Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 22:22   #21
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
I ja sam kupila Octenisept jer mi je bio na popisu od patronazne, al pojma nemam za sta cu ga koristiti za pupak?

Tak isto s pavlovicevom masti. Kupila s popisa, al ne znam za sta se stavlja :klap:

Al glavno da imam deset pari cipelica i za to točno znam uz šta će ih kombinirati i nositi
Pa blago tebi kad kazes da ne znas, a onda pogodis iz prve!

Toliko cipela ti ne treba u svakom slucaju jer ce ti na kraju dijete skroz izuvati cipelice i samo ce ti ici na zivce trazit ih okolo, skroz ih obuvat.... na kraju ces odustati od svega
ancy_20 is offline  
Old 18.12.2017., 22:23   #22
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
I ja sam kupila Octenisept jer mi je bio na popisu od patronazne, al pojma nemam za sta cu ga koristiti za pupak?

Tak isto s pavlovicevom masti. Kupila s popisa, al ne znam za sta se stavlja :klap:

Al glavno da imam deset pari cipelica i za to točno znam uz šta će ih kombinirati i nositi


Octenisept je za pupak, a Pavloviceva je za guzu! Nemoj pomijesati!
*narayan* is offline  
Old 18.12.2017., 22:39   #23
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Ono kad napises post od 3 metra i onda ti se prikaze "tema je zatvorena"!

Ana Niko, da si mi bliže, tocno bi te dosla upoznat! I ovo je jedan od nasih istih simptoma! Znaci, imala sam par fibroma na vratu ili tzv. bradavica onih sitnih. Kako sam ko brzi Gonzales uletavala i izletavala iz kupaone, zbog jelte, čuvanja trudnoce, neki dan me skoro slagiralo kad sam vidjela milijun tih fibroma na vratu! Imam 4 ispupcena madeza (sto zapravo isto nisu madezi) na ledjima i sokirala sam se kad sam vidjela da je i to bar duplo veće! Fuj! U prvoj trudnoci nikakvih promjena nije bilo!
Zaključak: prije par mjeseci bila kod dermatologice koja ih je pregledala i rekla da se sve to moze spalit! Ovi prijašnji su isti kao i ovi tako da sam sigurna da cu ih sve potamanit cim dodjem k sebi od poroda.

Profesorka, zasto te brine veličina glave? Zbog izgona ili opcenito?

hottie, po pitanju vrućine, inače sam antizimogrozna i ne podnosim bit u toplom, a sad mi je valjda 100 puta toplije, dobro je rekla Snow, oznojim se izmedju nogu da mi i gace budu mokre! Kad se sjetim tople sobe i bebe... Najradje bi spavala na balkonu!
❤❤❤
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 18.12.2017., 23:11   #24
Ja nemrem spavat jer ovo malo cudo lupa ko ludo ja si to tumacim da se pokusava okrenut na glavu
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 18.12.2017., 23:22   #25
Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
Ja nemrem spavat jer ovo malo cudo lupa ko ludo ja si to tumacim da se pokusava okrenut na glavu
Ima nas jos!
36+2, ko fol sad ima manje mjesta, a mene mlati po rebrima ko da vozi bicikl!
Ta njena guzičica se seli s lijeve na desnu stranu i svaki put mi prosece mjehur za 360°.
Danas me bas probada u kicmi, onako u zdjelici, i tu i tamo ti nekakvi menstrualni bolovi, nadam se da je to samo posljedica lezanja ali mislim da radim budalu od sebe. Bas me prpa da ne krene...
*narayan* is offline  
Old 18.12.2017., 23:29   #26
Moja mene prilicno izudara, pogotovo navecer kada se malo umirim. Tokom dana toliko ne osjetim jer sam stalno u nekom pokretu. U svakom slucaju ti udarci nisu nista blazi iako sam 38+4. Zapravo to nisu toliko udarci koliko imam osjecaj da radi strecing
tomka is offline  
Old 18.12.2017., 23:32   #27
Thumbs down

Quote:
tomka kaže: Pogledaj post
Moja mene prilicno izudara, pogotovo navecer kada se malo umirim. Tokom dana toliko ne osjetim jer sam stalno u nekom pokretu. U svakom slucaju ti udarci nisu nista blazi iako sam 38+4. Zapravo to nisu toliko udarci koliko imam osjecaj da radi strecing
Skuzis li ti tu guzičicu koja se preseli s lijeve na desnu stranu?
Meni je recimo koma kad vidim tu lopticu od guzice da se preseli na moju lijevu stranu, uvijek moram ici na wc iako su u pitanju dvije, tri kapi.
*narayan* is offline  
Old 18.12.2017., 23:36   #28
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Ima nas jos!
36+2, ko fol sad ima manje mjesta, a mene mlati po rebrima ko da vozi bicikl!
Ta njena guzičica se seli s lijeve na desnu stranu i svaki put mi prosece mjehur za 360°.
Danas me bas probada u kicmi, onako u zdjelici, i tu i tamo ti nekakvi menstrualni bolovi, nadam se da je to samo posljedica lezanja ali mislim da radim budalu od sebe. Bas me prpa da ne krene...
E da,guzica,mislim da to isto pipam.oko pupka bude pa se gurne u jednu pa u drugu stranu...a ovo ljevo bas mlati i uvjerena sam da su mu to noge

Quote:
tomka kaže: Pogledaj post
Moja mene prilicno izudara, pogotovo navecer kada se malo umirim. Tokom dana toliko ne osjetim jer sam stalno u nekom pokretu. U svakom slucaju ti udarci nisu nista blazi iako sam 38+4. Zapravo to nisu toliko udarci koliko imam osjecaj da radi strecing
Ja sam bas mislila da ce se smirit kasnije kad ce imat manje mjesta.

Pokusala sam zaspat i mm drzi ruku na trbuhu.nakon 10ak min je reko "ajme nemrem spavat kak lupa" i okrenuo se blago tebi,nemres spavat:klap:
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 18.12.2017., 23:45   #29
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Skuzis li ti tu guzičicu koja se preseli s lijeve na desnu stranu?
Meni je recimo koma kad vidim tu lopticu od guzice da se preseli na moju lijevu stranu, uvijek moram ici na wc iako su u pitanju dvije, tri kapi.
Upravo sam bila na wc, dosla do dnevnog i dva puta se vracala. Svaki put po kap!
Ful se kuzi guza lijevo i desno kako se gura, i nekad ju moram malo pogurati dlanom da se vrati unutra jer mi nekad bas i nije ugodno!
tomka is offline  
Old 18.12.2017., 23:47   #30
Klonirana, meni je mm neki dan rekao da on misli da ne bi mogao spavati da mu netko po trbuhu lupa. Pitala sam ga sto misli zasto ja do 2-3 ujutro ne idem u krevet!
tomka is offline  
Old 18.12.2017., 23:53   #31
Quote:
tomka kaže: Pogledaj post
Klonirana, meni je mm neki dan rekao da on misli da ne bi mogao spavati da mu netko po trbuhu lupa. Pitala sam ga sto misli zasto ja do 2-3 ujutro ne idem u krevet!
A biseri nasi
Pocinjem se mirit sa cinjenicom da jos duuuugo necu prespavat noc u komadu.
Evo sad me krece.zgaravica
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 19.12.2017., 07:38   #32
Meni Octenisept nije trebao prva 2 puta pa ga neću kupovati ni sada. Pupak nisam tretirala ni sam čim, nego sam samo pazila da je suh i mijenjala komprese na njemu, a patronažna ga je nečime mazala svaki 2-3 dan dok nije otpao. Niti na svoju ranu nisam špricala 1. put. Govorili su da treba nježno prati toplom vodom, a ne šticati time da se ne stvara korica. Meni je pasalo, nije mi se svidjela ideja da taj hladan mlaz pod nekim tlakom prskam po rani. Drugi put i tako nisam imala nikakvih rana. To trebate vidjeti kakva je praksa na vašem području, a ne se voditi popisima s neta.
Kremu za guzu isto nisam koristila redovito nego po potrebi, a potreba se pojavila kada je krenila dohrana. Ipak imat ću neku u pripravnosti.
Ali meni je fiziološka obavezna. I to ne zbog nosa i prehladica, nego zbog pranja oči koji se bebama često slijepe preko noći.

Mnoge su pisale da su bacale sitnice koje su dobivale u babinju. Istina, možda sve nije onako kako bi sama odabrala, ali nikada nisam nešto bacila. Moja djeca nisu toliko osjetljiva niti sam ja u điru "ništa osim najboljeg" tako da nismo kupovali Mustelu. Igračkice nisu baš sve edukativne, ima skupljih i jeftinijih, boljih i lošijih, sve su im na raspolaganju. Jednokratne pelene nisam koristila, ali nešto je bilo u autu za svaki slučaj, nešto sam proslijedila. Plišance su kasnije zavoljeli. Ne znam ja ni njima ne dam sada da frču nosom i ne daj Bože bace nešto što su dobili pa to ne mogu vidjeti niti od mene.
Elinga is offline  
Old 19.12.2017., 08:35   #33
A čuj, svatko svoje dijete odgaja kako smatra da je najbolje. Ja svog odgajam tako da zahvali za poklon koji je dobio, a što on kasnije kad gosti odu privatno misli o tom poklonu, hoće li se igrati s njim ili ga negdje zametnuti ili baciti, to je na njemu. Niti su svi pokloni dobri, niti su odabrani s osobitom dobronamjernošću i pažnjom. Dapače, često ljudi za dijete kupe bilo kakvu pizdariju samo da ih se riješe, kao djeci je sve dobro. Evo, za moje dijete nije, za njega samo najbolje. (Najbolje ne znači najskuplje, a Mustela definitivno nije nešto što bih kupila i stavila na svoje dijete.)

Blago onome tko ima mjesta za sve beskorisne stvari. Ja nisam još bacila stvari dobivene u babinju i kasnije koje mi nisu dobre, ali stoje u ormaru neotpakirane. S obzirom na to da nam uskoro dolazi druga beba i trebat ćemo još više mjesta, predviđam brzo raspremanje i bacanje. Za gluposti nažalost mjesta nemam.

I inače mi dijete nema tisuću igračaka, već ima manji broj smislenih i kvalitetnih (opet, ne znači skupih) i nisu mu uvijek sve na raspolaganju jer to vodi konfuziji i dosadi. Rotiramo mu igračke pa mu je uvijek sve novo i zanimljivo, nalazi nove načine da se njima igra.
For My Pain is offline  
Old 19.12.2017., 09:09   #34
Kao što si i rekla, svatko odgaja kako smatra da je najbolje. Ja svojima ne dozvoljavam niti da drugima iza leđa komentiraju poklone i procjenjuju koliko su vrijedni ili koliko je truda uloženo u njihov poklon. Poigraju se koliko žele, ako zaživi super, ako ne ide dalje...bez velike filozofije ili ne daj Bože bacanja pred njima. I nije da smo sada zatrpani koječime. Nešto se potrga, nešto odnesemo kod bake, plastične igračke na proljeće odnesemo u pješčanik, nešto kod velikog spremanja izaberemo za djecu koja nemaju... meni se nametnulo puno više rješenja od stava "ti si iznad ovog smeća, to nas nije dostojno".
Iako ih silno volim i imam privilegiju da im mogu puno priuštiti nisam stava da trebaju imati, a pogotovo ne da zaslužuju, samo najbolje, a pogotovo ne bi htjela stvarati pritisak ljudima koji dolaze da moraju poštivati neki moj nivo ili će njihov poklon, ma koliko malo truda u njega uloženo, biti cenzuriran
I da, ne ljuti se nije napad na tebe ili želja za kontriranjem, samo sam to primijetila...da se u zadnje vrijeme inzistira samo na najboljem koje kao vrijedi svake preplaćene lipe pa me povuklo za tipkovnicu.
Elinga is offline  
Old 19.12.2017., 09:16   #35
Dopunila sam listu jednom svibanjskom curkom

Quote:
Eloiisa kaže: Pogledaj post
LISTA

PROSINAC
1. 5Eveline5 ~~~~~~~~~~6.12.
2. nanica_27 ~~~~~~~~~ 12.12. ~~~~~~~~~decko
3. vienne ~~~~~~~~~~~ 23.12.~~~~~~~~~curica
4. MissLia ~~~~~~~~~~~ 28.12. ~~~~~~~~decko
5. Sovica Zg ~~~~~~~~~~29.12. ~~~~~~~~decko
6. minic ~~~~~~~~~~~~ 30.12. ~~~~~~~~ decko
7. ancy_20 ~~~~~~~~~~ 30.12.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2018

SIJEČANJ
8. Ivanah ~~~~~~~~~~~~~2.1. ~~~~~~~~ curica
9. Snow Fairy ~~~~~~~~~~ 4.1. ~~~~~~~~ curica
10. Missandei ~~~~~~~~~~ 7.1.
11. narayan ~~~~~~~~~~~ 13.1.~~~~~~~~ curica
12. Ana Niko~~~~~~~~~~~ 18.1. ~~~~~~~~curica
13. hottie_zg ~~~~~~~~~~ 21.1. ~~~~~~~~ decko
14. Olivi ~~~~~~~~~~~~~ 21.1. ~~~~~~~~ decko
15. jojo21 ~~~~~~~~~~~~22.1. ~~~~~~~~ decko
16. Verdena ~~~~~~~~~~~25.1. ~~~~~~~~ curica
17. Cvexter ~~~~~~~~~~~26.1. ~~~~~~~~ curica
18. Garver ~~~~~~~~~~~~30.1. ~~~~~~~~curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

VELJAČA
19. Klonirana Papiga~~~~~~2.2. ~~~~~~~~ decko
20. Hisoka ~~~~~~~~~~~~5.2. ~~~~~~~~ curica
21. Scissors ~~~~~~~~~~~6.2. ~~~~~~~~ curica
22. dianavz ~~~~~~~~~~~ 7.2.
23. pixii ~~~~~~~~~~~~~ 9.2. ~~~~~~~~ decko
24. Punjena maslina ~~~~~ 10.2. ~~~~~~~ curica
25. profesorka87 ~~~~~~~ 17.2 ~~~~~~~~ curica
26. yenna89 ~~~~~~~~~~17.2. ~~~~~~~~ decko

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

OŽUJAK
27. Alexa334 ~~~~~~~~~ 10.3.
28. nymphadoratonks ~~~~ 19.3. ~~~~~~~ curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

TRAVANJ
29. Slugterra~~~~~~~~~~~~1.4.
30. assi ~~~~~~~~~~~~~~~3.4. ~~~~~~~~curica
31. calecaki ~~~~~~~~~~~~16.4. ~~~~~~~ decko
32. SweetHeart ~~~~~~~~~ 18.4. ~~~~~~~ curica
33. Elinga ~~~~~~~~~~~~~29.4. ~~~~~~~ curica
34. BondWannabe ~~~~~~~~29.4. ~~~~~~~ decko

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SVIBANJ
35. ludo malo ~~~~~~~~~~~4.5
36. For My Pain ~~~~~~~~~ 11.5.
37. bljuć ~~~~~~~~~~~~~~25.5. ~~~~~~~ curica
38. LilLiYellow28 ~~~~~~~~~31.5.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LIPANJ
39. Lorrelei ~~~~~~~~~~~~~6.6.
40. modiana ~~~~~~~~~~~~15.6.
41. angiebanangie ~~~~~~~~22.6.
42. Dekanica ~~~~~~~~~~~ 24.6.
43. Eloiisa ~~~~~~~~~~~~~28.6.





Ako netko želi na listu neka se sam doda ili zamoli nekoga tko je trenutno aktivan

(ili mi pošalje poruku da ja ispravim, dodam...)
(kodovi za boje)
bljuć is offline  
Old 19.12.2017., 09:30   #36
Mi smo se isto naslušali priča "nemojte kupovati, netko će vam pokloniti" pa od toga do danas nije bilo ništa... Rabljeno sam dobila dva-tri bodija od prijateljice no ona ima ljetnu bebu i dečkića tako da je i to jedva izvukla, nisam iskreno ni očekivala da ćemo dobiti tko zna što jer nemamo beba u bližoj okolini. Ono što jesmo dobili su nove stvari koje su nam ljudi kupili u dogovoru s nama tako da nemamo tri kadice i 8 medo odijelaca.

Kao što je netko napisao, ove veće stvari mi je i drago da nismo dobivali u posudbu jer ih smatram investicijom s obzirom da nam je u planu imati još djece, a robicu i sitnice ću sigurno razdijeliti kad dođe vrijeme, to lako kupim za sljedeće dijete.

Meni je svaka sitnica i znak pažnje koju dobijemo baš draga i sigurno neću ništa bacati, radije ću razdijeliti ono što nama neće odgovarati ili odnijeti u Caritas. Tako imam običaj i sa svojim stvarima, ono što je još dobro i funkcionalno radije podijelim nego da bacam, tako sam i odgojena i uvijek smo tako funkcionirali. Kad se sjetim djetinjstva i onih razmjena robe i igračaka u obitelji baš mi bude toplo oko srca. Ja dobila kompletnu novu garderobu, a s onime što ja više nisam nosila razveselila nekog drugog i svima super
Punjena maslina is offline  
Old 19.12.2017., 09:37   #37
Mi smo dobili puno robe,kolica i nosiljku sto od mog brata sto od mmovog.taman oboje imaju deckice rodjene u zimi.
Od tako bliskih ljudi mi nije bed posudjivati jer oni znaju da cu se truditi cuvati a ja znam da se nece uvrijediti ako se nesto istrosi,potrga i sl.

Glupo mi je bilo ljudima govorit kaj da nam kupe,bas zato kaj smo puno toga dobili a ono kaj nismo smo htjeli sami kupit.
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 19.12.2017., 09:47   #38
Ja se spremam u TA i iskreno,malo me hvata trema...
Snow Fairy is offline  
Old 19.12.2017., 09:50   #39
Sto se pupka tice, samo sam napisala ono sto sam ja koristila i sto mi je patronazna rekla, a to je Octenisept u kombinaciji s njeznim ciscenjem stapicima za usi i to joj je brzo zaraslo.
Mustelom smo ju kupali od 6. mjeseca zivota jer smo dobili poklon paket Mustele kad se rodila. Isto tako sam ju kupala i sa svim ostalim sto smo dobili osim s Becutanom koji mi smrdi ko tvor. Ne odgovara mi taj njihov miris i gotovo. Ne koristim ni svakakve gelove za tusiranje za sebe koji mi smrde pa mi ni Becutan nije odgovarao.
Svaka od nas ce dobiti vjerojatno razlicite savjete od patronazne, a prvorotke ce se vjerojatno naguglat i procitat milijun razlicitih savjeta o svemu i svacemu.
*narayan* is offline  
Old 19.12.2017., 09:51   #40
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja se spremam u TA i iskreno,malo me hvata trema...
Ma kakva trema! I ja danas idem u bolnicu poslijepodne. Bit ce sve ok kao i do sad. Samo gledaj da je wc blizu i na konju si!
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.