Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 17:00   #1
Hematom u trudnoci

Znam da postoje razne teme o hematomu u trudnoci ali nisam uspjela naci nesto konkretno sto me zanima..prije par dana sam stavila temu blizanacka trudnoca u kojoj jedan plod odumre..tu sam napisala sve sto mi se izdogađalo u zadnje vrijeme..uglavnom brine me taj hematom ,imala sam dva jaca krvarenja sa 12 i pocetkom 13 tjedna..izljeva bolje receno..da ne duljim cure dali neka od vas je prolazila slicno..brine me dali taj hematom i to krvarenje moze utjecat na plod u smislu njegovog razvoja,anomalija ili bilo sto takvoga..ako znate bilo sta pisite jer sam sva u brigama..hvala unaprijed
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 17:19   #2
Quote:
Duda001 kaže: Pogledaj post
Znam da postoje razne teme o hematomu u trudnoci ali nisam uspjela naci nesto konkretno sto me zanima..prije par dana sam stavila temu blizanacka trudnoca u kojoj jedan plod odumre..tu sam napisala sve sto mi se izdogađalo u zadnje vrijeme..uglavnom brine me taj hematom ,imala sam dva jaca krvarenja sa 12 i pocetkom 13 tjedna..izljeva bolje receno..da ne duljim cure dali neka od vas je prolazila slicno..brine me dali taj hematom i to krvarenje moze utjecat na plod u smislu njegovog razvoja,anomalija ili bilo sto takvoga..ako znate bilo sta pisite jer sam sva u brigama..hvala unaprijed
U obje trudnoce sam imala hematom, u prvoj izljeve svjeze krvi sa 6 tt i onda on-off crvena i smedja krv do 10 tjedana. Terapija duphastone 3x2 i strogo mirovanje. U ovoj smedje krvarenje sa 6 tt i onda smedji iscjedak dva tjedna. Terapija duphastone 3x2 i mirovanje.
Utjecaj na plod hematom nema u smislu u kojem tebe muci, osim ako se nalazi iznad ploda pa se moze desiti da sa izljevom povuce i plod sa sobom. Sto je veci plod, sanse za to se smanjuju, kad plod preraste hematom, budu minorne. Hematom ili istece ili se reabsorbira. Procitala sam negdje jos u prosloj t da ako je ispod ploda, da neki ginekolozi cak preporucuju ne morovati da se cim prije izlije. Jesi dobila terapiju kakvu, mirovanje? Di se nalazi hematom? Inace, imas temu Krvarenje u trudnoci, mislim da dosta pise o hematomima.
Jedini i najbolmi savjet- ne guglaj i ne citaj po internetu.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 19:11   #3
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
U obje trudnoce sam imala hematom, u prvoj izljeve svjeze krvi sa 6 tt i onda on-off crvena i smedja krv do 10 tjedana. Terapija duphastone 3x2 i strogo mirovanje. U ovoj smedje krvarenje sa 6 tt i onda smedji iscjedak dva tjedna. Terapija duphastone 3x2 i mirovanje.
Utjecaj na plod hematom nema u smislu u kojem tebe muci, osim ako se nalazi iznad ploda pa se moze desiti da sa izljevom povuce i plod sa sobom. Sto je veci plod, sanse za to se smanjuju, kad plod preraste hematom, budu minorne. Hematom ili istece ili se reabsorbira. Procitala sam negdje jos u prosloj t da ako je ispod ploda, da neki ginekolozi cak preporucuju ne morovati da se cim prije izlije. Jesi dobila terapiju kakvu, mirovanje? Di se nalazi hematom? Inace, imas temu Krvarenje u trudnoci, mislim da dosta pise o hematomima.
Jedini i najbolmi savjet- ne guglaj i ne citaj po internetu.
U bolnici mi je sad zadnji pur receno da je hematom sa druge strane od bebe..znaci suprotno od bebe..dr kod koje sam bila na pregledu za tripl test je rekla da nemoze nista reci 100 posto ali da je hematom na najpovoljnijem mjestu za bebu..sto znaci ako dode do izljeva da nebi trebalo utjecat na bebu Ali kao nemoze se to nikad sa sigurnoscu reci..bila sam bas vesela zbog tog i onda odmah u noci moj drugi izljev opet krvarenje..i naravno u bolnicu tamo lezala 4 dana ..dr taj na odjelu mi je rekao da su mi sanse 50-50 ..odredio mi strogo mirovanje,duphaston ,zeljezo i magnezij da pijem..i ja mu kazem za ovu drugu dr koja je rekla da hematom nebi trebao biti prevelika opasnost jer je sa druge strane..i on kaze pustite to svasta sam ja vidio,jedina sansa vam je mirovanje..tak da vise nista neznam. .strah me opet krvarenja..kad sam prvi put prokrvarila jedna beba mi vise nije disala(imala sam blizanacku trudnocu)..sad strogo lezim i ne mrdam ..stalno se budim po noci i gledam ima li krvi..uhh ..sad sam prosla 14 tj
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 19:36   #4
Ko sto rekoh, ima doktora koji zagovaraju mirovanje i da se apsorbira a ima ih koji poticu kretanje da istece. Ja bih osobno mirovala, ali bile bi mi velika utjeha rijeci doktorice da je na povoljnom mjestu. Najgore je za psihu, ali izdrzat ces, mantraj da se isplati i da ce proci. Bingeaj serije i kolko ide mozak na pasu. Zacas cemo skupa odbrojavati oko termina (i ja sam 14 tt)
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 19:36   #5
Kaj se tice straha od krvarenja, nagledavala sam se u gace do kraja i u prvoj t i sad to radim stalno
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:45   #6
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
Ko sto rekoh, ima doktora koji zagovaraju mirovanje i da se apsorbira a ima ih koji poticu kretanje da istece. Ja bih osobno mirovala, ali bile bi mi velika utjeha rijeci doktorice da je na povoljnom mjestu. Najgore je za psihu, ali izdrzat ces, mantraj da se isplati i da ce proci. Bingeaj serije i kolko ide mozak na pasu. Zacas cemo skupa odbrojavati oko termina (i ja sam 14 tt)
Jako si me oraspolozila:-)..hvala ti na tome..
Grozno mi je kad svaki dr kaze drugacije..onda vise neznam sta da mislim.. nisam shvatila dali ti imas i u ovoj trudnoci hematom?kad ti se u prvoj povukao?
Bas lijepo da smo isti tjedan:-) meni je termin polovica 8 mj ako bude sve uredu ..e jos nesto?imas li trbuh?meni se bome dobro zaokruzio ,poceo je ranije rasti zbog blizanaca al i sad dalje je dobrano vidljiv. Kao da sam 5 mj:-))
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:23   #7
17.8. mi je termin
Da, i u ovoj trudnoci je bio hematom, procurio je sa 6 tj t i curkao konstantno 2 tjedna. Na kontroli s 8 tt ga nije bilo. U prvoj ga nije bilo s 10 ili 11 tjedana, al prije toga je bio ogroman. Sjecam se da je bio 3,3 cm kad su otkrili, a plod 1 cm 2 izljeva, ostatak vremena nije curkalo.
Ima doktora koji su oprezniji i bolje je tak, ali problem je em sto smo hormonalne em splasene i malo nam treba za paniku.
Ali velim, ne brini, price s hematomima uglavnom zavrsavaju pozitivno, bit ce sve u redu!

Trbuh- izgledam ko da sam se dobro najela tj jos gore- ujutro ravna, navecer mali �� iako mi nije ugodno zakopcati traperice vise, jos spavam na trbuhu
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:46   #8
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
17.8. mi je termin
Da, i u ovoj trudnoci je bio hematom, procurio je sa 6 tj t i curkao konstantno 2 tjedna. Na kontroli s 8 tt ga nije bilo. U prvoj ga nije bilo s 10 ili 11 tjedana, al prije toga je bio ogroman. Sjecam se da je bio 3,3 cm kad su otkrili, a plod 1 cm 2 izljeva, ostatak vremena nije curkalo.
Ima doktora koji su oprezniji i bolje je tak, ali problem je em sto smo hormonalne em splasene i malo nam treba za paniku.
Ali velim, ne brini, price s hematomima uglavnom zavrsavaju pozitivno, bit ce sve u redu!

Trbuh- izgledam ko da sam se dobro najela tj jos gore- ujutro ravna, navecer mali �� iako mi nije ugodno zakopcati traperice vise, jos spavam na trbuhu
Ja sam se onda ocito vise udebljala. Ubiti me ovo lezanje i nekretanje deblja..al dobro sta je tu je..nekih 3 kg sam dobila i nije tak strasno al trbuh bas iskocio..
Meni je termin 16.8:-) ako ces u merkur mozda se sretnemo :-)
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 08:52   #9
ja sam ti isto prokrvarila tako u 12+6 tt u prvoj trudnoći,

malo je reći prokrvarila to je bio izljev preko cijelog wc-a mm je čistio 20 min...bila sam sigurna da je gotovo.

kad sam došla na hitni prijem doktorica mi je rekla da je mala šansa da je ostalo išta. kad je rekla da čuje srce pitala sam čije? ni ona nije mogla vjerovat. hematom veći od ploda, iznad ploda, znači sve najgore opcije. strogo mirovanje naravno. dupahastone pojačan krvarila sam još par dana pa stalo. i onda sa 17 tt opet izljev i to s grčevima bila sam uvjerena opet da je gotovo, i opet nije bilo. plod je narastao hematom ostao isti. sa 19 tt ga je plod prerastao, sa 24 ukinuto strogo mirovanje sa 28 bilo kakvog traga hematoma nije bilo.

plod evo trči kraj mene i pila me da upalim masu i medu na tabletu.

užasno stresna trudnoća, i nakon trudnoće sam gledala u gaćice kamoli sad u drugoj. ali završilo je divno.
puno sam istraživala i skužila da ti hematomi ipak ugl završe dobro. dakle plod ih preraste i ne budu više opasni, tim više što je tvoj na super mjestu.

drži se
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:41   #10
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
ja sam ti isto prokrvarila tako u 12+6 tt u prvoj trudnoći,

malo je reći prokrvarila to je bio izljev preko cijelog wc-a mm je čistio 20 min...bila sam sigurna da je gotovo.

kad sam došla na hitni prijem doktorica mi je rekla da je mala šansa da je ostalo išta. kad je rekla da čuje srce pitala sam čije? ni ona nije mogla vjerovat. hematom veći od ploda, iznad ploda, znači sve najgore opcije. strogo mirovanje naravno. dupahastone pojačan krvarila sam još par dana pa stalo. i onda sa 17 tt opet izljev i to s grčevima bila sam uvjerena opet da je gotovo, i opet nije bilo. plod je narastao hematom ostao isti. sa 19 tt ga je plod prerastao, sa 24 ukinuto strogo mirovanje sa 28 bilo kakvog traga hematoma nije bilo.

plod evo trči kraj mene i pila me da upalim masu i medu na tabletu.

užasno stresna trudnoća, i nakon trudnoće sam gledala u gaćice kamoli sad u drugoj. ali završilo je divno.
puno sam istraživala i skužila da ti hematomi ipak ugl završe dobro. dakle plod ih preraste i ne budu više opasni, tim više što je tvoj na super mjestu.

drži se
plod evo trči kraj mene i pila me da upalim masu i medu na tabletu..nasmijala sam se od srca ovome bas lijepo..
Dali si ti bas strogo mirovala,lezala?ja sam nekih 2 tj u lezecem polozaju i vec lagano sizim i sve me boli od lezanja..dolazim u napast da ipak ne lezim bas toliko ali opet bojim se..sto se tice tih izljeva moj prvi je bio kao tri menstruacije odjednom..uzas..drugi je isto bio izljev mrvicu manjeg inteziteta i svaki je u tom istom danu prestao . Trajalo je cca nekoliko sati i onda par dana smeđe
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:44   #11
I jos nesto.. nista me nije bolilo bez obzira na jako krvarenje..bas nikakvu bol nisam imala samo je tako"teklo"
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:05   #12
prvi put ništa nije bolilo drugi je bilo i grčeva

ja sam ti baš baš strogo mirovala, i jela sam ležeći jedno 5 tjedana... znam da je teško ali eto isplatilo se
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 10:01   #13
Može pitanje, moj gin mi je na zadnjem uzv primjetio hematom, rečeno mi je mirovanje ne bas strogo ali da pripazim, kod drugog ginekologa na moje pitanje sto je u vezi tog hematoma kaze mi ako ne krvari nije to nista ...obična nakupina, opasno je kad prokrvari...a meni nista nije jasno
jelenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 11:10   #14
Quote:
jelenko kaže: Pogledaj post
Može pitanje, moj gin mi je na zadnjem uzv primjetio hematom, rečeno mi je mirovanje ne bas strogo ali da pripazim, kod drugog ginekologa na moje pitanje sto je u vezi tog hematoma kaze mi ako ne krvari nije to nista ...obična nakupina, opasno je kad prokrvari...a meni nista nije jasno
PA da, ako ne prokrvari, super. Ali mirovanje sluzi tome da ne prokrvari, tad je
Veca sansa da ce se reapsorbirati . Pitanje je di je i koliki je u odnosu na plod.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 12:56   #15
Evo i mene s ogromnim hematomom.
U 7 tt sam lagano prokrvarila.Hematom nekih 2 cm.Propisani Dufastoni i mirovanje. Dva tri dana nisam bas mirovala i u 9 tt izljev sa jakim menstrualnim bolovima.Bila sam sigurna da je gotovo. Nisam mogla vijerovat kada su mi na hitnoj rekli da srceko kuca. Tijedan dana kasnije na redovnoj kontroli moja gin.kaze hematom je preogroman 6 cm.U obliku polumjeseca iznad ploda. Rekla mi je da smijem samo disati i lezati i da je najbolje da idem lezati u bolnicu.Zaprimili me na Merkuru.Lezala tamo 4 dana.Zadnji dan me jedva pregledali (samo da vide jer plod ima otkucaje) i konstatirali da se je hematom smanjio na 4 cm. Ja sam vrlo skepticna oko toga jer je pregled trajao minutu i pol.na prastarom uredaju. Prepisali mi utrogestane 3x2 vag.
Sada, tijedan dana nakon izlaska iz bolnice strogo mirujem i nadam se najboljem na sljedecem pregledu za nekoliko dana.
Sada sam 12+1.
Dizem se iz kreveta samo na wc i u kuhinju po jelo.ne radim apsolutno nista.Koma mi je vec 5 tijedna ovako strogo mirovati ali nemam izbora. Nadam se da ce se hematom uskoro povuci

Najvise me brine to sto je hematom zaista velik. 6 cm. I na najgorem mogucem mijestu.
Dali je itko imao ovako veliki hematom?
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 11:25   #16
Quote:
Jellle kaže: Pogledaj post
Evo i mene s ogromnim hematomom.
U 7 tt sam lagano prokrvarila.Hematom nekih 2 cm.Propisani Dufastoni i mirovanje. Dva tri dana nisam bas mirovala i u 9 tt izljev sa jakim menstrualnim bolovima.Bila sam sigurna da je gotovo. Nisam mogla vijerovat kada su mi na hitnoj rekli da srceko kuca. Tijedan dana kasnije na redovnoj kontroli moja gin.kaze hematom je preogroman 6 cm.U obliku polumjeseca iznad ploda. Rekla mi je da smijem samo disati i lezati i da je najbolje da idem lezati u bolnicu.Zaprimili me na Merkuru.Lezala tamo 4 dana.Zadnji dan me jedva pregledali (samo da vide jer plod ima otkucaje) i konstatirali da se je hematom smanjio na 4 cm. Ja sam vrlo skepticna oko toga jer je pregled trajao minutu i pol.na prastarom uredaju. Prepisali mi utrogestane 3x2 vag.
Sada, tijedan dana nakon izlaska iz bolnice strogo mirujem i nadam se najboljem na sljedecem pregledu za nekoliko dana.
Sada sam 12+1.
Dizem se iz kreveta samo na wc i u kuhinju po jelo.ne radim apsolutno nista.Koma mi je vec 5 tijedna ovako strogo mirovati ali nemam izbora. Nadam se da ce se hematom uskoro povuci

Najvise me brine to sto je hematom zaista velik. 6 cm. I na najgorem mogucem mijestu.
Dali je itko imao ovako veliki hematom?
Moj je 60x22 cca..i tako vec od 12 tj,sad sam oko 17 tj..
Merkur i taj njihov uređaj gore na odjelu valjda iz pravijeka..to me izluđivalo. .kod prvog izljeva sa 12 tj me tu gledali ..tri dr su dosli jer nisu mogli vidjet,posto sam imala blizance jedan dr kaze oba srca kucaju ,drugi kaze ne jedno ne kuca,treci nije siguran..a ja na sto igala poludila sam..tad su me strpali da tamo lezim nekoliko dana,u tih nekoliko dana nitko me pogledo nije,nikakve pretrage,urin bilo sta..i onda opet kad ides kuci te nabrzinu pogledaju na tom uređaju bez obzira sto ja objasnjavam da su mi vec tu gledali kad sam dosla i da se lose vidjelo..a kat ispod imaju uređaj svemirski brod al neda im se..u srijedu izasla iz bolnice u subotu opet izljev nemogu vjerovar koliko je to oba puta curilo..noc je naravno opet na hitnu na merkur..opet me gledaju ma tom uređaju..dr kaze da se ta druga posteljica od tog ploda koji vise ne dise ljusti i da je opasno ako krene van moze povuc i bebu sa sobom...ostala opet tamo(nebih da me nije tako splasila ,vise ne ostajem osim ako bas nije nesto strasno,mirovat cu doma) i onda nikog ne vidim do navecer do vizite. .taj dr mi objasnjava da to curi hematom . Ja mu kazem pa receno mi je to za posteljicu,on kaze pa znate neznamo ni mi tocno sto je..shock..i eto opet izgurala tu par dana nikog na vidiku,pogledaju te nabrzinu prije otpusta..strogo mirovAnje mi tad rekli..od tad doma mirujem,prvih 3 tj sam bas lezala i jela u krevetu ..onda sam isla u bolnicu na kontrolu,ta dr kod koje sad idem flisar mi je rekla da je sve ok sa bebom,hematom i dalje isti,kaze sa strane je pa ako i iscuri nebi trebalo ugrozit plod al kao nikad se nezna,i dalje mirovanje..rekla mi je da taj hematom kad je velik tesko da ce nestat,moze bit tu cijelu trudnocu samo sto je beba veca opasnost je manja...ja i dalje mirujem al ne bas strogo,osjecam se dobro krvarenja vise nije bilo..nista tesko ne radim,npr stavim sude u perilicu malo obrisem stol i tak nesto gdje se ne umaram puno..cak sad i sidem u dvoriste na koju minutu ..al pazim sve lagano..vjerujem da cu u 4 mj vec moc vise se kretat taman kad dode proljece...inace imam i curicu manju od 2.5 god tak da se dignem sto put za nesto:-)..
Ja bih ti preporucila ( iz svog iskustvs i citala sam sve mpguce o tom) miruj lezi sto vise negdje do 17-18 tj,tad ce vec beba bit puno veca a hematom naspram nje manji i onda se lagano kreces bez puno naprezanja..sad ti se to cini dugo za lezat al prođe to
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 14:07   #17
duda001 tocno kao da opisujes moje iskustvo iz Merkura.Lezala sam tamo 5 dana.Nitko me pogledao nije.Na viziti bi samo rukom odmahivali u stilu ah hematom.Onaj uzv sto imaju na odjelu mislim da je valda iz 60-ih jer su curi rekli da na njemu ne mogu vidjeti spol dijeteta.Prelos je za to.on im tamo sluzi valda samo za to da vide otkucaje srca.
I ja imam curicu od 3.5 god. Sada ju saljem kod bake od poned.do petka jer uz nju meni mirovanje nije moguce.Fali mi strasno
Malo si me zbedirala s tim da ti je dokt.rekla da se tako veliki hematomi ne povuku.Meni je moja rekla da se obicno povuku.Nekad do 15og a nekad do 25og tt.Nema pravila.Nije mi spominjala mogucnost da ostane cijelu trudnocu a i to me posebno plasi jer sam citala da u kasnijoj trudnoci hematom moze ostetiti posteljicu, beba ne moze uzeti dovoljno hrane pa dodje do zastoja u rastu.Ali to su kao neki jako rijetki slucajevi.Ne želim o tome niti razmusljati.U svakom slucaju ja se nadam da ce se moj, a i tvoj, resorbirati u sto skorijem roku.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 17:06   #18
Quote:
Jellle kaže: Pogledaj post
duda001 tocno kao da opisujes moje iskustvo iz Merkura.Lezala sam tamo 5 dana.Nitko me pogledao nije.Na viziti bi samo rukom odmahivali u stilu ah hematom.Onaj uzv sto imaju na odjelu mislim da je valda iz 60-ih jer su curi rekli da na njemu ne mogu vidjeti spol dijeteta.Prelos je za to.on im tamo sluzi valda samo za to da vide otkucaje srca.
I ja imam curicu od 3.5 god. Sada ju saljem kod bake od poned.do petka jer uz nju meni mirovanje nije moguce.Fali mi strasno
Malo si me zbedirala s tim da ti je dokt.rekla da se tako veliki hematomi ne povuku.Meni je moja rekla da se obicno povuku.Nekad do 15og a nekad do 25og tt.Nema pravila.Nije mi spominjala mogucnost da ostane cijelu trudnocu a i to me posebno plasi jer sam citala da u kasnijoj trudnoci hematom moze ostetiti posteljicu, beba ne moze uzeti dovoljno hrane pa dodje do zastoja u rastu.Ali to su kao neki jako rijetki slucajevi.Ne želim o tome niti razmusljati.U svakom slucaju ja se nadam da ce se moj, a i tvoj, resorbirati u sto skorijem roku.
Da,da i meni se cini da tamo ajd nekako utvrde da ima otkucaja i to je to..vjerujem da ni u drugim bolnicama nije bolje tak da nemamo previse izbora:-(..osic ici privatno a to previse kosta(mastam o tom luksuzu)..ja sam isto citala da hematom se uglavnom do 4 mj povuce ali eto meni zasad nije..nevalja ni previse citat,svatko od nas je drugaciji slucaj...a i u to sto kazu dr ja se drzim sa odstojanjem,jer jedan kaze ovako drugi onako..netrebas se brinut,bitno da sad jedno vrijeme odmirujes,meni je ova dr rekla da hematom nema utjecaj na razvoj djeteta..da on ako ostane se pretvori u malu mrlju jer beba stalno raste. ..nije lako nebrinut se,ja sam ludila od brige i straha i sad se bojim al ajd malo manje..ohrabrila sam se cak sam danas malo i prosetala..zapamti samo to da nijedan slucaj nije isti,ako se tvoj hematom smanjio sa 6 na 4 cm to je super on se onda smanjuje i moze bit da za mj dana nestane,to se nikad nezna..kad si rekla da ides na kontrolu?bar ce te sad gledat na normalnom ultratvuku pa ces vidjet dali se smanjuje
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 17:52   #19
Bila jucer na kontroli.s bebom je sve ok.Uredno se razvija i to mi je najvaznije. Hematom je i dalje tu.Nista se nije smanjio i po pitanju nega stanje je nepromijenjeno.I dalje moram strogo mirovati.Kontrola za 4 tjedna.
Pitala dam gin.dali hematom moze nastetiti bebi u smislu da se beba ne razvija dobro radi njega ili da osteti posteljicu i slicno, rekla je da ne.Jedino sto moze nastetiti je u smislu da izazove spontani pobacaj ako pocme curiti van i povuce sa sobom i plod.
Cak mi ga je sad izmjerila i veceg i to cak 81mm ali kaze da je jako tanak i to 6,6mm.ali mi je rekla da je to u pravilu isto kao i zadnji put kad je rekla da je 6 cm.Da ovisi kako se mijeri i da ga nije jednostavno izmjeriti.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 21:48   #20
Quote:
Jellle kaže: Pogledaj post
Bila jucer na kontroli.s bebom je sve ok.Uredno se razvija i to mi je najvaznije. Hematom je i dalje tu.Nista se nije smanjio i po pitanju nega stanje je nepromijenjeno.I dalje moram strogo mirovati.Kontrola za 4 tjedna.
Pitala dam gin.dali hematom moze nastetiti bebi u smislu da se beba ne razvija dobro radi njega ili da osteti posteljicu i slicno, rekla je da ne.Jedino sto moze nastetiti je u smislu da izazove spontani pobacaj ako pocme curiti van i povuce sa sobom i plod.
Cak mi ga je sad izmjerila i veceg i to cak 81mm ali kaze da je jako tanak i to 6,6mm.ali mi je rekla da je to u pravilu isto kao i zadnji put kad je rekla da je 6 cm.Da ovisi kako se mijeri i da ga nije jednostavno izmjeriti.
Vec sam se pitala jesi dobro
Drago mi je da je sve dobro sa bebicom to je najbitnije. A vidis hematom isti i dalje kao i kod mene..uopce ne kuzim to, dva izljeva krvarenja i od tad non stop taj smeđi iscjedak kao da se cisti al hematom se nista ne smanjuje..a nekom to kroz mj dana potpuno nestane..dali ti imas smeđi iscjedak?
Sad si oko 13-14 tj?dok ti prođu iduca 4 bit ce ti lakse jer je ipak tad sigurnije posto beba dosta poraste..naoruzaj se strpljenjem..ja sam sad skoro 18 tj i vise ne mirujem strogo al pazim da se ne umaram..vidjet cemo sta ce mi reci na iducoj kontroli a to je tek u 4 mj
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.