Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2018., 16:03   #5041
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Ja sve koje znam u Tirolu su se baš preselili. Dobili radne dozvole.
a koje poslove tamo rade?
__________________
Awakening
manchild is offline  
Old 15.03.2018., 17:04   #5042
Konobari, pomoćni radnici, majstori, hotelski poslovi , IT...
osibk is offline  
Old 18.03.2018., 10:33   #5043
Sta mi sve treba za neogranicenu radnu dozvolu i Jel mogu ja to podnjet i prije isteka godinu dana rada ili moram cekat da prodje godinu dana rada ?
neobuzdan is offline  
Old 18.03.2018., 15:27   #5044
Moras raditi vise od 365 dana to je najmanji uvjet, imaju i neki drugi nesto sa 5 godina sta ja znam ali ovaj je najlakse ostvariti
Jaaki is offline  
Old 18.03.2018., 16:24   #5045
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Sta mi sve treba za neogranicenu radnu dozvolu i Jel mogu ja to podnjet i prije isteka godinu dana rada ili moram cekat da prodje godinu dana rada ?
kad udjes u dvanaesti mjesec rada, odi do ams-a sa obracunom place iz prethodnog/zadnjeg mjeseca + ostali papiri sto trebaju(prijava, ako ces traziti i za bracnog druga-vjencani list, ma ponesi sve..). popunis formular koji ti tamo daju. nakon par dana ti stigne uplatnica na kucnu adresu za uplatiti(par desetaka eura). ne mogu se sjetiti da li ti odmah izdaju u ams-u papir o neogranicenom pristupu radnom trzistu ili ti stigne postom skup s uplatnicom. uglavnom, vrlo jednostavna, brza i jeftina procedura!

svakako prije nego ti istekne ugovor i 12.mjesec rada, jer ako ti poslodavac ne produzi, ne znam da li onda imas pravo!
putovnica is offline  
Old 19.03.2018., 20:20   #5046
https://www.arbeiterkammer.at/beratu...U-Buerger.html

Kaze, minimalno 12 mjeseci na austrijskom trzistu rada, mozes predati nakon 11 mjeseci ali dobit ces je tek kada ispunis 12 mjeseci....
Jaaki is offline  
Old 19.03.2018., 20:22   #5047
Inače za nonEU građane nakon što dobiješ radnu dozvolu moraš po novome u toj firmi odraditi 2g, a ne samo jednu kao prije, da bi dobili pristup cijelom tržištu rada.
osibk is offline  
Old 19.03.2018., 23:20   #5048
Pozdrav,
ima li netko za preporučiti (ili trenutna iskustva) u kojoj banci otvoriti račun? Bitno je da imaju što bolje mobilno bankarstvo.
Hvala
rogi43121 is offline  
Old 20.03.2018., 00:04   #5049
Erste/Sparkasse i njezin Netbanking "George". Meni vrhunska stvar...
Jaaki is offline  
Old 20.03.2018., 01:35   #5050
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post

svakako prije nego ti istekne ugovor i 12.mjesec rada, jer ako ti poslodavac ne produzi, ne znam da li onda imas pravo!
Ne vjerujem da ce mi poslodavac produzit ugovor. . A i bolje jedna god je ovdje sasvim dovoljno.
Problem je sto je to kod mene malo komplicirano. Ugovor mi je na manje od godinu dana. 358 dana
Znaci ugovor zavrsava 7 dana ranije od Jubiläum znaci 7 dana prije nego sto cu napunit godinu dana rada u firmi.
Nemam pojma zasto je to tako al mislim da nije slucajno
neobuzdan is offline  
Old 21.03.2018., 13:41   #5051
Zadnja informacija sa AMS Innsbruck da se ukidaju dozvole za Hrvate,Tako da rvatine koje piskaraju tu po forumu koji ne zele da dodjemo gore da im slucajno nebi uzeli radno mjesto,pocnite da se bojite :klap:
pavlaka is offline  
Old 21.03.2018., 13:52   #5052
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da ce mi poslodavac produzit ugovor. .
ako zelis ostati u at i naci novog poslodavca, probaj u ams predati zahtjev, nemas nista za izgubiti!
putovnica is offline  
Old 21.03.2018., 23:20   #5053
Quote:
pavlaka kaže: Pogledaj post
Zadnja informacija sa AMS Innsbruck da se ukidaju dozvole za Hrvate,Tako da rvatine koje piskaraju tu po forumu koji ne zele da dodjemo gore da im slucajno nebi uzeli radno mjesto,pocnite da se bojite :klap:
Jesi li ti normalan?
Pa cijela austrijska vlada i njihov ured premijera bruje o tome da nam zele produziti ogranicenja, a ti ovdje pričaš nebuloze. Daj izvor toga sto tvrdis...
Braand is offline  
Old 21.03.2018., 23:35   #5054
Pa napisao ti je, AMS Innsbruck.

Ocito je bio tamo i raspitivao se pa je dobio jos bolji odgovor.

Tako sam ja po jednoj sitnici bio skuzio da nama Njemacka ukida restrikcije poprilicno prije nego je to bilo objavljeno.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 22.03.2018., 00:37   #5055
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Inače za nonEU građane nakon što dobiješ radnu dozvolu moraš po novome u toj firmi odraditi 2g, a ne samo jednu kao prije, da bi dobili pristup cijelom tržištu rada.
Cijelom tržištu rada Austrije ili čitave EU ? Pitam zbog frenda.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 22.03.2018., 01:47   #5056
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pa napisao ti je, AMS Innsbruck.

Ocito je bio tamo i raspitivao se pa je dobio jos bolji odgovor.

Tako sam ja po jednoj sitnici bio skuzio da nama Njemacka ukida restrikcije poprilicno prije nego je to bilo objavljeno.
Ma mogu mu tamo reci sto hoce, ja bi volio da je tako, ali kako nešto što tvrde iz tog AMS Innsbrucka moze biti relevantnije nego ono sto tvrde u uredu premijera?
...prije nego nam je Njemacka otvorila trziste rada tamo ipak nitko iz vlade nije tvrdio nista o mogucim daljnjim ogranicenjima, dok u AT svi svako malo pile o tome i ovi na vlasti i opozicija i cini mi se da i ravnatelj austrijskog AMS-a, pa ono...
Braand is offline  
Old 22.03.2018., 09:21   #5057
osobe u AMS-u znaju o takvim stvarima apsolutno ništa....bokte ja kad sam išao u AMS prvi put,ova što tamo radi nije ni znala da je Hrvatska u EU! pa sam joj 10minuta morao objasnjvat da je....

inace bilo je napisano prije 10ak ili koliko već dana

''AUSTRIJSKA vlada odlučila je produžiti do 2020. godine ograničenja koja na njenom tržištu rada postoje za radnike iz Hrvatske. To je danas objavio ured kancelara Sebastiana Kurza, a takvu odluku podržava i predsjednik austrijske Gospodarske komore Christoph Leitl.''
Mortiis is offline  
Old 22.03.2018., 09:25   #5058
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Cijelom tržištu rada Austrije ili čitave EU ? Pitam zbog frenda.
Austrije. Svaka zemlja za sebe ima svoja pravila.
osibk is offline  
Old 22.03.2018., 10:30   #5059
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
osobe u AMS-u znaju o takvim stvarima apsolutno ništa....bokte ja kad sam išao u AMS prvi put,ova što tamo radi nije ni znala da je Hrvatska u EU! pa sam joj 10minuta morao objasnjvat da je....

inace bilo je napisano prije 10ak ili koliko već dana

''AUSTRIJSKA vlada odlučila je produžiti do 2020. godine ograničenja koja na njenom tržištu rada postoje za radnike iz Hrvatske. To je danas objavio ured kancelara Sebastiana Kurza, a takvu odluku podržava i predsjednik austrijske Gospodarske komore Christoph Leitl.''
Kao prvo ne moze Austrija vise da produzi zabranu jer je proslo 5 godina.Sad mora da odluci Brisel i šefica Merkel znaci imamo i dalje velike sanse,Ljudi na AMS naravno da znaju da je Hrvatska u EU ko zna u kakve si ti isao AMS.I kao trece kad ljudi koji imaju velike firme u Austriji kad se raspitaju po AMS i po Vladi znaju mnogo vise nego svi ovdje sto piskaraju da se nece otvoriti trziste rada,a ima i onih koji ne zele da se otvori trziste oni su tek posebna kategorija ludila. jer se boje da mozda nece morati zaposliti necaka,brata,sestru,kuma ....
pavlaka is offline  
Old 22.03.2018., 12:20   #5060
Quote:
pavlaka kaže: Pogledaj post
Kao prvo ne moze Austrija vise da produzi zabranu jer je proslo 5 godina.Sad mora da odluci Brisel i šefica Merkel znaci imamo i dalje velike sanse,Ljudi na AMS naravno da znaju da je Hrvatska u EU ko zna u kakve si ti isao AMS.I kao trece kad ljudi koji imaju velike firme u Austriji kad se raspitaju po AMS i po Vladi znaju mnogo vise nego svi ovdje sto piskaraju da se nece otvoriti trziste rada,a ima i onih koji ne zele da se otvori trziste oni su tek posebna kategorija ludila. jer se boje da mozda nece morati zaposliti necaka,brata,sestru,kuma ....
... šefica merkel

`bemti, pa gdje ti je pamet?
DrSigmundFreud is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.