Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 19:03   #21
Eto, malo na jednom mjestu, s dokazima
Istina o "ratnom huškaču" Balaševiću

Jedino su zaboravili da je publiku gađao plišancima...
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:14   #22
Ja ne vidim u čemu se dignula tolika frka ili kod našeg naroda i dalje nije naučena sloboda govora? Svećenik ima pravo u svoje ima bilo koga komentirati na bilo koji način jednako kao što obični ljudi mogu ići na bilo koji koncert i slušati koga hoće...Zaista ne vidim u čemu je problem, svatko je ostao u svome ritmu i život ide dalje. Prošao koncert danas je novi dan...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:23   #23
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim u čemu se dignula tolika frka ili kod našeg naroda i dalje nije naučena sloboda govora? Svećenik ima pravo u svoje ima bilo koga komentirati na bilo koji način jednako kao što obični ljudi mogu ići na bilo koji koncert i slušati koga hoće...Zaista ne vidim u čemu je problem, svatko je ostao u svome ritmu i život ide dalje. Prošao koncert danas je novi dan...
To je u redu.

A jel imam ja pravo nazvati "patera" Ikijana zatucankom koji propagira lošu ideologiju? I da je puno pravo ljudi da idu na njegove koncerte svaki dan tri puta, ali zašto ja moram plaćati ulaznice?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:23   #24
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da je o bagremu ispod kojeg ju je ljubio
Pa jesam li ja zaista toliko glup ili je samo meni (i nekoicini) Ne lomite mi bagrenje ljubavna pjesma?

Izleda da je to cijelo vrijeme bila nacistička koračnica. Kako sam samo naivan.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:25   #25
A ko uopće čita i uzima u razmatranje statuse na društvenim mrežama tolikih idiota? Kako uopće to nečije sranje postane vijest?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:27   #26
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
A ko uopće čita i uzima u razmatranje statuse na društvenim mrežama tolikih idiota? Kako uopće to nečije sranje postane vijest?
Ikijan Mandurić vijest?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:29   #27
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
To je u redu.

A jel imam ja 'pravo nazvati "patera" Ikijana zatucankom koji propagira lošu ideologiju? I da je puno pravo ljudi da idu na njegove koncerte svaki dan tri puta, ali zašto ja moram plaćati učlaznice?

Pa imaš pravo ga nazvati kako god hoćeš kao i mnogi koji to čine trenutno na komentarima, ne vidim da ih itko po raznim portalima briše zato se i zove sloboda govora. Odnosno ta sloboda traje barem dok se ne komentira Plenkovića i vladajuće....
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:33   #28
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
A ko uopće čita i uzima u razmatranje statuse na društvenim mrežama tolikih idiota? Kako uopće to nečije sranje postane vijest?
Upravo to mi je poanta, ako je danas novinarstvo postalo prenošenje tuđih komentara sa fejsa, twittera i ostalog te od toga stvaranje senzacije. Prije dva dana članak šta je pater Ike objavio, onda jučer od Balaševića kći, pa danas opet odgovor Ikea. Mislim ne vidim poantu svega toga?

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ikijan Mandurić vijest?
Pa očigledno da je kada je dobio sada na 24.sata čitav članak i njegova biografija....
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:33   #29
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Pa imaš pravo ga nazvati kako god hoćeš kao i mnogi koji to čine trenutno na komentarima, ne vidim da ih itko po raznim portalima briše zato se i zove sloboda govora. Odnosno ta sloboda traje barem dok se ne komentira Plenkovića i vladajuće....
Mandurić nije zatucan, samo baš ne zna komunicirati s javnošću.

Pari mi Bakonja Fra Brne.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:40   #30
Đole je kralj! U intervjuu NINU 06. Prosinca 1991.nakon pada Vukovara četnike i JNA naziva *oslobodiocima*, branitelje *ustašama* i onda napuni Arenu..........deri ih bre čiča kad možeš
nexst is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:40   #31
Meni taj pop malo vuče na đoleta...tu se meni čini da je korijen problema..pop je picojalac....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:42   #32
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Meni taj pop malo vuče na đoleta...tu se meni čini da je korijen problema..pop je picojalac....
Pardon my hrvatski, a šta je picojalac?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:49   #33
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Pardon my hrvatski, a šta je picojalac?
Što si lijen za gugl?
http://hrvatski.enacademic.com/55535/picojalac
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:53   #34
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Pardon my hrvatski, a šta je picojalac?
Kaj si već zaboravio? Stigle te godine?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:55   #35
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Čudno, nikad se nisam sreo s tim pojmom. Takvo nešto doista postoji?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 20:02   #36
Talking

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kaj si već zaboravio? Stigle te godine?
Ma, kumek ne zajebaji. Stići će i tebe ruka vremena, negdje o izvoru rijeke Čikole.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 20:07   #37
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
balaševića ne slušam, nikako mi ne sjeda njegov način izvođenja, ne volim recitacije tog tipa ali ga zato radije čitam..ima prekrasne pjesme i stihove i užitak ga je čitati..

popove ne pratim pa ne znam tko je ovaj ike, ali vidim da je u medijima i da i on pametuje..

da skratim, pun mi ih je kufer više, nema teme u koju se ne razumiju, od medicine, zdravstva, sporta, zakona, umjetnosti, poezije..sve znaju, najpametniji su, blago nama sa njima tako pametnima i dobronaklonima..
Akademici kolegice sve do jedan.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 20:24   #38
Hrvati i glazba, to je kompleksna tema o da, istok zapad ili..narodna 'naša' glazba.

Dotični lik prodaje muziku i tak treba to promatrati. Ima par ok. pjesama ostalo patetika na istu shemu.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 20:43   #39
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
Eto, malo na jednom mjestu, s dokazima
Istina o "ratnom huškaču" Balaševiću

Jedino su zaboravili da je publiku gađao plišancima...
Ma da, "dokazi"...Par sekundi guglanja rijesi sve:


E. Kraljević: Đorđe Balašević, od infantilnog do razočaranog jugoslavenstva


Malo o Albancima....

Quote:
Padaju mi na pamet stihovi naizgled zafrkantske pjesme "Sve je otišlo u Honduras" u kojima se, sasvim jasno aludirajući na Albance, kaže: "Prate me ljica koja govore lj, oni su zljočesti u pravilju". Ako znamo da je navedeni uradak objavljen 1986. godine, u vrijeme kad je Srbija na pitanju Kosova već bila nacionalistički mobilizirana, postaje jasno da se ne radi tek o vicu na račun tog naroda, nego o izražavanu ekstremnog političkog stajališta.
Pa Slovenci...

Quote:
Laku noć braćo Janezi
Shvatam vas, sve su to geni
Mame vas habsburški kavezi
Neko je rođen da šeni

Malo ste plebiscirali
Pre tog ste puno rovarili
Tovariši, dugo ste svirali
Dok se niste natovarili

'Ajte vi, braćo Slovenci,
Nemojte s tim da se šalite
Samo vas čekaju Nemci
Samo im vi još falite

Kvarni ste, jadna vam majka,
Nismo iz istog filma
I dečki iz treceg rajha
Za vas su GG firma
I onda napokon i "ustase":

Quote:
Na pitanje hoće li opet imati Hrvate u svom pratećem bandu rekao je: "Pa, ne znam. Da se pita samo Srbija - tu ne bi bilo problema. I sada, kada bi Elvis i Tonči došli da sviramo u Sava-centru, mislim da u toj masi sveta tamo ne bi bilo tipova koji bi vikali: „Idite kući, ustaše!" Naravno, pod uslovom da oni lično to u međuvremenu nisu zaslužili."

Umjesto da je, imajući u vidu ono što se tih dana događalo u Vukovaru, upozorio da je potpuno neumjesno pitati hoće li Hrvate opet pozvati u svoj band (smisla je eventualno moglo imati pitanje. "Je li moguće da će, s obzirom na vukovarska događanja, Hrvati htjeti svirati u Srbiji?), Balašević je u svom odgovoru spomenuo tolerantnu Srbiju koja nema ništa protiv Hrvata u njegovu pratećem sastavu, osim ako oni, braneći vlastitu domovinu, u međuvremenu nisu postali "ustaše".
Quote:
Još je dojmljiviji sljedeći odlomak u kojem saznajemo kako je mirotvorac Đole vidio pad Vukovara: "Mene je lično, od svih onih scena iz Vukovara, koje su bile monstruozne, najviše uplašilo lice one časne sestre, koja je u celoj toj situaciji bila apsolutno bez emocija. Kod uhvaćenih ustaša, kod oslobodilaca, kod naroda koji izlazi iz podruma s jedne i s druge strane, svuda se videlo nešto ljudsko na facama - mržnja, radost, strah, histerija - sem na tim voštanim licima časnih sestara, koja su jedina odavala predumišljaj."
I tako dalje.Ne ulazim u pitanje njegovog talenta, jer ga ne slusam i ne zanima me, ali lik je moralno jedna velika ljiga.Manduric je ovdje u pravu.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 21:01   #40
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Pa i sam prvi pot čujem i čitam!" picojalac?" Malo sam stariji, zarđao možda, u stvari sigurno, a vaš novorijek? Trebalo bi ga malo pojednostaviti! Za picu svi znamo, a jalac me ipak podsjeća na male, koji ne mogu izgovoriti "R", znači da je to običan "picojarac" , a bez ofce!:klap:
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.