Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2018., 07:20   #941
Smile Komolikacije i naknada

Bok
Ma sve sam vec ovdje procitala itd.ali opet da nebi doslo do pogreske zanima me ovako: ja sam zaposlena trenutno 3mjeseca u ovoj firmi.Imala sam pauzu od 3ipol mjeseca gdje nisam bila zaposlena to je bilo prije ovoga posla a do tada sam u komadu bila zaposlena 7godina.Idem na komplikacije za 6 dana,ugovor mi vrijedi jos 2 mjeseca dali ce mi ga produziti ili ne ne znam vam.Sada ja imam po ovome sta ovdje pise i staz jer imam staza 12 mjeseci u 2g i imam ta dva mjeseca da bi mi se placa kao mogla obracubati.Opet cu pitati dali imam oravo na 4tisuce kuna ili cu imati 2300??I drugo sto je ako mi moji ugovor ne produze kakvi su onda uvjeti?Hvala vam puno unaprijed nadam se da cete mi pomoci 😊😊😊😘
Magda1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 15:27   #942
Ukoliko s komplikacija prelazim na obvezni rodiljni dopust, a u tom trenutku nemam staz od 12mj neprekidno kao ni 18mj s prekidima, koliku cu naknadu dobivati, 2300 kn ili... ? S tim da sam za otvaranje komplikacija imala potreban staz od 12 mj s prekidima, ali ne i 9mj neprekidnog. Ako nakon isteka prvih 6 mjeseci rodiljnog skupim 12 mj neprekidno staza hocu li imati pravo na vecu naknadu od 3990kn kod otvaranja roditeljskog dopusta? Ako da, sto moram napraviti da to pravo i ostvarim? Mislim da sve kuzim pa na kraju skuzim da nista ne kuzim. �� Zahvaljujem se curama na dosadasnjim odgovorima kao i unaprijed na ovome.
Lady bird 04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 17:36   #943
Smile

Quote:
Lady bird 04 kaže: Pogledaj post
Ukoliko s komplikacija prelazim na obvezni rodiljni dopust, a u tom trenutku nemam staz od 12mj neprekidno kao ni 18mj s prekidima, koliku cu naknadu dobivati, 2300 kn ili... ? S tim da sam za otvaranje komplikacija imala potreban staz od 12 mj s prekidima, ali ne i 9mj neprekidnog. Ako nakon isteka prvih 6 mjeseci rodiljnog skupim 12 mj neprekidno staza hocu li imati pravo na vecu naknadu od 3990kn kod otvaranja roditeljskog dopusta? Ako da, sto moram napraviti da to pravo i ostvarim? Mislim da sve kuzim pa na kraju skuzim da nista ne kuzim. �� Zahvaljujem se curama na dosadasnjim odgovorima kao i unaprijed na ovome.
ako u trenu otvaranja obveznog rodiljnog nećete imati navedeni staž, primati će te 2328 kn. Ako na dan kada će dijete navršiti 6 mj. tj. kada počinje roditeljski dopust skupite uvjet staža, primati će te 100 % osnovice do maksimalnog iznosa od 3991 kn. ( dakle, ako imate plaću nižu od 3991, primati će te plaću(satnica će se množiti sa radnim satima), a ako je plaća viša , primati će te maksimalno 3991).
Ovo sve pod uvjetom da ste prije otvaranja komplikacija na potvrdi o plaći imali minimalno dvije isplate za rad.
scopic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 17:43   #944
Quote:
Magda1911 kaže: Pogledaj post
Bok
Ma sve sam vec ovdje procitala itd.ali opet da nebi doslo do pogreske zanima me ovako: ja sam zaposlena trenutno 3mjeseca u ovoj firmi.Imala sam pauzu od 3ipol mjeseca gdje nisam bila zaposlena to je bilo prije ovoga posla a do tada sam u komadu bila zaposlena 7godina.Idem na komplikacije za 6 dana,ugovor mi vrijedi jos 2 mjeseca dali ce mi ga produziti ili ne ne znam vam.Sada ja imam po ovome sta ovdje pise i staz jer imam staza 12 mjeseci u 2g i imam ta dva mjeseca da bi mi se placa kao mogla obracubati.Opet cu pitati dali imam oravo na 4tisuce kuna ili cu imati 2300??I drugo sto je ako mi moji ugovor ne produze kakvi su onda uvjeti?Hvala vam puno unaprijed nadam se da cete mi pomoci 😊😊😊😘
Na potvrdi se moraju vidjeti dvije isplate.
Ako plaću primate unazad, npr. u 3.mj. sjeda plaća za 2mj. te ako otvarate komplikacije u 3.mj. tada će Vam na potvrdi o plaći ulaziti ono što je isplaćeno do 28.02., a to bi onda bile plaće za 1. i 12. mj. (plaća za 2.mj. neće ući jer nije isplaćena do 28.02.). Stoga,ako ste radili ta dva mjeseca (barem dio) imate uvjete za primanje pune naknade (do 4257 kn).

Također, ako Vam se ugovor o radu ne produži u tijeku korištenja komplikacija, imate pravo do kraja komplikacija (dakle do otvaranja obveznog rodiljnog koji se otvara 45 dana prije termina) sva prava iz radnog odnosa, što bi značilo da Vam ide staž i jednaka naknada. Po otvranju rodiljnog, prestaje naknada za komplikacije te ju ponovno primate kao nezaposlena majka po rođenju djeteta.
scopic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 10:06   #945
Pozdrav mame..
Kako se najavljuje porodiljni 19.03., dal i mi možemo očekivati komplikacije u ponedjeljak?
Meni inače dođe preko e građani da je obračunato i proslijeđeno na račun al još ništa..��
__________________
Dobro se dobrim vraća
Lady mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 12:08   #946
Meni je dosla jutros poruka oko pola 10 na e gradjani da je obracunata naknada...
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 18:13   #947
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
Meni je dosla jutros poruka oko pola 10 na e gradjani da je obracunata naknada...
Stiglo i meni malo kasnije.. :klap:
Onda bude u pon
__________________
Dobro se dobrim vraća
Lady mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 10:59   #948
Pozdrav,

termin mi je u 7. mjesec i ako sada otvorim 2 mjeseca komplikacije u trudnoći onda cu primati koliko sam shvatila po prijašnjim postovima 4257 kn. Po mome prosjeku iman 4500 kn zadnjih 6 mjeseci.
Ako otvorim onda nakon komplikacija porodiljni krajem svibnja,da li onda zaista samo primam i dalje 4257 kn bez obzira na ovi moj prosjek od 4500,00 kn? Da li se uopce gleda moj prosjek ako sam 2 mjeseca na komplikacijama bila?
leiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 11:10   #949
Quote:
leiva kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

termin mi je u 7. mjesec i ako sada otvorim 2 mjeseca komplikacije u trudnoći onda cu primati koliko sam shvatila po prijašnjim postovima 4257 kn. Po mome prosjeku iman 4500 kn zadnjih 6 mjeseci.
Ako otvorim onda nakon komplikacija porodiljni krajem svibnja,da li onda zaista samo primam i dalje 4257 kn bez obzira na ovi moj prosjek od 4500,00 kn? Da li se uopce gleda moj prosjek ako sam 2 mjeseca na komplikacijama bila?
Ne smiješ prekidat komplikacije prije početka porodiljnog. ako to ne napraviš - za vrijeme komplikacija ćeš primat iznos propisan za komplikacije, a na porodiljnom prosjek svojih plaća prvih 6mj.

ako sam fulala nek me neko ispravi.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 16:26   #950
Question

Ovako,danas sam otvorila komplikacije! Vec znam da mi nece produzit ugovor,jer se produzuje svaki mjesec. Znam da mi nemogu nista za vrijeme komplikacija,tj dok ne otvorim porodiljni tad mi prestaje "rad". Zanima me dali me suprug moze prijavit u svoj obrt odmah taj dan po prestanku komplikacija I pocetku porodiljnog,ili imate neki drugi bolji savjet sta da radim?? Pomagajte
martinao is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 09:25   #951
martinao ne mozes ti na bolovanju stupat u radni odnos to si trebala prije nego si otvorila komplikacije. nemam neku pametnu ideju z adalje nazalost
bljuc meni se cini da forumasica nece prekidat komplikacije nego ide sa komplikacija na porodiljni. leiva, kad ti krene porodiljni dobivat ces prosjek svoje place do navrsenog 6 mj djeteta , s tim da ce ti hzzo uplacivat po radnim satimaxcijena tvog sata tako da ce ti to varirat od mjeseca do mjeseca
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 09:35   #952
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
bljuc meni se cini da forumasica nece prekidat komplikacije nego ide sa komplikacija na porodiljni. leiva, kad ti krene porodiljni dobivat ces prosjek svoje place do navrsenog 6 mj djeteta , s tim da ce ti hzzo uplacivat po radnim satimaxcijena tvog sata tako da ce ti to varirat od mjeseca do mjeseca
ma i meni se to čini, al rađe ja to napišem da zna da ga ne smije prekidat - nego da kasnije bude da nismo znali
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 17:38   #953
Ako leiva uzme sad komplikacije 2 mjeseca, pa npr. ode mjesec ili manje raditi, neće biti problema oko isplate. Samo će uz otvaranje rodiljnog dopusta donijeti novu potvrdu o plaći po kojoj će se onda računati prosjek. Komplikacije joj neće ući taj prosjek.

Npr. da uzme 3. i 4. mj. komplikacije, pa ode raditi i krajem 5.mj. otvori rodiljni, tražiti će se što je isplaćeno do 30.4. i opet će imati isplate za obračun rodiljnog. (isplate za dio 3., 2., 1.,12.,11., 10.mj.-pod uvjetom da je ove mjesece radila)
To da je ona od početka na komplikacija, pa ima prekid, onda bi eventualno bio problem jer ne bi imala dvije isplate na potvrdi o plaći pa joj se ne bi mogla izračunati satnica.
scopic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 17:41   #954
Quote:
martinao kaže: Pogledaj post
Ovako,danas sam otvorila komplikacije! Vec znam da mi nece produzit ugovor,jer se produzuje svaki mjesec. Znam da mi nemogu nista za vrijeme komplikacija,tj dok ne otvorim porodiljni tad mi prestaje "rad". Zanima me dali me suprug moze prijavit u svoj obrt odmah taj dan po prestanku komplikacija I pocetku porodiljnog,ili imate neki drugi bolji savjet sta da radim?? Pomagajte
ne može Vas nitko prijaviti u radni odnos na dan otvaranja rodiljnog. Jedino da prekinte komplikacije, prijavite se u radni odnos, odradite bar nešto i onda otvorite ili rodiljni ili opet komplikacije.
scopic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 12:18   #955
Quote:
scopic kaže: Pogledaj post
ne može Vas nitko prijaviti u radni odnos na dan otvaranja rodiljnog. Jedino da prekinte komplikacije, prijavite se u radni odnos, odradite bar nešto i onda otvorite ili rodiljni ili opet komplikacije.
Pozdrav!


Imam jedno pitanje.

U slucaju ugovora na neodredjeno vrijeme s probnim rokom od 6 mj dali mi poslodavac u slucaju trudnoce/odlaska na komplikacije moze dat otkaz za vrijeme tog probnog roka?

Koliko znam otkaz moras potpisat i otkaz za vrijeme probnog roka se moze dati jedino u slucaju da nisi zadovoljio na istom.

Imas ga pravo tuziti i sl.

Mislim znam da on to vise ne placa iz svog djepa ali me samo zanima da vidim koja su moja prava u tom slucaju ..i kako da se pripremim najbolje u slucaju da dodje do T.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Nemasekirancije is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 12:42   #956
Sigurno negdje piše o tome al ja ne mogu naći, kod mene je situacija poprilično čista ( ugovor na neodređeno, radim bez prekida već 12 god. ) al imam par pitanja..

Od ponedjeljka sam na čuvanju trudnoće,

jednu doznaku nosim poslodavcu koji mi popunjava nekakav obrazac i daje 6 zadnjih platnih lista?

drugu doznaku i 6 zadnjih platnih lista nosim na HZZO? Koji HZZO, dal to ide po mjestu stanovanja ili?

Nakon toga ću plaću za 26 dana u 3. mj dobiti od poslodavca a ostalo od HZZOa ili ću prvu naknadu od HZZOa dobiti tek za 4. mj?

Kad sjeda naknada za čuvanje trudnoće?

Hvala
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 13:01   #957
Quote:
Meravigliosa Creatura kaže: Pogledaj post
Sigurno negdje piše o tome al ja ne mogu naći, kod mene je situacija poprilično čista ( ugovor na neodređeno, radim bez prekida već 12 god. ) al imam par pitanja..

Od ponedjeljka sam na čuvanju trudnoće,

jednu doznaku nosim poslodavcu koji mi popunjava nekakav obrazac i daje 6 zadnjih platnih lista?

drugu doznaku i 6 zadnjih platnih lista nosim na HZZO? Koji HZZO, dal to ide po mjestu stanovanja ili?

Nakon toga ću plaću za 26 dana u 3. mj dobiti od poslodavca a ostalo od HZZOa ili ću prvu naknadu od HZZOa dobiti tek za 4. mj?

Kad sjeda naknada za čuvanje trudnoće?

Hvala
Ja još nisam otvarala porodiljni, ali i taj dio i ovaj s čuvanjem je scopic jako lijepo napisoa u postu šta i di nosiš:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=108

Ja bi rekla da ćeš dio plaće za 3 dobiti od poslodavca , a ostatak od HZZO-a. Bar sam ja tako shvatila da ću na porodiljnom dobit. 45 dana mi kreće 10.04. ali nisam još odlučila hoću li tad otvorit porodiljni ili ću još malo radit i koristit GO. Svakako moram s krajem 4mj otvorit i porodiljni (max 28 dana prije).
Naknada sjeda oko 20-tog u mjesecu
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 13:02   #958
Mera da...jednu odnesi poslodavcu i s tim papirima na hzzo. ne znam kako to ide s lokacijama, "moj" je u jukićevoj.
oko 20. u mjesecu ti komplikacije sjedaju, pošto ćeš sad svakako odnijeti papire u hzzo dobit ćeš oko 20.4. onda tih par stotina kuna zatih par dana.
a prije toga valjda plaću za odrađeno u ožujku
i onda dalje svaki mjesec do 45 dana pred porod doznaka u hzzo, doznaka na posao
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 16:18   #959
Evo da i ja pitam.
Ako odem na komplikacije sada, a u 9 mj mi istiće ugovor, koliku naknadu ću primati za vrijeme komplikacija, a koliko za prvih te koliko za drugih 6 mj
Radim 4 godine s jedinim kratkim prekidom, zadnje dvije godine bez prekida.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 17:53   #960
Hvala vam puno
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.