Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 15:16   #121
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Je, bilo je glupo povjerovati đambođet je fakat nestao (a kad ono u aerodromskoj garaži umjesto na pisti), ali nije bilo glupo misliti Koperfild je mag koji raspolaže legijom demona sposobnih preko njega hipnozirirati na tisuće ljudi (pisale otom svjetske novine sad već one davne godine).

Gdje ko kad vidio božansku državu a bez božanskih novina. Pomislih, nastat će 'borba' između božanske i iluzionističke države.
Iluzija je sluškinja od Boga koja igra svoju ulogu

Pitanje je samo hoće li za dobro poslužiti ili za loše
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 17:22   #122
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Iluzija je sluškinja od Boga koja igra svoju ulogu

Pitanje je samo hoće li za dobro poslužiti ili za loše
Za slijepog čovjeka kažu slijep je i ništa ne vidi. Ali io kažem i slijep može vidjeti daleko dalje od vidječih kojima često puta zakažu senzori nad kojima su slijepi osjetljiviji i zato vide bolje. (bistrog nam oka sokolovog)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:48   #123
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Za slijepog čovjeka kažu slijep je i ništa ne vidi. Ali io kažem i slijep može vidjeti daleko dalje od vidječih kojima često puta zakažu senzori nad kojima su slijepi osjetljiviji i zato vide bolje. (bistrog nam oka sokolovog)
Neki slijepci ne žele progledati jer se boje što bi mogli vidjeti.

Što neki, većina ljudi su takvi
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:25   #124
Luka 17,21 govori o Božjem Kraljevstvu. A neki manipuliraju sa tim tekstovima tako da nije jasno da li je to kraljevstvo u nama ili je to kraljevstvo među nama.

Neki misle da se radi o duhovnom subjektivnom kraljevstvu. Dok drugi tvrde da se radi o kraljevstvu na ovoj zemlji na kojoj će Bog uspostaviti Božju vlast.

Manipulacije su vidljive u mnoštvu primjera. Matej 15,1 i 8. U ta dva stiha se ocrnjuju farizeji zbog toga jer je pisac evanđelja označio farizeje neprijateljima. Pravi razlog ocrnjivanja je što su farizeji svečenici židova a u Tori i u Starom zavjetu nije moguće dokazati da je Isus bio Mesija. On je zapravo bio Mesija samo svojim učenicima koji su smatrali da Farizeji, Saduceji itd krivo tumače tekstove. Zbog toga su ih ocrnili.

Ako pogledamo što piše Izajia 29, 13 tu vidimo kako su židovi postali žrtve svoje vlastite vjere. Oni su napisali tekstove a vjeru Bogu su zamišljali kao pokornost zbog nekakvog grijeha. Zato Izajia pljuje po svom narodu sa namjerom da ih natjera da vjeruju Bogu. Pisac Mateja piše nakon Židovskog ustanka u vrijeme Rimske okupacije. Ali ne samo da je do Mateja došlo do promjene vjere nego su sada vjernici Rimljani. Jer je to poslije Pavla. Rimski neprijatelj ih je pobijedio i protjerao a napisao je i religiju protiv njih koristeči njihovu vlastitu vjeru.

Međutim na ovoj temi se govori o Božjem Kraljevstvu kao o stvarnoj državi na zemlji. Želi se reći korištenjem normalnih nevolja na koje ljudi nailaze u životu da će jednog dana u nedoglednoj Budućnosti vladati dobri Bog i da će on ispraviti sve nepravde.

Koja je razlika od Komunističke ideje? Svi totalitarni režimi to isto tvrde samo prije nego nastupi taj raj mora doći do dana Jahvinog a to je ono na kraju dana kad će sve zlo biti uništeno.

U totalitarnim režimima se radi o neistomišljenicima i političkim protivnicima a u Božjem kraljevstvu su ti neistomišljenici sluge sotone.

Ako mislite da nije tako sjetite se mračnog srednjeg vijeka i svete inkvizicije koja je vatrom iskorijenjivala grijeh.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:06   #125
Razlika današnjih država i današnjih kraljevina je u tome što su kraljevi simbolični vladari koji nema ju stvarnu suverenu vlast. Ne možemo tvrditi da će kraljevina makar i Božja vladati drugačije nego što je to bilo u prošlosti. Kralju pripada i vlast i cijela država. Njega nasljeđuje sin i to onaj kojega odgajaju za prijestonasljednika. Feudalci dobijaju vlast od kralja. Nema izbornih političara.

U Bibliji I Kraljevima 4, 20 i 10, 1-9 govori o Salamonovom kraljevstvu želeći nas uvjeriti da će na zemlji biti bogato i sretno Božje kraljevstvo, ali nema dokaza da to nisu mitovi.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:00   #126
Prorok Izajia je rekao, kaže Pavle u poslanici Rimljanima da će se pojaviti jišajev izdanak koji će vladati narodima. Rimljanima 12, 15.

Prema Bibliji je Jišaj bio Davidov predak.

David je bio pomazani kralj koji je bio pomazan u Jišajevoj kući. To znači da je David bio pomazanik ili Mesija. Kršćani to zanemaruju kao što znemaruju činjenice da su svi kraljevi iz Davidove loze bili Mesije.

Isus je umro na križu i nije postao kralj.

Teško se može dokazivati da je Izajia mislio na Isusa Krista i na prvo stolječe, pa ipak kršćani tvrde da su židovi čekali Isusa kao Mesiju.

Ipak se tvrdi da je Izajia mislio na Isusa Krista koji će postati Božji opunomočenik u Božjem kraljevstvu na zemlji. Ta država će imati vladu sastavljenu od muževa koji su dokazali svoju čistoću pred Bogom.

Kažu da Luka njima govori kad kaže: Luka 12,32: Ne boj se stado malo jer je odlučio vaš Otac da vam dadne kraljevstvo.

U Otkrivenju 5, 9 i 10 isto piše da če kraljevati na zemlji. U Otkrivenje 20, 4 piše da će kraljevati ...oživjet će i kraljevati sa Kristom 1.000 godina.

Nije to baš sve jasno objašnjeno. Kraljevstvo će ipak biti nebeska vlada Božjeg kraljevstva na zemlji

nebeska uprava na nebu

Kažu mnogo djelotvornije nego danas kad se koriste bežične veze ili laserske veze.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:46   #127
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Iluzija je sluškinja od Boga koja igra svoju ulogu

Pitanje je samo hoće li za dobro poslužiti ili za loše
To su Islamske ideje da je zena sluskinja muskarca.

Mesce odejn otanfacik
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:49   #128
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Prorok Izajia je rekao, kaže Pavle u poslanici Rimljanima da će se pojaviti jišajev izdanak koji će vladati narodima. Rimljanima 12, 15.

Prema Bibliji je Jišaj bio Davidov predak.

David je bio pomazani kralj koji je bio pomazan u Jišajevoj kući. To znači da je David bio pomazanik ili Mesija. Kršćani to zanemaruju kao što znemaruju činjenice da su svi kraljevi iz Davidove loze bili Mesije.

Isus je umro na križu i nije postao kralj.

Teško se može dokazivati da je Izajia mislio na Isusa Krista i na prvo stolječe, pa ipak kršćani tvrde da su židovi čekali Isusa kao Mesiju.

Ipak se tvrdi da je Izajia mislio na Isusa Krista koji će postati Božji opunomočenik u Božjem kraljevstvu na zemlji. Ta država će imati vladu sastavljenu od muževa koji su dokazali svoju čistoću pred Bogom.

Kažu da Luka njima govori kad kaže: Luka 12,32: Ne boj se stado malo jer je odlučio vaš Otac da vam dadne kraljevstvo.

U Otkrivenju 5, 9 i 10 isto piše da če kraljevati na zemlji. U Otkrivenje 20, 4 piše da će kraljevati ...oživjet će i kraljevati sa Kristom 1.000 godina.

Nije to baš sve jasno objašnjeno. Kraljevstvo će ipak biti nebeska vlada Božjeg kraljevstva na zemlji

nebeska uprava na nebu

Kažu mnogo djelotvornije nego danas kad se koriste bežične veze ili laserske veze.
To su sve bili pusti snovi rasprseni u vjetar o nekoj drzavi svijeta pod dominacijim ovoga ili onoga.Rim je uzdignut da bi bio srusen isto kao i ovi sanjari koje je Rim porazio.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:54   #129
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
To su Islamske ideje da je zena sluskinja muskarca.
Ne znam kako si došao na muško ženske odnose, ali ajde.

Ali kad si već kod toga, Biblija kaže da je muškarac glava ženi (1 Korinćanima 11,13)
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:43   #130
5. KNJIGA mOJSIJEVA 6, 4-9 Marko 12, 28-31 govore o božjim zapovjedima ili zakonima.

Dakle Božje kraljvstvo kao današnja države imaju zakone.

Matej 24,14 Otkrivenje 7,9 i 10, Izaija 54,13

Kraljevstvo božje ima i obrazovanje koje ljude priprema za vječni život. A to će biti nakon smaka svijeta.

Izaija 25,8 Ivan 10,10 Sistem obrazovanja

Luka 7,20-23 Izaija 65,14 Rimljanima 10,11 Zdravstvo Božjeg Kraljevstva

Zdravstvo će funkcionirati preko Isusovih čuda.

Matej 12,22-28 Luka 4,43 Ivan 1,18 i 14,6

Tako će izgleda u kraljevstvu Božjem na zemlji biti: Zakoni, Školstvi pa i Zdravstvo
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:26   #131
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ne znam kako si došao na muško ženske odnose, ali ajde.

Ali kad si već kod toga, Biblija kaže da je muškarac glava ženi (1 Korinćanima 11,13)
Vidim ja malo dublje nego drugi a što meni blitviš s tom biblijom?
Znaš li ti tko sam ja ?
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:13   #132
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Vidim ja malo dublje nego drugi a što meni blitviš s tom biblijom?
Znaš li ti tko sam ja ?
Ti si majavad odnosno osoba koja se nije svrstala na nijednu stranu.

Možda sam u krivu, ali sam stekao takav dojam
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 03:06   #133
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ti si majavad odnosno osoba koja se nije svrstala na nijednu stranu.

Možda sam u krivu, ali sam stekao takav dojam
Bit će ipak ti je pogrešan dojam. Naime, kolega je svrstan, ali o tome ne priča jer želi ostaviti dojam zagonetnog čovjeka. Mi ga dakako nećemo pitati na koju se stranu svrstao, da ne pomisli pucamo od znatiželje. Neka vam vaših strana, a bome neka i nama naših. Tako da se zna i potvrdi : čovjek je čovjeku trebao biti brat, a ovako je vuk.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:47   #134
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Bit će ipak ti je pogrešan dojam. Naime, kolega je svrstan, ali o tome ne priča jer želi ostaviti dojam zagonetnog čovjeka. Mi ga dakako nećemo pitati na koju se stranu svrstao, da ne pomisli pucamo od znatiželje. Neka vam vaših strana, a bome neka i nama naših. Tako da se zna i potvrdi : čovjek je čovjeku trebao biti brat, a ovako je vuk.
Čovjek koji ljudima savjetuje da se ne budu sljedbenici knjige, što je on?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:33   #135
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Čovjek koji ljudima savjetuje da se ne budu sljedbenici knjige, što je on?
Neknjigovežac?

pa zbilja, što to uopće pitaš kad znaš slijede se države a ne Knjiga
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:10   #136
https://www.vecernji.hr/premium/nako...-u-raj-1228584

"Naravno da ateizam ne jamči razrješenje svih dilema izazova ljudske duše, ali da bog doista postoji i da je mudar i dobronamjeran, pustio bi ljude da i izvan njegove posesivnosti pokušaju napokon pronaći istinski mir i sreću u ateizmu kao mogućem putu u raj."
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:36   #137
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
https://www.vecernji.hr/premium/nako...-u-raj-1228584

"Naravno da ateizam ne jamči razrješenje svih dilema izazova ljudske duše, ali da bog doista postoji i da je mudar i dobronamjeran, pustio bi ljude da i izvan njegove posesivnosti pokušaju napokon pronaći istinski mir i sreću u ateizmu kao mogućem putu u raj."
Jel do "pronalaska" ili do "detekcije"?, jer ovim drugim se uočilo kolikim mirom vjernik razgovara s ateistom.

Dokaz da Bog ipak nije posesivan : pustio je ateiste neka otiđu svojim putem.

Dokaz da su zemaljski vladari posesivni : neće samo tako pustiti čovjeka na miru da ode svojim odabranim putem.

Božanske države, jelte.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 20:35   #138
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zašto je Kraljevstvo nebesko, a ne Nebeska republika?
Jel demokratska republika protivna religijama kršćanstva, islama i hinduizma?
Kad umremo i odemo kod Boga, jel imamo tamo demokratske izbore?
Kraljevstvo je zato jer kraljuje jedini koji to može, a i koji je 100% pravedan - Bog.

Osim toga govori se o kraljevstvu nebeskom, dakle nešto što je onkraj naših shvaćanja, sumnjam da tamo ima političkih sistema. Nepotrebni su.
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 12:13   #139
? Zar je moguce da se ovdje jos ne razumije razlika izmedju drustava kojima upravlja vladar koji je bog, i drustava koja su rukovodjena Bogom koji nije vladar
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 13:47   #140
Quote:
tasia kaže: Pogledaj post
? Zar je moguce da se ovdje jos ne razumije razlika izmedju drustava kojima upravlja vladar koji je bog, i drustava koja su rukovodjena Bogom koji nije vladar
Gdje su konkretno ta drušva gdje upravlja Bog/bogovi koji nisu vladari?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.