Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2004., 01:17   #61
Re: mozda ce vas zanimati....

Quote:
Lisa kaže:
Do pred mjesec dana se nisam sa tom temom zaokupljala jer sam mislila da se ta bolest dobiva kad zena zadje u kasne zrelije godine.
glavna greska. koju ipak svi radimo. ne idemo kod doktora cisto pregleda radi kad smo mlađi od nekih statistika.

lisa, zelim ti potpuno ozdravljenje
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 19:22   #62
Proteza je silikonska, dobiva se preko zdravstvenog osiguranja (barem u Hrvatskoj). Na opip je poput onih u liscinim grudnjacima sa silikonom.

Takodjer, postoji pravo i na dva grudnjaka godisnje s dzepicem za protezu. Vidjela sma Liscine. Mogu se dobiti u Institutu za tumore u Zg na petom katu. To su oni pomalo staromodni grudnjaci koji obuhvacaju cijelu dojku, a ne nisko rezani kakve vecinom nosimo. zapravo, svaki grudnjak se moze adaptirati za protezu tako da se usije dzepic u njega, ali mora imati nesto deblje naramenice i mora obuhvacati cijelu dojku. I zaista nema razlike izmedju lijeve i desne strane kad se gleda preko odjece, a tesko se uocava i kad je zena samo u grudnjaku. Oziljak se obicno ne vidi jako.

Moram priznati da mi je praksa na onkoloskom odjelu te rad s tim zenama dosta tesko psihicki pao. Ipak, uvidjela sam da to nije kraj svijeta i da izlaza ima
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 21:36   #63
hvala cure
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 11:56   #64
Lisa
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 18:38   #65
DRAGA LISA

Zelim ti samo reci svaka cast na hrabrosti, rijetki su ljudi toliko hrabri...neki na zalost nisu u takvim trenutcima imali podrsku kakvu ti imas...
i vjeruj mi jako mi je drago sto si otvorila ovaj topic i sto zelis to sa svima podijeliti.

Zelim ti sve sve sve sve sve sve sve najbolje,

Vjeruj mi znam dobro sta znaci Kemoterapija, i to cak i kada ti je produze, sta znace silna zracenja...
Dugo vremena sam mrzila Crvenu boju, nisam nista crveno mogla geldati, sok crveni...fuj ubila bih da ga vidim.

Divim ti se, jer mozes pricati o tome....
Nisam sve stranice ovoga topica procitala jer stvarno nemam snage, nemam snagu koju ti imas, nemam je sada, hvala Bogu imala sam je u trenutcima kada mi je trebala. SVAKA CAST...



__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 00:47   #66
wow.... svaka čast.. imam "samo" 20 i ovo mepodsjeća na neki način na što sve moram bit spremna...
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 22:59   #67
Napokon su danas stigli rezultati.
Doktor kaze da je dobro.
Samo u jednom linfnom cvoru je nadjena celija raka.
Ostali linfni cvorovi nisu zahvaceni.

Rekao je da nece trebati ici na zracenje.
A u narednih 2-3 mjeseca ce morati na ucestale kontrole i vadjenje krvi.
Jos nije odredio nikakve posebne lijekove.
Danas joj je izvadjen i ostatak konaca.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 00:02   #68
Quote:
Lisa kaže:
Naravno ne uspijeva mi to svaki dan,ima trenutaka kad sam neraspolozena i pomalo depresivna ( al takvih trenutaka ima svatko u zivotu) pa se onda uhvatim kak se zaokopljam mislima poput: a sta ako..???
a sta ako se to ponovo vrati, a sta ako dobis metastaze, koliko vremena ti bude ostalo....


a sad mene zanima jesam li ja mojim pocetnim postom uspjela probuditi vasu savjest? ste bile kod gin? jel ste nagovorile mame ,sestre,none tete da i one idu?
molim vas , da ako niste, ucinite to i budite redovite.

Lisa... sei grande! Samo tako naprijed! A sto se tice depre i losih raspolozenja.. samo da te utjesim.. toliko ima groznih stvari u zivotu koje nas bacaju u bed.. i bez bolestina.. (vidi mene.. ali na stranu ja..).

I te kako si me potakla na duboko razmisljanje.. I ja sam jedna nojica.. tj ja to sama sebi se nacerim pa kazem: ma ne idem doktoru tko zna sta ce naci.. pa onda problem vise.. Glupaca

Bas sam glupaca.. sram me i reci koliko nisam bila kod ginica.. ima da me ubije kad se pojavim - USKORO!!!!!!! Sicher ovaj put! I ja sam radoholik.. pa mi to dodje kao isprika.. i to ti onda dodje na glupaca na kvadrat.
Racunaj da imam koju godinicu vise.. a i kcer mi je vec u fazi za odvest kod ginekologa.. pa cemo zajedno. A da znas samo kako njoj solim pamet o redovnim kontrolama...

Draga moja.. samo ti tako naprijed i sve ce biti u najboljem redu. Tko god je pobijedio rak ucinio je to prije svega svojim duhom! A ti ga imas.. a i ne imala ga.. vidi ljepotice od tvoje princese!
pokora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 21:38   #69
Quote:
M@3X kaže:
Napokon su danas stigli rezultati.
Doktor kaze da je dobro.
Samo u jednom linfnom cvoru je nadjena celija raka.
Ostali linfni cvorovi nisu zahvaceni.

Rekao je da nece trebati ici na zracenje.
A u narednih 2-3 mjeseca ce morati na ucestale kontrole i vadjenje krvi.
Jos nije odredio nikakve posebne lijekove.
Danas joj je izvadjen i ostatak konaca.
izgleda da je pravovremeno otkriveno
bash mi je drago

zanima me zashto neche dobivat zrachenja?
u D je zrachenje jedna od terapija koje se skoro pa uvijek sprovode kod karcinoma

znash li o kakvom se tipu tumora radi?
imate li kopiju nalaza od pregledanog tkiva?
tamo pishe koji tip je

mozhesh i na PM

zhelim joj brz oporavak
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 21:55   #70
Quote:
pokora kaže:
...
pokora,ljube,kakav si ti to uzor kcheri
shalu na stranu: nemoj toliko zanemarivati preglede
u danashnje vrijeme mnogi umiru od raka (ili metastaza) samo zato shto je bolest kasno otkrivena

molim vas sve josh jednom : budite disciplinirane i idite na kontrole barem 2x godishnje
to vas koshta mozhda 3-4 sata vasheg vremena u godini

juche chitam na jednom njemachkom forumu ( za oboljele od raka dojke): postavljen je post pod nazivom "koliko je ovdje zhena koje nisu starije od 30"
u dva dana javile su se 24 zhene ( od ca.250 koje ga redovito posjechuju)
ima djevojaka koje su sa 19 !!! godina oboljele
dvije sa 20
...

inache puno se informiram o toj bolesti
zamjetila sam da sve vishe oboljevaju sve mladje osobe
zato ,pliz, ne gurat glavu u pijesak i tjeshiti se s tim kao "josh sam mlada" ili" to se dogadja drugima" ...
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 08:27   #71
Quote:
Lisa kaže:

zanima me zashto neche dobivat zrachenja?
u D je zrachenje jedna od terapija koje se skoro pa uvijek sprovode kod karcinoma
U Hrvatskoj zrache obichno samo kod djelomichne mastektomije...kod potpune, uz odstranjenje i limfnih chvorova - ne zrache.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 08:32   #72
Evo, da se javim kao predstavnica pobornika 'bolje sprijechiti nego lijechiti'

Vec deset godina jednom godishnje odlazim na pregled dojki (uzv i manulani, dvaput biopsija cisti), posljednje dvije i mamografiju.

U obitelji nitko obolio od raka, ali eto...zasho ne pokushat bar otkrit na vrijeme, ako vec ne mozhemo sprijechiti?

A tebi Lisa - svaka chast

A veliki osmijeh i tvojoj obitelji, bez chije podrshke sigurno ne bi sve to tako uspjeshno i hrabro izgurala
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 08:53   #73
Quote:
magic kaže:
U Hrvatskoj zrache obichno samo kod djelomichne mastektomije...kod potpune, uz odstranjenje i limfnih chvorova - ne zrache.
hm
ovdje chesto i kod potpune masektomije , dodushe u slabijoj mjeri ali zato obavezno i podruchje odstranjenih l. chv. ( jer ih ne odstrane 100% poshto ih ima u vishe slojeva, odstrane prvi ili prva dva)

ni kod mojih nitko nije imao rak
eto sam ja prva

hvala vam svima josh jednom na toplim rijechima podrshke
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 15:46   #74
Jezus Marija
Tek sad sam vidila topic, citam Lisine postove i smrzavam se.
Ja imam 30 godina...
Muza, zivot koji volim, ma sve slicno...
I ne bih bila ni upola tako hrabra.
Lisa,
Super sto je dobro zavrsilo, a nadam se da ce i drugima.
Meni otprije 3 godine curi nekakav iscjedak, i od tada
se redovito pregledavam. Bila i na ultrazvuku,
kao imam lagano fibrocisticne dojke, ali sve OK.
Sad su me poslali na kontrolni pregled, koji odgadjam
vec mjesec dana jer mi se ne da, jer mi je mjesto grozno
(Institut za tumore
Idem iz ovih stopa nac uputnicu i narucit se.
Hvala
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 18:29   #75
Quote:
magic kaže:
U Hrvatskoj zrache obichno samo kod djelomichne mastektomije...kod potpune, uz odstranjenje i limfnih chvorova - ne zrache.
Ne znam kako je sad , ali prije 5 godina su zracili i takve slucajeve.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 00:58   #76
Quote:
Lisa kaže:
izgleda da je pravovremeno otkriveno
bash mi je drago

zanima me zashto neche dobivat zrachenja?
u D je zrachenje jedna od terapija koje se skoro pa uvijek sprovode kod karcinoma

znash li o kakvom se tipu tumora radi?
imate li kopiju nalaza od pregledanog tkiva?
tamo pishe koji tip je

mozhesh i na PM

zhelim joj brz oporavak
Za zracenje - mislila sam da je to dobra vijest...
To joj je rekao nakon sto su stigli nalazi - da nema potrebe za zracenjem.

Ne znam koji je tip tumora.
Pitacu.
Mislim,sad nije bas najzgodniji trenutak,zena je malo depresivna ovih dana,pa mislim da joj sigurno nije do price o tome.
Naime,sve se zaredalo - ovih dana je 40 dana kako joj je majka umrla,pa rak,onda - imali su jos jedan smrtni slucaj u obitelji prije par dana...
Sin ju je zatekao da place jedno jutro.Vjerovatno joj se sve skupilo...

Kako kazu -
"Sta su dvije nesrece?
Samo pocetak..."
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:54   #77
Filmčič - kako pregledati dojke - vidjelo skoro 1 mil. ljudi

Obavezno za svakog, poglejte si 5 minutni filmčič kako pregledati dojke

http://active-h.net/2007/05/10/kako-...ojke%e2%80%a6/
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:47   #78
Djevojka od mog rodjaka je umrla od raka dojke u 31 godini zivota. U njenoj porodici postoji povijest oboljevanja od t bolesti. Ona je sa 24, 25 emigrirala u Ameriku, preko Green Card. Sa svojom majkom i obitelji se nije dobro slagala. Govorila je svima ovdje kad bi dolazila u posjetu da joj je tamo dobro, puno bolje nego u Hrvatskoj.medjutim ko zna kroz sta je prolazila morajuci se dokazivati od pocetka, i sama, bez znacajne svote novaca, bez stalnog partnera i podrske obitelji...
Kada su joj otkrili rak 2002 lijecila se prolazila kemoterapije, cak joj je netko platio, njen bivsi poslodavac sve najbolje klinike. Ali se svejedno nije izvukla.
Nije imala djece ,ali misslim da to nema toliko veze je vidim da masa zena koje ovdje pisu ili opisuju necija iskustva su imale djecu. Takdjer mislim da je uzimala kontracepciju.

Ja sam 2001 bila operirana od CINIII. sam se odlucila promjeniti, u nekim stvarima u zivotu.Imala sam dosta partnera, i netko mi je prenijeo HPV a ja se nisam kontrolirala i prvi PAPA sam napravila tek sa 29 god. Cure pazite na sebe i svoje zdravlje.....ne izalzite se pretjeranom stresu....pazite sa kim hodate i zivite. ja nikad nisam pila kontracepciju niti namjeravam...doduse pila sam ju neko krace vrijeme , jedno 7 mjeseci nakon operacije i tada mi se CIN II ponovio, tako da sam ponovno morala na lasersku operaciju u Australiji, jer sam tamo boravila netko vrijeme.

Nakon toga sam prekinula sa uzimanjem kontracepcije, presla sam na kinesku medicinu, zbog obilnih menstrualnih krvarenja....

Ove razne hormonalne terapije, po menii cine vise zla nego koristi na dulji rok. Volite sebe i svoje tijelo i ne potcinjujte se nikome. Budite sretne i zadovoljne sa onim sto imate, ako je sve normalno. Ne brigajte previse, ne opterecujte s bez razloga jer cinite samo gore svima i samoj sebi. Ja sam okruzena bila takvim ljudima, i tada sam morala pobjeci jer su me gusili. I na mene prenoslil taj osjecaj.
Drzite se prirode, prirodne hrane, prirodnog toka zivota, ne jedite fast food i preradjenu hranu. Samo slusajte sebe, svoje tijelo i prirodu oko sebe....pruzit ce vam mir i dati samo ono sto trebate napraviti. Mislite uvijek pozitivno makako nekad to bilo tesko.

Mladoj zeni koja je postala ovaj topik zelim reci smo jedno....vjeruj i vjeruj i sve ce biti ok. Budi okruzena ljubavlju i paznjom jer je to jako bitno....davaj ljubav, primaj ljubav, nesebicno. Ozdravices.Ja sam sigurna u to.

Zadnje uređivanje tince : 11.05.2007. at 22:32.
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 19:08   #79
Trazi da se testiras da li si HER pozitivna.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 21:24   #80
Kako prepoznati "kvrzicu" i kvrzicu?
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.