Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 12.03.2012., 20:31   #1
preinaka centralnog nafta > peleti

mozgovi dobar dan. par pitanja i rasprava imam oko prenamjene centralnog sa nafte na pelete. znaci, sad lozim na naftu, plamenik je riello rg1, pec je ctc wirbex ultra (jedna od najboljih i vrlo ekonomicna, novijeg godista) 40kw i grijem 2 stana od 80mq. mala mi je potrosnja nafte ali sam racunao da bi po zimi/sezoni ustedio oko 2300kn (nisam siguran). znam da moram prosiriti otvor na peci sa fi110 na fi140 za plamenik koji sam ciljao ferroli sun p7 i el.instalaciju cu izmajmunirat jer sam elektrotehnicar. medjutim, manual plamenika sun p7 kaze da trosi minimalno 2,9kg/h minimalno a pacovi u trgovini grijanja reklamiraju potrosnju 2kg/h (samo radi informacije sad na naftu cirka oko 0,75l/h nafte zgorim kad je najveca zima od -8 vani) ? zatim glupa mi je ideja da stavim plamenik dubine 22cm od dosjeda na pec koja ima dubinu 37cm od dosjeda (mozda da montiram dosjed plamenika 2cm vani extended) ? proizvodjac ferolli ne specificira nikakav fi dimnjaka za taj plamenik (imam fi130 instaliran do krova specificiran ctc peci i cuga bez greske = izmjereno sondom oko -0,9, duzina dimnjaka 3 kata + kroviste), a jos i sumnjam na smolu u dimnjaku od lozenja peleta koji problem sad nemam ? i jos nemam iskustva sa ciscenjem takvog sistema - mislim peleti vjerovatno rade dosta vise cadje i pepela od nafte, neki spominju cak jednom tjedno ciscenje (nafta je nastimana da 100% izgori i nema pepela u dimnjaku nikako) i nekako me asocira da barem jednom na mjesec treba otvorit pec i ocistit sve i jednom godisnje sve sa dimnjakom ocistit. bojim se da su to lopovi u trgovini 50% napumpali da se proda i sve mi to smrdi na italian job - prodaj a poslije fuck off, pa nebi bilo lose da se malo nadmudrimo oko toga; nebi ovaj planiran system ustedio 2300kn na sezonu. mozda mi netko proda drugu mudroliju ?
__________________
...lost case...
monobyte is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.