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 14:43   #11
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Di kupujete to ulje divlje ruže?
Kod nas nema niti jedne trgovine takvim proizvodima (bio-bio i slično)!
Imamo samo DM i ljekarne...
Ne znam gdje zivis, ali jako puno biljnih ljekarni ti ima primavera life ulja, imaju ulje ploda divlje ruze, 30 ml je 92,50 kn.

Nadalje, kemig ti radi s dosta ljekarni, mozes kontaktirati direktno njih www.kemig.hr i pitati rade li s nekom u tvom gradu pa da ti dostave u ljekarnu.

Od web shopova:

Mirisni ducan - www.centarcedrus.hr/mirisniducan

Aromaterra - www.aromaterra.hr
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 15:01   #12
ja bila u bio&bio i čovjek me blijedo pogledao kad sam tražila ricinusovo ulje jer se čini da ga primavera ne proizvodi čije onda da kupim ricinusovo? i gdje?
__________________
...pored tebe, svaki će refren pasti u vodu...
mala cHrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 22:48   #13
Quote:
mala cHrna kaže: Pogledaj post
ja bila u bio&bio i čovjek me blijedo pogledao kad sam tražila ricinusovo ulje jer se čini da ga primavera ne proizvodi čije onda da kupim ricinusovo? i gdje?
Imaš od biofarma u kozmu, 15kn!
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 00:23   #14
Quote:
mala cHrna kaže: Pogledaj post
ja bila u bio&bio i čovjek me blijedo pogledao kad sam tražila ricinusovo ulje jer se čini da ga primavera ne proizvodi čije onda da kupim ricinusovo? i gdje?
Ricinusovo ulje imaš za kupit u ljekarni,oni sami pune,znam da je bila neka smješna cijena.
ines83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 02:37   #15
Quote:
mala cHrna kaže: Pogledaj post
da, da, da, to hoću! kaj, od tog jačaju trepke? moje su jadne, izgledaju kao da ih je netko osakatio ovo ulje divlje ruže mi jako smrdi, za ulje boražine nisam nikad ni čula a shea maslac mi žao kupovat jer mi treba samo za oko očiju pa bi propao velik dio. hvala još jednom
a zasto bi propao? namazi ga i po tijelu pa ces ga iskoristit. Ili mozes u l'occitane kupit malenu kutijicu shea putra koje ti je taman dovoljno
 
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 16:35   #16
Čitala sam da je jako dobar shea maslac za njegu usana i kože oko očiju, ima prirodnu UV zaštitu, i djeluje protiv nastanka bora. Preporučuje se i za njegu zrele kože. Uostalom, možeš se više informirati na netu.
*Ami* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 23:44   #17
Quote:
*Ami* kaže: Pogledaj post
Čitala sam da je jako dobar shea maslac za njegu usana i kože oko očiju, ima prirodnu UV zaštitu, i djeluje protiv nastanka bora. Preporučuje se i za njegu zrele kože. Uostalom, možeš se više informirati na netu.
Baš sam htjela pitati za njega gdje ga kupujete? U kojem obliku? Unutar nekog pripravka ili nerafinirani?
Anit@1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 15:05   #18
lagani mix

da li bih mogla iskombinirati shea, plod divlje ruže, lješnjak i jojobu za neki lagani mix za kožu oko očiju? čisto da ju malo nahranim, imam 30.g., bez vidiljivih bora () ali kad već imam ta ulja da ih iskoristim ili barem jedan dio.

e i htjela bi napraviti frendici mix za oko očiju, a ona ima dosta osjetljivu kožu oko očiju, dosta borica, i jako joj smetaju konzervansi pa što bi bilo dobro za nju?

ne znam jel se stavlja što od EU imam širokolisnu lavandu, palmarosu, sjeme mrkve i celer.
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 23:45   #19
Quote:
Lorna kaže: Pogledaj post
Možeš ga, a i najbolje je, kupiti čistog. Jako je bitno da je nerafinirani. Osobno imam masnu kožu, pa mi ne odgovara, osim za okoloočnu njegu. Smanjuje podočnjake, vidljivost bora, koža je mekana, nahranjena...
Imaš ga u Kemigu i Bioterri, ne znam ima li ga još netko, a da je nerafinirani
I kod mene je tako. Baši tražim nešto za oko očiju, jer za lice uvijek moram koristiti nešto protiv lučenja sebuma i antibakterijski.
Anit@1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 09:13   #20
Quote:
Lorna kaže: Pogledaj post
Možeš ga, a i najbolje je, kupiti čistog. Jako je bitno da je nerafinirani. Osobno imam masnu kožu, pa mi ne odgovara, osim za okoloočnu njegu. Smanjuje podočnjake, vidljivost bora, koža je mekana, nahranjena...
Imaš ga u Kemigu i Bioterri, ne znam ima li ga još netko, a da je nerafinirani
ne znam jel primaverin nerafiniran
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.