Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2018., 17:00   #7121
Pa i nije jer se zemlja odmara od raubanja da bi bio bolji prinos.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 09:15   #7122
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Oćeš iskreno?
Po meni, i to je bolje neg ova situacija sa zapuštenom zemljom koju sad imamo...
Ovo je najgore.
zašto bi, zar ne mogu ja raditi sa svojom zemljom šta ja hoću, kakva je to feudalistička diktatura na pomolu oko nekretnina
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 09:19   #7123
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
i taj se zakon uskoro izglasava....
okrupnjivanje....nista nije slucajno....
majstori....a ja mislio da nema vise mesa....
A što je loše u okrupnjivanju?
Po tome su onda Nizozemci koji odavno ne dozvoljavaju ove orgije s 35 vlasnika i rasparceliranje odavno pali u ralje?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:24   #7124
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
zašto bi, zar ne mogu ja raditi sa svojom zemljom šta ja hoću, kakva je to feudalistička diktatura na pomolu oko nekretnina


Ne mozes, na zalost...
Ne mozes cak ni drvenu kucicu podici bez dozvole drzave


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:20   #7125
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
A što je loše u okrupnjivanju?
Po tome su onda Nizozemci koji odavno ne dozvoljavaju ove orgije s 35 vlasnika i rasparceliranje odavno pali u ralje?
pa okrupnjavaj, tko ti brani..... fino pljuneš lovu i kupiš susjedovu njivu. šta se država ima miješati u to?
a da su nizozemci i nijemci pametniji od nas- jesu.
prvo nisu dozvolili rascjepkavanje a imali su i jak porez na nasljeđivanje
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:10   #7126
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
A što je loše u okrupnjivanju?
Po tome su onda Nizozemci koji odavno ne dozvoljavaju ove orgije s 35 vlasnika i rasparceliranje odavno pali u ralje?
ponovo neki stranci....
nizozemci niti jesu niti ce rasprodati drzavu....
mi ne donosimo dobronamjerne zakone....barem ih nismo donosili do sada....
puno srece sa krupnim posjedima....
u slavoniji ima mjesta za jednog gazdu i 10.000 robova koji su negdje na cekanju....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:11   #7127
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
pa okrupnjavaj, tko ti brani..... fino pljuneš lovu i kupiš susjedovu njivu. šta se država ima miješati u to?
a da su nizozemci i nijemci pametniji od nas- jesu.
prvo nisu dozvolili rascjepkavanje a imali su i jak porez na nasljeđivanje
Koji su to njemci imali Jak porez na nasljedivanje?

Danas ne placas porez na 500.000€ ako ti suprug umre ili 400.000 ako ti roditelji nesto ostave, 400.000 od svakog roditelja i za svako dijete. Cak unucad ako su im roditelji Zivi možes ostaviti 200.000 bez da placaju poreza.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:15   #7128
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Koji su to njemci imali Jak porez na nasljedivanje?

Danas ne placas porez na 500.000€ ako ti suprug umre ili 400.000 ako ti roditelji nesto ostave, 400.000 od svakog roditelja i za svako dijete. Cak unucad ako su im roditelji Zivi možes ostaviti 200.000 bez da placaju poreza.
a hektar zemlje vrijedi koliko?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:52   #7129
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
a hektar zemlje vrijedi koliko?
Pa ako je u centru Münchena vise nego ako je poljoprivredna vanka. Svakako su obracuni ispod prave vrijednosti. Takozvani Verkehrswert je uvijek samo neki 70-80% prave vrijednosti?

Prosjecna vrijednost poljoprivednog Hektara je oko 18.000 € Po podatcima iz 2014. Ima pokrajina gdje je izpod 10.000. U bavarskoj zato cak 41.440€.

Ali imas pravo tu svotu i pokloniti nekome svaki 10 godina bez da placas na to porez.


Za nasljedivanje poljoprivednog zemljista, nekretnine i aparature ima posebna olaksanja Koja vride ako se nakon toga Jos 15 godina koristi sve poljoprivedno.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 15:22   #7130
o nasljeđivanju u njemačkoj nemam pojma ali sam prije par godina na njemačkoj televiziji gledao reportažu o ocu i sinu, seljacima, 80+ i 50+....

i sve je još na ćaći. za nasljeđivanje treba 100-200 tisuća €.
kažu, mi bi se modernizirali, mi bi se širili ali trenutno skupljamo pare za porez na nasljedstvo
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 17:23   #7131
Ova vijest je nekako prošla ispod radara:

Ukidaju se restrikcije za zapošljavanje Hrvata na Malti

"Malta je upravo obavijestila Europsko vijeće da se ukidaju sve restrikcije na zapošljavanje hrvatskih državljana na Malti od trenutka kad je pismo poslano, a ne od srpnja ove godine kako je bilo planirano", kazala je Predsjednica.

Ssd možemo na sezonu i na Maltu!
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 23:51   #7132
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Ova vijest je nekako prošla ispod radara:

Ukidaju se restrikcije za zapošljavanje Hrvata na Malti

"Malta je upravo obavijestila Europsko vijeće da se ukidaju sve restrikcije na zapošljavanje hrvatskih državljana na Malti od trenutka kad je pismo poslano, a ne od srpnja ove godine kako je bilo planirano", kazala je Predsjednica.

Ssd možemo na sezonu i na Maltu!
Nećemo im biti potrebni, previše će "radnika" iz Afrike doplutati

Prednost je blizina i engleski jezik, ali ipak će naši ljudi radije u Irsku ili Njemačku na sezonu.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 17:21   #7133
http://worldhappiness.report/ed/2018/

World hapiness report:

Hrvatska na 82. Mjestu (od EU drzava samo bugarska ima losiji ranking).

Irska 14. , Njemacka 15.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 12:17   #7134
Ozivljavamo temu o velikom egzodusu ljudi koji zele zivjeti iz carstva uhljeblanda. Novi clanak:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...k/1035941.aspx

Quote:
Sjećate se poduzetnika koji je lani rekao kako se seli u Irsku? Nije požalio: "Zarađujem tri puta više"

PODUZETNIK Josip Almaši koji je prošle godine rekao kako svoje poslovanje iz Hrvatske seli u Irsku, u Dublin, danas je na N1 televiziji otkrio kako mu je u Irskoj.

Poduzetnik koji se u Hrvatskoj bavio informatikom, odnosno prodajom roba i usluga vezanih za informatiku, svoje je poslovanje i obitelj prije godinu dana odlučio preseliti u Irsku zbog, kako je rekao, poreznog opterećenja poslovanja koje je u Hrvatskoj nenormalno.

"Porezi se plaćaju unaprijed, PDV se plaća prije nego što je dodana vrijednost nastala i firma ne može rasti uz tolika porezna davanja. U Irskoj je pak porez 0 posto prve tri godine, nakon toga 12,5 posto. Ovdje je porezno opterećenje 65 posto", rekao je Almaši u ožujku 2017. godine.

Danas smatra kako nije pogriješio što je otišao.

"Ispunjena su očekivanja. Prvo sam otišao sam i u dva tjedna sam našao posao i to u Corku, očekivao sam da ću naći posao u Dublinu, ali Cork je bolji što se tiče obiteljskog života, manji je, tamo ima ljudi iz cijelog svijeta. Radim isti posao, imam svoju firmu, iznajmljujem drugim firmama za dnevnicu.
Tu je i link na video:
http://hr.n1info.com/a290996/Vijesti...ji-su-nje.html
Sparrowhawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 19:50   #7135
Mediji su nam godinama govorili da kada udjemo u EU, da ce jedna od "blagodati" biti zaposljavanje po drzavama clanica. To su predstavljali naravno kao nesto pozitivno i zbog cega bi medju ostalog trebali uci u EU. Sada mediji okrecu plocu i govore o "iseljavanju". Kako neki idu vani traziti posao i sl i kako je to katastrofalno. To su vam mediji i njihovi specijaliteti. A ne mogu se oteti dojmu da ti mediji i poticu da se sto vise ljudi iseljava. Normalno da je bilo za ocekivati da ce se ljudi iseljavati jer to je dogodilo svim zemljama koje su usle u EU. Ako se pruzi prilika da covjek pokusa nesto bolje, normanlo je da ce ici ako mu je put slobodan. Stotine tisuca ljudi su nam iselile 60-ih i 70-ih i tako je tadasnja Jugoslavija rjesavala problem nezaposlenih. Otvorila je granice i pustila ljude van. Ova navodna katastrofa se preuvelicava. Preko 90% ljudi koji su zadnjih godina otisli, vratit ce se. Nije zapadna Europa ono sto je bila prije 30-50 godina. I nije tolika razlika izmedju zapada i nas kao u 60-im godinama. Ne zaboravite da je i na zapadu bilo puno bolje u to vrijeme nego danas. Ogromna vecina nih ce se vratiti i tamo su privremeno. Nije Svabo ili Irac napravio sistem da mu dodje netko, zaradi i odnese novac negdje van. Problem stambenog pitanja ce biti taj. Vani ce ostati samo oni koji su trazeni. Specijalisti za neka podrucja. Zubari, doktori, informaticari i sl. A takvih je medju nasom emigracijom par postotaka. Skladistara, pereca posudja u restoranima i radnika na trakama oni imaju koliko zele. Vidjeti cete za koju godinu kada krene "val useljavanja" u RH onih koji su prethodno otisli.
CBmag is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 12:34   #7136
Quote:
CBmag kaže: Pogledaj post
Mediji su nam godinama govorili da kada udjemo u EU, da ce jedna od "blagodati" biti zaposljavanje po drzavama clanica. To su predstavljali naravno kao nesto pozitivno i zbog cega bi medju ostalog trebali uci u EU. Sada mediji okrecu plocu i govore o "iseljavanju". Kako neki idu vani traziti posao i sl i kako je to katastrofalno. To su vam mediji i njihovi specijaliteti. A ne mogu se oteti dojmu da ti mediji i poticu da se sto vise ljudi iseljava. Normalno da je bilo za ocekivati da ce se ljudi iseljavati jer to je dogodilo svim zemljama koje su usle u EU. Ako se pruzi prilika da covjek pokusa nesto bolje, normanlo je da ce ici ako mu je put slobodan. Stotine tisuca ljudi su nam iselile 60-ih i 70-ih i tako je tadasnja Jugoslavija rjesavala problem nezaposlenih. Otvorila je granice i pustila ljude van. Ova navodna katastrofa se preuvelicava. Preko 90% ljudi koji su zadnjih godina otisli, vratit ce se. Nije zapadna Europa ono sto je bila prije 30-50 godina. I nije tolika razlika izmedju zapada i nas kao u 60-im godinama. Ne zaboravite da je i na zapadu bilo puno bolje u to vrijeme nego danas. Ogromna vecina nih ce se vratiti i tamo su privremeno. Nije Svabo ili Irac napravio sistem da mu dodje netko, zaradi i odnese novac negdje van. Problem stambenog pitanja ce biti taj. Vani ce ostati samo oni koji su trazeni. Specijalisti za neka podrucja. Zubari, doktori, informaticari i sl. A takvih je medju nasom emigracijom par postotaka. Skladistara, pereca posudja u restoranima i radnika na trakama oni imaju koliko zele. Vidjeti cete za koju godinu kada krene "val useljavanja" u RH onih koji su prethodno otisli.
Baš dobro, dakle vani će ostati liječnici, specijalisti, inženjeri (tj. najpametniji, oni u koje je država ulupala milijune kune u obrazovanje) a nazad će se vratiti oni koji ne služe ničemu i s kojima nema nikakvog napretka.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 12:52   #7137
Ja ne vidim zaista neki problem u tom iseljavanju, nek ljudi idu di god hoće, nek im se malo vidici otvore, a ne da stalno slušaju hrvatske ksenofobne floskule
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 12:58   #7138
A eto teoreticari hr najbogatije zemlje na svijetu smatraju da su egzodasi domoljubni izdajnici.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 13:01   #7139
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
A eto teoreticari hr najbogatije zemlje na svijetu smatraju da su egzodasi domoljubni izdajnici.
eto i tebe koji lažeš da si odselio
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 13:13   #7140
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
eto i tebe koji lažeš da si odselio


Nope. Nisi updejtan. Trebas detaljnije pratiti teme.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.