Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2013., 13:35   #81
Quote:
progresive kaže: Pogledaj post
Slazem se, Mazda je sa novom Skyactiv tehnologijom i Kodo dizajnom napravila veliki pomak u odnodu na prethodne modele i na ostalu konkurenciju. Isto tako kvalitet i zavrsna obrada je na visem nivou nego prije, pogotovo gledano na Volkwagen konkurenciju, koja sa novim modelima ide unazad, stedeci na svim poljima.
Mazda ide naprijed, ali zato ide naprijed i cijenom. Fauvej 7 je čak jeftiniji od istog fauvej6, ali zato štede gdje mogu.

Moj leon '08 ima "fan" raspršivače za pranje stakla, a ovaj novi koliko sam vidio ima obične štrcaljke koje pišaju po staklima. Hebiga, win some lose some.
SpaceJesus is offline  
Old 12.07.2013., 14:04   #82
Quote:
SpaceJesus kaže: Pogledaj post
Mazda ide naprijed, ali zato ide naprijed i cijenom. Fauvej 7 je čak jeftiniji od istog fauvej6, ali zato štede gdje mogu.

Moj leon '08 ima "fan" raspršivače za pranje stakla, a ovaj novi koliko sam vidio ima obične štrcaljke koje pišaju po staklima. Hebiga, win some lose some.
+ izbacivanje multilinka iz slabijih modela, isto radi uštede.
No da ovo ne pređe u VW vs Mazda okršaj evo video

http://www.youtube.com/watch?v=r6hl2YSKaGY

http://www.youtube.com/watch?v=ejalbXlPzZE - Sedan - check the HUD on 1:30
JKD01 is offline  
Old 12.07.2013., 21:16   #83
Sto je vise gledam, to mi se vise svidja, ima li price o karavanu?

To bih kupio skoro pa odmah ako ce izgledati dobro kao sedan.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 12.07.2013., 22:09   #84
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Sto je vise gledam, to mi se vise svidja, ima li price o karavanu?

To bih kupio skoro pa odmah ako ce izgledati dobro kao sedan.

A cijena?


Mene živo zanima koliko će to koštati.
mazgoon is offline  
Old 13.07.2013., 14:06   #85
Quote:
mazgoon kaže: Pogledaj post
Mene živo zanima koliko će to koštati.


Sigurno više od većine u klasi. I dosadašnje dvije generacije su bile skupe, a Mazda 3 je najprodavaniji model u povijesti Mazde. Zadali su jasan smjer, ne misle privlačiti kupce cijenom. Kome cijena ne bude odgovarala, neka traži dalje.
Brazil is offline  
Old 13.07.2013., 23:42   #86
Cijena je relativan pojam ako mislis da to sto kupujes tebi vrijedi te novce koliko kosta.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 14.07.2013., 07:56   #87
Ima itekakve veze koliko bude kostala bas iz tog razloga ako bude skuplja od konkurencije onda nece biti dobro za kupce niti za proizvodaca. Kupac uvijek gleda sto mu se svida i jel to moze i hoce li baciti toliki novac na takav auto. Danas puno kupaca razmislja i premislja vise no ikada upravo zbog krize.

Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Old 14.07.2013., 10:47   #88
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Sad kad gledam ove slike bočne linije... moram priznati da mi i nije baš našeto, pogotovo zadnji kraj koji je previše povišen u odnosu na ostatak karoserije. Jasno mi je da time dobivaju nekakvu dinamiku, no nekako je to sve s previše lima.. Kajjaznam. Treba to uživo vidjeti.
Slažem se. Kad je izašla bile su sve studijske fotke,koje su uvijek namještene da auto izgleda najbolje i uvijek je bila u crvenoj boji,koja joj očito najbolje stoji i uspješno prikriva sve mane (pre)izlomljenih linija na karoseriji,a najviše sakriva prednju masku koja u ovoj smečkastoj i bejbi plavoj boji izgleda meni odvratno. Izgleda ko čvalje Anđeline Đoli nakon botox tretmana. Loše

Očito je ovo još jedan auto čiji će izglead jako ovisiti o boji koja se izabere.

P.S I nova 6-ca i nova 3-ca po meni imaju prenaglašenu wanna be sportski karakter u smislu prevelike maske koja će za godinu do dvije dana postat toliko neprimjetna i preuobičajena da će auto postat neprimjetan. Nešto što je Peugeot furao godinama (Audi još dan danas fura ) i na kraju odustao od toga,jer im svaki auto izgleda isto i ljudima više nije zanimljiv niti najmanje.

Zadnje uređivanje DrVelečasni : 14.07.2013. at 10:59.
DrVelečasni is offline  
Old 14.07.2013., 13:55   #89
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ima itekakve veze koliko bude kostala bas iz tog razloga ako bude skuplja od konkurencije onda nece biti dobro za kupce niti za proizvodaca. Kupac uvijek gleda sto mu se svida i jel to moze i hoce li baciti toliki novac na takav auto. Danas puno kupaca razmislja i premislja vise no ikada upravo zbog krize.

Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
Kriza postoji još samo u Hrvatskoj koja je već petu godinu u recesiji. Svijet se odavno oporavio od krize.

Mazda je digla i opremu, a bome i cijenu. Ako netko misli da će dobiti novu trojku sa full opremom za 15 tisuća eura gadno se zajebao.
balkanski pastuh is offline  
Old 14.07.2013., 20:30   #90
Zato je nama Rvatima bitno što je Gnojf jeftiniji od trojke
Muljuzator is offline  
Old 14.07.2013., 20:39   #91
Nije jeftiniji, kad se usporede motori slicne snage i oprema, Mazda je jeftinija.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 14.07.2013., 22:24   #92
Slika sa Mazdine fejsbuk stranice, trazio nesto drugo a nasao ovo.

__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 14.07.2013., 22:45   #93
Jel ima krapinske rege?
JKD01 is offline  
Old 15.07.2013., 15:09   #94
Može Mazda izgledati fenomenalno jer to joj je zapravo glavni adut.
Dva bezvezna benzinca i samo jedan dizel koji se pokazao (osim kod novinara) kao pušing. Jebeš dizel za koji postoji uputa da se ne vozi manje od 20 minuta
Jedna Astra ima (kakvi god oni bili) 4 različita benzinca (+ jednog pripremljenog za plin) i 3 različita dizelaša. Ukupno 9 razina snage.
Da omraženi Golf ne spominjem.
Sve dok paletu motora ne prošire i moderniziraju kako treba (čitaj. turbo benzinci i mali dizelaš) ništa od prodora u vrh klase.
Corvin is offline  
Old 15.07.2013., 15:16   #95
Mazda nudi što nitko ne nudi(dobor u teoriji,ali vjerujem i u praksi),atmosferske benzince sa malom potrošnjom i velikim obujmom(a nema onog tko se ne boji da mu kihne turbina ili ode koji injektor),i dizel kakav nitko nema na tržištu.Sasvim dovoljno da nađu svoju pobliku.
bisi is offline  
Old 15.07.2013., 16:43   #96
Motori su dobili velike pohvale kako od struke tako od novinara. Ja bi si bez problema našao ono što mi odgovara. Istina je da fali jedan manji dizel, a MPS će doći u benzinskoj i dizel varijanti. Auto još nije u prodaji i gama motora će se dopunjavati kao što je i dosad bio slučaj. Sve u svemu, prema dosad viđenom i pročitanom, nadmašili su moja očekivanja. Zanima me kako će izgledati na cesti jer ova duga hauba izgleda vrlo zanimljivo u ovoj klasi.
Brazil is offline  
Old 15.07.2013., 16:43   #97
Quote:
bisi kaže: Pogledaj post
Mazda nudi što nitko ne nudi(dobor u teoriji,ali vjerujem i u praksi),atmosferske benzince sa malom potrošnjom i velikim obujmom(a nema onog tko se ne boji da mu kihne turbina ili ode koji injektor),i dizel kakav nitko nema na tržištu.Sasvim dovoljno da nađu svoju pobliku.
Dizel sa vremenskim ograničenjem minimalne vožnje zaista nema nitko
DrVelečasni is offline  
Old 15.07.2013., 17:21   #98
Koliko znam jedini model kod kojeg je postojala uputa/preporuka za vožnju od barem 20 min je bio RX8 s Wankelom.
JKD01 is offline  
Old 15.07.2013., 17:59   #99
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
a MPS će doći u benzinskoj i dizel varijanti.
Odakle ti informacija?
balkanski pastuh is offline  
Old 15.07.2013., 18:18   #100
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Dizel sa vremenskim ograničenjem minimalne vožnje zaista nema nitko
Dobro,za to nisam čuo, ali sam negdje našao da stavljaju nove softwere u vezi problema podizanja razine ulja u motoru,tako da za druge stavri neznam? daj link pls
bisi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.