Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2006., 15:20   #1
Savjeti - kako pripremiti tijelo za podstanara

Drage trudnice...
Molim vas pomozite mi savjetima...što smatrate najvažnijim što se tiče priprema za trudnoću?
Imam 33, spremna sam, uskoro se bacamo na posao i jedva čekam da se "prijavim" na "Trudnice zbor!!"
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 15:47   #2
Super! nadam se da ces nam se uskoro pridruziti

Priprema... Pa mozes i iz ovih stopa zatrudnit, al ako si kontrol frik (kao ja ) napravit ces sljedece:
1. Odi ginekologu i reci mu da bi zatrudnila - nek ti napravi PAPA test i opci pregled, pogleda pod stakalcem cistocu iscjetka i dal imas klamidiju/trihomonas.
2. Kupi Prenatal tablete u apoteci (imas od Twin Laba, najskuplje al meni najbolje, al moze i od drugih proizvodjaca - pitaj tete u apoteci) da ti se tijelo opskrbi vitaminima, mineralima i (najvaznije) folnom kiselinom.
3. Pronadji svoj sport (ako jos nisi) i vjezbaj lagano
4. Jedi manje junk fooda, a vise voca i povrca
5. Jebi se
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 16:41   #3
Quote:
Zmijica kaže:
Super! nadam se da ces nam se uskoro pridruziti

Priprema... Pa mozes i iz ovih stopa zatrudnit, al ako si kontrol frik (kao ja ) napravit ces sljedece:
1. Odi ginekologu i reci mu da bi zatrudnila - nek ti napravi PAPA test i opci pregled, pogleda pod stakalcem cistocu iscjetka i dal imas klamidiju/trihomonas.
2. Kupi Prenatal tablete u apoteci (imas od Twin Laba, najskuplje al meni najbolje, al moze i od drugih proizvodjaca - pitaj tete u apoteci) da ti se tijelo opskrbi vitaminima, mineralima i (najvaznije) folnom kiselinom.
3. Pronadji svoj sport (ako jos nisi) i vjezbaj lagano
4. Jedi manje junk fooda, a vise voca i povrca
5. Jebi se
Zmijice hvala ti !
Da, jasno da sam kontrol frik
TwinLabov prenatal ću sigurno kupiti i počinjem ga piti, imaš pravo (molim te reci mi - kak ti sjedaju na želućek? Meni ponekad mulivitamini stvaraju probleme po želucu)
Nedavno sam počela s Ashtanga yogom (true beginner) + joggam cca 2 puta tjedno laganini, istezanje i tak...Bilo bi fino da mogu nastaviti s nekom fizičkom aktivnošću i za vrijeme trudnoće (jasno, umjereno)
Što se tiče prehrane, OK, copy that!
i zadnje...ooooo da...(di su oni smajlići kaj se sheve, ne vidim ih...)
Pusetina i sretno tebi (čitam vas trudnjače drage već dugo)
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 22:45   #4


,Satya i sretno!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 23:34   #5
Quote:
Zmijica kaže:
5. Jebi se
pito mm kaj to ne ide prvo
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 05:55   #6
Pazi da prenatale jedes odmah nakon jela,onda je naj sigurnije da ti nece biti muka.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 08:28   #7
Quote:
magic blue kaže:
pito mm kaj to ne ide prvo
njima to je prvo , neznaju oni koliko sve to priprema zahtjeva

Prenatal kako je Rita rekla odma poslje jela, a ako ti bude muka, ja sam ih pila navečer prije spavanja jel mi je par dana bilo mučno ali sad više nije pa ih opet pijem nakon ručka.

Što više , opuštenosti i uspjeh je zajamčen. SRETNO!!!!!!
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 12:34   #8
ja ti ne bih preporucila prenatale od twin laba. imaju previse retinola (vitamin A iz jetre koji moze biti stetan za fetus), osim ako u medjuvremenu nisu promijenili specifikaciju. uzmi radije one od natural wealth ili od hipp natala sokic...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 12:38   #9
Ja sam u prva tri mjeseca pila FOLIC PLUS od neke engleske farmaceutske firme, jer je krvna slika bila u redu a bebi je najpotrebnija folna kiselina. Sad pijem Prenatal Natural Wealtha jer kako beba raste treba mi veća količina vitamina.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 15:53   #10
Quote:
Satya kaže:
TwinLabov prenatal ću sigurno kupiti i počinjem ga piti, imaš pravo (molim te reci mi - kak ti sjedaju na želućek? Meni ponekad mulivitamini stvaraju probleme po želucu)
Ja sam i prije Prenatala pila vitamine.
Od Natural Wealth multivitamina mi je bilo muka, pa sam prije pila Centrum.
Kad smo krenuli na pos'o presla sam na Prenatal od Twinlaba jer me bila frka da ce mi od N. Wealtha opet bit zlo. S tim da sam ja pila samo 1 kapsulu dnevno, a ne 2 kao sto pise da bi trebalo. Poslije jela, i to poslije dorucka, al ne odma nego recimo pol sata poslije i sve pet.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 21:07   #11
Draga Satya,

imam jedan komentar vezan za vježbanje. Ja sam prije par godina vježbala jogu u svakodnevnom životu. Onda sam odustala na šestom stupnju, jer nisam stizala od posla. Nakon dugo vremena pripremila sam se na ponovno vježbanje, prikupila svu volju koju imam, otišla na prvi sat i tamo na upitniku upisala odgovor da nisam trudna. Nadobudno sam platila odmah za cijeli mjesec, moja instruktorica je bila jako sretna što me vidi poslije tako dugo vremena....

I nakon dva dana, napravila test na kojem se pojavio plusić

Takvo vježbanje želim i tebi
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 21:49   #12
Quote:
Štrumpfeta kaže:
Draga Satya,

imam jedan komentar vezan za vježbanje. Ja sam prije par godina vježbala jogu u svakodnevnom životu. Onda sam odustala na šestom stupnju, jer nisam stizala od posla. Nakon dugo vremena pripremila sam se na ponovno vježbanje, prikupila svu volju koju imam, otišla na prvi sat i tamo na upitniku upisala odgovor da nisam trudna. Nadobudno sam platila odmah za cijeli mjesec, moja instruktorica je bila jako sretna što me vidi poslije tako dugo vremena....

I nakon dva dana, napravila test na kojem se pojavio plusić

Takvo vježbanje želim i tebi
Hej Štrumpfeta, jako zgodna priča i hvala na lijepim željama.
Reci, ideš na jogu dalje i nema problema, tj. radiš li kakve prilagođene asane ili možeš sve...ili? Čula sam da je joga divna stvar za trudnice (možda jedan dan otvorimo topic joga bebe )
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 22:00   #13
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
ja ti ne bih preporucila prenatale od twin laba. imaju previse retinola (vitamin A iz jetre koji moze biti stetan za fetus), osim ako u medjuvremenu nisu promijenili specifikaciju. uzmi radije one od natural wealth ili od hipp natala sokic...

Da, čitala sam dosta o tome, hvala ti na upozorenju ali vidi što Twinlab kaže za svoje prenatale "...idealna i jedinstvena kombinacija vitamina i minerala za nadopunu prehrane trudnice, dojilje, kao i svih žena u generativnoj dobi jer ne sadrži VITAMIN A jer prevelika količina A vitamina može izazvati oštećenje ploda..." tako da sam stekla dojam da su svjesni tih opasnih doza i izvora vit. A. (btw rečenica im je malo nepismena )

Ma imam totalno mixed emotions po pitanju tih multivitamina. Valjda nas ne truju (malo me pere paranoja, ali serem pretpostavljam) + vidite link njihovog distributera + komentar jedne trudnice na kraju (popizdim na takvu šlampavost ono...malo više koncentracije ne bi škodilo kad se radi o trudnicama i bebicama): http://www.agram89.com/?pz=110
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 22:09   #14
Satya, otišla sam na jogu samo taj prvi puta. onda kad sam napravila pregled vidjeli su da imam hematom i moram mirovati. tako da me sad moja instruktorica zivka da me pita kako sam. moram priznati da mi je teško mentalno vježbati
jedna cura koja je sa mnom prije išla na tečaj je vježbala dosta dugo, negdje možda do šestog mjeseca. naša instruktorica ju je uvijek upozorila kad treba i kad ne treba vježbati koju asanu i stvarno je uživala na vježbanju. a i mi s njom
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 22:13   #15
I još samo nekaj...da se izjadam - čekam mengu, napali me prištevi i osjećam se ...ali kaj...veselim se kraju mjeseca, tak, ovuliram baš na vikend ( da znam, ko pola naših trudnjača)...jedini će mi tricky part bit opustit se, ne misliti previše (easier said than done )
Teško je ubit kontrol frika u sebi i vječno aktiviranu centralu za samoanalizu i analizu, joj užas
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 22:21   #16
Quote:
Štrumpfeta kaže:
Satya, otišla sam na jogu samo taj prvi puta. onda kad sam napravila pregled vidjeli su da imam hematom i moram mirovati. tako da me sad moja instruktorica zivka da me pita kako sam. moram priznati da mi je teško mentalno vježbati
jedna cura koja je sa mnom prije išla na tečaj je vježbala dosta dugo, negdje možda do šestog mjeseca. naša instruktorica ju je uvijek upozorila kad treba i kad ne treba vježbati koju asanu i stvarno je uživala na vježbanju. a i mi s njom

Štrumpfeta, oprosti ali reci (ako želiš ) kakav hematom....To je nešto što se stvorilo dok još nisi znala da si trudna ili? I dokle moraš mirovati?
Tebi i bebeku velika ...
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 22:40   #17
Hematom se vj. stvorio kad začeća. Tako izgleda oni nastanu. Koliko sam o tome čitala (na roda.hr ima dosta info o tome) oni u principu ne utječu na plod. Međutim, mogu utjecati pa se zato preporuča ležanje.
Obično ti hematomi nestanu apsorcijom u tijelu tijekom trudnoće, ali mi je kolegica doktorica rekla da je njoj bio tijekom cijele trudnoće (to mi je malo čudno, ali...)
Za sada sam odmirovala tri tjedna, još moram tri dok ne vidim na slijedećem UZV da li je sve OK i da li se taj hematom apsorbirao. Inače, nemam nikavih simptoma....
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 22:46   #18
Quote:
Štrumpfeta kaže:
Hematom se vj. stvorio kad začeća. Tako izgleda oni nastanu. Koliko sam o tome čitala (na roda.hr ima dosta info o tome) oni u principu ne utječu na plod. Međutim, mogu utjecati pa se zato preporuča ležanje.
Obično ti hematomi nestanu apsorcijom u tijelu tijekom trudnoće, ali mi je kolegica doktorica rekla da je njoj bio tijekom cijele trudnoće (to mi je malo čudno, ali...)
Za sada sam odmirovala tri tjedna, još moram tri dok ne vidim na slijedećem UZV da li je sve OK i da li se taj hematom apsorbirao. Inače, nemam nikavih simptoma....

Sretno Štrumpfeki !
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 00:53   #19
Quote:
Satya kaže:
Da, čitala sam dosta o tome, hvala ti na upozorenju ali vidi što Twinlab kaže za svoje prenatale "...idealna i jedinstvena kombinacija vitamina i minerala za nadopunu prehrane trudnice, dojilje, kao i svih žena u generativnoj dobi jer ne sadrži VITAMIN A jer prevelika količina A vitamina može izazvati oštećenje ploda..." tako da sam stekla dojam da su svjesni tih opasnih doza i izvora vit. A. (btw rečenica im je malo nepismena )

Ma imam totalno mixed emotions po pitanju tih multivitamina. Valjda nas ne truju (malo me pere paranoja, ali serem pretpostavljam) + vidite link njihovog distributera + komentar jedne trudnice na kraju (popizdim na takvu šlampavost ono...malo više koncentracije ne bi škodilo kad se radi o trudnicama i bebicama): http://www.agram89.com/?pz=110
da, nasla sam i ja isto na netu (mislim da je to neka muljaza s njihove strane jer se u zadnje vrijeme pise puno o stetosti retinola), ali moja bocica twinlabovog prenatala je imala 8000 IU vitamina A i to 4200 IU retinola, a to mozes vidjeti na specifikaciji twinlabove stranice

zato kad kupujes provjeri da nema retinola.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 11:38   #20
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
da, nasla sam i ja isto na netu (mislim da je to neka muljaza s njihove strane jer se u zadnje vrijeme pise puno o stetosti retinola), ali moja bocica twinlabovog prenatala je imala 8000 IU vitamina A i to 4200 IU retinola, a to mozes vidjeti na specifikaciji twinlabove stranice

zato kad kupujes provjeri da nema retinola.

Kad sam ja išla kupovati prenatal, rekla sam im da mi daju twinlabov i natural w.-tov. Šokirala sam se kad sam vidla koliko taj najpoznatiji, najskuplji, najbolji vitamin za trudnice od Twinlaba ima retinola koji se NE PREPORUČA !!! Pa zašto?
Btw, nisam još trudna, još radimo na tome
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.