Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 10:02   #21
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Jednostavno moraš!
Ovo je poziv upomoć, no rijetki shvaćaju taj poziv upućen okolini od strane pojedinca koji ima probleme.

Ipak taj upomoć ne ide do razine odlaska stručnoj osobi već je namenjen okolini jer jer pojedinac iscrpio sam sebe u traženu rješenja a sljedeća razina na kojoj traži su drugi ljudi. Ako oni ne prepoznaju poruku, slijedi još veći pad u ionako očajno stanje.


"Morati" ne igra ovdje nikakvu ulogu jer nerješiv psihički problem nije programiran za samostalni odlazak liječniku. Uostalom, odlazak kod psihijatra kod nas je okrunjeno stigmom.

Traženje pomoći na ovakakv način NE govori da će osoba počiniti suicid već da se ne može i ne zna nostiti sa problemima i da je toga svjestan.
Onaj koji se odluči ubiti to će nažalost i učiniti bez traženja pomoći.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:22   #22
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
? ako uopće razumiješ samo sebe, što si napisao
Apsolutno razumijem sebe.


Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
muslimani se na ovom pdf narugaju kršćanima (znači li to da će muslimani u pakao?)
kad se to koji musliman rugao ovdje kršćanima? Ciutiraj mi taj post?! Linkaj ga. A inače istina je da će i mnogi od onih koji sebe predstavljaju muslimanima, također osjetiti pakao.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
koji to ostali su sigurni? (zamisli jednog ateistu koji se nikad nikome ne ruga, znači li to da će on u raj?)
takav ateist je veoma blizu džennetu (raju), jer ima ahlak (lijep odgoj).

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pitanje nemilih samoubojstva, Biblija ne sagledava na način kako sagledava Kuran, primjerice Biblija je po tom pitanju poprilično neutralna, a Kuran automatski osudi čovjeka.
Ti nisi pročitala Kur'an, i ne znaš šta u njemu piše.
Zato tvoj post jedino mogu shvatiti kao pisanje iz strasti i neznanja.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
jao mila majko... Zanimljiva teza da se ne ubijaju pametni. Oni su toliko pametni da imaju uvijek rješenje za sve.
Da. Upravo tako. To je, dakle, pitanje inteligencije.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Željeti pakao - to žele samo mazohisti.
Da, želi ga svako ko ne čini dobro i ne odvraća od zla.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pakao nema veze sa ničim doli sa idejom zastrašivanja. A gdje je strah mjesta za ljubavi nema...
Ima veze, a što ti glavu okrećeš, to je drugo. I neka praznog govora o ljubavi. Valjda čovjek prvo treba sebi misliti dobro.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Za očito vaše žene žive punim plućima; sa šatorima na glavi i mužem vlasnikom.
Čest slučaj stereotipa i nepoznavanja materije.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:35   #23
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

Čest slučaj stereotipa i nepoznavanja materije.

Ti muškom meni daješ lekcije iz života, kako biti žena?

Mene je stereotip i nepoznavanje materije višekratno opalio po glavi, žensko sam pa udarci po meni imaju božji alibi,
drugotne, manje vrijedne i slično.


Nažalost, muslimanke nikad neće saznati kako je živjeti u zemlji gdje žene imaju dóttir nastavak u prezimenu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:00   #24
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ovo je poziv upomoć, no rijetki shvaćaju taj poziv upućen okolini od strane pojedinca koji ima probleme.

Ipak taj upomoć ne ide do razine odlaska stručnoj osobi već je namenjen okolini jer jer pojedinac iscrpio sam sebe u traženu rješenja a sljedeća razina na kojoj traži su drugi ljudi. Ako oni ne prepoznaju poruku, slijedi još veći pad u ionako očajno stanje.


"Morati" ne igra ovdje nikakvu ulogu jer nerješiv psihički problem nije programiran za samostalni odlazak liječniku. Uostalom, odlazak kod psihijatra kod nas je okrunjeno stigmom.

Traženje pomoći na ovakakv način NE govori da će osoba počiniti suicid već da se ne može i ne zna nostiti sa problemima i da je toga svjestan.
Onaj koji se odluči ubiti to će nažalost i učiniti bez traženja pomoći.
Ma dobro, nadam se da je tako i da je ovo neka vrsta "očajničkog egzibicionizma". A šta ću, ne mogu je za ruku povesti pa sam pokušao kao strogo: "moraš!".
A to što je odlazak psihijatru okrunjen stigmom je još jedan znak opasnosti društva koje je nesklono poslušati struku.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:39   #25
Bez uvrede Kudumu, zokiju i Pravom životu, ja vjerujem u karmu i reinkarnaciju

Odbijam vjerovati da je Bog nekome smjestio pakao na ovoj Planeti, a kad ta osoba poželi da taj pakao prestane, onda joj Bog smjesti još gori pakao i to na cijelu vječnost.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:54   #26
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Bez uvrede Kudumu, zokiju i Pravom životu, ja vjerujem u karmu i reinkarnaciju

Odbijam vjerovati da je Bog nekome smjestio pakao na ovoj Planeti, a kad ta osoba poželi da taj pakao prestane, onda joj Bog smjesti još gori pakao i to na cijelu vječnost.
Onda ti je Isusek suvišan...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:03   #27
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Onda ti je Isusek suvišan...
Isusek je sam birao da dođe ovdje.

Čisti Božji sluga ide i u najgori pakao samo da od tamo izbavi koju dušu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:55   #28
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Isusek je sam birao da dođe ovdje.

Čisti Božji sluga ide i u najgori pakao samo da od tamo izbavi koju dušu
Ako se sam spašavaš onda ti ne treba spasitelj.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:14   #29
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ako se sam spašavaš onda ti ne treba spasitelj.
Dobiti znanje koje spašava je izuzetno teško bez spasitelja.

Moguće je, ali šansa je jedan promil
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:16   #30
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Dobiti znanje koje spašava je izuzetno teško bez spasitelja.

Moguće je, ali šansa je jedan promil
Imaš svoja dobra djela; ona su ti učitelj kao i ona loša, čije posljedice odmah vidiš u svojoj okolini.
Ako pak to ne vidiš ili se praviš da ne vidiš, opet ti je potreban Isus a ne karma.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:05   #31
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Imaš svoja dobra djela; ona su ti učitelj kao i ona loša, čije posljedice odmah vidiš u svojoj okolini.
Ako činiš dobra djela, Bog ti dodijeli spasitelja
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 17:24   #32
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako činiš dobra djela, Bog ti dodijeli spasitelja
Ako činiš dobra djela nitko ti ne treba jer ona govore umjesto tvojeg učitelja.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 17:44   #33
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ako činiš dobra djela nitko ti ne treba jer ona govore umjesto tvojeg učitelja.
Cilj treba biti izdignuti se iznad dobra i zla, izaći iz dualnosti materije.

Dobro je imati dobru karmu, ali ona istekne i opet moraš crnčiti da nešto stekneš
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:17   #34
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

Apsolutno razumijem sebe.

takav ateist je veoma blizu džennetu (raju), jer ima ahlak (lijep odgoj).
A vidiš, ja bih rekla da ti bolje razumiješ ekumenu nego ono prije napisano a ovom prilikom izazvano od tvoje strane tj. 'ako je ateist korak do raja a onda ćemu biti musliman kad neki muslimani dva koraka od raja'

(e vala će me sad pitat kako to misliš muslimani su u raskoraku sa rajem , evo da ne čekaju predugo ima da im se odma objasni , dakle ovako : ima muslima po kockarnicama, a ima i onih koji klopaju svinjetinu, ima ih i koji psuju, ima ih ima ovakvih i onakvih, zbilja i stvarno , e sad pitanje za tebe ajd pogodi koje, to da ti nebude dosadno jelte i da forum malo poskoči tenzijom još smo živi , reci, makar nije da moraš, jer pitanje koje slijedi je puno ozbiljno i nije šala :

Dal čovjek koji odluči ne slijediti Božji zakon, takav čovjek je ujedno i samoubojica?


eto, rekoh vam ja, nemojte se oko tih stvari zezati jerbo nije kulturno )
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:30   #35
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Cilj treba biti izdignuti se iznad dobra i zla,
Kako to misliš izdignuti se iznad dobra? Gdje/kuda/kamo? Želiš li reći da postoji bolje dobro od dobrog? Je, al to onda opet isto, čovjek si teži biti bogom koji zna što je bolje od boljeg a najbolje.

(filozofije zbilja nikam neotpeljaju)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:40   #36
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Cilj treba biti izdignuti se iznad dobra i zla, izaći iz dualnosti materije.

Dobro je imati dobru karmu, ali ona istekne i opet moraš crnčiti da nešto stekneš
To nije cilj.
Cilj je isključivo, vjerovati u Isusa Krista i u prvu božju zapovjed.
Nakon što potpuno dosegneš nivo tog cilja, ostvaruju se svi ostali ciljevi, pa i taj, izdignuti se iznad dobra i zla, ali to ne možeš bez prvog cilja jer je on sredstvo prema svemu ostalome.
I ne sad reći ne vjerujem u sve to jer ima debelih popova koji imaju debele aute, pa šta da ih ima, šta te briga ako ih ima, to je nihov problem šta su takvi, ne tvoj.
Ima i takvih kao i, sad mi pada napamet, pokojni fra Ivo Peran koji je bio apsolutni genijalac, jedna nevjerovatna osoba što će potvrditi svatko ko ga je u životu sreo. Upoznati toga čovjeka bilo je neizmjerno iskustvo za mnoge.
On je živio isključivo prema gore navedenom cilju.
Znači ima ljudi koji to mogu, u njima nema negativnosti.
Samo treba, bez obzira na sve, vjerovati u I. Krista.
To je jako teško, da se razumijemo.
Treba se trudit.
King Elvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:57   #37
Hvala svima na odgovorima, ali ja sam već tri godine na antidepresivima i antipsihoticima i nema nikakvog pomaka.

Poslano sa mog 6039Y koristeći Tapatalk
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:13   #38
Quote:
King Elvis kaže: Pogledaj post

Cilj je isključivo, vjerovati u Isusa Krista i u prvu božju zapovjed.

Treba se trudit.
Eto konkretnog savjeta kontra antidepresiva i šta sve ono nabrojaše teško zapamtiti jerbo je jednostavnije ovo tvoje. Ali oni ko oni, vole teži zahtjevniji put jer neko im je reko i badava im objašnjavati taj neko im je lagao. Tko uopće stoji iza čitave te mašinerije, specijalizirane industrijske tabletomanije, znajući da tu Boga nema.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:23   #39
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kako to misliš izdignuti se iznad dobra? Gdje/kuda/kamo? Želiš li reći da postoji bolje dobro od dobrog? Je, al to onda opet isto, čovjek si teži biti bogom koji zna što je bolje od boljeg a najbolje.

(filozofije zbilja nikam neotpeljaju)
Upravo tako, bolje dobro od dobrog je Duhovno prebivalište Boga koje je vječno i iz njega nema više padanja u jad i bijedu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:27   #40
Ti trebaš psihološku pomoć, a ne razmišljati o tome što je grijeh ili nije. Imam anksiozni poremećaj te sam sama razmišljala o samoubojstvu, ali sam tražila psihološku pomoć. Molim te, javi mi se u privatne poruke.
redhead05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.