Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2012., 08:36   #21
Kolko ja znam ne, štoviše neovlašteno i nenajavljeno snimanje je prekršaj/kazneno djelo samo za sebe, nisam siguran pod kojim pravilnicima i kako je regulirano ali zbog toga svega tamo di je videonadzor recimo u trgovini to mora pisati na vratima, kako je sa autima neznam ali nisam nikad čuo da je kod nas ikad takva snimka bila uporabljena kao dokaz na sudu, što ne znači nužno da nebi bila korisna policiji ili u osiguranju, međutim za sud teško...

Govorim o privatnom snimanju naravno, snimke presretača su nešto drugo...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 09:40   #22
Možeš snimat ako ostane privatno, a ne da ide na youtube ako se vide tablice ili face.
Na sudu ne može biti jedini dokaz, ali može pomoći ako nije sve baš jasno, svaki normalan sudac bi snimku pogledao. Nije isto ako sude o crvenoj na semaforu ili o ubojstvu, da bi neki dokazi bili samo tako poništeni.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 09:52   #23
Hvala na odgovorima.

Za kameru svakako ne bih štedio ako bi mi pomogla u slučajevima utvrđivanja pravog krivca u prometnim prekršajima. Samo snimanje da bih stavljao snimke na youtube mi nije neki doživaljaj.

Pozdrav
Limun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 11:11   #24
Ni ovo nije loša kamera: http://www.mikronis.hr/detalji_proiz...-n-002087.aspx
maloljetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 11:26   #25
Imam ovu po 360kn iz Chipoteke i odlična investicija http://www.chipoteka.hr/proizvodi/409505

Inače oko kuće imam videonadzor koji se do sada otplatio već nekoliko puta tako da sam ponukan pozitivnim iskustvom odlučio staviti i u aute jer je ludnica na cesti i dpo sada sam imao dvije vrlo gadne nezgode gdje je bilo natezanja, a ova iz chipoteke radi odlično...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 12:51   #26
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Imam ovu po 360kn iz Chipoteke i odlična investicija http://www.chipoteka.hr/proizvodi/409505

Inače oko kuće imam videonadzor koji se do sada otplatio već nekoliko puta tako da sam ponukan pozitivnim iskustvom odlučio staviti i u aute jer je ludnica na cesti i dpo sada sam imao dvije vrlo gadne nezgode gdje je bilo natezanja, a ova iz chipoteke radi odlično...
http://www.ebay.com/itm/Car-Vehicle-...item1c2a475972

To ti je ova sa linka. Malo manje od 130 kn košta na ebayu, lijepo oni naplačuju u chipoteci, fina zarada. 3x veća cijena i neka ljudi kupuju. Ima ih brdo takvih do 30 dolara.

A ovo sto prodaju za 230-260 kn ove kamere na privjesku, te koštaju 8-10 dolara baš takve jadne na ebayu. Manje od 50 kn.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 13:18   #27
chipoteka je mila majka malo proguglaj takve iste kamere u specijaliziranim dućanima po hrvatskoj za video nadzor koštaju preko 900kn
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 15:51   #28
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
http://www.ebay.com/itm/Car-Vehicle-...item1c2a475972

To ti je ova sa linka. Malo manje od 130 kn košta na ebayu, lijepo oni naplačuju u chipoteci, fina zarada. 3x veća cijena i neka ljudi kupuju. Ima ih brdo takvih do 30 dolara.

A ovo sto prodaju za 230-260 kn ove kamere na privjesku, te koštaju 8-10 dolara baš takve jadne na ebayu. Manje od 50 kn.
Je smao zaboravljaš našu vrlu carinu koja te očisti ko ovcu, ja sam naručivao s neta neke male djelove za auto, paket vrijednosti cca 500 kn s poštarinom i svim uračunatim u to - 270 kn davanja pa si ti misli...

Država dobiva kraljevski dio kolača - uvjek...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 16:09   #29
Da, zato razlika između keychain kamere za 40$ i one veće za 100$ nije 60$, nego 100 i više. Keychain prođe preko carine bez problema.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 16:25   #30
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Je smao zaboravljaš našu vrlu carinu koja te očisti ko ovcu, ja sam naručivao s neta neke male djelove za auto, paket vrijednosti cca 500 kn s poštarinom i svim uračunatim u to - 270 kn davanja pa si ti misli...

Država dobiva kraljevski dio kolača - uvjek...
za ovo s ebaya ne plaćaš ama baš nikakva davanja državi, paket vrijednosti do 160kn prolazi na carini bez beda

Zadnje uređivanje tomi0806 : 31.08.2012. at 16:32.
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:37   #31
Od svih kamera mi je jedino ova zapela za oko. Ujedno i najmanja.
http://www.youtube.com/watch?v=kqc1rlLTgc8
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:43   #32
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Je smao zaboravljaš našu vrlu carinu koja te očisti ko ovcu, ja sam naručivao s neta neke male djelove za auto, paket vrijednosti cca 500 kn s poštarinom i svim uračunatim u to - 270 kn davanja pa si ti misli...

Država dobiva kraljevski dio kolača - uvjek...
Paket od 550 kn frendu dosao bez carine, meni par stvari isto, a sve ispod 150-160 kn ne ide pod carinu, tako da kamere do tog iznosa je super.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 19:06   #33
Jučer jedan krkan proletio pokraj i zakvačio ispred mene jednog slovenca s passatom i nastavio dalje... stao ja odmah i sačekao policiju s ovim slovencem i pogledali su snimak iz moje kamere zapisali broj tablica, marku auta i zahvalili se
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 19:57   #34
http://www.youtube.com/watch?v=ERpEN4lDSH4

http://www.youtube.com/watch?feature...o3pwyDNns&NR=1

kakve su ovo kamere što izbliza snimaju brzinomjer? nigdje ne mogu naći zbilja malene koje mogu stati između volana i brzinomjera
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 21:03   #35
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Kolko ja znam ne, štoviše neovlašteno i nenajavljeno snimanje je prekršaj/kazneno djelo samo za sebe, nisam siguran pod kojim pravilnicima i kako je regulirano ali zbog toga svega tamo di je videonadzor recimo u trgovini to mora pisati na vratima, kako je sa autima neznam ali nisam nikad čuo da je kod nas ikad takva snimka bila uporabljena kao dokaz na sudu, što ne znači nužno da nebi bila korisna policiji ili u osiguranju, međutim za sud teško...

Govorim o privatnom snimanju naravno, snimke presretača su nešto drugo...
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Možeš snimat ako ostane privatno, a ne da ide na youtube ako se vide tablice ili face.
Na sudu ne može biti jedini dokaz, ali može pomoći ako nije sve baš jasno, svaki normalan sudac bi snimku pogledao. Nije isto ako sude o crvenoj na semaforu ili o ubojstvu, da bi neki dokazi bili samo tako poništeni.
?

Čekaj malo...pa cesta je javna površina, mogu snimat koga i kako hoću...naravno, ne potajno.

Kako snimaju paparazzi? Nadzorne kamere? kako se snimaju policajci na intervenciji? Youtube je prepun tih snimki.
Kako novinari snimaju priloge di se vide face (djecu npr moraju zamutiti)?

Ne vidim problema da ovo bude dokaz na sudu.

Problem je jedino (koliko znam) kad skrivaš kameru u npr kemijsku, rukav i sl.

Ovo što kažeš da bi svaki normalan sudac pogledao snimku...e pa ne bi, ako nije zakonit dokaz, može bit snimljeno i ubojstvo, ništa od toga, otpada.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 22:09   #36
Ovo so pitanja za Pravo na ovim forumima, ja sam u kratko napisao kako je, jer smo ovo riješili več na drugim forumima, a zašto i u kojim zakonima to piše ne znam. Sudac odlučuje koliko je tko kriv, nije to isto proces ko za ubojstvo.
Šta da neki Japanac u Dubrovniku slučajno posnima ubojstvo, zašto ne bi valjalo?
Stvar je i u tome, da iz auta ne snimaš ljudi, nego drugi auto koji se zakuca u tebe. Ne zanima te tko ga vozio, to će saznati policija, a auto koji se zakuca u tebe nema nikakvih prava na "nesnimanje", jer nije čovjek. Zato kažem, da snimka ne može bit jedini dokaz nego samo pomože sudcu.

Zadnje uređivanje cc18 : 02.09.2012. at 22:22.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 20:39   #37
Malo me razočarao izbor „vjetrobranskih“ kamera! U biti, imao sam očito prevelika očekivanja što se tiče dimenzije i lakoće primjene. Manje-više cjenovno prihvatljive (do 50 dolara) su nekako glomazne. U stvari prevelike od očekivanog. Zamišljao sam nešto malo da se može sakriti iza (ispred) retrovizora a ne da mi komad s otvorenim displejom zauzima pola vjetrobranskog stakla. Trebala bi se, poželjno bi bilo, pokretati i isključivati kontakt ključem tako da je jedina manipulacija vađenje memorijske kartice i skidanje snimljenog. Nadam se da će se kvaliteta, cijena i dimenzije uskoro svesti na meni očekivano a do onda treba pričekati!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 20:45   #38
ja ne znam koji si ti topic čitao i o kakvim dimenzijama pričaš, imaš masu kamera veličine daljinca za auto.
bill-jobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 21:06   #39
Quote:
bill-jobs kaže: Pogledaj post
ja ne znam koji si ti topic čitao i o kakvim dimenzijama pričaš, imaš masu kamera veličine daljinca za auto.
Nisam baš siguran da bi kameru tipa daljinac mogao montirati na već spomenuto mjesto! Imaš ideju, ili znaš nešto što ja ne?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 21:08   #40
đizs, pa improviziraj malo, imaš i mali milijun držača/nosača za kameru, googlaj.
bill-jobs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.