Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2008., 13:43   #81
Pištolj na gumene metke

Kupila bih pištolj za samoobranu,naravno ne pravi nego onaj što ispaljuje gumene metke. Pa sad...koji su to pištolji,može li koristiti plinski pištolj u tu svrhu,i gdje nabaviti to?
__________________
Žbrlj
burana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 14:26   #82
Zakon se u međuvremenu još malo mijenjao,pa tako i 2007,po novome,brzina zračnog oružja i sila natega kod oružja s tetivom nije ograničena,dok je za plinski pištolj potrebna prijava nadležnom tijelu-ne dozvola.Ovdje je zakon,a na stranicama MUP-a su neke stvari dodatno pojašnjene.

Inače,plinske pištolje uglavnom drže sve trgovine oružjem,iako mi nikada nije bilo jasno čemu to uopće služi,svaka batina je efikasnija.
mariobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 11:14   #83
Quote:
burana7 kaže: Pogledaj post
Kupila bih pištolj za samoobranu,naravno ne pravi nego onaj što ispaljuje gumene metke. Pa sad...koji su to pištolji,može li koristiti plinski pištolj u tu svrhu,i gdje nabaviti to?
Dosta ti je crveni luk (kapula). U slučaju opasnosti sitno nasjeckaš. Napadač će jednako plakati kao s plinskim pištoljem.

Ovaj na gumene metke je u biti prilično velika naprava koju koristi samo policija.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 11:35   #84
Quote:
burana7 kaže: Pogledaj post
Kupila bih pištolj za samoobranu,naravno ne pravi nego onaj što ispaljuje gumene metke. Pa sad...koji su to pištolji,može li koristiti plinski pištolj u tu svrhu,i gdje nabaviti to?

kupi si "sprej" suzavac

ono na gumene metke ko što vojki kaže koristi murija a i nije baš elegantno...jeftinije ti je nosit cjepanicu okolo da nekog zvekneš po glavi a i ekološki je prihvatljivije


i nemoj kupovat plinski pištolj da kad ga izvadiš ne splašiš nekog ko ima pištolj al ne plinski neg olovni
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 11:53   #85
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
kupi si "sprej" suzavac

ono na gumene metke ko što vojki kaže koristi murija a i nije baš elegantno...jeftinije ti je nosit cjepanicu okolo da nekog zvekneš po glavi a i ekološki je prihvatljivije
Ma i o tome sam razmišljala...palica je najsigurnija...ona teleskopska na razvačenje...fantastično...samo sta je sad postala zakonski zabranjena mislim...a i neznam gdje da je kupim...znate li vi?

A sprej je po mom mišljenju sranje...napadača triba dobro zveknit a ne tu špricat...
__________________
Žbrlj
burana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 11:56   #86
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
kupi si "sprej" suzavac

ono na gumene metke ko što vojki kaže koristi murija a i nije baš elegantno...jeftinije ti je nosit cjepanicu okolo da nekog zvekneš po glavi a i ekološki je prihvatljivije
Je, cjepanica i crveni luk, eko-samoobrana...

Mislim, ljudi se bave čudnim idejama, umjesto pročitat dvije rečenice o tome kako se obranit. Od opasnog napada se ne brani igračkama, a igračka koja djeluje kao prava samo će pogoršat situaciju.

Štoviše, praksa je pokazala kako se po ponašanju čovjeka se može procijeniti da li ima pravo ili lažno oružje.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 12:16   #87
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post

Štoviše, praksa je pokazala kako se po ponašanju čovjeka se može procijeniti da li ima pravo ili lažno oružje.
Ne može se svakoga procijeniti, niti svatko može procijeniti.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 12:16   #88
Teleskoska palica nije igračka,vrlo je opasna!
__________________
Žbrlj
burana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 12:55   #89
Quote:
burana7 kaže: Pogledaj post
Kupila bih pištolj za samoobranu,naravno ne pravi nego onaj što ispaljuje gumene metke. Pa sad...koji su to pištolji,može li koristiti plinski pištolj u tu svrhu,i gdje nabaviti to?
Papar sprej ili CS sprejevi, kao i elektrošokeri/TASERI su ti puno elegantniji i djelotvorniji (ako ih moraš upotrijebiti).
I nije ti potrebna dozvola. Ali bi trebala izbjegavati mjesta kao što su veća javna okupljanja jer izgleda da u tim situacijama nikakvo "oružje" nije dozvoljeno bez posebnih dozvola.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 13:00   #90
Kupi si onaj elektro šoker, ali ugrađen na "pištolj" da možeš napadača onesposobiti na par metara, prije nego stigne do tebe sa sekirčetom.

Ovako nešto > http://defensedevices.com/tasers.html . Cijena baš nije popularna za nešto što riga samo struju, ali barem je ekološki ako ga puniš preko solarnih panela.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 14:18   #91
A taj pištolj sa elektrošokovima je toliko skup da mi je isplativije uzet pravi.
Ma o svim oružjima za samoobranu sam se raspitala...i odlučila sam se za tu teleskopsku palicu. Ma najbolja je jer si siguran da ti neće nestat baterije ili tekučine ili da se neče pokvarit,cijenovno je prihvatljiva a i sam izgled te palice kad se rastvori je zastrašujuć.

Ajme,zna li tko ima li toga kupit u Splitu,gdje bi se to uopče prodavalo?
__________________
Žbrlj
burana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 14:30   #92
Quote:
burana7 kaže: Pogledaj post
A taj pištolj sa elektrošokovima je toliko skup da mi je isplativije uzet pravi.
Ma o svim oružjima za samoobranu sam se raspitala...i odlučila sam se za tu teleskopsku palicu. Ma najbolja je jer si siguran da ti neće nestat baterije ili tekučine ili da se neče pokvarit,cijenovno je prihvatljiva a i sam izgled te palice kad se rastvori je zastrašujuć.

Ajme,zna li tko ima li toga kupit u Splitu,gdje bi se to uopče prodavalo?
Loše ćeš proći na ulici sa palicom...
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 14:31   #93
burana , a znas li ti to koristiti??
naime , ovdje postoje dvije opcije: ili neznas s tim kvalitetno baratati pa ces ti dobiti batina, ili tesko ozlijedis napadaca i poslije malo najebes na sudu pokusavajuci dokazati da nisi ti napadac
za razliku od toga , cs, mace, ili slican sprej ne ostavlja posljedice, a tebi daje vremena za otici , ili ako bas hoces - za odraditi mehanicki dio price na napadacu
oni koji tvrde da to nista ne vrijedi , ocito ga nisu imali prilike sami okusiti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 14:56   #94
Quote:
burana7 kaže: Pogledaj post
Ma i o tome sam razmišljala...palica je najsigurnija...ona teleskopska na razvačenje...fantastično...samo sta je sad postala zakonski zabranjena mislim...a i neznam gdje da je kupim...znate li vi?

A sprej je po mom mišljenju sranje...napadača triba dobro zveknit a ne tu špricat...
ja nosim cs sprej, bogme je učinkovit
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 15:17   #95
Quote:
burana7 kaže: Pogledaj post
A taj pištolj sa elektrošokovima je toliko skup da mi je isplativije uzet pravi.
Ma o svim oružjima za samoobranu sam se raspitala...i odlučila sam se za tu teleskopsku palicu. Ma najbolja je jer si siguran da ti neće nestat baterije ili tekučine ili da se neče pokvarit,cijenovno je prihvatljiva a i sam izgled te palice kad se rastvori je zastrašujuć.

Ajme,zna li tko ima li toga kupit u Splitu,gdje bi se to uopče prodavalo?
Teleskopska palica se ne smije više prodavati, eventualno "ispod pulta", ako prodavač misli da nisi potencijalni izgrednik.

Zadnje uređivanje morbidangel : 20.10.2008. at 15:23.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 15:25   #96
Ja znam jednu što je dobila batina a imala je sprej. Držala ga je u torbici..e pa sad šta mislite šta je unčikovitije i jednostavnije...da ga zvekne tom torbicom ili da pokušava izvadit taj sprej dok je mlati?
__________________
Žbrlj
burana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 15:29   #97
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
burana , a znas li ti to koristiti??
naime , ovdje postoje dvije opcije: ili neznas s tim kvalitetno baratati pa ces ti dobiti batina, ili tesko ozlijedis napadaca i poslije malo najebes na sudu pokusavajuci dokazati da nisi ti napadac
za razliku od toga , cs, mace, ili slican sprej ne ostavlja posljedice, a tebi daje vremena za otici , ili ako bas hoces - za odraditi mehanicki dio price na napadacu
oni koji tvrde da to nista ne vrijedi , ocito ga nisu imali prilike sami okusiti
https://www.forum.hr/showpost.php?p=13584421&postcount=4

znam i suprotne primjere. Izgleda da ovisi koji je proizvođač, i koliko je čovjek precizan sa mlazom
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 15:31   #98
Quote:
burana7 kaže: Pogledaj post
Ja znam jednu što je dobila batina a imala je sprej. Držala ga je u torbici..e pa sad šta mislite šta je unčikovitije i jednostavnije...da ga zvekne tom torbicom ili da pokušava izvadit taj sprej dok je mlati?
pa ne držiš sprej u tobici, majku mu, moraš ga pritisnut da bi proradio.
ja ga uvijek nosim u desnoj ruci, a prst mi je na 'okidaču' (naravno, kad procijenim da sam u potencijalno opasnoj situaciji, ne baš dok šećem gradom, ili dok sam u šopingu)
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 15:34   #99
Quote:
burana7 kaže: Pogledaj post
Ja znam jednu što je dobila batina a imala je sprej. Držala ga je u torbici..e pa sad šta mislite šta je unčikovitije i jednostavnije...da ga zvekne tom torbicom ili da pokušava izvadit taj sprej dok je mlati?
Najučinkovitije je da se naučiš kloniti potencijalno neugodnih situacija

Kad te neki kreten vidi sa teleskop palicom samo će ti se nasmijati i vrlo vjerojatno probati je oduzeti jer mu tada direktno kopkaš po "autoritetu". A sad hoćeš li ga namlatiti ili ostati bez palice i još dobiti po njušci i pič** jače nego što bi dobila da nisi napravila ništa
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 15:39   #100
Kad bi se tako lako bilo kloniti opasnih situacija, uopće ne bi ni bilo nasilja

Otvorila sam i ja već jednu temu o tome na ŽK, bilo je korisnih iskustava i informacija, pa pročitaj malo
https://www.forum.hr/showthread.php?t=357157
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.