Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 20:11   #5841
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Sa svakim je lako, ako znaš kako
Sjetila sam se svog dragog frenda, stvarno mi je bio prijatelj i pomagao kad god mi zatrebalo, ljudski. On škorpion svoju dragu je kontrolirao da se kontrolirati bolje nemoglo. A ona bila moja naj frendica, a imati dve duše tako prijateljske, i gledati njihove okršaje, dođe ti da se jednom umješaš stop stani!-nećeš joj šamarom u mom prisustvu!, i stali njih dvoje, razmakli se. Iako ih se pokušavalo mjesecima pomiriti, ona je svejedno odlučila otići, jer njen znak je kardinalni vatreni, a to njemu škorpionu zasigurno zasmetalo.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 11:31   #5842
Kakve muške škorpije. Kada malo odlučniji muškarac zagalami na njih, odmah se povlače. Žene su druga priča...
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:58   #5843
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Sjetila sam se svog dragog frenda, stvarno mi je bio prijatelj i pomagao kad god mi zatrebalo, ljudski. On škorpion svoju dragu je kontrolirao da se kontrolirati bolje nemoglo. A ona bila moja naj frendica, a imati dve duše tako prijateljske, i gledati njihove okršaje, dođe ti da se jednom umješaš stop stani!-nećeš joj šamarom u mom prisustvu!, i stali njih dvoje, razmakli se. Iako ih se pokušavalo mjesecima pomiriti, ona je svejedno odlučila otići, jer njen znak je kardinalni vatreni, a to njemu škorpionu zasigurno zasmetalo.

Nažalost dosta sam čula i znam takvih situacija da su osobe to doživljavale od strane Škorpija (m i ž) . Činjenica jest da često mogu imati problem zbog te potrebe za kontroliranjem svega pa i ljudi koje vole (posebno u ljubavnim odnosima), i dok sami sa sobom ne poslože da se tako ne iskazuje privrženost imat će problema u odnosima s drugima.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:08   #5844
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Nažalost dosta sam čula i znam takvih situacija da su osobe to doživljavale od strane Škorpija (m i ž) . Činjenica jest da često mogu imati problem zbog te potrebe za kontroliranjem svega pa i ljudi koje vole (posebno u ljubavnim odnosima), i dok sami sa sobom ne poslože da se tako ne iskazuje privrženost imat će problema u odnosima s drugima.
A što se može, on škorpija je prije svih nas drugih znao da mu ona nije privržena.

S druge strane, što fali kontrolirati suprugu, pa mislim ono neće joj valjda muž dozvoliti sve i svašta.
Ukoliko škorpion uravnoteži svoju kontrolu, sasvim je ok.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:24   #5845
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A što se može, on škorpija je prije svih nas drugih znao da mu ona nije privržena.

S druge strane, što fali kontrolirati suprugu, pa mislim ono neće joj valjda muž dozvoliti sve i svašta.
Ukoliko škorpion uravnoteži svoju kontrolu, sasvim je ok.
Wow - šta fali kontrolirati suprugu? Pa nije ona trogodišnje dijete
Ja sam prije svega za sebe control freak, znam se "paziti "da ne pređem granicu, a volim plesati po ivici.
No, što se partnera tiče - idem logikom da ono što ode nije ni bilo tvoje. Težim idealnoj ljubavi, ali sam svjesna da ništa ne može na silu
Pokušavam kontrolirati kako reagujem na ljude koji me povrijede, mada svaki put znam kako ih mogu "ubosti " i koje su im slabe točke. Ne uništavam, ali ni ne zaboravljam (na žalost )
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:06   #5846
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A što se može, on škorpija je prije svih nas drugih znao da mu ona nije privržena.

S druge strane, što fali kontrolirati suprugu, pa mislim ono neće joj valjda muž dozvoliti sve i svašta.
Ukoliko škorpion uravnoteži svoju kontrolu, sasvim je ok.

Vrlo zanimljiv odabir riječi. Privržena.
To je moj škorpion redovito isticao kao veliku moju vrlinu.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:45   #5847
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

S druge strane, što fali kontrolirati suprugu, pa mislim ono neće joj valjda muž dozvoliti sve i svašta.
Ukoliko škorpion uravnoteži svoju kontrolu, sasvim je ok.
Kontrolirati suprugu?
Dozvoliti sve i svašta?

Prije svega nije dobro kontrolirati nikoga jer to po defaultu može značiti manjak povjerenja u tu osobu kao i u sebe i sam taj odnos i onda iz tog mogu proizaći bespotrebne svađe itd.
Kad kažeš 'dozvoliti sve i svašta' pomišljam na neke stvari kojima u uzajamno odabranom odnosu nema mjesta sa dozvolom ili bez, i onda na kraju ako ta osoba želi povrijediti drugu to će sigurno i učiniti na ovaj ili onaj način tako da je ta dozvola samo prividna po mom mišljenju tj. nitko nikome ne može dozvoliti ili ne dozvoliti da ga pravi budalom npr. varanjem, laganjem itd.

U tome i jest bit povjerenja, da ne kontroliramo drugu osobu u svakom njenom pokretu, pratimo je gdje ide, gledamo joj mobitel, mailove itd. To je po meni opsesija i samo traženje nečega, naravno govorim kad za tim nema potrebe, druga stvar je opravdana sumnja. Ali je kod ovih o kojima ja govorim ta škorpionska opsesivna potreba za kontrolom, praćenjem, uhođenjem itd prelazila granice normalnog do toga da se zapitaš od kojeg poremećaja pati dotični/a.

Npr. u tome sam skroz netipični primjer Škorpije, jer i sama zahtjevam određenu slobodu u vezama kako prijateljskim tako i ljubavnim, ne volim osobe koje mi se nakače i guše svojim "needy" ponašanjem, konstantnom nesigurnošću u sebe i druge itd.
A možda samo nije naišla prava osoba koju bih poželila zatvoriti u sobu i imat potpunu kontrolu nad svime čime se bavi
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:20   #5848
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post

U tome i jest bit povjerenja, da ne kontroliramo drugu osobu u svakom njenom pokretu, pratimo je gdje ide, gledamo joj mobitel, mailove itd. To je po meni opsesija i samo traženje nečega, naravno govorim kad za tim nema potrebe, druga stvar je opravdana sumnja.
Reču, sumnja na sumnju pa dođeš do sumnje opravdane. I ne zeznu se, škorpioni, po tom pitanju, jedino što reakcijom pretjeraju, al pa nisu jedini, drugi znakovi znadu još opakije, posebice oni od kojih misliš imaš svu slobodu svemira pa ti odjednom odrežu po kratkom, filing ti o men šta je pak ovo bilo(!)

ona s njim treba isti e-mail, ista adresa, ona piše a on kontrolira, jer ako je stvarno fer iskrena neće ju on dugo kontrolirati, ne vara on ne vara ona, sve bez problema nek si proslijede povjerenja
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:42   #5849
Takva infantilna logika odnosa je više stvar nekih socialnih i mentalitetnih šablona, ne astrološkog znaka.

a u kontekstu
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:16   #5850
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
Takva infantilna logika odnosa je više stvar nekih socialnih i mentalitetnih šablona, ne astrološkog znaka.
šablona podZnaka
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:46   #5851
Ne,ne i ne!
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:20   #5852
Ljudi sa dosta planeta u Škorpionu znaju biti dosta kompetitivni (Mars je suvladar) ali za razliku od Ovnova kod kojih je sve to na van, Škorpioni tu marsovsku energiju u sebi izražavaju prikriveno i suptilno da nebi otkrili kako se zapravo bore najviše sami sa sobom.

Postavljaju sebi visoke standarde i skloni su tjeranju tijela do krajnjih granica, njihov klasični ekstremizam...Zato i traže puno od drugih, jer očekuju puno od sebe (nešto kao Djevice, ali za razliku od njih, manje intelektom).

Inače, ovo su njihove riječi i moram priznati da se čovjek osjeća povlašteno čuti takva priznanja od njih
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 00:05   #5853
Quote:
Jenny123 kaže: Pogledaj post
Ne,ne i ne!
Ne x3 ? Ok.

On škorpija i ona škorpija. Reci, ko će tu kog kontrolirati...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 21:52   #5854
Quote:
Polly Leandar kaže: Pogledaj post
Ljudi sa dosta planeta u Škorpionu znaju biti dosta kompetitivni (Mars je suvladar) ali za razliku od Ovnova kod kojih je sve to na van, Škorpioni tu marsovsku energiju u sebi izražavaju prikriveno i suptilno da nebi otkrili kako se zapravo bore najviše sami sa sobom.

Postavljaju sebi visoke standarde i skloni su tjeranju tijela do krajnjih granica, njihov klasični ekstremizam...Zato i traže puno od drugih, jer očekuju puno od sebe (nešto kao Djevice, ali za razliku od njih, manje intelektom).

Inače, ovo su njihove riječi i moram priznati da se čovjek osjeća povlašteno čuti takva priznanja od njih
Zamisli ti to, a ja sam škorpion sa djevicom u podznaku, majstor sam ekstremne samokontrole, dok me ne opali južina, onda napravim kaos, legnem spavat i ujutro se probudim među ruševinama
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:28   #5855
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Reču, sumnja na sumnju pa dođeš do sumnje opravdane. I ne zeznu se, škorpioni, po tom pitanju, jedino što reakcijom pretjeraju, al pa nisu jedini, drugi znakovi znadu još opakije, posebice oni od kojih misliš imaš svu slobodu svemira pa ti odjednom odrežu po kratkom, filing ti o men šta je pak ovo bilo(!)

ona s njim treba isti e-mail, ista adresa, ona piše a on kontrolira, jer ako je stvarno fer iskrena neće ju on dugo kontrolirati, ne vara on ne vara ona, sve bez problema nek si proslijede povjerenja
Jel i žena može njih kontrolirati, ili škorpioni muževi trebaju maloumno biće za partnera? Nisam neko vrijeme bila na forumu, ali ti Pravi Život si mi se prije činio/la puno neporemećenijim

Na stranu to, kod škorpionki koje cijenim i mislim da su baš ono super ljudi sam primijetila da vole tako kontrolirati, ima te ljubomore u njima, s druge strane ne znam zašto pametujem o tome kad sam i sama takva.
Zanimljivo, kod muških to baš i nsiam primijetila, al to ono, kad su izgrađeni, zreli. Zapravo sam baš kod njih skužila da imaju taj neki modus operandi da mrze ikakva skrivanja i nejasnoće i nepovjerenja, i dosta otvoreno pristupaju u vezi, onako fer.

Meni su najljubomorniji muški koje sam upoznala bile djevice, lavovi i ovnovi (ovi zadnji ne baš na način da će opetovano kontrolirat jer im se ne da, ali imaju epizode bješnjenja). od lavova sam iskusila posesivnost i ljubomoru, baš ono: samo sam ti ja dovoljan/dovoljna - i to u prijateljskim odnosima. a djevice su čudne, uopće mi se to ne vezuje uz njih
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:29   #5856
Ako bi moja partnerica zahtijevala od mene šifru za moju e-mail adresu, to bi mi bio deal breaker. Nit joj želim dati, niti zahtijevam da ona meni da šifru od svoje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 20:56   #5857
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ako bi moja partnerica zahtijevala od mene šifru za moju e-mail adresu, to bi mi bio deal breaker. Nit joj želim dati, niti zahtijevam da ona meni da šifru od svoje.
Ja usitinu ne znam otkud ta priča da su škorpioni tako ljubomorni i kontrolfrikovi, i moj tata i ja smo škorpioni i nisam nikad primjetila tako nešto, a ja osobno nikad nisam niti primila partnerov mobitel u ruke, a da me on to nije zamolio, a kamoli davanje kakve šifre, lozinke ili čega, čak niti ne želim imati uvid u takve stvari. Jako poštujem tuđi integritet.

Znala sam biti ljubomorna u počecima veza, ali ništa patološki, čak držim da je to normalno, sad se redovito zajebavamo na račun gledanja drugih ženski/frajera, ako mi je dečko recimo tužan ili depresivan onda ga polako prođiram gradom i gledam da usporim i obavezno stanem na pješačkom ako prolazi neka dobra koka, šta mi može biti, on samo veseliji može doći kući.


Imam drugi problem s kontrolom, čujem ko šišmiš, vidim kroz zidove i imam sposobnost čitanja misli, a to mi nekad čak i smeta, previše znam, previše percepiram i imam previše mentalnog smeća u sebi zbog toga, zato spavam s čepićima u ušima, jer ne moram baš sve znati
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 20:59   #5858
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
Jel i žena može njih kontrolirati, ili škorpioni muževi trebaju maloumno biće za partnera?
Blože sačuvaj!
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 21:07   #5859
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Ja usitinu ne znam otkud ta priča da su škorpioni tako ljubomorni i kontrolfrikovi, i moj tata i ja smo škorpioni i nisam nikad primjetila tako nešto, a ja osobno nikad nisam niti primila partnerov mobitel u ruke, a da me on to nije zamolio, a kamoli davanje kakve šifre, lozinke ili čega, čak niti ne želim imati uvid u takve stvari. Jako poštujem tuđi integritet.
Nisam ni ja. Moja ljubomora se uvijek ocituje kroz neku zahebanciju ili polu salu. Isto postujem privatnost i nema sanse da prekapam po tudim stvarima i doslovno bi friknuo da netko to meni radi. Pitaj i dobit ces sve, ali ovako bez dozvole... poludio bi. Osim toga mora postojati i povjerenje i sa tim u vezi mrzim kontrolfrikove jer mi to automatski znaci nepovjerenje. Druga stvar sto sam uzasan kada mi se povjerenje izigra.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 21:28   #5860
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Ja usitinu ne znam otkud ta priča da su škorpioni tako ljubomorni i kontrolfrikovi ...
... iz astroloske simbolike koja pripada skorpinu.
Skorpion je vodeni (emotivni) znak koji vlada 8. kucom horoskopa koja simbolizira emotivne gubitke - smrt u doslovnom i prenesenom znacenju.
To je nikome nije drago i htjeli bi to sprijeciti (kontrolfrik)
Skorpion vlada u doba godine kad priroda umire, a sjeme treba dobro uskladistiti kako bi na proljece nikle nove biljke. Jasno je da ce neke sjemenke propasti jer nisu zdrave i da ce se samo iz zdravih i ocuvanih nastaviti zivot.
Od svega toga izvlace se zakljuci o skorpionima kao duboko emotivnim,ali hladnim ljudima koji gutaju emocije, posesivcima koji se boje da ne izgube dragu osobu itd.
Koliko ce zaista osoba rodjena u znaku skorpiona pokazivati takve osobine je individualna stvar, a svaki covjek u svom horoskopu ima i znak skorpiona.
Skorpioni, kao i svi ostali ljudi, mogu biti dobri, losi i osrednji.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.