Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2011., 23:44   #3881
Ovo sa prozorom i loptom ne odgovara primjeru, jednostavnije je objašnjenje sa ranije spomenutim prdenjem.
Ako prdiš svakih 10 sekundi, prdit ćeš i dalje svakih 10 sekundi, palo na tebe zrno pijeska ili ne.
Ord Mantel is offline  
Old 06.10.2011., 00:06   #3882
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Ovo sa prozorom i loptom ne odgovara primjeru, jednostavnije je objašnjenje sa ranije spomenutim prdenjem.
Ako prdiš svakih 10 sekundi, prdit ćeš i dalje svakih 10 sekundi, palo na tebe zrno pijeska ili ne.
Strogo matematički gledano, to isto nije dokaz da zrno pijeska ne uzrokuje prdež
bashd is offline  
Old 06.10.2011., 00:37   #3883
Stvarno je ova tema iscrpila vec sve resurse. Ide ovo ide ono, nesto crno je pored Sunca, planeta skilji ovdje skriva se tamo. Mislim da ste i Bogu vec dosadili sa takvim tezama.

Pogotovo su mi fascinantni zagovaratelji Nibirua. Ja neznam sta vi uzivate u tome da jedva cekate neku apokalipsu ili sto? Iskreno mislim da jedva cekate da negdje zdrma gadan potres i pogine toliko i toliko ljudi ili da rokne vulkan. Odmah bi bilo aha evo ideee Nibiru.

I npr. da dolazi Nibiru jel bi vam srce bilo na mjestu? Sta bi napravili...isli kupovat konzervirane ribe po "preporuci" velikih strucnjaka sta pisu izrazito "poucne" clanke javno po internetu.
panzers is offline  
Old 06.10.2011., 05:51   #3884
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Eto ti još jedne potvrde da je planet veličine Jupitera (Nibiru) itekako moguć jer nikad ne znaš kad će Sunce "pokupiti" jedan od takvih "odbačenih" planeta.
Zaboravljaš da je svemir uglavnom prazan prostor. Situacija u kojoj bi neki planet direktno naciljao našu zvijezdu je praktički nemoguća - puno manja nego da neki komet udari u Sunce za vrijeme CME

Quote:
To je ujedno i još jedan dokaz da pojma nemamo kako je sunčev sustav izgledao prije i 1000 godina jer je u svakom trenutku kroz naš sustav mogao proći planet veličine jupitera i ostaviti dar mar na nekoj od poznatih planeta.
Već sam objasnio da bi mala tijela bila daleko razbucanija. Takvog traga nema.

Quote:
Ja još uvijek ne vjerujem da se amaterskim teleskopom može otkriti slabo vidljiva planeta u jako eliptičnoj putanji iako ti tvrdiš drugačije.
Slabo vidljiva planeta koja bi razbucala Sunčev sustav sljedeće godine bila bi toliko blizu da bi se vidjela golim okom. Računao sam reflektivnost od 1%, a da ne tražim po forumu tko žei može pročitati na mom webu.

Quote:
Mislim da Nibiru ako postoji definitivno nije nastao u našem sustavu već je tu kao došljak iz nekog drugog sustava, otjeran nekom kataklizmom od svoje matične zvijezde gdje je stvoren.
Nibiru ako postoji u obliku u kojem ga prezentiraju doomsayeri, već bi ostavio vidljiv trag u Sunčevom sustavu od prethodnih prolaza, a da dolazi sljedeće godine vidio bi se i golim okom. Planetarni objekt u vanjskom dijelu Sunčevog sustava (>50 AJ) mogao bi ostati neotkriven, no takav sigurno nema eliptičnu putanju.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 06.10.2011. at 20:44. Reason: quote
Astrobobo is offline  
Old 06.10.2011., 07:53   #3885
Druže Astrobobo, stvarno nema potrebe više govoriti o tome da li Nibiru dolazi u idućoj godini ili ne dolazi. Moje je mišljenje da Nibiru ne dolazi i, u konačnici, da nikakvog Nibirua, u stvari, nema. Ali, moje primjedbe u odnosu na tvoje stavove se više odnose na isključivost kojom pobijaš mogućnost postojanja planete tipa Nibiru. Koliko sam ja shvatio domete i uvidio opremljenost amaterskih astronoma širom svijeta, mišljenja sam da ni jedan amaterski astronom, pa ni ti, nema kredibilitet bespogovorno ustvrditi kako trenutno kroz Sunčev sistem ne putuje niti jedan kosmički objekat, tijelo ili planet koji bi za deset, dvadeset ili trideset godina, ili čak mnogo prije, moglao ugroziti Zemlju. Naravno, mislim na tijelo, objekt ili planet koji je sada potpuno nepoznat široj astronomskoj javnosti. Dalje, govorim hipotetički, vrlo je moguće da za tu potencijalnu opasnost već znaju velike astronomske organizacije, poput NASA-e, ali da iz razumljivih razloga te vijesti ne puštaju u opticaj, jer panika ionako nikom ne bi koristila. O tome ja govorim. E sad, ima li smisla postavljati poluznanstvene teze o postojanju Nibirua, ne znam, ali činjenica je kako planet Zemlja u posljednjih deceniju-dvije prolazi kroz prilično ubrzan ciklus klimatskih promjena koje se uglavnom odnose na povećanja prosječnih temperatura. Zašto se to događa? Odgovor na to pitanje biti će smjernica ka tome kuda ide svijet u kojem živimo. A to trenutno niko sa sigurnošću ne zna.
edoxy is offline  
Old 06.10.2011., 08:21   #3886
Quote:
Astrobobo kaže:
Ni znanstvenici nisu imuni na sprdanja, ismijavanja i prozivanja. Griješe, kao i svi drugi, ali kada se greške objave onda se i priznaju. A zanima me za koliko ovih smaka svjetova koji su do sada predviđeni znate? Ima ih hrpetina...samo što brzo padnu u zaborav i ostavljaju mjesta drugim doomsayerima da plaše maloljetnice ili zarađuju na knjigama.
Brišeš moje postove (Astrobobo=Bat Kol) a da ne pronikneš u ono što želim reći. Fizičar koji je dobio Nobelovu nagradu za 2011. godinu zbog tih istih teorija i hipoteza bio je ismijavan i odbačen od strane cjelokupne znanstvene zajednice još prije samo deset godina. A onda se sve okrenulo naopačke. Zato pravi znanstvenik nikad ne postavlja čvrstu granicu mogućim hipotezama već više slijedi intuiciju - šesto čulo, ako hoćeš. E tebi to fali. I vidjet ćeš, za samo deset ili dvadeset godina, imat ćemo potpuno drugačije shvatanje mehanizama postojanja i rada Sunčevog sistema već što je to sada, a ni tu neće biti kraj, jer kraja otkrićima u beskonačnom Božijem svijetu ne može biti.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 06.10.2011. at 20:45.
edoxy is offline  
Received Warning
Old 06.10.2011., 09:33   #3887
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ljudi ne znaju razlikovati stvarne opasnosti od onih potpuno izmišljenih. To nije čudno, s obzirom na prosječan stupanj i kvalitetu obrazovanja. Neuk čovjek lako će izjednačiti priče o Eleninu ili Nibiruu sa otkrićem potencijalno opasnih NEO objekata koje su otkrili profesionalci i čiji je rizik utvrđen PTIHS ili Torinskom skalom.

Needucirana osoba ne zna prepoznati razliku između znanosti i pseudoznanosti, između geostrategije i politike i teorije urote, medicine i nadriliječništva, odvjetnika i nadripisara..

Te osobe imaju pravo glasa i čine većinu. Sutra da je neki važni referendum o tome da li sav novac baciti na obranu od Nibirua ili ne tko zna što bi bilo izglasano?
S ova zadnja dva posta u ovoj temi si pogodio samu srž

A ovaj zadnji dio posta koji sam podebljao je upravo razlog zašto ovakve stvari treba komentirati i propitkivati, te im ne dopustiti da se razmašu.

@edoxy, ja ne znam jel to "teoretičari urota" rade po defaultu, ali izjednačavanje osoba na forumu ili tvrdnje da netko radi za "tajnu vladu" su česte, iako ja tu ne vidim neku logiku to je barem sasvim bezopasno (osim što pokušavaš narušiti autoritet i jednog i drugog), ali thanks for the good laugh. Ima tako par postova koje volim pokazati prijateljima pa se zabavljamo
Scythe is offline  
Old 06.10.2011., 11:15   #3888
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
pa trenutno su stvarne prijetnje klimatske promjene i eventualno aktivnost sunca iduce godine il dvije
Da ne raspravljamo sad o tome koliko se može učiniti protiv tih prijetnji, nije valjda da 5 ljudi koji su čuli za Nibiru može biti problem za uočavanje tih prijetnji?
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Old 06.10.2011., 13:39   #3889
Quote:
edoxy kaže: Pogledaj post
… moje primjedbe u odnosu na tvoje stavove se više odnose na isključivost kojom pobijaš mogućnost postojanja planete tipa Nibiru...
Potpuno krivo si shvatio čovjeka. I to nakon nekoliko istih objašnjenja. Čovjek ne negira postojanje planeta-lutalica (nazovimo ih tako), nego negira postojanje jedne takve planete o kojoj se ovdje govori jer:

Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
… Slabo vidljiva planeta koja bi razbucala Sunčev sustav sljedeće godine bila bi toliko blizu da bi se vidjela golim okom
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
… već bi ostavio vidljiv trag u Sunčevom sustavu od prethodnih prolaza, a da dolazi sljedeće godine vidio bi se i golim okom...
Znači, ne negira postojanje planeta koji bi mogao uletjeti i razvaliti nas, ali (argumentirano) negira njegov skori dolazak u obliku Nibirua.
drot13 is offline  
Old 06.10.2011., 13:50   #3890
A kako ste vi sigurni da u našem sustavu postoji samo jedan Nibiru?
nikolica666 is offline  
Old 06.10.2011., 15:18   #3891
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Slabo vidljiva planeta koja bi razbucala Sunčev sustav sljedeće godine bila bi toliko blizu da bi se vidjela golim okom. Računao sam reflektivnost od 1%, a da ne tražim po forumu tko žei može pročitati na mom webu.

Nibiru ako postoji u obliku u kojem ga prezentiraju doomsayeri, već bi ostavio vidljiv trag u Sunčevom sustavu od prethodnih prolaza, a da dolazi sljedeće godine vidio bi se i golim okom. Planetarni objekt u vanjskom dijelu Sunčevog sustava (>50 AJ) mogao bi ostati neotkriven, no takav sigurno nema eliptičnu putanju.
Nikakav Nibiru veličine Jupitera ne bi razbucao planete prije nego dođe sasvim blizu neke. Dokaz ti je sam Jupiter. Njegov sadašnji utjecaj na orbitu Zemlje i Marsa je skoro pa ništa, da ne govorim o Saturnu, Neptunu i Uranu.
Nibiru bi počeo stvarati smetnje za Zemlju tek kada prođe recimo Marsovu orbitu, prije ne bi ni primjetili.
Gravitacijski gledano, između Marsa i Jupitera ima toliko mjesta da planet 10 puta veći od Zemlje ne bi ostavio nikakvog traga svojim prolaskom osim na dio asteroidnog pojasa.

To što ti misliš da bi uočio planetu reflektivnosti 1% ili čak i manje je samo tvoja pretpostavka.
Kerefek76 is offline  
Old 06.10.2011., 16:00   #3892
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Nikakav Nibiru veličine Jupitera ne bi razbucao planete prije nego dođe sasvim blizu neke. Dokaz ti je sam Jupiter. Njegov sadašnji utjecaj na orbitu Zemlje i Marsa je skoro pa ništa, da ne govorim o Saturnu, Neptunu i Uranu.
Jel ova izjava dolazi od iste osobe koja je tvrdila da će komet od par km napraviti kaos na Zemlji?

Quote:
Nibiru bi počeo stvarati smetnje za Zemlju tek kada prođe recimo Marsovu orbitu, prije ne bi ni primjetili.
Gravitacijski gledano, između Marsa i Jupitera ima toliko mjesta da planet 10 puta veći od Zemlje ne bi ostavio nikakvog traga svojim prolaskom osim na dio asteroidnog pojasa.
Što znači da Nibiru ne postoji jer da je napravio koji krug oko Sunca, asteroida bi bilo posvuda.

BTW, ima na netu puno besplatnih gravitacijskih simulatora, zašto nitko od Nibiru-zagovartelja ne odvrti jedan od njih pa da vidimo soluciju u kojoj Nibiru namješta planete da budu u sadašnjim orbitama ili kako prolazi kroz Sunčev sustav bez da ima ikakvog utjecaja. Za to nije potrebno nikakvo posebno znanje, osim malo snalaženja u nekom od tih programa.

Quote:
To što ti misliš da bi uočio planetu reflektivnosti 1% ili čak i manje je samo tvoja pretpostavka.
To nije pretpostavka već konkretan proračun, i to na tijelu veličine Marsa. Za Nibiru se čak tvrdi da je veći. Slobodno provjeriš ako nešto ne štima pa da prodiskutiramo.
Astrobobo is offline  
Old 06.10.2011., 18:40   #3893
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Potpuno krivo si shvatio čovjeka. I to nakon nekoliko istih objašnjenja. Čovjek ne negira postojanje planeta-lutalica (nazovimo ih tako), nego negira postojanje jedne takve planete o kojoj se ovdje govori jer:





Znači, ne negira postojanje planeta koji bi mogao uletjeti i razvaliti nas, ali (argumentirano) negira njegov skori dolazak u obliku Nibirua.
Odlično! Znači astronomi amateri nikad sa sigurnošću ne mogu znati šta se zaista događa u Sunčevom sistemu.
edoxy is offline  
Old 06.10.2011., 19:05   #3894
Quote:
edoxy kaže: Pogledaj post
Odlično! Znači astronomi amateri nikad sa sigurnošću ne mogu znati šta se zaista događa u Sunčevom sistemu.
Da, točno tako...ne mogu znati sa 100% sigurnošću. Mogu, recimo sa 95% sigurnošću. A kako netko tko nije astronom amater, niti znanstvenik, niti obrazovan mogao išta znati o tome?

Zaključak je da astronomi znaju 95%, a ostali o%

Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Nikakav Nibiru veličine Jupitera ne bi razbucao planete prije nego dođe sasvim blizu neke. Dokaz ti je sam Jupiter. Njegov sadašnji utjecaj na orbitu Zemlje i Marsa je skoro pa ništa, da ne govorim o Saturnu, Neptunu i Uranu.
Nibiru bi počeo stvarati smetnje za Zemlju tek kada prođe recimo Marsovu orbitu, prije ne bi ni primjetili.
Gravitacijski gledano, između Marsa i Jupitera ima toliko mjesta da planet 10 puta veći od Zemlje ne bi ostavio nikakvog traga svojim prolaskom osim na dio asteroidnog pojasa.

To što ti misliš da bi uočio planetu reflektivnosti 1% ili čak i manje je samo tvoja pretpostavka.
Nije mi jasno zbog čega raspravljaš u tom smjeru? S kojim argumentima raspolažeš? Kakva ti je hipoteza? Gdje ti je izračun?

Otkud dolazi Nibiru, koja mu je putanja, masa, građa, albedo...Znam da ne znaš te parametre. Ali pretpostavi. Izmisli. Nibiru je ionako izmišljen, ne postoji. Ali pričamo hipotetski...Napravi nekakav model.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 06.10.2011. at 20:48. Reason: spajanje postova
wand_1 is online now  
Old 06.10.2011., 19:38   #3895
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Da, točno tako...ne mogu znati sa 100% sigurnošću. Mogu, recimo sa 95% sigurnošću. A kako netko tko nije astronom amater, niti znanstvenik, niti obrazovan mogao išta znati o tome?

Zaključak je da astronomi znaju 95%, a ostali o%
Nisam astronom amater, nisam znanstvenik, ali jesam obrazovan. Ali nije bitno ni to što sam obrazovan. Važnije je što se zrelo bavim analizom. Evo, recimo, moje analize svakih sedam ili petnaest dana, po google analitici, pročita između 20 i 25 hiljada ljudi iz ex-Yu. I ne radi se o tome da omaložavam ičije znanje ili mogućnosti, ali niti jedan ozbiljan naučnik ili astronom, pa bio on i amaterski, neće se ovako arogantno i isključivo postavljati u svezi astronomskih nepoznanica i tajni kao što se postavljaju pojedini ovdje. A u 5%, druže Wand, može da se sakrije cijeli neotkriven svemir. Je l' znate vi koliko je 5% od beskonačno?
edoxy is offline  
Old 06.10.2011., 19:58   #3896
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zbog čega raspravljaš u tom smjeru? S kojim argumentima raspolažeš? Kakva ti je hipoteza? Gdje ti je izračun?

Otkud dolazi Nibiru, koja mu je putanja, masa, građa, albedo...Znam da ne znaš te parametre. Ali pretpostavi. Izmisli. Nibiru je ionako izmišljen, ne postoji. Ali pričamo hipotetski...Napravi nekakav model.
Kolega je već postao neke podatke...
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
pa kad već tražiš...
orbitalna perioda 3800 godina, ekscentritet=0.998, inklinacija=85 deg, periapsis=180 deg, masa 1 jupiterova, promjer 139700km (gustoća 1.33), perihelion otprilike točno između merkurove i venerine orbite a brzina u perihelionu 59.8km/s. Semi major axis 244AU....
...ali po njima Nibiru je trebao biti odavno vidljiv.
Po daljnjim postovima 15.08. trebali su nam pocrkati sateliti. Naravno, ništa od svega toga....
Ord Mantel is offline  
Old 06.10.2011., 21:38   #3897
http://www.youtube.com/watch?v=7uE1U...eature=related

Za one koji ne znaju, dr. Neil deGrasse Tyson je jedan od najpoznatijih astrofizičara na svijetu...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 06.10.2011., 22:20   #3898
Quote:
edoxy kaže: Pogledaj post
Nisam astronom amater, nisam znanstvenik, ali jesam obrazovan. Ali nije bitno ni to što sam obrazovan. Važnije je što se zrelo bavim analizom. Evo, recimo, moje analize svakih sedam ili petnaest dana, po google analitici, pročita između 20 i 25 hiljada ljudi iz ex-Yu. I ne radi se o tome da omaložavam ičije znanje ili mogućnosti, ali niti jedan ozbiljan naučnik ili astronom, pa bio on i amaterski, neće se ovako arogantno i isključivo postavljati u svezi astronomskih nepoznanica i tajni kao što se postavljaju pojedini ovdje. A u 5%, druže Wand, može da se sakrije cijeli neotkriven svemir. Je l' znate vi koliko je 5% od beskonačno?
Nije dovoljno samo tvrditi da si u nečemu stručan. Potrebno je nešto od toga i pokazati. Primjerice, ljudi koji imaju sklonosti proučavati nebeska tijela rade to neovisno o teorijama urote i šupljim proročanstvima.

Logično je za očekivati kako osobe koje zanimaju tajne Svemira imaju više postova na Prirodnim znanostima, nego na Alternativi.

Možeš ti eskivirati koliko god hoćeš, ali je činjenica da ogromna većina ljudi koji teoretiziraju o Nibiruu nikad u životu nisu pogledali kroz teleskop, a kad bi im ga netko dao, ne bi znali rukovati njime. Ne bi znali riješiti najjednostavnije zadatke iz nebeske mehanike. Ne bi znali razlikovati Sjevernjaču i Jupiter na noćnom nebu. Nemaju blagog pojma o Keplerovim zakonima, teoriji relativnosti, kvantnoj mehanici ili novim kozmološkim spoznajama.

S kojim adutima raspravljaju na temu nebeskih tijela?
wand_1 is online now  
Old 06.10.2011., 22:37   #3899
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=7uE1U...eature=related

Za one koji ne znaju, dr. Neil deGrasse Tyson je jedan od najpoznatijih astrofizičara na svijetu...
Uzalud, alternativa će opet reći; on je plaćenik NASA-e, zadužen za laganje i pranje mozga, bla, bla...

Zadnje uređivanje Ord Mantel : 06.10.2011. at 22:53.
Ord Mantel is offline  
Old 07.10.2011., 00:55   #3900
Quote:
edoxy kaže: Pogledaj post
Odlično! Znači astronomi amateri nikad sa sigurnošću ne mogu znati šta se zaista događa u Sunčevom sistemu.
Ali zasigurno može znati više o tebe i od mene. Sad, kako si to čovjek uzme, ali mene njegovo znanje ne vrijeđa.
drot13 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.