Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2018., 11:43   #1
Sušilica Gorenje-kvar unutar jamstva

Dragi forumaši,

Pokušat ću trakavicu koja traje mjesecima svesti na sažeti opis situacije:

Prije cca 4 godine kupio sam sušilicu za rublje-Gorenje. Naivno se vodeći onim osjećajem sigurnosti kada se kupuje Gorenje uređaj: pet godina jamstva, servis osiguran-brz, korektan...

Nedavno, dakle cca godinu dana prije isteka jamstva, sušilica odbije poslušnost.
Krepa... Ne radi ... (OK shvatili ste ). Zovem servis. Majstor dođe nakon par dana odveze sušilicu i ispriča klasičnu priču: ... bit će sve u redu gospodine, sad ćemo mi to riješit ...
Prvi popravak- 0 bodova - sušilica ne radi
Opet odvezu, daju mi zamjensku... obećavaju brda i doline, smiruju situaciju...
Drugi popravak- 0 bodova - oopet ne radi, ako ovaj puta ne poprave, kažu dat će mi novu ...
Daju mi zamjensku po drugi puta, (ovaj puta neku drugu) - 0 bodova - zamjenska ulubljena, vidno oštećena sa strane, ništa strašno, mislim ja... kada je počela radit svi ukućani, uključujući i kućne ljubimce, na smrt se prepali, misleći da je bomba pala u kupaonu ... bubanj udara u bočnu stranicu, doslovno ju razvalio ... Susjedi došli u panici pitat jesmo li svi živi ...

"Ljubazno" ih nazovem, pošaljem "ljubazan" mail, bez teških riječi, ali iz teksta vidljivo da suklja plamen i oganj, kroz sve moje otvore na glavi ...

Odmah se javljaju da su popravili sušilicu i danas ju dovoze.

Trakavica traje već cca tri mjeseca, uz niz "emajliranja" i "ljubaznih" razgovora telefonom (zaista bez teških riječi, ali u tamnim tonovima)

Imam li ja, u ovom slučaju, kakva prava kao potrošač ? Jesu li mi odmah trebali dati novu sušilicu; ili barem nakon drugog neuspjelog pokušaja popravka. Ništa im ne vjerujem, jer su njihove priče neuvjerljive (i o tome bih mogao napisati jedan roman po kojem bi Alan Ford izgledao kao ozbiljna književnost, a ekipa iz Monty Python-a ozbiljan ovlašteni servis).
Sve mi se čini da kupuju vrijeme da istekne i to malo produljenog jamstva (produljili su mi jamstvo za onoliko vremena koliko traje ova trakavica).

Ima li itko kakav savjet? Ili isto/slično iskustvo?

Hvala unaprijed.

Očajni (bivši) korisnik Gorenje uređaja.

Tol'ko o sažetosti ...
krunokruno is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 14:06   #2
Quote:
krunokruno kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

Pokušat ću trakavicu koja traje mjesecima svesti na sažeti opis situacije:
.......
Očajni (bivši) korisnik Gorenje uređaja.

Tol'ko o sažetosti ...
Jeste kontaktirali Društvo za zaštitu potrošača? Što oni kažu? Inspekcija? Ako nešto od toga ne upali, onda poslati priču s mailovima na Potrošački kod, pa će valjda onda upaliti. Sve to odmah napraviti da jamstvo ne istekne.

Nažalost, kod nas, u lijepoj našoj jedino tako stvari funkcioniraju.
čokomanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 17:41   #3
Očito su se srozali jer sam ja (doduše prije 3 godine) imao popravak vešmašine - pazi! - dva tjedna prije isteka garancije. Otišao ležaj bubnja - popravak je bio 3-4 dana.
Dobio sam defacto novu vešmašinu jer se mijenja kompletna kada s bubnjem, guma na vratima, a stavili su i nove četkice motora i novi remen (sve je fino bilo navedeno na radnom nalogu).

PS popravak radi neki ugovorni serviser ili baš Gorenje?
Inače, Gorenje NE proizvodi sušilice, kupuju ih sa svojim imenom.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 18:28   #4
Gorenje sada gotovo ništa ni ne proizvodi. Mislim jedino rashladnu tehniku (frižideri). Prije par godina kupio am Gorenje suđericu. Doma, nakon par mjeseci na vratima vidim da je „Made in P.R.C.“ dakle kina. Izgleda da su se preorijentirali na trgovinu. No po prijavi prohrđavanja unutrašnjosti koja bi trebala biti „rostfrei“ mašinu su uredno zamijenili novom bez problema. Slična stvar je bila s frižiderom. Reklamacija hrđanja isparivača u dubokom zamrzivaču. Bez problema su izvršili zamjeni i to drugim tipom kombiniranog hladnjaka obzirom da se reklamirani više nije proizvodio. Dobio sam kapacitativno veći hladnjak. Tako da se stvarno nemam na što žaliti osim na kvalitetu. Gorenje je prije bilo pojam pouzdanosti i kvalitete.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 10:18   #5
sušilica s tri lica

Quote:
čokomanijak kaže: Pogledaj post
Jeste kontaktirali Društvo za zaštitu potrošača? Što oni kažu? Inspekcija? Ako nešto od toga ne upali, onda poslati priču s mailovima na Potrošački kod, pa će valjda onda upaliti. Sve to odmah napraviti da jamstvo ne istekne.

Nažalost, kod nas, u lijepoj našoj jedino tako stvari funkcioniraju.
Kontaktirao sam i društvo za zašt. potr. odmah nakon ovog posta, ali njima treba vremena da odgovore... za sada još ništa; moj predmet je dodijeljen savjetniku - čekam u redu

U međuvremenu dovezli su mi odmah moju "popravljenu" sušilicu (nakon moga ljubaznog maila) i naravno opet ne radi. Osušila je dva puta i sad: "crko... mrtav... ne mrda..."

Hvala svima na podijeljenim iskustvima;
a ovo da Gorenje ništa više ne proizvodi, a naročito ne sušilice zaista pojma nisam imao. Izgleda da živim u dalekoj prošlosti. Pregazilo me vrijeme

Obečaše mi da ako niti ovaj puta sušilica ne bude radila (nakon trečeg pokušaja popravka), bit će široke ruke i dati mi novu
danas ih ponovno zovem ...
nastavak u slijedećem broju ... javim što se dalje događa ...

Hvala još jednom svima na komentarima ...
krunokruno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 11:26   #6
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Očito su se srozali jer sam ja (doduše prije 3 godine) imao popravak vešmašine - pazi! - dva tjedna prije isteka garancije. Otišao ležaj bubnja - popravak je bio 3-4 dana.
Dobio sam defacto novu vešmašinu jer se mijenja kompletna kada s bubnjem, guma na vratima, a stavili su i nove četkice motora i novi remen (sve je fino bilo navedeno na radnom nalogu).

PS popravak radi neki ugovorni serviser ili baš Gorenje?
Inače, Gorenje NE proizvodi sušilice, kupuju ih sa svojim imenom.
Popravak radi baš Gorenje... ili barem tako izgleda imaju auto s oznakom Gorenja, na računu popravka piše Gorenje ("piše Hund, al' piše i Mile...") ...
A tek priče koje mi prodaju ....!!!

Serviser svaki puta priča kako je kod njega radila 3 tjedna (prvi popravak), pa 4 tjedna (drugi popravak) i sve super radi... a kada ju dovezu meni krepa odmah ili nakon jednog-dva sušenja...
Svaki puta kada prijavim ponovni kvar, svi se majstori redom u servisu iščuđavaju, a ja bez sušilice.. slučaj za Muldera i Scully, a oni takve nemaju u servisu ...
krunokruno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 11:40   #7
Nemoj se dati zajebavati. Nek ti izvole dati novu sušilicu, dovoljno su te muljali i petljali.


Uputila bih te još samo na stavak 2. članka 425. Zakona o obveznim odnosima (https://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima), s obzirom na okolnosti. Inzistiraj na tome da ti po tom Zakonu MORAJU na novu sušilicu izdati novu garanciju na 5 godina, koliko god se oni budu svim snagama trudili to NE učiniti (a trudit će se ; znaju da na to imaš pravo ali će napraviti sve što bude u njihovoj moći to izbjeći). Ni slučajno nemoj pristati na rješenje "Novo jamstvo ćemo vam poslati poštom", jer neće
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 09:46   #8
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Nemoj se dati zajebavati. Nek ti izvole dati novu sušilicu, dovoljno su te muljali i petljali.


Uputila bih te još samo na stavak 2. članka 425. Zakona o obveznim odnosima (https://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima), s obzirom na okolnosti. Inzistiraj na tome da ti po tom Zakonu MORAJU na novu sušilicu izdati novu garanciju na 5 godina, koliko god se oni budu svim snagama trudili to NE učiniti (a trudit će se ; znaju da na to imaš pravo ali će napraviti sve što bude u njihovoj moći to izbjeći). Ni slučajno nemoj pristati na rješenje "Novo jamstvo ćemo vam poslati poštom", jer neće
Kod prve prijave kvara "dali su svečano obečanje" da će mi dati novu sušilicu, ako se ova ne bude dala popraviti...

Ova država sve više nalikuje na Divlji Zapad... pravdu jedino možeš utjerati silom; uzmeš gun i tko brže potegne ... prepušten si samom sebi i svatko, ali baš svatko te može zaj... osim ako nisi po nekom pitanju jači pa udri...
sve se više čini da je Lijepa Naša svačija, samo ne naša; masu robe dolazi iz Kine bez ikakvog jamstva, po cijeni "kikiriki" a trgovci baš takvu vole...
Pošteno pa ko koga zaje..:klap:

Gledajte Provjereno... moći ćete pričati svima kako je jedan lik s foruma pisao na forumu o tome...

U očekivanju Godota-nove sušilice... pozdrav svima koje su zaj... podmukli trgovci
krunokruno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 11:12   #9
Nova fora iz lavora Gorenje

Dakle, nisam mogao izdržati a da ne podijelim ovo sa svekolikim forumskim pučanstvom. Nakon što niti treći puta nisu uspjeli popraviti sušilicu evo što su mi odgovorili:

Poštovani!

Sušilica je iz naše radionice izašla potpuno tehnički ispravna , jednno što možemo sad napraviti jest da serviser u vašoj prisutnosti odradi sušenje sa rubljem kojeg vi pripremite. Nakon toga možemo zaključiti slučaj.

Lijepi pozdrav !
:klap::klap::klap:

Molim, ima li tko komentar na ovo ? Jesam li ja lud (popizd... svakako jesam) ?
Što bi vi dalje napravili. Prijavu sam podneo na "mingo" putem web-a i sada čekam, čekam, čekam...
krunokruno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.