Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2017., 11:00   #81
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
zar je đole invazija srbočetništva kako sugerira naslov?
vi zaista niste normalni.
Jugoslavenstvo... Nije invazija, ali da je neka vrst bunta, to je...

I to je sasvim legitimno...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:01   #82
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
On se je na koncertima za tu pjesmu o Slovencima ispričao. Također se odrekao "Računajte na nas" i ne izvodi je više (a onda Zaklonišće Prepeva su je uzeli sebi).

Griješiti je ljudski, Đole je priznavao javno svoje greške.
Možda ju on ne izvodi, ali ja sam ju sad odvrnula do daske, kreneš od početka iza Nove dođeš do MPT i Anice kninske kraljice.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:03   #83
ako vam je i balašević srbočetnik ne čudi me što posvuda ustaše vidite.

btw, rijetko emotivan koncert u zagrebu. operiran sam od emocija ali posvetu majstoru šenu
https://www.youtube.com/watch?v=29VYOv62qS8
ispratio sam u suzama, kao i bombardiranje plišanim zečevima.
https://www.youtube.com/watch?v=TS_JTh5RxaM

zamjerka je što je osječki koncert bio ispod te razine.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:07   #84
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
On se je na koncertima za tu pjesmu o Slovencima ispričao. Također se odrekao "Računajte na nas" i ne izvodi je više (a onda Zaklonišće Prepeva su je uzeli sebi).

Griješiti je ljudski, Đole je priznavao javno svoje greške.
Meh. Albancima se nikad nije ispričao, a ima i po pjesmama i po tekstovima (romanima, intervjuima) šovinističke ispade prema njima. Mislim, ja nisam 1991. ili 1993. pisao pjesme o Srbima i njihovim genima, iako sam bio u ratom razrušenom gradu.

"Računajte na nas" je drugo, to je "greška" koje se možeš odreći, reć bio sam blesav i okej.

Ono, umjetnost je jedno, a ljudskost drugo. Mislim da je Đole izrazito proračunat i da nije divota kakvu ljudi zamišljaju na osnovu njegovih tekstova. Ali to dvoje ne treba ni brkati. Meni je Momo Kapor jedan od najdražih pisaca pa da sam ga sreo dok je bio živ mogao bih ga jedino pljunut. Ali nisu mi zato knjige postale loše...

Time ne želim reći da je Balašević kao Momo Kapor, već spominjem u kontekstu razdvajanja umjetnosti od toga kakav je netko čovjek.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:10   #85
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
Gle, da svi znaju zavrtjeti ringišpil u glavama drugih, svi bi bili uspješni pjesnici ili kantautori, ili pak to ne bi bilo ništa posebno jer to mogu svi. Čovjek ima žicu za napisati dobar stih, ne onaj uzvišeni u kojemu će se pronaći rijetki, već onaj svakodnevni u kojem će se pronaći mnogi. Politička pozadina u njegovim pjesmama je zapravo više iznimka nego pravilo. I ne vjerujem da mu ljudi pohode koncerte zbog one spike između pjesama jer to već znaju napamet, više manje vrti istu priču. Dolaze zbog samih pjesama.
To sve razumijem, danas svakodnevno viđamo sportaše koji loptu ubacuju u gol, prebacuju preko mreže, kroz obruč, ubacuju u rupu...i pri tom su silno bogati i popularni. Zašto osoba koja piše svoje pjesme, nešto pjevucka, održava koncerte, ne bi bila popularna i bogata poput npr nogometaša -pa priznat ćete da ima potpuno pravo na to.

Mene to ništa ne smeta, Balaševića nikada nisam slušao, meni je oduvijek bio ljigavac još od samog početka kada je pjevao:
... i ja sam video Tita maršala legendu tu...
Dno dna, svi mi koji smo preživjeli komunizam znamo kako je bilo tada. Razni crveni partijaši bili su isti likovi kao ovi današnji odvratni klerikalci -sve sami šljam! Još su mi gori ti Balaševići -poltroni i ulizice, samo bi se nekome dodvoravali.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:10   #86
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Zar nisu "bečki konjušari" Čorbin izum?
Krležin ?
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:11   #87
a šta tek reći na ovo:

kako su se HDZ-ovci rasplesali na Cecu

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...u/1016637.aspx
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:12   #88
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Krležin ?
Jap, Gospoda Glembayevi.
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:18   #89
Je li "pater" Ike ikada povezao poluprazne crkve sa svim zločinima kršćanstva tijekom 2.000 godina?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:21   #90
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Mene to ništa ne smeta, Balaševića nikada nisam slušao, meni je oduvijek bio ljigavac još od samog početka kada je pjevao:
... i ja sam video Tita maršala legendu tu...
Dno dna, svi mi koji smo preživjeli komunizam znamo kako je bilo tada. Razni crveni partijaši bili su isti likovi kao ovi današnji odvratni klerikalci -sve sami šljam! Još su mi gori ti Balaševići -poltroni i ulizice, samo bi se nekome dodvoravali.
dobro, kome se balašević danas dodvorava?
vlasti?

ili samo svom gledateljstvu?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:33   #91
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Krležin ?
Vidiš, on mi je obrnuto od Balaševića, prvi albumi mi nisu ništa posebno, a kasniji su genijalni
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:39   #92
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Vidiš, on mi je obrnuto od Balaševića, prvi albumi mi nisu ništa posebno, a kasniji su genijalni
?
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:42   #93
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Vidiš, on mi je obrnuto od Balaševića, prvi albumi mi nisu ništa posebno, a kasniji su genijalni
:klap:

pater je barem bio u pravu da previše tražimo identitet i spoznaju u običnim glumcima, pevaljkama, zabavljačima i provokatorima svih vrsta...
da ne kažem misicama ili nogometašima.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 12:19   #94
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim u čemu se dignula tolika frka ili kod našeg naroda i dalje nije naučena sloboda govora? Svećenik ima pravo u svoje ima bilo koga komentirati na bilo koji način jednako kao što obični ljudi mogu ići na bilo koji koncert i slušati koga hoće...Zaista ne vidim u čemu je problem, svatko je ostao u svome ritmu i život ide dalje. Prošao koncert danas je novi dan...
ispravak
svećenik nema pravo
svečenik nije netko sa poslom od 08 do 16,
svećenik je životni poziv
od 0 do 24
koji se zavjetovao Bogu i koji bi trbeao širiti Božji nauk

OK, možda sam ja "bukva" ali u mom mentalnom sklopu je to tako. I to bi trebalo biti tako.

Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa jesam li ja zaista toliko glup ili je samo meni (i nekoicini) Ne lomite mi bagrenje ljubavna pjesma?

Izleda da je to cijelo vrijeme bila nacistička koračnica. Kako sam samo naivan.
i meni je to ljubavna pjesma

Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
A ko uopće čita i uzima u razmatranje statuse na društvenim mrežama tolikih idiota? Kako uopće to nečije sranje postane vijest?
ne čita
pa onda jedini način da ga se "čita" je da popljuje nekoga pa da dođe u šitu javnost

Quote:
franc1952 kaže: Pogledaj post
Pa i sam prvi pot čujem i čitam!" picojalac?" Malo sam stariji, zarđao možda, u stvari sigurno, a vaš novorijek? Trebalo bi ga malo pojednostaviti! Za picu svi znamo, a jalac me ipak podsjeća na male, koji ne mogu izgovoriti "R", znači da je to običan "picojarac" , a bez ofce!:klap:
Malo sam starija

to je stari izraz

Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
"Pope" je iznio svoj osobni stav i misljenje o nekoj stvari putem drustvene mreze.Na sto ima potpuno pravo kao gradanin RH - tako da lakse s optuzbama tipa "komunisticki komesar" i sl., jer bi se ta loptica veoma lako mogla odbiti u drugome smjeru.

Da je "pope" tako nesto iznio tokom propovijedi, onda bi ova hajka mozda i imala smisla.Ovako, radi se o misljenju jednog pojedinca, s kojim se mozemo i ne moramo slagati.
On neka se odluči da li nastupa kao svećenik a što je životni poziv od 0 do 24 365 dana u godini ili je obični građanin.
I mora uvijek paziti što priča.
On je uvijek, više nego ostali podložan kritikama.
problem je što misli da zato što je svećenik je zaštićen pa može laprdati što ga volja.
Da bi bio zaštićen prvo sam mora poštivati poziv koji je izabrao.
Moš si mislit kaj bum kod takvog svećenika otišla poslušati - misu

Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
***
Zapitajte se da li biste Vi mogli biti ulizica i pjevati ovakve pjesmice o Titu*****]

većina današnjih domoljuba je mahala zastavicama i pjevala druže tito mi ti se kunemo

Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Sve što Balašević radi radi samo s jednim ciljem -zarada!******
a trebao bi raditi koncerte sa namjerom gubitka novaca???
no, zato velečasni živi na račun svih nas
izgleda da nešto baš nije bio sposoban kao arhitekta pa je pronašao unosnije zanimanje?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 12:21   #95
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Balašević je uvijek bio patetičan, uvijek je bio proračunat i uvijek je bio popriličan šovinist.
Malo mi je kontradiktorno ovo.

Ili je šovinist, u kom slučaju se ravna prema tomu bez obzira na to koja je dominantna struja u društvu, ili je pak proračunat pa se istoj prilagođava.

Mislim da je riječ o čovjeku koji je bio popriličan jugoslavenski nacionalist u početku, stoga i poprilično oštre izjave o svim separatistima.

Kad je postalo očigledno da je stvar propala, i dalje ostaje Jugoslavenom, ali ne toliko oštrim. Da je proračunat, mislim da bi mu idealno bilo zajahati na valu velikosrpstva kao mnogima, a režim bi ga tetošio.

Umjesto toga izabrao je živjeti u opoziciji izvan svoje zemlje.
Nije mi to karakteristika proračunatog čovjeka.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 12:21   #96
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Mandurić nije zatucan, samo baš ne zna komunicirati s javnošću.

Pari mi Bakonja Fra Brne.
Ma ne, Popaje, Oliva nije ružna - ona samo tako izgleda...

Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Đole je kralj! U intervjuu NINU 06. Prosinca 1991.nakon pada Vukovara četnike i JNA naziva *oslobodiocima*, branitelje *ustašama* i onda napuni Arenu..........deri ih bre čiča kad možeš
Daj poštedi ovaj napaćeni narod tih neofašističkih bureka.

Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Ma da, "dokazi"...Par sekundi guglanja rijesi sve:


E. Kraljević: Đorđe Balašević, od infantilnog do razočaranog jugoslavenstva


Malo o Albancima....



Pa Slovenci...



I onda napokon i "ustase":





I tako dalje.Ne ulazim u pitanje njegovog talenta, jer ga ne slusam i ne zanima me, ali lik je moralno jedna velika ljiga.Manduric je ovdje u pravu.
Kad si već tako vješt u guglanju, izguglaj original tog navodnog intervjua Ninu, a mogao bi usput i tonski zapis.

A ovaj pamfletić Hakavea možeš slobodno okačiti Hitlerovom Blondiju o rep, gdje mu je i mjesto.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 12:47   #97
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
Malo tko se s one strane granica ulizivao Hrvatima kao on. Do razine iritacije.
i bio veliki prijatelj sa velikim arsenom dedicem....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 12:52   #98
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
:klap:

pater je barem bio u pravu da previše tražimo identitet i spoznaju u običnim glumcima, pevaljkama, zabavljačima i provokatorima svih vrsta...
da ne kažem misicama ili nogometašima.
...i svećenicima...
trebao je dodati i onda bih se složila...skoro...
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 12:53   #99
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Pa, kao što rekoh, prema Hrvatima nije, kao ni prema Bosancima (sviju nacija), voli Hrvatsku i Bosnu, pa ignoriramo neke druge nacije.

Prema Albancima i Slovencima jest. O Albancima ima hrpu šovinističkih izjava ("narod bez kulture, bez violončelista, pjesnika..." parafraziram), a dugo je jahao i po Slovencima. Ne kažem da je on originalni autor ali termin "bečki konjušari" sam prvo čuo od njega i od tada se masovno proširio - u njegovoj izjavi radilo se samo o Slovencima, kasnije su velikosrbi to proširili i na Hrvate.

S tim da je njegov šovinizam jugoslavenski, a ne srpski. Protiv (veliko)srpskih šovinista se borio na razne načine i ismijavao ih kada je to svakako bilo rizično i hrabro.
Baš me zanimaju izvori tih tvojih parafraza, pogotovo zato što si dokazao kako ti je pamćenje pouzdano provalom o "bečkim konjušarima".

Hajde, nabaci neki link, baš me zanimaju ta Balaševićeva pljuvanja po Albancima - a u tvoje pamćenje se ipak, oprosti, ne mogu baš pouzdati.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 12:55   #100
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Apsolutno, Balašević je ljigavac (da se razumijemo isti kao i pop)
Sjećam se dobro te pjesme sa bagremima i one o mojim zemljacima Slovencima, valjda je smatrao ili ocijenio da će Yu nekako opstati a Albance i Slovence k.j. -zato je tako podrugljivo i pjevao u jednoj vrijeđajući Albance, a u drugoj Slovence.

Ne treba zaboraviti i one gnjusne pjesme o Titu maršalu i partiji. Jenostavno Balašević je bio i ostao ljigavac, lažov i ulizica. Samo kratkovidna, naivna i povodljiva osoba može popušiti priču o Balaševiću kao mirotvorcu, poštenjaku.

Zapitajte se da li biste Vi mogli biti ulizica i pjevati ovakve pjesmice o Titu

nesto je vazno, jer otac
me tad prigrli snazno
rece mi, sine, gledaj i pamti

I ja sam video Tita Marsala
legendu tu, slobodotvorca
coveka tog, druga i borca

Tada sam ja video Tita prvi put

s gitarom, predamnom sve,
moje detinjstvo, sloboda, mir
bratstvo, jedinstvo
predamnom on, nasmejan, vecan

Tada sam ja video Tita drugi put

I opet sam video Tita Marsala
legendu tu, slobodotvorca
coveka tog, druga i borca
opet sam svud video Tita
ovo je bila pjesma po narudzbi....
balasevica sam upoznao davno u novom sadu,a s njim su i radili decki iz rijeke.....covjek je daleko vise covjek sa svojim emocijama,vrlinama i manama od mnogih sa scene....
igrom slucaja sam bio negdje u srbiji u jna kad su decki sa kosova jednu noc
maznuli puske i municiju te zapucali po nama koji smo ostali....
tada ni ja nisam imao nista lijepo za reci o njima....
kada sam se nasalio na racun njihova postupka i reakcije starjesina zavrsio sam u zatvoru....
cudna su to bila vremena .....teska vremena.....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:50.