Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2011., 18:03   #21
Policajci ne drze kamere koje slikaju, oni drze radare i ako si prebrz onda te zaustave pa se dogovaras tj kukas da te pusti.

Oni imaju neki prag ispod kojeg ne zaustavljaju tako da mozes mirno spavati, nece ti nista doci.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 19:33   #22
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Oni imaju neki prag ispod kojeg ne zaustavljaju tako da mozes mirno spavati, nece ti nista doci.
za razliku od mene
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 19:34   #23
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa šta je to ljudi moji - još niste razbili te kamere? A sve junak do junaka ... kad su ih postavili davali ste im tjedan dana
splitske pi*kice
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 21:42   #24
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Policajci ne drze kamere koje slikaju, oni drze radare i ako si prebrz onda te zaustave pa se dogovaras tj kukas da te pusti.

Oni imaju neki prag ispod kojeg ne zaustavljaju tako da mozes mirno spavati, nece ti nista doci.
Da ali onaj je bas bio sav ufuran u drzanje tog radara/kamere sto li je vec, odakle da jos izvadi lizaljku pa te njome zaustavi?
Trebala bi mu treca ruka.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 21:46   #25
Te kamere nisu nikakva novost, recimo u NL one paze na brzinu i zato je gore normalno da kad si sa teretnim vozilom da se skroz lagano voze kraj tebe, znači gore je 120 kmh. max. dozvoljena brzina na AC i još nikad nisam doživio da bi netko kraj mene prošo tako da me zanjiše.




A kad je ograničenje 90 kmh. svi se voze 90 kmh. usporedno sa teretnim vozilima.




Dok je u Njemačkoj sasvim druga priča...




A ovako u NL izgledaju ležeći policajci, preko cijelog raskrižja, dugi su i široki, tako da se jedva osjete i baš na svakom su raskrižju u gradovima.




Svaka prometnica u gradu je obilježena za vozila i bicikliste:




Tako funkcionira neka od uređenih država, sve se snima, policija zaustavlja samo kad si u prekršaju, a o kulturi vozača netreba ni govoriti, kod prestrojavanja daš žmigavac i svi te puštaju da se prestrojiš, čak ako su na sredini tvog vozila uspore da te puste. NL je za mene jedna od najboljih zemalja što se tiče prometa.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 21:58   #26
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Policajci ne drze kamere koje slikaju, oni drze radare i ako si prebrz onda te zaustave pa se dogovaras tj kukas da te pusti.

Oni imaju neki prag ispod kojeg ne zaustavljaju tako da mozes mirno spavati, nece ti nista doci.
Nisi u pravu.

Postoji kamera koja funkcionira na principu lasera, samo što u trenu dok okine da izmjeri brzinu istodobno i uslika fotografiju i onda stvarno nemožeš reći da to nije tvoja brzina, kada ti pokaže fotku na kojoj je tvoje vozilo i brzina.

I ta kamera drži se u ruci.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 22:04   #27
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Policajci ne drze kamere koje slikaju, oni drze radare i ako si prebrz onda te zaustave pa se dogovaras tj kukas da te pusti.

Oni imaju neki prag ispod kojeg ne zaustavljaju tako da mozes mirno spavati, nece ti nista doci.
Većinom pištolj ili kameru namjeste na 15+ km više, znači ako je ograničenje 50 kmh. teško da će te tko dirati do 65 kmh, a sa autom možeš komotno 65 kmh. jer njemu na pištolju tada prikazuje 5-7 kmh. manje, pa ako još dodaš 10 kmh. tolerancije...

Ja kroz naselje uvijek vozim 60-65 kmh. i nikad nisam imal problema, ako vidim da netko blica držim 60 kmh, a dosta sam puta naletio sa 65 kmh. po kazaljci i nisu me dirali.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 22:12   #28
Na Branimirovoj u Zg (ograničenje 60) Multanova je naštelana na 86. Provjerio svojim očima nekoliko puta (kad ideš biciklom lijepo možeš vidjet koliki je limit).

Općenito malo gdje diraju za 20 iznad limita (osim u Gospiću i okolini).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 22:33   #29
Meni je sutkinja u Zg na prekršajnom sudu rekla da se samo treba napisati da ti je vozio netko u prvom nasljednom redu i da po zakonu nisi dužan svjedočiti protiv njih pa pošto nema dokaza, jednostavno ne mogu okriviti auto. Onda sam ju pitao kako to da je nekim ljudima došla kazna od 2000 kn zbog nedavanja podataka pa mi je rekla da vjerojatno jer nisu dali sve podatke (broj vozačke, datum rođenja, adresu) ili su ih jednostavno zastrašivali (policija).

Isto tako mi je rekla da ako nekog pogodiš autom i nitko ne vidi, jednostavno treba pobjeći jer nema tko svjedočiti i ne možeš biti kriv. Iako nađeš susjeda koji te lupio i imaš zapisnik od policije sa vidljivim tragovima na svom i njegovom autu na istoj visini dobiješ odjeb jer nema dokaza da je baš vlasnik vozio. Kako nitko nije vidio, ne možeš dokazati da te kupio čovjek koji je vozio auto, a pošto auto ne vozi sam, nema krivca . Iskusio na svojoj koži. Susjed rekao da nije on, pozvao za svjedoka svog sina koji kaže da nije on i ne želi svjedočiti ili kaže da je vlasnik (tata) u to vrijeme bio u pizdi materinoj i nema dokaza pa ja dobijem odjeb. Tako to funkcionira kod nas.
pero3513 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 22:35   #30
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Na Branimirovoj u Zg (ograničenje 60) Multanova je naštelana na 86. Provjerio svojim očima nekoliko puta (kad ideš biciklom lijepo možeš vidjet koliki je limit).

Općenito malo gdje diraju za 20 iznad limita (osim u Gospiću i okolini).
Potpisivan, pre par dana sam se u to uvjerio na zaobilaznici Osijek-Darda, ogranicenje 90 km/h upecan sa 128 km/h, da sam vozio do 120km/h nebi me zaustavio, nemojte u HR kukati, propisi su stvarno ok gdje to ima, da sam u CH vozio 38 km/h preko ogranicenja, zavrsio bi na robiji
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 23:07   #31
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Općenito malo gdje diraju za 20 iznad limita (osim u Gospiću i okolini).

u...*ebate....znači da će mi pristojna kazna doći
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 23:09   #32
Quote:
pero3513 kaže: Pogledaj post
Meni je sutkinja u Zg na prekršajnom sudu rekla da se samo treba napisati da ti je vozio netko u prvom nasljednom redu i da po zakonu nisi dužan svjedočiti protiv njih pa pošto nema dokaza, jednostavno ne mogu okriviti auto. Onda sam ju pitao kako to da je nekim ljudima došla kazna od 2000 kn zbog nedavanja podataka pa mi je rekla da vjerojatno jer nisu dali sve podatke (broj vozačke, datum rođenja, adresu) ili su ih jednostavno zastrašivali (policija).
čekaj...čekaj...ja kažem da je vozio NETKO od roditelja (ili brat...jeli to sve prvi nasljedni red?)...a,ne kažem tko... i ne želim svjedočiti protiv njega...i to je to???

nemoj me zezati???
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 23:26   #33
ma daj...priče za malu djecu.
tko bi onda ikad platil kaznu? nitko nikad, jer nitko nije dovoljno lud pa da prizna tko je vozio. ovak bi se svi izvlačili na taj način, a to neide.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 23:31   #34
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ma daj...priče za malu djecu.
tko bi onda ikad platil kaznu? nitko nikad, jer nitko nije dovoljno lud pa da prizna tko je vozio. ovak bi se svi izvlačili na taj način, a to neide.
Činjenica jest da član obitelji za drugog člana nije dužan svjedočiti, e sad dali to prolazi ili ne

U HR je sve moguće, pa tako možda postoji mogućnost da je i ovo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 00:11   #35
to ti je istina sto posto...tako se stari par puta izvukao vec, samo na sudu kazes da ne znas tko je vozio auto taj dan , da se ne sjecas a posto kod nas doma troje ima vozacku neka pogada sutkinja tko je vozio- jedino te mogu sjebat ako ti se lice full vidi na snimku(to je malo vjerovatno,vecinom se vozac ne vidi ili mutno bude).....to ti je shema kao " nevin dok se ne dokaze krivnja" a ne mogu dokazat ako se ne vidi cisto na slici
damaskino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 00:40   #36
mos misliti..mozda nekad davno dok su prolazile fore da je vozio ujko iz amerike, baba iz jucerasnje smrtovnice i te spike... tom logikom nitko nikad nebi stao(pa ni ja)
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 09:39   #37
Sutkinja se zove Kornelija Adamec. Brat nije prvi nasljedni red nego su to djeca, roditelji i žena/muž.

Napisao sam zašto sam došao na sud i znao sam da će me sjebati jer je susjed koji me je ogrebao bivši sudac. Tako je i bilo. Nema svjedoka da me je on lupio a kako nema svjedoka, nema ni krivca. Jedini svjedok sam bio ja koji sam rekao da sam našao tragove ujutro a on je zvao za svjedoka svog sina koji ne mora svjedočiti a može reći da je bio s njime u pizdi strininoj na ljetovanju.

Policija šalje kaznu od 2000 kuna jer kao nisi dao vjerodostojne podatke ali se na to treba žaliti i to ukidaju po brzom postupku jer si podatke dao.

Onda sam ju nakon svjedočenja pitao malo za taj slučaj...kao šta će biti s time pa mi je indirektno rekla da ništa od toga jer nema svjedoka. Onda sam pitao šta je s Multanovom pa mi je rekla šta sam već napisao. Jedino se najebe ako te zaustave nakon slikanja pa utvrde identitet vozača.
pero3513 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 09:48   #38
Na križanju Selska-B.Filipovića ima fiksna kamera iznad semafora kada se ide u pravcu istoka. Jeli ona snima samo prolaske kroz crveno ili i brzinu? Radi li uopće?
__________________
Bože, čuvaj Hrvatsku, odoh ja u Njemačku!
golfigno is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 10:02   #39
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Činjenica jest da član obitelji za drugog člana nije dužan svjedočiti, e sad dali to prolazi ili ne

U HR je sve moguće, pa tako možda postoji mogućnost da je i ovo.
daj razmisli. tko bi IKAD platio kaznu na taj način?
jel itko toliko lud pa da kaže: "da, ja sam vozio" a imaš ženu doma, djecu, roditelje, braću.....
daj nemoj biti naivan.
Quote:
pero3513 kaže: Pogledaj post
Sutkinja se zove Kornelija Adamec. Brat nije prvi nasljedni red nego su to djeca, roditelji i žena/muž.

Napisao sam zašto sam došao na sud i znao sam da će me sjebati jer je susjed koji me je ogrebao bivši sudac. Tako je i bilo. Nema svjedoka da me je on lupio a kako nema svjedoka, nema ni krivca. Jedini svjedok sam bio ja koji sam rekao da sam našao tragove ujutro a on je zvao za svjedoka svog sina koji ne mora svjedočiti a može reći da je bio s njime u pizdi strininoj na ljetovanju.

Policija šalje kaznu od 2000 kuna jer kao nisi dao vjerodostojne podatke ali se na to treba žaliti i to ukidaju po brzom postupku jer si podatke dao.

Onda sam ju nakon svjedočenja pitao malo za taj slučaj...kao šta će biti s time pa mi je indirektno rekla da ništa od toga jer nema svjedoka. Onda sam pitao šta je s Multanovom pa mi je rekla šta sam već napisao. Jedino se najebe ako te zaustave nakon slikanja pa utvrde identitet vozača.
može se sutkinja zvat kak god hoće, ali negdje griješi.

ili, da te bolje ovo pitam.
ti tog svog susjeda možeš ubiti iz puške za osvetu što ti je auto ogrebao. tvoja puška, oni utori pašu, tvoji otisci prstiju su na okidaču, bio si u blizini u trenu ubojstva, pronađu njegov leš u tvojoj štali, ali nema svjedoka i pojeo vuk magare? odeš slobodan i nitko ti ništa nemože?


Quote:
golfigno kaže: Pogledaj post
Na križanju Selska-B.Filipovića ima fiksna kamera iznad semafora kada se ide u pravcu istoka. Jeli ona snima samo prolaske kroz crveno ili i brzinu? Radi li uopće?
to ne radi već godinama.
te kamere su postavljane zbog crvenog svjetla, ne za brzinu.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 10:03   #40
Svaki vlasnik auta u svakome trenutku je dužan znati tko mu je upravljao autom i o tome dati podatke policiji a radi sankcioniranja prekršaja. Dakle dužan je imenovati i bliže srodnike i to je izuzetak od navedenog načela da ne moraš svjedočiti protiv istih ako ih teretiš za kazneno djelo. Opisani slučaj je nešto drugo, tebi je oštećen auto a nema svjedoka pa se isto dokazuje drugim dokaznim sredstvima.Može se vidjeti i da li postoje oštećenja na autima koja se podudaraju, tragovi boje ili slično.
ledomac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.