Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2018., 11:09   #1
Wink Duhovna statika

Za početak pročitajte ovo to je pismo jedne žene na temu:

"negdje početkom prošlog adventa, izlazila sam iz naše katedrale u Zagrebu, Na ulazu sam susrela dvije žene i psa koji su ušli kroz ulazna vrata i krenuli unutra, premda je bio čak izložen i Presveti Sakrament na oltaru, svećenici su klečali ispred oltara a stotinjak ljudi se molilo u katedr. Bila san osupnuta, kako to one ulaze sa psom, i upozorila ih da ne smiju psa uvesti u sakralni prostor katedralni. no one su me ignorirale i nastavile unutra,Stala sam pred njih i ponovila isto, ali jedna mi reče, ovo je pas za sljepe ljude, Kazala san joj, ali to je životinja a one ne smiju u sakralni prostor crkveni, a ako pak , one žele ostati u molitvi, ja ću im pričuvati psa ispred vrata dok se one vrate. NE, MI IMAMO PRAVO UVESTI PSA. kazala je, Utom je došao i čuvar, ja sam mislila on će ih poslati van , ali on mi je drsko kazao- CRKVENI AUTORITET KOJI JE ZADUŽEN ZA KATEDRALU, DOZVOLIO JE DA SE MOŽE UVESTI PSE ZA SLJEPE . Tako su one i pas polako nastavile dalje u katedralu. Ali pas je životinja, bez obzira kome služi, kazala san i zaplakala. Tada mi se vratila snaga, jer svete srdžba me poduprla, stala sam pred žene sa psom i rekla. OVO JE SVETI BOŽJI HRAM - SVETINJA NAJVEĆA ZA MENE , I SAMO PRIKO MENE MRTVE ĆETE OSTAT U KATEDRALI, JER VRAT ĆU VAN ZAVRNITI A NAJPRIJE PSU iako nije on kriv. Vidjele su da san odlučna te su izašle su van, ali gledale su me s groznom mržnjon koju još nemogu zaboraviti.Tko je ovo dopustio neznam, samo znam da mi se gorko plače od takvih oskvrnjivanja naših Katoličkih najvećih svetinja. ali znan i to ako vidim u crkvenom svetom prostoru ikada još. da uvode pse, ili da oskvrnjuju na bilo koji način ČAST I SVETOST BOŽJEGA SVETOGA HRAMA ILI OLTARA- neću samo gledati. JER to san obećala svom Kralju Isusu. BORIT ĆU SE SVIM SREDSTVIMA"


Neki dan slikali su golu ženu u crkvi pa se narušila duhovna statika (energetski zapis) u njoj:

https://www.bitno.net/vijesti/hrvats...-istom-mjerom/

Sad se statika ispravila reparacijom.

No, zanimljivo je da su prije desetak godina neki stranci to isto napravili (Francuzi, reportaža prikazana na RTL-u, pokazana monografija, slike tih golih žena snimljenih u crkvi) no, nejasno je da li je i onda bilo uvreda i da li su te uvrede reparirali....

Kako mediji nisu zabiljeližili tu pojavu prije deset godina, očito je da nitko za nju nije znao a slike su se ipak pojavile...

Elem, ako se onda nije repariralo kako se onda koncelebriralo?:klap:

I vratimo se na početni tekst, te zapitajmo se kako jedan pas na zadatku (a spominje se i njegov nedužni vrat) može duhovno onečistiti prostor onoga koji je sve stvorio pa i tog repatog radnika ...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 12:23   #2
Žena koja je sve to nakmečala (u pravednom, bogohvalećem bijesu i poslije očaju, ofkors) i htjela kao prljavu živinu zadaviti psa je vrsta osobe zbog kakvih mi ponekad bude žao što nema boga. Ni biblijskog pakla. Jer to je jedino mjesto kamo spodobe koje bi ubijale ili zlostavljale životinje spadaju.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 13:54   #3
tipična provokacija.
žalosno je kako ljudi nasjedaju.
ako se za nešto kaže da je zabranjeno onda je zabranjeno.
ajd probajte uvest pasa u općinski sud.
ili se skinite goli.

ili najbolje.
ajde nemojte plaćat ratu kredita.
ko ga jebe, a zašto bi?
i recite to poslije kod suca za prekršaje kad vam udari ovrhu.
a zašto se goli naslikavat u crkvi, ajmo se svi skinut ispod repa bana jelačića.
jer možemo.
ili na rivu u splitu, foto session sa 1000 raskrečenih p...i 1000 k, nažalost nekih ne dignutih.
ajmo u akciju!!!!!!!!
da nas cili svit vidi!!!!
ajmo uvodit pase ljudima po kuhinjama i krevetima.
neka pasi seru po hodnicima i haustorima!!!!
ajmo stavljat pase ljudima na glavu i auta.
pa neka ih skinu p im mat......
King Elvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 14:23   #4
Ono što čovjeka čini čovjekom je, između ostalog, i to da su mu neke stvari svete.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 14:28   #5
Quote:
King Elvis kaže: Pogledaj post
tipična provokacija.

ajd probajte uvest pasa u općinski sud.
....
Provokativno je reći da psi vodiči slijepih mogu u sve državne institucije

Kako je na početku navedeno:


Quote:
CRKVENI AUTORITET KOJI JE ZADUŽEN ZA KATEDRALU, DOZVOLIO JE DA SE MOŽE UVESTI PSE ZA SLJEPE .

No, bitnije je od toga da se nakon prvog snimanja u crkvi nije radila reparacija
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 14:42   #6
Cijeli uvodni post i cijela tema su ti otvoreno provokativni.
Donosiš citat " jedne žene", za koju ne znamo ni tko je ni što je, dakle nema je,tekst je napisan želeći izazvati provokaciju.
Cijeli citat intoniran je tako da se izazove bijes...koga, ljubitelja životinja, ne znam, neprofesionalno i traljavo.
Moje pitanje tebi je:
koja je tvoja svrha otvaranje ove teme?
Molim iskren odgovor.
Još uvijek neću tražit moderatora da preispita otvaranje tema o uvođenju pasa, papiga, mački, crva i riba u mjesta bogoslužja ( crkve, hramovi, džamije itd...) jer želim znati svrhu svega toga....
Ovu zimu sam uvatija jednu lignju koju sam nazvao Darija i pustio je u more jer mi se činila premala.
Razmišljam o otvaranju teme o duševnim smetnjama Darije zbog glasne nedeljne mise na Dugom otoku.
Smijem li ja moju Dariju dovest u zagrebačku katedralu?
King Elvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 15:29   #7
Pošto volim svoju Dariju strašno mi je sad teško što je ona možebit otišla za Trieste i Veneciju.
Odlična tema je: kako je hrvatska ljubimica lignja mogla doć do Venecijanske talijanske katedrale:
A šta ako neki talijanski ribar ulovi moju Dariju?
Smijem li tražit Plenkovića da Italiji objavi rat?
Puno je to pitanja......a ti o nekin pasima u katedrali, dok mojoj Dariji Talijani i Slovenci rade o glavi....
I nemojmo zaboravit...domaći izdajnici, ustaše i partizani.
Jako bi mi bilo važno da li je Dariju htio napastovat ili ustaša ili partizan.
Ipak je Darija maloljetna.
Ili je to Dario.
Maloljetni Dario napastovan od hrvatsko/ustaško i talijansko/ fashio popova.
Uvatili ga i činili bludne radnje...
Pri tome pivali bandiera rosa e triumphera......
Molim te, otvori temuuuu.....ako se ova tema ne zatvori ili ako ne dobijem smisleno objašnjenje,
ja ću je otvorit
King Elvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 16:52   #8
Da li je ikome jasno da se slijepi ljudi kreću uz pomoć pasa vodiča? Da li itko kuži da pas vodič nije isto što i napirlitana pudla Fifi iz reklame za Eurojackpot? Iako ne sumnjam, da netko od pomodnih političara - vjernika dovuče svog Fifija u crkvu još bi naišao i na odobravanje.

Ovo je zaista sumrak pameti što se u ovoj licemjernoj zemlji događa..
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 17:20   #9
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Da li je ikome jasno da se slijepi ljudi kreću uz pomoć pasa vodiča?
Nije...

Za temu je bitnije da dokučimo da li postoje elementi koji mogu narušiti duhovnu statiku jedne građevine.
Jedan pas koji je doduše pas vodič (mada su ga crkve strukture percipirale kao vodiča slijepe osobe) ipak nekima smeta.
Slikanja po crkvi u jednom slučaju izaziva reakciju (kao ovo sada i dovodi do reparacija)a u drugom ne jer ekipa očito nije uhvaćena na djelu.... i prošo voz.

Kako sad to, kad te uhvate na djelu, statika je poljuljana a kad te ne uhvate ne...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 17:41   #10
Opet traljav odgovor.
Jebe, ,u , lipa moja, ovo šta ti radiš, nema smisla.
Ajde dokaži koja je to jedna žena.
Ja sam nadzor na građevini, i kada mi čovik kaže , ugradio sam beton M25, ajde mi dokaži.
Jer ako mi ne dokažeš, ne potpisujem ti, a ako ne potpišem, investitor ne da pare.
Pa čovik izvlači potvrde od zavoda za ovo i ono i ja ih moram priznat.
Jer ih priznajem jer su dokazane.
Vrlo jednostavno.
Samo te tražim da mi vjerodostojno dokažeš dopis " jedne žene"!
Samo to, odmah bi ti potpisa i odmah bi mogla do para.
U tvom slučaju da ti se ljudi ne smiju i da si vjerodostojna.
Ali znam da nećeš, nekako znam....
Ajde iznenadi me....

I neću se ovdje osvrtat na nepoštovanje moje Darije, samo zbog toga, jer nemam vremena
King Elvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 19:51   #11
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post

Da li je ikome jasno da se slijepi ljudi kreću uz pomoć pasa vodiča?
Jasno ko bijeli dan. Ali uvodna tema alegorijom 'i psi zavijaju pred oltarom'. Evo, to kanda već naslov neke iduće 'božanske' knjige.



Realnost: koja to religija ne vodi brigu o svojim invalidnim članovima, ovom prilikom slijepim ljudima koji pored sebe kao nemaju brata ili sestru da odvedu na misu nego slijepe mora voditi pas? , čujte pa nije dolazak na misu isto što i navratiti u restoran.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 09:51   #12
Quote:
King Elvis kaže: Pogledaj post
nemam vremena
Ni ja, idem u katedralu na misu na otvorenome.

Moje je pitanje vrlo jasno:
Kako sad to, kad te uhvate na djelu, statika je poljuljana a kad te ne uhvate ne...?

Štorija o psu vodiču je samo uvod.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 12:00   #13
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Za početak pročitajte ovo to je pismo jedne žene na temu:
Nije žena kriva već oni koji su je učili.

Trebao je neko pitati gdje se Isus rodio , u kojoj katedrali ili palači?
Tko je svjedočio Njegovom rođenju osim ljudi ?
Ima li tu neke simbolike i poruke ?
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.