Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2012., 21:57   #2641
Quote:
jockerr kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto....

a nalaz krvi je rađen najviše (koliko sam uspio pročitati između redaka) zbog sedimentacije, kako je ona normalna, prepisan mi je taj antibiotik kao da prva doza nije bila dovoljna....

...a ova ostupanja uopće nisu uzeta u obzir tak da ne znam na šta upućuju i dal su povezana sa tom upalom ili govore o stanju krvi neovisno od upale grla
Moj odg. je i dalje isti.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:56   #2642
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Moj odg. je i dalje isti.
Možda zato što neki liječnici ne znaju generička imena?

Mom tati je anesteziolog radi neuropatije nakon operacije AAA dao prvo Zaldiar i Lamal, a onda, kad oni nisu pomagali, prebacila ga je na Doretu i Arvind ( znači tramadol+paracetamol&lamotrigin, pa opet isto ) ... a svi su generici, pa priča original je bolji od kopije nema nikakve veze s tim.
Jedino objašnjenje je da žena nema pojma o sastavu lijekova koje propisuje pacijentima.
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:34   #2643
smijem li ovdje postaviti pitanje o nekim simtomima koje imam u poslijednje vrijeme?
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:54   #2644
Quote:
melps kaže: Pogledaj post
smijem li ovdje postaviti pitanje o nekim simtomima koje imam u poslijednje vrijeme?
Poštovana,

ako su učinjene kakve laboratorijske pretrage, onda bi bilo dobro da napišete nalaze i opišete tegobe prema uputama u prvom postu.

Ako, međutim, nemate nalaze nikakvih pretraga, a imate nekih tegoba, pogledajte Popis tema postoji li već odgovarajuća tema, a ako ne, slobodni ste otvoriti novu temu.

Liječnici koji pišu po forumu, uključujući i dr. Hrvoja, odnosno ostale forumašice i forumaši, odgovorit će Vam bez obzira gdje postavite pitanje - na ovoj ili nekoj drugoj temi - tako da zbog toga nema razloga postavljati pitanje tamo gdje ne pripada.

Lijepi pozdrav.

edit: indra2, post u vezi Rtg pluća prebačen je ovdje. Ne bude li odgovora, kontaktirajte forumašicu Gertu, ona je radiologinja.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 23.04.2012. at 17:21.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 18:25   #2645
Može li mi itko očitati nalaze?

Muškarac, srednje 20-te, naginjem kasnim, za nekoliko dana imam jednu lakšu operaciju.
R.V.
WBC 8.0 _ 10(na devetu)/L _ 4.0-9.0
RBC 5.43H _ 10(dvanestu)/L _ 3.8-5.3
HGB 161 _ g/L _ 115-170
HCT 42.5 _ % _ 34.0-48.0
MCV 78.3L _ fL _ 83.0-100
MCH 29.7 _ Pg _ 27.0-32.0
MCHC 379H _ g/L _ 320-360
PLT 295 _10(na devetu)/L _ 120-380


_ (%) _ _10(na devetu)/L _ (%)
LY 25.2 _ 2.0 _ 23.0-45.0
MO 3.5 _ 0.3_ 2.0-7.0
GR 71.3 _ 5.7 _ 4.0-75.0
EO _ <0.7_




RDW 16.6H _ % _ 11.5-14.5
PCT 0.19 _ % _ 0.08-1.00
MPV 6.7 _ fL _ 6.0-10.0
PDW 18.3H _ % _ 10.0-15.0

VK 240 sekundi
VZ 900 sekundi



Serum
TBI 16.6 _ 3.0-17.0 _ umol/L
ALT 39.9 _ 10.0-65.0 _ U/L
BUN 5.6 _ 2.5-7.5 _ mmol/L
AST 19.6 _ 0.0-37.0 _ U/L
GLUC 5.6 _ 4.1-5.9 _ mmol/L
CREA 88.7 _62.0-106.0 _ umol/L
GGT 39 _ 5-85_ U/L
__________________
.....žensko.....

Zadnje uređivanje ajduk a šimić : 23.04.2012. at 18:31.
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:06   #2646
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Može li mi itko očitati nalaze?
Muškarac, srednje 20-te, naginjem kasnim, za nekoliko dana imam jednu lakšu operaciju.
.........................................
To je dakle predoperativna priprema.
Koliko vidim uredni nalazi.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:13   #2647
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
To je dakle predoperativna priprema.
Koliko vidim uredni nalazi.
Onda dobro.

Vidio sam da su mi se neke vrijednosti ne uklapaju u "poželjne" pa mi je bilo čudno...........

Mislim na ove.

RBC 5.43H _ 10(dvanestu)/L _ 3.8-5.3
MCV 78.3L _ fL _ 83.0-100
MCHC 379H _ g/L _ 320-360


EO _ <0.7_

RDW 16.6H _ % _ 11.5-14.5
PDW 18.3H _ % _ 10.0-15.0
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:13   #2648
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
evo i mog nalaza ali nije lab već biopsija...rimljena su 4 tanka cilindrična tkiva od 0,6-1 cm. histološki se vidi tkivo lč s okolnim vezivnim tkivom, a u području medule prošireni sinusi i oko njih umnožene plazma stanice. u skoro svim cilindrima u lč se vide pojedinačne i nakupine atipičnih, srednje velikih, mjestimice krupnijih nepravilnih limfatičnih stanica koje su imunohistokemijski cd3+, cd2+, cd5+,cd4+,cd8-, cd7-,cd20-. bojenjem na cd21 ne dokaže se ostatka folikularne dendričke mreže.???
Poštovani,

imate li još kakvih podataka s nalaza?

Ovo je dosta šturo, rekao bih, da bi se nešto suvislo moglo reći.

Patolog i citolog se obično u zaključku nalaza izjasne o dijagnozi.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 18:55   #2649
Molim tumačenje ovih povišenih/sniženih vrijednosti u krvnim nalazima. Inače sam trudnica, imam 31 godinu. Krv sam vadila radi redovne provjere krvne slike u trudnoći. Od terapije pijem Heferol 350 i Aspirin protect 50.


HEMATOLOGIJA
SE 15 (ref 4-24)
Leukociti 9.3 (ref 3.4 - 9.7)
Eritrociti 3.96 (ref 3.86 - 5.08)
Hemoglobin 126 (ref 119 - 157)
Hematokrit 0.359 (ref 0.356 - 0.470)
MCV 90.9 (ref 83.0 - 97.2)
MCH 31.8 (ref 27.4 - 33.9)
MCHC 350 (ref 320 - 345)
Trombociti 228 (ref 158 - 424)
Granulociti segmentirani 73 (ref 44 - 72)
Granulociti nesegmentirani / (ref 0 - 2)
Eozinofili 1 (ref 0 - 7)
Bazofilni 0 (ref 0 - 1)
Limfociti 19 (ref 20 - 46)
Monociti 6 (ref 2 - 12)
Plazma stanice / (ref 0 - 1)

KOAGULACIJA
Prot. vrijeme PV 1.09 (ref > 0.70)
PV (INR) 0.97

BIOKEMIJA
Glukoza 4.9 (ref 4.4 - 6.4)
Bilirubin ukupni 13 (ref 3 - 20)
Fe 12 (ref 8 - 30)
AST 15 (ref 8 - 30)
ALT 11 (ref 10 - 36)
ALP 59 (ref 54 - 119)
GGT 19 (ref 9 - 35)
Kolesterol 5.2 (ref < 5.0)
Trigliceridi 0.92 (ref < 1.7)

-----------------

S obzirom da već 2,5 mjeseca pijem svakodnevno Heferol 350 mg, zar mi željezo u krvi ne bi trebalo biti veće? Brine me i ovaj povišeni kolesterol, jel to opasno za trudnicu?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 21:16   #2650
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Molim tumačenje ovih povišenih/sniženih vrijednosti u krvnim nalazima. Inače sam trudnica, imam 31 godinu. Krv sam vadila radi redovne provjere krvne slike u trudnoći. Od terapije pijem Heferol 350 i Aspirin protect 50.
.................................S obzirom da već 2,5 mjeseca pijem svakodnevno Heferol 350 mg, zar mi željezo u krvi ne bi trebalo biti veće? Brine me i ovaj povišeni kolesterol, jel to opasno za trudnicu?
Uredni nalazi. U trudnoći je kolesterol normalno povišen, a i ovdje je to svejedno uredno. Inače treba raditi kompletan lipidogram /uk. Kol.,Trig.,LDL, VLDL ,HDL./
Dali je rađen UIBC /unsturated iron binding capacty/?
Mogao bi se i izvaditi i feritin radi boljeg uvida u stanje željeza u org.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 21:20   #2651
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Onda dobro.

Vidio sam da su mi se neke vrijednosti ne uklapaju u "poželjne" pa mi je bilo čudno...........
........................
Nalazi su OK.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 21:46   #2652
Sashice, nalazi su ti dobri, hemoglobin se dobro drži, nema naznaka anemije. Željezo ispod 12 μmol/l neki smatraju pokazateljem manjka željeza u trudnoći, no dakako, u korelaciji s ostalim parametrima (hemoglobin, hematokrit, MCV), a kod tebe su sve te vrijednosti zasad dobre. Eventualna korekcija terapije suplementom željeza bi se temeljila, kako je kolega dr. Hrvoje, koji danas ima više sreće s logiranjem na forum (ja se bezuspješno već više od pola sata nastojim ulogirati, ali mi ne polazi za rukom), već prije mene rekao (određivanjem feritina).

Zbog hormona (estrogena i progesterona) i njihovog utjecaja na jetru i metabolizam lipida, nešto povišena vrijednost kolesterola je uobičajena u periodu trudnoće.

Sve u svemu, nalazi su savim OK.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 24.04.2012. at 23:33.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 22:15   #2653
Hvala El gato i dr.hrvoje

Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Uredni nalazi. U trudnoći je kolesterol normalno povišen, a i ovdje je to svejedno uredno. Inače treba raditi kompletan lipidogram /uk. Kol.,Trig.,LDL, VLDL ,HDL./
Dali je rađen UIBC /unsturated iron binding capacty/?
Mogao bi se i izvaditi i feritin radi boljeg uvida u stanje željeza u org.
Nije mi rađen UIBC ni TIBC, moja DOP inače uvijek i to traži kad mi vadi željezo, ali ovu uputnicu mi je pisala ginekologica kako su to pretrage radi trudnoće pa je napisala bez toga. Niti kompletan lipidogram nije tražila.

Feritin sam inače vadila taman kad sam ostala trudna i bio mi je dosta snižen, nemam nalaz kod sebe jer je ostao kod DOP, ali mi je propisala terapiju Heferolom koji sad uzimam treću kutiju.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 07:38   #2654
sad vidio,hvala
indra2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 13:06   #2655
estradiol 116 (28 - 156)
testosteron 19.32 (9.90 - 27.8)
prolaktin 271 (98 - 456)
LH 3.67 (1.7 - 8.6)
FSH 2.89 (1.5 - 12.4)
DHEA-S 11.72 (2.6 - 7.7)
kortizol 499.6 (171 - 536)
ACTH 3.0 (1.6 - 13.9)
TSH 2.45 (0.27 - 4.2)
T4 96.5 (66 - 181)
T3 1.61 (1.3 - 3.1)

vadjeno u 8 ujutro nataste nakon normalnog spavanja. 30 godina muskarac, 80 kila na 187 cm.

imam neki 'metabolicni sindrom' od kojih su mi najgori simptomi brain fog - zaglupljenost na neki nacin - nemogucnost koncentracija i prisjecanja te nekakva nevoljkost i slabost.
trenutno sam krenuo piti hormone stitnjace euthyrox, T4 i T3 su mi bili jos gori na samoj donjoj granici, tsh je bio malo veci, dakle tablete djeluju, barem sto se tice brojki, trebalo bi valjda malo pricekati da se to osjeti.

ono sto me brine je sto sa stitnjacom cesto stradaju nadbubrezne, ja sam ih cesto osjetio kako rade cijeli dan(onaj osjecaj kad te prepadne u trbuhu ili prije ispita - adrenalin - e to traje satima). cesto sam i osjecao nabrijanost i adrenalin(znam tocno osjecaj jer mi ilegalne supstance nisu strane).
e da, imam relativno visok tlak, a obicno niske otkucaje. u prosjek 150/90, 50-60 otkucaja... tu i tamo znam imati po 30ak otkucaja u minuti. nemam nekih ekstra problema u tom smislu da ne mogu doci sebi nakon nekog fizickog rada, ni tlak mi ne divlja previse, zapravo se smiri/smanju nakon fizickog rada... smanji se tlak, narastu otkucaji... ali dok odmaram obicno je visi tlak, spori otkucaji i vrlo ceste palpilacije.. dakle, brine me odnos ACTH i hormona nadbubrezne, kortizol je dosta visok a DHEA-S je 50% preko gornje granice(DHEA-S sam mjerio i prije godinu i pol i takodjer je bio 50% preko gornje granice).
i da, inace, ako jedem ugljikohidrate imam stolice koje su vodenaste i peku u picku materinu... to mi je isto nekakav simptom. inace su stolice redovite, kad jedem ugljikohidrate i preredovite..., mozda ne sve, nisam tocno skuzio ni skuzavao, izbacim ih sve van i gotovo...
i kosa mi se prorijedila, izgleda kao male pattern ali je difuzno, moji geneteski ne celave difuzno pa mi je to isto sumnjivo.
i da, cijeli zivot imam suhu ljuskavu kozu, fale mi dlake na donjem vanjskom dijelu noge itd..

ici pregledati nadbubrezne ili su visoki hormoni nadbubrezne posljedica loseg rada stitanjce pa ce se iznivelirati tokom terapije? jedino mi nije jasno kako se to odvija bez hipofize/hipotalamusa jer hipofiza ocito govori nadbubreznoj da se zgasi, a ova nece?

nizak FSH me takodjer brine jer bi htio neku djecu pravit uskoro a to bi moglo bit problematicno... da li je to vezano na stitnjacu?

hvala na odgovorima..
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 13:15   #2656
Quote:
racija kaže: Pogledaj post
estradiol 116 (28 - 156)
testosteron 19.32 (9.90 - 27.8)
prolaktin 271 (98 - 456)
LH 3.67 (1.7 - 8.6)
FSH 2.89 (1.5 - 12.4)
DHEA-S 11.72 (2.6 - 7.7)
kortizol 499.6 (171 - 536)
ACTH 3.0 (1.6 - 13.9)
TSH 2.45 (0.27 - 4.2)
T4 96.5 (66 - 181)
T3 1.61 (1.3 - 3.1)

vadjeno u 8 ujutro nataste nakon normalnog spavanja. 30 godina muskarac, 80 kila na 187 cm.

imam neki 'metabolicni sindrom' od kojih su mi najgori simptomi brain fog - zaglupljenost na neki nacin - nemogucnost koncentracija i prisjecanja te nekakva nevoljkost i slabost.
trenutno sam krenuo piti hormone stitnjace euthyrox, T4 i T3 su mi bili jos gori na samoj donjoj granici, tsh je bio malo veci, dakle tablete djeluju, barem sto se tice brojki, trebalo bi valjda malo pricekati da se to osjeti.

ono sto me brine je sto sa stitnjacom cesto stradaju nadbubrezne, ja sam ih cesto osjetio kako rade cijeli dan(onaj osjecaj kad te prepadne u trbuhu ili prije ispita - adrenalin - e to traje satima). cesto sam i osjecao nabrijanost i adrenalin(znam tocno osjecaj jer mi ilegalne supstance nisu strane).
e da, imam relativno visok tlak, a obicno niske otkucaje. u prosjek 150/90, 50-60 otkucaja... tu i tamo znam imati po 30ak otkucaja u minuti. nemam nekih ekstra problema u tom smislu da ne mogu doci sebi nakon nekog fizickog rada, ni tlak mi ne divlja previse, zapravo se smiri/smanju nakon fizickog rada... smanji se tlak, narastu otkucaji... ali dok odmaram obicno je visi tlak, spori otkucaji i vrlo ceste palpilacije.. dakle, brine me odnos ACTH i hormona nadbubrezne, kortizol je dosta visok a DHEA-S je 50% preko gornje granice(DHEA-S sam mjerio i prije godinu i pol i takodjer je bio 50% preko gornje granice).
i da, inace, ako jedem ugljikohidrate imam stolice koje su vodenaste i peku u picku materinu... to mi je isto nekakav simptom. inace su stolice redovite, kad jedem ugljikohidrate i preredovite..., mozda ne sve, nisam tocno skuzio ni skuzavao, izbacim ih sve van i gotovo...
i kosa mi se prorijedila, izgleda kao male pattern ali je difuzno, moji geneteski ne celave difuzno pa mi je to isto sumnjivo.
i da, cijeli zivot imam suhu ljuskavu kozu, fale mi dlake na donjem vanjskom dijelu noge itd..

ici pregledati nadbubrezne ili su visoki hormoni nadbubrezne posljedica loseg rada stitanjce pa ce se iznivelirati tokom terapije? jedino mi nije jasno kako se to odvija bez hipofize/hipotalamusa jer hipofiza ocito govori nadbubreznoj da se zgasi, a ova nece?

nizak FSH me takodjer brine jer bi htio neku djecu pravit uskoro a to bi moglo bit problematicno... da li je to vezano na stitnjacu?

hvala na odgovorima..
Dajte vi lijepo napišite u pet redova vaše simptome i tlak,otkucaje. A ne neka fantaziranja,nalazi uredni.
Adrenalin je povišen kod feokromocitoma tj. tumora nadbubrežne žlijezde,tako da nemojte nad urednim nalazima fantazirati.
Vi bi valjda bili sretni da vam kažu gospodine imate tumor npr. jetre,šta bi onda skakali od sreće.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 13:46   #2657
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Dajte vi lijepo napišite u pet redova vaše simptome i tlak,otkucaje. A ne neka fantaziranja,nalazi uredni.
Adrenalin je povišen kod feokromocitoma tj. tumora nadbubrežne žlijezde,tako da nemojte nad urednim nalazima fantazirati.
Vi bi valjda bili sretni da vam kažu gospodine imate tumor npr. jetre,šta bi onda skakali od sreće.
duga je prica. traje 2 godine.

dakle simptomi tih 2 godine: cesto u toku dana treskavica, bolesno znojenje iako mi je hladno, iritabilnost, nemogucnost koncentracije, blejanje u prazno(slican osjecaj kao kad ne spavas dan dva nakon nonstop programiranja), (vjerojatno hipogklemija) lose sjecanje, tjeskoba, nezaustavljivo negativno razmisljanje - briga.
zatim skoro svakodnevni vodeni proljevi koji peku u picku materinu, a i kad nije proljev opet pece i cudno je... ili bude prvo tvrdo pa na kraju izadje proljev... 2-3 puta u danu.. konstantne srcane palpilacije... po 4-5 sati u danu u prosjeku osjetim lupanje srca... nikad nije brz ritam..
zatim slabost u misicima... nisu toliko sami misici slabi koliko je percepcija da su slabi...
i letargija, bezvoljnost, izmorenost, wired and tired feeling, cesta depresivna stanja - i tjeskoba koja se samopovecava jer se ne mogu koncetrirati da obavljam zadatke na poslu koji se gomilaju i rokovi se blize pa jos ekstra tjeskoba zbog toga...
takodjer cesta nesanica - od tjeskobe i brige.
zatim, ekstremna osjetljivost na hladnocu koja me jebala cijelu zimu - izadjem van na pljugu i pocnem cvokotati zubima u roku 30 sekundi, ne stignem ni popusit.

vecinu simptoma sam regulirao prehranom - izbacio sam ugljikohidrate i jedem uglavnom nesto tipa optimal diet (poljski doktor jan k... nesto) u roku dva dana sam rijesio hrpu simptoma ukljucuju i najvazniji - mogucnost koncentracije.. takodjer je vecina simptoma hipoglikemije nestalo(mjerio sam secer, fasting mi je dobar, Hb1Ac mi je u nekoliko navrata bio dobar)... ali nakon mjesec dana dok sam jeo(spinat i piletinu) sam dozivio takav crash, morao sam leci, ljuljkalo mi se sve nekako cudno(ko da sam na brodu) i opet se vratio brain fog jaci nego ikad... takodjer sam se poceo ekstra smrzavati pa sam krenuo mjerit temperaturu koja nije prelazila 35.5 nekoliko dana pa sam izvadio hormone stitnjace, otisao u polikliniku leptir na pregled(UZV kaze samo malo povecana bez ikakvih cudesa) i dobio recept za euthyrox koji evo pijem 8 dana... da bi pratio stanje stalno mjerim tlak pa sam primjetio da mi je povisen - vjerojatno je bio i prije ali ga nisam mjerio jer filing je slican - cjelodnevne palpilacije... primjetio sam i da mi srce preskace recimo ako malo zadrzim dah(malo mislim fakat malo, sekundu)..

i da, kroz tih 2 godine sam imao raznih povremenih simptoma... u par navrata sam plakao po pola sata bez ikakvog razloga i to ono ubio se od plakanja i jecanja... imao sam i 4-5 dana(jednom, u komadu) nezaustavljive sexualne energije - to u zivotu nisam dozivio tako nesto... inace je sexualna energija niska tih 2 godine, tih 4-5 dana se nesto desilo i ne mogu to ponoviti.. to je cudo bilo, nesto sasvim drugo, drugaciji i orgazam i erekcija, cudo jedno..

sve je pocelo ili se naglo pojacalo u stresnoj fazi mog zivota prije 2 godine a na koji stres sam jos dodao i 1.5 mjeseci crash dieta gdje sam smrsao sa 99 kila na 80 - dakle u roku od jedan i pol mjesec.. dnevni unos kalorija je bio u prosjeku mozda 500 - i to ne bas kvalitetnih najcesce..

prvenstveno mi je najvaznije osigurati koncentraciju i mentalnu stabilnost i bistrinu za posao jer je trenutno bas jebeno bitna faza projekta...uspio sam ju prehranom dobiti u roku 2 dana ali eto, opet me sjebalo nakon mjesec dana... uglavnom, zbog toga sto promjene mogu dozivjeti tako brzo sam prilicno siguran da je to na hormonalnoj razini i to prvenstveno poludjele nadbubrezne... alternativa je da trebam psihijatra...

e da, uz brainfog ide i tinitus obicno a nekad i bez njega... i da dodam, obicno ako se osjecam bolje, to je vise prema kraju dana... tek negdje od 2-3 popodne krene nekakvo poboljsanje mentalno, ako...

i da, usprkos pravljenju mene budalom, saznjanje da imam tumor nadbubrezne bi mi doslo kao olaksanje... najveci je problem bit bez dijagnoze dok te rokovi i stres na poslu stisce(programiranje ipak zahtjeva bistrinu, pogotovo aplikacija za banke) a ja nisam u stanju sjetit se koji je dan danas... ili kad tako zbunjen moram nesto prezentirati a doslovno u toku recenice zaboravim koji je ostatak recenice trebao biti... i pogotovo mi ide na zivce kad mi ljudi govore da fantaziram i da mi nije nista jer izgledam relativno zdravo izvana... zato uz duzno postovanje, mislim da nema razloga za takve predrasude. trenutna situacija ce me kostati i posla i stana a mozda i zene...

Zadnje uređivanje racija : 26.04.2012. at 14:08.
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 16:26   #2658
jučer dobila nalaze i lječnik me je uplašio da imam visoke vrijednosti eritorociti 7.11 i hemoglobin 227, a trombociti niski 98

može mi neko reći šta bi to moglo biti?
Ludo13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 17:30   #2659
Trudnica sam, pod terapijom niskomolekularnim heparinom Clexane 0.6, 2 puta dnevno. Jutros sam uradila laboratorijsku analizu krvi i rezultati su sljedeci:

VK vrijeme krvarenja 90 (60.00 - 240.00 sec)
VZ vrijeme zgrusavanja 320 (300.00 - 720.00 sec)
pV 10.00 (10.30-13.20 sec)
INR 0.91 ( 0.00 -1.25)
KP 117,6 (73.00-150.00)
PLT trombociti 167 (144.00-400.00)

Da li su ovi rezultati u redu, s obzirom da sam vec pod terapijom? Sta dalje predlazete?
River Ho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 18:47   #2660
Inzulinska rezistencija?

Dijagnosticirana mi je pred 10 godina inulinska rezistencija ( ok, da, Jeremija sam, te kolagenoza, pa neurologija, pa svakaj još ...). Zdebljala sam se kao malo prease 15kg za 2 mjeseca i dobila visoki tlak. Sa metforminom sam na staroj kilaži ( 165cm/50kg ). Metformin mi je endokrinolog ( novi, stari je otišel u privatnike ) ukinuo, i lijepo sam se počela debljati ... zdebljala se 10kg, pa me je vratila na metformin, pa sam smršavila 5, pa me maknula, pa sam opet dobila 5kg ... show.
Sad sam se naručila u "Vuku Vrhovcu", i mdignula sam nalaze:
Produženi OGTT:
- GUK je ok ( u 0-toj min 5.3, pa 10.5 -9.6-7.8-4.5-4.9-5.4, pa o tom ne treba pričati
- aktivnost b-stanica je 76.9%
- periferna osjetljivost na inzulin je 113.3%
- indeks inzulinske rezistencije je 0.9
Inzulin je u 0-toj min 40.2 ( imaju ref.int. 21-174 pmol/L ), a dalje je:
- u 30.-toj min je 40.2, dalje u:
- 60min je 266.2
- 120min je 317.2
- 180min je 32.7
- 240min 34
- 300min 36.9

(Zadnji put je na kraju pao na 17, sad je ok )

C-peptid je natašte 0.33 nmol/L ( ref.int. 0.27-1.27 ), a dalje:
- 30min 1.56
- 60min 1.60
- 120min 1.07
- 180min 0.71
- 240 0.48
- 300min 0.37

Komentar? Rezistencija?

I opet imam visoki tlak ( kao i svaki put kad me maknu s metformina pa se zdebljam; čim dobijem 5kg ) 150/100 ( 165cm/55kg trenutno ).

Usput, kaj znači Tip N, kod lipidograma (Fredrickson). Zadnji put je pisalo Tip U, a sad piše Tip N.
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.