Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2013., 11:01   #2981
Quote:
Lilibella kaže: Pogledaj post
Hvala! Tako sam i mislila, no i ako je pokrenu ponovno ući će u zastaru...i sad je za nju "falilo" par dana
Pozdrav!
Citiram samu sebe ali još jedno pitanje ako koja dobra duša zna- mislim da sam krivo gore napisala. Ovaj prigovor prekida zastaru i ona počinje ponovno teći zar ne? Znači ako ovrhovoditelj pokrene ovrhu na ispravno prezime u roku od godine dana ( od kada zastara ponovno teče?) moći će se naplatiti? Mogu li onda prije toga dogovoriti obročnu otplatu ili nešto slično? Dakle da se dug plati ali da ne idu kamate te dvije tri godine koliko će sve to ponovno trajati? Nisu mi potpuno nepoznati svi ovi pojmovi ali tisuću putu se pokazalo da propis i praksa ne idu uvijek ruku pod pa rađe pitam ako tko ima iskustva i volje odgovoriti! Hvala
Lilibella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 11:10   #2982
Quote:
Lilibella kaže: Pogledaj post
Citiram samu sebe ali još jedno pitanje ako koja dobra duša zna- mislim da sam krivo gore napisala. Ovaj prigovor prekida zastaru i ona počinje ponovno teći zar ne? Znači ako ovrhovoditelj pokrene ovrhu na ispravno prezime u roku od godine dana ( od kada zastara ponovno teče?) moći će se naplatiti? Mogu li onda prije toga dogovoriti obročnu otplatu ili nešto slično? Dakle da se dug plati ali da ne idu kamate te dvije tri godine koliko će sve to ponovno trajati? Nisu mi potpuno nepoznati svi ovi pojmovi ali tisuću putu se pokazalo da propis i praksa ne idu uvijek ruku pod pa rađe pitam ako tko ima iskustva i volje odgovoriti! Hvala
tebe zanima sigurno sljedeće, da uložiš žalbu i da se rješenje poništi tj uvaži tvoja žalba ti bi htjela platit prije nego oni donesu novo rješnje o ovrsi i da izbjegneš trošak ovrhe 200 kn? ne? Inace to što ti je možda jedno slovo u prezimenu ne valja pa čak i da je potpuno krivo prezime navedeno, ti nije element za žalbu, tj u rješenju u ovrsi sigurno je naveden oib pa to potvrđuje tvoju istovjetnost sa ovršenikom, jedino šta bi mogla uložit žalbu je da ti je prošao rok za žalbu zbog toga što nisi mogla podić pismeno na vrijeme zbog greške ovrhovoditelja. Da skratim mislim da ti 2. stupanj ne bi uvažio žalbu zbog pogrešno navedenog prezimena (zapravo, nedavno sam dobio rješenje II. stupnja umjesto Jelica sam napisao Jeka i samo me II. stupanj uputio da je pogrešno navedeno ime ali mi nije poništio moje rješenje već je odobacio žalbu - sad.... poznato je da svaki sud voli drugačije tumačit zakone ) tj.... zastara kom. naknade ti je 3. godine od svakog dospijeća-računa.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.

Zadnje uređivanje Opaki : 25.05.2013. at 11:18.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 11:36   #2983
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
tebe zanima sigurno sljedeće, da uložiš žalbu i da se rješenje poništi tj uvaži tvoja žalba ti bi htjela platit prije nego oni donesu novo rješnje o ovrsi i da izbjegneš trošak ovrhe 200 kn? ne? Inace to što ti je možda jedno slovo u prezimenu ne valja pa čak i da je potpuno krivo prezime navedeno, ti nije element za žalbu, tj u rješenju u ovrsi sigurno je naveden oib pa to potvrđuje tvoju istovjetnost sa ovršenikom, jedino šta bi mogla uložit žalbu je da ti je prošao rok za žalbu zbog toga što nisi mogla podić pismeno na vrijeme zbog greške ovrhovoditelja. Da skratim mislim da ti 2. stupanj ne bi uvažio žalbu zbog pogrešno navedenog prezimena (zapravo, nedavno sam dobio rješenje II. stupnja umjesto Jelica sam napisao Jeka i samo me II. stupanj uputio da je pogrešno navedeno ime ali mi nije poništio moje rješenje već je odobacio žalbu - sad.... poznato je da svaki sud voli drugačije tumačit zakone ) tj.... zastara kom. naknade ti je 3. godine od svakog dospijeća-računa.
prije svega hvala na odgovoru! Zapravo OIB nije nigdje naveden, ni na rješenju ni na ispravi na temelju koje se traži ovrha. I sama sam to prvo pogledala. Zato sam i planirala na temelju toga uložiti žalbu. Sad kada ste ovo napisali ne znam ima li to smisla? Mislila sam da je zastara za komunalije godinu od dospjeća, nisam znala da je 3godine u svakom slučaju nije nastupila. Mislim da ću poslati prigovor pašto bude! Što kažete - tko zna kako će sud to protumačiti!
Lilibella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 20:11   #2984
Rješenja o ovrhama (banka i mobili operater)

Dragi forumaši,

molim vas za savjet vezano za slijedeće ovrhe...

Prije godinu dana ostao sam bez posla te su se minusi, koji su već postojali, samo produbili bez mogućnosi njihovog vraćanja.

Ugl. imao sam minus u banci od cca 4000 kn. Prije mjesec dana sam išao u banku i vidio sam da je minus porastao na cca 5400 kn (kamate i troškovi ovrhe). Nisam bio obavješten niti putem mejla, niti telefonski da je pokrenut ovršni postupak. Na adresi gdje mi je prijavljeno prebivalište više ne boravim tako da mi uopće nije uručeno rješenje o ovrsi. Dakle, tek kada sam došao u banku saznao sam da je ovršni prijedlog pokrenut.
Pokušao sam razgovarati sa njima, rekli su da cijeli dug moram podmiriti (voljan sam podmiriti samo dug kojeg sam napravio zajedno sa kamatama jer bi uskoro trebao dobiti nekakve novce). Nedavno mi je legao povrat poreza te su oni od ukupnog duga (stvoreni minus i ovrha) oduzeli uplaćeno (cca 1500 kn).
Zanima me kako banka može troškove ovrhe samo pridodati mom minusu (koji je bio limitiran na cca 4000 kn), da li postoji nekakav pravni akt na kojega se mogu pozvati jer sam voljan podmiriti minus kojega sam sam napravio (zajedno sa kamatama , ma kakve god one bile) a niti lud im ne želim platiti troškove ovrhe? Ukoliko ne postoji način da se izborim za ono što mislim da je pravedno, ne znam što uopće ja plaćam jer rješenje do mene nije došlo, pa da li se sve stavke iz njega moraju platiti (pretpostavljam da su oni zaračunali i cca 300 kn za pravomoćnost ovrhe, a kako može biti pravomoćna kada ga nisam niti dobio)?
Molim vas za savjet za slijedeći korak kojeg trebam napraviti vezano za spomenutu ovrhu...


Druga ovrha je dug prema telefonskom operateru tj. firmi koja je njihov dug otkupila.
Dug za mob. je cca 1000 kn, zajedno sa troškovima ovrhe cca 2000 kn.
Voljan sam platiti dug kojega sam napravio zajedno sa kamatam kolike god bile ali ne i troškove ovrhe, čije rješenje meni uopće nije dostavljeno (telefonski sam saznao da je prijedlog o ovrsi pokrenut).
Ukoliko ne pristanu na prijedlog ne želim im ništa platiti pa me zanima da li postoji nekakav rok nakon kojeg prijedlog ide u zastaru?
Sve dugove koje sam napravi svakako želim podmiriti, nikada nikome ostao na kraju dužan nisam...nije moja krivica što sam bez primanja već godinu dana a kako se nažalost bojim da za moju priču nitko sluha neće imati, zanima me da li ovrha može postati prvomoćna (da mi jednoga dana legnu na račun kada se ponovno zaposlim) ukoliko mi se rješenje ne uruči?

Hvala na odgovoru
nala-drof is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 23:53   #2985
Imam jedno pitanje, ali molim brzi i tocan odgovor (sutra istice zadnji dan za platiti, ako budemo platili)
ovako, neki dan smo dobili na kucnu adresu postu...
prijedlog za ovrhu od digi tv....
Naime radi se o ugovoru koji se sklopljen jos 2008. te je isti s nase strane raskinut (ne znam tocni ni kada) ali nije dugo trajalo...
Posto nismo vratili opremu, oni navodno uopce nisu raskinuli ugovor (tako kazu).... Nemam pojma. Niti se sjecam detalja, niti vise imam uplatnice od placenih racuna. Oni sada traze potrazivanje za neki neplaceni racun u 2010. i 2011. godini...Zar tu nije nastupila zastara??? Pa ipak se tu radi o racunima, navodno, od prije 2,5 godine...
A i njihova potrazivanja mi bas nisu jasna, prilozili su kao financijsku karticu korisnika u kojoj navode kao da smo platili racune od 4. do 10. mjeseca 2008. (cijelu 2009, i skoro cijelu 2010. uopce ne spominju) i onda najednom se spominje 12.mjesec 2010. i 1.mjesec 2011. da nisu placeni....
oni sad spominju dug na dan listopada 2012.
ali meni nije jasno kakve veze ima dug na dan u 2012. ako smo mi otkad ikad sve raskinuli... sta se nisu sjetili ranije to traziti......
a posto mi nemamo uplatnice ne znam kako dokazati ista, ali mi nije jasno kak se netko moze tek tako sjetiti traziti nesto.... e ono, niste mi platili nesto prije 2-3 godine, pa dajte mi sada, evo vama nas broj racuna i samo vi nama uplatiti... ja cijelo vrijeme razmiljam koja patka tu moze biti APP (ako prođe prođe) tu su naravno jos i troskovi javnog biljeznika...
STO SAD....da platnimo ili....
HVALA svima unaprijed
__________________
samo jednom se zivi!
minie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 01:44   #2986
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
tebe zanima sigurno sljedeće, da uložiš žalbu i da se rješenje poništi tj uvaži tvoja žalba ti bi htjela platit prije nego oni donesu novo rješnje o ovrsi i da izbjegneš trošak ovrhe 200 kn? ne? Inace to što ti je možda jedno slovo u prezimenu ne valja pa čak i da je potpuno krivo prezime navedeno, ti nije element za žalbu, tj u rješenju u ovrsi sigurno je naveden oib pa to potvrđuje tvoju istovjetnost sa ovršenikom, jedino šta bi mogla uložit žalbu je da ti je prošao rok za žalbu zbog toga što nisi mogla podić pismeno na vrijeme zbog greške ovrhovoditelja. Da skratim mislim da ti 2. stupanj ne bi uvažio žalbu zbog pogrešno navedenog prezimena (zapravo, nedavno sam dobio rješenje II. stupnja umjesto Jelica sam napisao Jeka i samo me II. stupanj uputio da je pogrešno navedeno ime ali mi nije poništio moje rješenje već je odobacio žalbu - sad.... poznato je da svaki sud voli drugačije tumačit zakone ) tj.... zastara kom. naknade ti je 3. godine od svakog dospijeća-računa.
Opaki još jednom ću Vas zamoliti za mišljenje. Naime krenula sam napisati prigovor pa sam prije toga pogledala zakon i detaljnije samo rješenje što ranije nisam stigla. Konkretno radi se o dugu Vodoopskrbi iz 2009. i 2010. Rješenje JB doneseno je u 1mj 2011. Prema ZOO-u čl 232 to bi trebala biti jednogodišnja zastara? To znači zapravo da je zastara za račune iz 2009 već nastupila i da mogu prigovoriti tom dijelu? Nadalje, dobili smo na jednom papiru i prijedlog za ovrhu i rješenje o ovrsi. Ono što me buni da li smo prije trebali dobiti samo prijedlog pa na njega prigovoriti zbog zastare ( a nismo ga mogli podići zbog krivog prezimena) i da li to što je već doneseno rješenje znači da je ta zastara prekinuta tog datuma? Nadam se da nisam zapetljala stvari..u nedoumici sam da li da se odmah pozivam na zastaru ili ako je ona prekinuta na pogrešku Vodoopskrbe oko našeg prezimena zbog čega nije uložena pravovremeno.

Hvala!
Lilibella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 13:06   #2987
Quote:
Lilibella kaže: Pogledaj post
Opaki još jednom ću Vas zamoliti za mišljenje. Naime krenula sam napisati prigovor pa sam prije toga pogledala zakon i detaljnije samo rješenje što ranije nisam stigla. Konkretno radi se o dugu Vodoopskrbi iz 2009. i 2010. Rješenje JB doneseno je u 1mj 2011. Prema ZOO-u čl 232 to bi trebala biti jednogodišnja zastara? To znači zapravo da je zastara za račune iz 2009 već nastupila i da mogu prigovoriti tom dijelu? Nadalje, dobili smo na jednom papiru i prijedlog za ovrhu i rješenje o ovrsi. Ono što me buni da li smo prije trebali dobiti samo prijedlog pa na njega prigovoriti zbog zastare ( a nismo ga mogli podići zbog krivog prezimena) i da li to što je već doneseno rješenje znači da je ta zastara prekinuta tog datuma? Nadam se da nisam zapetljala stvari..u nedoumici sam da li da se odmah pozivam na zastaru ili ako je ona prekinuta na pogrešku Vodoopskrbe oko našeg prezimena zbog čega nije uložena pravovremeno.

Hvala!
lol, a kakvo vi prezime imate (ne morate odgovorit), ma pišite prigovor svakako i na zastaru jel je ovo iz 2009 ali i navedite tu "zbunjolu" sa prezimenom. Ovo za kom. naknadu bi Vam sad ipak moglo proći s obzirom da nema oiba pa se nemože nedvojbeno utvrdit da se radi o Vama.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 07:26   #2988
Quote:
nala-drof kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

molim vas za savjet vezano za slijedeće ovrhe...


Ugl. imao sam minus u banci od cca 4000 kn.


Druga ovrha je dug prema telefonskom operateru

Na vašu žalost i jedno i drugo će se morati kad tada platiti. Ukoliko vi osobno niste primili prijedlog za ovrhu to neznači da ovrha neće ili nije već pravomoćna.
Zastara vam je 10g od bilo koje poduzete radnje, obje ovrhe će "čekati u fini" bilo koji priljev novca na vaš račun. Nakon nekog vremena ovrhovoditelji će ići sa promjenom sredstva prema vašim pokretninama odnosno nekretninama što će rezultirati još vecim troškovima...

Kontaktirajte banku i operatera, i jedni i drugi će vam omogućiti da otplaćujete na rate....drugu opciju nemate.
t79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 08:59   #2989
jedno pitanje..

prilikom brisanja upisa založnog na vozilo, dali je dovoljan podnesak sudu za obustavu ovrhe i sa zahtjevom da sud dostavi presliku rješenja zbog brisanje prava nadležnoj PU ili mora i posebno na finu?
t79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 14:14   #2990
Prijedlog za ovrhu zbog odvoza smeca pomoć........

Dalke danas mi je dijed dobio prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika zbog neplaćenog odvoza smeća od 31.01.2012 god.do 31.12.2012 god.naime radi se o tom da je zahtijevao i tražio u nekoliko navrata usmenim putem da mu se ukine odvoz smeća jer svoj otpad uredno odvaja i odlaže sam u javni kontenjer tako da kante za smeće uopće ne koristi iste te kante samo uzalud stoje na istom mijestu i ujek su prazne isto tako odvoz otpada je od 31.01.2012 do 30,04,2012 iznosio 40,26 hrk.dok je od jednom bez ikakve obavijesti i obrazloženja od<31,05,2012 iznos narastao na 55,00 hrk.da bih sad od jednom došao prijedlog za ovrhu da se ovrhovoditelju namiri iznos od 601,04 hrk sa pripadajućim zateznim kamatama koje teku...također ovrhovoditelj zahtijeva naknadu troškova:za 1 sastavljane prijedloga za ovrhu(nagrada iz 11.t 1.tarife)u iznosu od 250 hrk+iznos pdv(25%)62,50. 2 javnobilježnička nagrada 80,00 hrk. 3 javnobilježnički trošak 22,80 hrk +pdv(25%) 25,70 hrk što je sve ukupno 441,00 još se tu spominju neki troškovi o pribavi klauzule pravomoćnosti,sastavljanje prijedloga za provedbu ovrhe i javnobilježnička nagrada za klauzulu.....moli hitno za savijet što napraviti dijed ima mirovinu od 2100 hrk.od tog ima 750 hrk kredita i s ostatkom žive on i supruga koja nema primanja
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 20:15   #2991
Poziv sa suda ili riješenje na prigovor na ovrhu,dali dolazi iz vlastitog grada ili iz grada odkud je ovrha poslana?
Sent from my ST15i using Tapatalk 2
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 10:44   #2992
Najprije molim da se zanemari gornji post jer sam već dobio odgovor na isti.
Nadalje,imam novi upit,nadam se da nije problem ako ga ovdje postam jer ne vidim posebnu temu,a na neki način je vezan za ovrhe:
dobio sam jučer riješenje Općinskog suda u Puli da moram uplatiti sudsku pristojbu u iznosu od 400,00kn za prigovor na ovršno riješenje koje sam napisao 2010. godine u mjesecu srpnju.Inače ovršno riješenje je doneseno u kolovozu 2008.,a jasam ga dobio u srpnju 2010.
Uz to naloženo mi je da uplatim sudsku pristojbu od 100,kn za riješenje koje sam jučer dobio.
Na netu sam pronašo sljedeće :"Pravo na naplatu pristojbe zastarijeva za dvije godine po isteku godine u kojoj je trebalo platiti pristojbu."
Da napomenem,kad sam slao prigovor na ovršno riješenje nisam znao da se najprije mora platiti pristojba,već sam prigovor slao direktno javnom bilježniku,bez posredstva suda.
Znači li to da je potraživanje pristojbe za prigovor iz 2010. otišlo u zastaru i dali je moguće na to potraživanje uložiti prigovor?
Ako jeste,koja je procedura,kome šaljem prigovor (direktno sucu koji je donio riješenje ili samo Općinskom sudu),u koliko primjerka i dali je potrebno i ovdje posebno tražiti oslobađanje od plaćanja sudske pristojbe za ovaj eventualni prigovor?
Hvala
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 01:17   #2993
Može li naknada bivših političkih zatvorenika biti predmet ovrhe?

Može li naknada bivših političkih zatvorenika biti predmet ovrhe?
dekordom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 12:20   #2994
Pozdrav

Na kraju sam otplate ovrhe zbog nedozvoljenog minusa. U Fini su mi prošli mjesec rekli da je ostalo još oko 300 kn duga. U petak sam dobio poštu od Zagrebačke banke. To je uopće prva pošta od njih otkad mi je blokiran račun. Dobio sam nekakav Maloprodajni račun za odvjetničke troškove na iznos od 330 kn.

U tom računu nema nikakvih informacija osim tablice izračuna ukupne naknade + kamate s pdvom 25% i iznosa.

Ako netko zna da li je to nekakav dodatni trošak kojeg moram platit ili je to onaj iznos kojeg su mi u fini rekli da mi je preostalo za platit.

Hvala na odgovoru
Volimzivotne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 13:55   #2995
Opomena pred ovrhu...

Jesam li obavezna platiti navodna dugovanja/račune prema ZG-Holdingu (komunal. naknada, naknada za uređenje voda) za koja sam dobila opomenu pred ovrhu, a navodna dugovanja odnose se na 2001., 2004.,2005., 2010. i 2011. godinu.?

Istu opomenu za isti dug dobijam već po drugi put. Na prvu opomenu (prije otprilike godinu dana) sam odgovorila odbijanjem plaćanja tog duga, pozivajući se na:

Zakon o zaštiti potrošača
- II - Prodaja proizvoda i pružanje usluge,
- Glava IV – Javne usluge koje se pružaju potrošačima,
- Članak 24.,
- točka 9 , u kojoj izrijekom stoji:
- Tražbina naknade za javne usluge, kao i za sve troškove kućanstva koji se plaćaju u jednakim vremenskim razmacima, zastarijeva za jednu godinu.

Iznos dugovanja je mali (350 kn sve, skupa s kamatama), ali svejedno nisam nimalo raspoložena plaćati navodne dugove stare 12, 10, 8... godina. (Nemam apsolutno nikakvog načina da provjerim jesam li stvarno dužna, ili...) Radije ću se, ako mogu, pozvati na zakon koji mi daje za pravo oglušiti se na ovakvu opomenu.

Da im opet pošaljem "odbijenicu", uz pozivanje na zakonsku odredbu...?
Jesam li u pravu, ili ipak nisam?
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 16:31   #2996
Moj dvokat u sporu o pozajmici, nije napisao na vreme prituzbu, samim tim obavestio mene nakon roka za to.
Inace treba mi savet i pomoc,jer zaista nemam kome da se obratim.
Inace u predmetu prtiv mog supruga navedeno, da je on pozajmio novac od pokojne sestre od poznanika, šta nije istinito, naravno nema dokaza o tome, nema svedoka, nema nista ali po SUDIJSKOJ proceni, jer smo mlađi a tuztelj starij i neko laze mi smo okrivljeni, stigla nam zaplena avto, koj vredi 7000 kn, i jedini izvor prihoda muz putuje sa njim na posao), pa me strah sta ce mi pleniti dalje, frizider, veš mašinu, ili dete.....
ja sam šokirana advokatskim postupkom, ka i presudom. Trebam pomoc i savet inace smo iz okoline Osijeka.
Dali zaplena avtomobila koj se otplaciva na amerikan legalna, sa obzirom da se taj dug nemogu naplatiti preko racuna..kako bih trebala postupiti, sta mi mogu zapleniti u kuci..da li postoi zakonska mogucnost izbeci ove zaplene..jer zaista osim kucnih aparata i papagaja, i pasa nemaju sta da uzmu.
cockerce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 22:16   #2997
Ima li tko kakvu ideju da pomognem prijatelju. On je naime potpisao nekoliko kredita da mu banke mogu uzeti cijelu plaću.
U međuvremenu je došao zakon o zaštiti 2/3 plaće. Trenutačno ima na raspolaganu 500 kuna od plaće, ali je došla u poduzeće gdje radi obustava na još 10 000 kuna. A lising-kuća je najavila pokretanje zapljene plaće od jamaca, a to je on. Sve u svemu ispada da će morati slijedećih 10 godina živjeti BEZ PLAĆE !

On se premišlja da dade otkaz firmi i da ide na selo živjeti od rada na crno. Barem će zaraditi oko 1000 kuna, najviše u naturi, a manje u keševini. A mogao bi dobiti i oko 500 kuna socijale. Nema šanse da bi ga netko zvao raditi jer ima već 57 godina života. A sa biroa bi dobivao godinu i po dana oko 1000 kuna !

Da li netko zna da li potpis na ovrhu cijele plaće vrijedi i za mirovinu koju bi trebao dobiti za 8 godina ?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 21:31   #2998
Zatvor zbog dugovanja

Kao osamnaestogodišnjak, upisao sam fakultet i naravno digao sam odmah studentski kredit, sve pretplate mobilne od svih operatera. Sada imam 9000kn duga i kamate se penju. Nisam znao da starci nece platiti ništa od mojih dugova.Bio sam glupi klinac. Ne radim i nemam nikakva primanja niti imam išta na sebi od vrijednosti. Sve se bojim da ću morati u zatvor. e sada pitanje ako do toga dođe i ako to odgulim : DA LI SE DUGOVANJE BRiŠE?
FreemanGordon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 21:56   #2999
Nema dužničkog zatvora.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 22:00   #3000
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nema dužničkog zatvora.
Što onda bude ukoliko ne otplatim u zadanom roku?
FreemanGordon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.