Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2018., 11:11   #6021
Quote:
naonao kaže: Pogledaj post
Kolika kolicina krvarenja je "normalna" kod spontanog. Kod mene je obilnije nego menstruacija (a imam obilne), svaki dan nekoliko nocnih ulozaka natopim. Samo ide bez prestanka. Sad mi je i snizen hematokrit i eritrociti. Trebam li se brinut, necu iskrvariti na smrt ?
imam i ja obilne menge. i dugotrajne.
spontani je bio još i gori. užasni bolovi i duže i obilnije krvarenje. 9 dana sam baš curila i onda još 3-4 dana spotinga.

preživjela sam
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 13:27   #6022
Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post
imam i ja obilne menge. i dugotrajne.
spontani je bio još i gori. užasni bolovi i duže i obilnije krvarenje. 9 dana sam baš curila i onda još 3-4 dana spotinga.

preživjela sam
Huh, dobro je, odmah mi je lakse. Hvala
naonao is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 14:26   #6023
Quote:
naonao kaže: Pogledaj post
Huh, dobro je, odmah mi je lakse. Hvala
Nema na cemu
Drzi se

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 11:40   #6024
Quote:
naonao kaže: Pogledaj post
Huh, dobro je, odmah mi je lakse. Hvala
Hej, kako si, ima li kakvih novosti??

Evo meni jucer stigla m, 25/26 dana od pocetka spontanog.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 01:02   #6025
Beta mi je prije 10 dana bila 50, u pon cu vidjeti jeli se negativizirala. Ocekujem da da.
Prosli tjedan prema uzv je bila polovica ciklusa, a veceras me boli kao da cu dobiti. Rano malo za to, cini mi se po ciklusu navodnom.
Krvariti sam pocela prije 32 dana . Ja jos cekam svoju, inace su mi ciklusi tako kao tebi.
Jeli tebi bila normalna ili je drugacija nakon spontanog u usporedbi s bolovima, duljinom i jacinom krvarenja koje imas inace?
naonao is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 01:12   #6026
Mislim da je bilo malo jace dan dva i poslje normalno. Nije trajalo nista duze od uobicajene m prije spontanog. I nije me nista bolilo. Ovisno od toga kad ce stici sljedeca m, vidjet cu da li se ciklus sto skratio ili normalizirao na 29 dana kao i prije.

Ja vise nakon bete od 25 (02.03.) nisam isla mjeriti. Mislila sam da budem jos jednom dok se malo odmorim, al sad mi se iskreno neda, ako bas ne moram.. m je dosla i prosla, osjecam se ok. Jedino me jos ti pristici po celu muce. Naravno tesko se suzdrzavam od prckanja pa nikako da prodje.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 18:27   #6027
Vadila danas krv, beta hcg 2.
Rekla bi ti da ne kopas lice, ali radim i ja isto
naonao is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 12:18   #6028
Kad se doživi spontani pobačaj - koliko se hitno mora doktoru? Ono, u roku odmah ili nekoliko sati? Zna li tko?

Pitam jer mi je prva bolnica trenutno udaljena minimalno dva sata vožnje.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 12:38   #6029
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Kad se doživi spontani pobačaj - koliko se hitno mora doktoru? Ono, u roku odmah ili nekoliko sati? Zna li tko?

Pitam jer mi je prva bolnica trenutno udaljena minimalno dva sata vožnje.
U kojem si tjednu?
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 12:45   #6030
Quote:
bljuć kaže: Pogledaj post
U kojem si tjednu?
Nisam još trudna, no planiramo od ovoga mjeseca početi. No u mojoj obitelji je bilo dosta spontanih pa se kao pripremam i na tu mogućnost, no bolnica mi je jako daleko, pa me zato zanima treba li se ići hitno doktoru ili ne?
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 15:06   #6031
Pa ovisi u kojem si tjednu. Nije isto na pocetku trudnoce, ako se trudnoca ne razvije tj ne primi nije hitno... u kasnijim tjednima vec je (sad ne mogu govorit u satima), al nemoj uopce tako ni razmisljati
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 15:56   #6032
Quote:
bljuć kaže: Pogledaj post
Pa ovisi u kojem si tjednu. Nije isto na pocetku trudnoce, ako se trudnoca ne razvije tj ne primi nije hitno... u kasnijim tjednima vec je (sad ne mogu govorit u satima), al nemoj uopce tako ni razmisljati
Ma nažalost to je valjda nama u genima, moje sestre su imale dosta pobačaja, mama, njezine sestre i njihova djeca, baka itd. Pa se moram ipak pripremiti i biti spremna, zato pitam koliko je hitno, tj. može li se čekati nekoliko sati pa onda za bolnicu na kiretažu. Imam minimalno 2 sata do doktora, ali valjda se ne bi ništa dogodilo u tih nekoliko sati.

No hvala ti na odgovorima
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 16:42   #6033
Bok drage i hrabre cure s ove teme, evo ja bi trebala biti 6+5, ali trudnoća je sigurno nešto manja jer mi je ovulacija kasnije, ali nitko ne zna koliko manja.

Već tjedan dana krvarim. Počelo je prošlu subotu kao tamna krv pa malo smeđe i sad je svijetla.
Zadnja dva dana prate me i jaki bolovi i pritisak u maternici.
Bila sam jučer na UZV-u, plod je zaista premali, svega 1,3mm i doktorica nije baš bila optimistična.
Jutros opet krv i bolovi, morala sam popiti neofen.

Imam osjećaj da se pobačaj sprema, ali tijelo možda ne uspijeva to istisnuti.
Mislite li da je pametno da opet odem na hitnu ili da čekam da procuri?Jel moguće da utrogestan kojeg trošim ne dopušta tijelu da se očisti?

Ne moram ni reći koliko sam tužna i očajna, ali smao samo hoću napokon saznati što se događa jer sam luda više od ovog čekanja.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 17:04   #6034
Žao mi je Prajapati, vjerujem da si izvan sebe, ali još uvijek sve može biti okej. Prijateljica je tjednima krvarila, na kraju je ipak sve dobro prošlo i evo ima bebu od 2 mjeseca. No ja bih na tvom mjesecu svakako otišla na hitnu. Znam da je najgore čekati i ne znati na čemu si, i sama sam to prošla i u glavi mi je samo bilo to da sve i ako jeste najgori scenarij želim to saznati što prije i jednostavno završiti s tim.

tidusy, ne mora značiti da ćeš uopće i morati na kiretažu sve i ako ti se dogodi spontani... Nadam se da neće i pretužno mi je što uopće moraš razmišljati na taj način. Ja sam na čišćenje išla 2 dana nakon što sam bila na pregledu i dobila dijagnozu missed ab. Tko zna kad se plod uopće i prestao razvijati, jer sam zadnji put na pregledu bila mjesec dana prije toga prije, a nikakvih simptoma da nešto ne štima ni krvarenja nije bilo.
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 17:35   #6035
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Bok drage i hrabre cure s ove teme, evo ja bi trebala biti 6+5, ali trudnoća je sigurno nešto manja jer mi je ovulacija kasnije, ali nitko ne zna koliko manja.

Već tjedan dana krvarim. Počelo je prošlu subotu kao tamna krv pa malo smeđe i sad je svijetla.
Zadnja dva dana prate me i jaki bolovi i pritisak u maternici.
Bila sam jučer na UZV-u, plod je zaista premali, svega 1,3mm i doktorica nije baš bila optimistična.
Jutros opet krv i bolovi, morala sam popiti neofen.

Imam osjećaj da se pobačaj sprema, ali tijelo možda ne uspijeva to istisnuti.
Mislite li da je pametno da opet odem na hitnu ili da čekam da procuri?Jel moguće da utrogestan kojeg trošim ne dopušta tijelu da se očisti?

Ne moram ni reći koliko sam tužna i očajna, ali smao samo hoću napokon saznati što se događa jer sam luda više od ovog čekanja.
Odi na hitnu da te smire. Ne daj se jos zlim mislim... ako dode do tog onda ces se zivcirat, nemoj odmah.
Vec sam ti napisala da sam i ja u malo kasnijim danima od tebe imala i manje mjere od ovih nekih koje si navela. Takoder sam krvarila do cca 12tjedna i bila na utragestanu.

Odi u bolnicu na hitnu po drugo misljenje i da te smire. Javi se.

Na zalost i ja sam u prvoj trudnoci zavrsila na kiretazi, al evo druga je uspjela. Zelim ti srecu
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 18:18   #6036
Prajapati: ako misliš da ti se krvarenje danas pojačalo, i ako te uhvatila panika, bolje da odeš na hitnu nego da se grizes ne znam koliko sad dugo ...

Polako... Mozda nije nista gotovo ... Nemoj unaprijed zaključivati...
Nepoznata007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 19:18   #6037
Quote:
coralicious kaže: Pogledaj post

tidusy, ne mora značiti da ćeš uopće i morati na kiretažu sve i ako ti se dogodi spontani... Nadam se da neće i pretužno mi je što uopće moraš razmišljati na taj način. Ja sam na čišćenje išla 2 dana nakon što sam bila na pregledu i dobila dijagnozu missed ab. Tko zna kad se plod uopće i prestao razvijati, jer sam zadnji put na pregledu bila mjesec dana prije toga prije, a nikakvih simptoma da nešto ne štima ni krvarenja nije bilo.
Ma znam, pokušavam ne razmišljati tako jer ipak je to dodatni stres
Ali se isto na neki način pripremam da je to nešto što se događa češće nego što se misli. Dosta mojih kolegica je imalo također pobačaje, mlade i starije. Ne znam u čemu je stvar da je to danas toliko učestalo.

Hvala na odgovorima. Nadam se da će sve proći dobro. Prvo moram zatrudnjeti haha, a onda ću razmišljati o svemu ostalome
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 19:27   #6038
hvala vam cure
evo sad su stali i bolovi i krv, pričekat ću ako se ponovi pa idem na hitnu

sve si mislim da je možda tijelo prepoznalo hematom ko strano tijelo pa se grčilo da ga izbaci, vidjet ćemo
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 21:07   #6039
Drzi se, odmaraj cim vise i lezi na lijevom boku. Stavljaj utragestane kako ti rekli. I prpbaj se ne zivcirat. Ja bi ako se vrate krv i/ili bolovi otisla na hitnu. Bolke da ti oni kazu da nije nis i smire te psihicki nego da se zivciras.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 21:30   #6040
Utrogestan definitivno sprječava da tijelo samo izbaci plod van. Jer je kod mene 2x maternica bila puna krvi od hematoma, ja nikakvih bolova nisam imala, beba se stala razvijati, a niti k od krvarenja. Da nisam trošila utrogestane sve bi samo otišlo van vjerojatno.

Ja bih otišla na pregled, neka pogledaju kako beba napreduje. Bolje je da vidiš i znaš nego da čekaš i misliš si kaj se dešava. Držim fige da je mrva čvrsta i da se ne da!
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.