Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2003., 22:05   #21
umjetnosti ne bi bilo bez publike, daklem, nije stvar je u tome na sto promatrac pljesce. jednostvano smo zatrpani informacijama, slikom, zvukom i poput djeteta kojem koncentracija opada nakon desetak minut (uciteljice u skoli tada primjenjuju igru, buku, galamu..), tako je i nama potreban sok za privlacenje pozornosti.
i na kraju duze se sjecas onog gore spomenutog performasa neg neke opere.
hebes ga, i umjetnik je mutirao jer zeludac diktira
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 18:01   #22
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
umjetnik je mutirao jer zeludac diktira
O tome ti ja, na chudan nachin mozhda i govorim.
Toga se i "bojim".

Te mutacije, ma zapravo "kruljenja želuca" umjetnika koje trazi mekdonalds rješenja.

Koje poslije u teorijskim raspravama zovemo - postmoderna.

E, jesam zahebana.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 20:45   #23
imas i ovakvih slucajeva:
nedavno jedna moja koljeginica s posla (moram nekak karikirat jer mi neugodnjak) kupila je umanjeni odljev mestroviceve "djevojke s lutnjom" za poklon poslovnim partnerima. pila ekipa kavu kad evo nje vazno to nosi i napadne nas pitanjem jel znamo kaj to je. ama bas nitko nije znao i kad sam bubnula ostali ljudi u cudu. nisu se oni dali smesti vec su se svi sjatili oko toga i kritizirali kakav je to umjetnik koji je tak nerelano napravil velika stopala i sake. i jel ta zena fakat imala tak veliku guzu (zene odmah sretne) ili je on ipak malo pretjerao.
te, kakva mu je to pak violina....
one su tipicni produkt ovog drustva - promatraci zivota kojima je potreban sok kao budjenje.
da bude jasnije, inteligencija tih zena uopce nije upitna. naprotiv.
nije niti u pitanju opca kultura vec samo nedostatak moci zapazanja svijeta oko sebe, ili bolje receno nedostatak interesa.

navrati kod nas u firmu neka zena koja prodaje sladunjave slike na svili. radi totalno amaterski. i falat bole oci od samog pogleda.
i nevjerojatno je kako to smatraju umjetnoscu i cijene taj rad jer:
1. vrlo dobro je uramljeno - djeluje skupo
2. ono najbitnije: zena ima iznimnu sposobnost samohvale. to radi tako diskretno, spominjuci utroseno vrijeme i trud istovremeno skupljajuci obrve prezentirajuci bolni-umjetnicki izraz lica
i ona prodaje tim istim zenama koje su popljuvale mestrovica!
ali te slike, ma nije stvar samo da su kic, boli dusa koliko su amaterske i ruzne. kao da ih je slikao netko iz malnarovog showa.

hocu reci da pojma nemam kako zamjecuju disproporcionalnost skulpture a istovremeno popuse ovako nesto. neke slike su figurativne i zbog ruznoce izraza izgledaju apstraktno
ma, boli dusha
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 12:41   #24
je'l ovdje rasprava gotova ili...? htjela bih vas pitati malo konkretnije; kaj mislite o umjetnicima tipa tracy emin, damien hirst, itd. - je li to za vas uopce umjetnost ili cista provokacija?
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 19:12   #25
...ako nisam pobrkao lončiće...odgovor:
Draža mi je kravica na milka reklami nego u formalinu!
LoveJoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 19:51   #26
nisi pobrkao loncice.
vidjela sam tu kravicu (i tele, i ovcicu, i morskog psica i svinjicu) i moram priznati da ludo izgleda. ali ima jedna malo gora instalacija - stakleni box u kojem je kravlja glava (odsjecena) i milijuni muha... malo pretjerano za mene.
inace, to sam gledala u saatchiju, u londonu, i na izlozbi su stvarno sve te najpoznatije nove stvari (incl. tracyn krevet)... jako, jako zanimljivo. meni se svidjalo.
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 15:25   #27
da li bi ti držala svinjicu koja ide lijevo-desno u kontenjeru ili kravicu razrezanu na dijelove u dnevnoj sobi? ili je to umjetnost samo za galerije i muzeje?

možda za parkove skulptura ili dječa igrališta?
LoveJoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 15:40   #28
da imam kucetinu od kojih 700 kvadrata, mozda bih udomila ovcicu. call me stupid, ali impresivno je to, ovak u zivo. definitivno nije za svakoga. za ozbiljno, da bas mogu birati, uzela bih si nekaj drugo od hirsta - veliko srce premazano rozom bojom, a gore leptiri... pravi. buljila sam u to 20 min.
ne bi se reklo, ali ja sam inace ekolog.
LoveJoy, molim te da se izjasnis, ne znam koliko je ironije u tvojim postovima... je'l to cisto senzacionalisticko sranje ili art?
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 12:29   #29
...svaka ljudska djelatnost mora imati svoje zvjezde da bi bila atraktivna za široke mase konzumenata... (od čega bi neki galerist kupio svom maloljetnom ljubavniku novu bemburu ako nema nekog za prodati)....

...stoga, nazovi to umjetnošću ako si hrabra i ako dobro poznaješ problematiku današnjeg vremena...
LoveJoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.