Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 12:00   #181
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
Matulić je u dotičnom članku Indeksa profaniran i istorpediran na najprimitivniji mogući kominternovski način dostojan Nikoletine Bursaća...

da bi se moglo razumjeti što je Matulić rekao, a osobito što je želio reći ili poručiti, valja ponešto i znati osim samih sricanja slova i spajanja u riječi i rečenice
Ok, potražimo neki drugi medij koji objektivno pokazuje što je dotični rekao.
Za sada ništa konkretno nisam našla vjerovatno iz pijeteta prema zdravoj pameti.

Tražim dalje ...

https://narod.hr/hrvatska/dr-sc-tonc...ogleda-covjeka

Ovdje ne spominju izričito njegov govor kao što navodi zločesti Index
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:19   #182
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
Matulić je u dotičnom članku Indeksa profaniran i istorpediran na najprimitivniji mogući kominternovski način dostojan Nikoletine Bursaća...
Nope. Matuliću nije bio potreban niti Index niti itko drugi, sam samcat je od sebe napravio što već jeste.

To je ono kad prije puštanja jezika u pogon netko ne uključi mozak.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:23   #183
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nope. Matuliću nije bio potreban niti Index niti itko drugi, sam samcat je od sebe napravio što već jeste.

To je ono kad prije puštanja jezika u pogon netko ne uključi mozak.
u kojem smislu mislite da nije uključio mozak?

trebali bi to malo obrazložiti, ovako zvuči kao parola sekretara skoja
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:26   #184
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ok, potražimo neki drugi medij koji objektivno pokazuje što je dotični rekao.
Za sada ništa konkretno nisam našla vjerovatno iz pijeteta prema zdravoj pameti.

Tražim dalje ...

https://narod.hr/hrvatska/dr-sc-tonc...ogleda-covjeka

Ovdje ne spominju izričito njegov govor kao što navodi zločesti Index
da, i

što tu konkretno nije jasno?
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:37   #185
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
da, i

što tu konkretno nije jasno?
Sve je tu jasno:

"Za razliku od vrijednosnih zahtjeva zdrave humane i kršćanske etike, IK kao međunarodni pravni propis uključuje institute sankcija, istrage, kaznenog progona i osude, činjenica koja pokazuje da je ona važan i snažan alat u rukama svjetovnih represivnih aparata. Stoga, kad se neće milom prestati s nasiljem nad ženama i u obitelji, djelujući slobodno prema načelima i normama zdrave humane i kršćanske etike, onda će se morati prestati silom, to jest strahom od progona i kaznenih sankcija. Je li to korak naprijed u poboljšanju čovjekove naravi ili korak unatrag? U svjetlu kršćanske etike jednoznačno je to korak unatrag, jer kršćanin nije primio duha robovanja da bi se bojao, nego Duha posinstva da bi slobodno i radosno živio i djelovao snagom darovane slobode djeteta Božjega (usp. Rim 8,15).”

Znači katolička etika je ok ali legislativa nije...zanimljivo.

Znači lemaš ženu i ne bojiš se ničega; san je svake patrijahalne i mizoginijske kulture:klap:
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:07   #186
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Znači katolička etika je ok ali legislativa nije...zanimljivo.

Znači lemaš ženu i ne bojiš se ničega; san je svake patrijahalne i mizoginijske kulture:klap:
Nažalost nisi shvatila
Ili ne želiš shvatiti
Bit će da je ovo drugo
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:10   #187
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
Nažalost nisi shvatila
Ili ne želiš shvatiti
Bit će da je ovo drugo
Poštovani, onda molimo vaše tumačenje navedebnog Matuličevog teksta u konkretnom slučaju kako se treba ponašati kad muškarac isprebija vlastitu suprugu.

Hvala!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:14   #188
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Poštovani, onda molimo vaše tumačenje navedebnog Matuličevog teksta u konkretnom slučaju kako se treba ponašati kad muškarac isprebija vlastitu suprugu.

Hvala!
Vrlo jednostavno
Matulić uopće nije govorio o tome što mu se imputira. Srećom pa postoje i drugi portali u koji su točno prenijeli tekst pa ga se može rasčlaniti i vidjeti u čemu je spor

Vi i novinari indeksa zamijenili ste teze u logickoj raščlambi Matuliceve rečenice

Matulić je vrlo jasno rekao zašto je to korak natrag i u kojem je kontekstu korak natrag, u svjetlu kršćanske etike koja teži k tome da ljudsko biće koje je na slobodu pozvano, u toj istoj slobodi načini slobodan korak naprijed iz svjesne volje i ljubavi prema bližnjemu, a ne da ga strah od sankcije priječi u činjenju zla. Matulić zaziva civilizacijski napredak ljudskog bića u čisto teološkom smislu. Njegov govor je klasična misao iz moralne teologije i glupo ga je mjeriti nekim drugim kriterijem.

Kako su krenuli, još će reći da Matulić zaziva prebijanje žena. Pa to je žalosno sa aspekta intelektualnog poštenja prema ženama, prema žrtvama nasilja, pa i prema Matulicu.

Indeksov ispad je klasičan primjer kako se utjeruje autocenzura u javni diskurs i jezik sofisticirane znanosti potire jezikom ulice, jezikom spina.

Izvuces iz kontekta, izokrenes tezu, izbanaliziras stvar do bola i istučeš artiljerijom, čovjeka ni kriva ni dužna optužiš za mizoginiju, a nemaš pojma ni o temi ni o čovjeku...

Piskaralo iz indekda proglašava sveučilišnog profesora i autora kompleksnog djela koje nosi nagradu knjige godine opskurnim katolikobanom

BLJAK
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:52   #189
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
u kojem smislu mislite da nije uključio mozak?

trebali bi to malo obrazložiti, ovako zvuči kao parola sekretara skoja
Čovjek koji, pojednostavljeno, nasilje opravdava ljudskom prirodom i smatra da ga ne treba kažnjavati jer ionako nema pomoći, očito ima problem sa razmišljanjem, bar onim civiliziranog čovjeka 21.stoljeća. Čak su i sekretari SKOJ-a malo ispred, ovo bi bilo razmišljanje dostojno ekipe iz pećina.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:56   #190
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavno
Matulić uopće nije govorio o tome što mu se imputira. Srećom pa postoje i drugi portali u koji su točno prenijeli tekst pa ga se može rasčlaniti i vidjeti u čemu je spor

Vi i novinari indeksa zamijenili ste teze u logickoj raščlambi Matuliceve rečenice

Matulić je vrlo jasno rekao zašto je to korak natrag i u kojem je kontekstu korak natrag, u svjetlu kršćanske etike koja teži k tome da ljudsko biće koje je na slobodu pozvano, u toj istoj slobodi načini slobodan korak naprijed iz svjesne volje i ljubavi prema bližnjemu, a ne da ga strah od sankcije priječi u činjenju zla. Matulić zaziva civilizacijski napredak ljudskog bića u čisto teološkom smislu. Njegov govor je klasična misao iz moralne teologije i glupo ga je mjeriti nekim drugim kriterijem.

Pa to je žalosno sa aspekta intelektualnog poštenja prema ženama, prema žrtvama nasilja, pa i prema Matulicu.

Indeksov ispad je klasičan primjer kako se utjeruje autocenzura u javni diskurs i jezik sofisticirane znanosti potire jezikom ulice, jezikom spina.

Izvuces iz kontekta, izokrenes tezu, izbanaliziras stvar do bola i istučeš artiljerijom, čovjeka ni kriva ni dužna optužiš za mizoginiju, a nemaš pojma ni o temi ni o čovjeku...

Piskaralo iz indekda proglašava sveučilišnog profesora i autora kompleksnog djela koje nosi nagradu knjige godine opskurnim katolikobanom

BLJAK
Kod:
Kako su krenuli, još će reći da Matulić zaziva prebijanje žena.
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 17:45   #191
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post

Matulić je vrlo jasno rekao zašto je to korak natrag i u kojem je kontekstu korak natrag, u svjetlu kršćanske etike koja teži k tome da ljudsko biće koje je na slobodu pozvano, u toj istoj slobodi načini slobodan korak naprijed iz svjesne volje i ljubavi prema bližnjemu, a ne da ga strah od sankcije priječi u činjenju zla. Matulić zaziva civilizacijski napredak ljudskog bića u čisto teološkom smislu. Njegov govor je klasična misao iz moralne teologije i glupo ga je mjeriti nekim drugim kriterijem.

Kako su krenuli, još će reći da Matulić zaziva prebijanje žena. Pa to je žalosno sa aspekta intelektualnog poštenja prema ženama, prema žrtvama nasilja, pa i prema Matulicu.

Indeksov ispad je klasičan primjer kako se utjeruje autocenzura u javni diskurs i jezik sofisticirane znanosti potire jezikom ulice, jezikom spina.

Izvuces iz kontekta, izokrenes tezu, izbanaliziras stvar do bola i istučeš artiljerijom, čovjeka ni kriva ni dužna optužiš za mizoginiju, a nemaš pojma ni o temi ni o čovjeku...

Piskaralo iz indekda proglašava sveučilišnog profesora i autora kompleksnog djela koje nosi nagradu knjige godine opskurnim katolikobanom

BLJAK
Bljak...biti na slobodu pozvan (?) a onda tu svoju slobodu manipulativno iskoristiti šakama na tuđoj glavi i živjeti bez straha da će te netko sankcionirati - bas super.
Ubijati boga u drugome je idiotizam pravde jačeg.

Matulić tako otkriva teološku smicalicu "napretka" u kojem ne smije biti straha od kazne, mada je osobna priroda zlostavljača razorna za drugo ljudsko biće.

To je sramotan, toksičan i nadasve neljudski stav koji apriori brani zlostavljača jer on je takav na slobodu pozvan

Trebalo bi malo teologiju kakvih mlatimuda staviti na vjetrometinu svakodnevnog obiteljskog nasilja da "beru" šake i noge koje lete prema žrtvama koje vidi čuda nisu na slobodu pozvane.


FUJ...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:16   #192
Tu treba lažova i manipulatora Matulića odmah raskrinkati. Kao prvo katolička etika nije niti kršćanska, nije ni zdrava niti humana. Njihov odnos prema demokraciji i ljudskim pravima je dovoljna potvrda za rečeno. Katolička Crkva je svrha samoj sebi. Zato gazi po pravima žena kao što gazi po pravima djece koja su drugotna u odnosu na "ugled" Crkve (vidi pedofiliju). Tako gazi i po pravima radnika/ca i siromašnih, jer ne žele da svi ljudi žive dostojno čovjeka. Zato brane povlaštene (lažne) ratne veterane, a ne radnike i radnice propalih poduzeća, invalide i umirovljenike. Cilj im je parazitirati zajedno s političkim strankama s kojima su slizani na leđima obespravljenih i sirotinje. Taj cilj se upravo sada događa.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 14:32   #193
Svećenici hodaju okolo kao svemirci i daju si previše prava, pa govore i o onome što ne razumiju jer to isto ne proživljavaju pa stoga mora da su dobri i da daju najbolji primjer, ali nisu svi takvi, neki se ponašaju krajnje nenormalno. Ja ne znam po kojim to kriterijima se zaređuju. Je li po vjerovanju u nedostižne ideale?
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 15:49   #194
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nope. Matuliću nije bio potreban niti Index niti itko drugi,
Kod:
sam samcat je od sebe napravio što već jeste.
To je ono kad prije puštanja jezika u pogon netko ne uključi mozak.
Kako znaš?
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 20:48   #195
Da bi čovjek sam postigao uspjeh u životu za to nije dovoljan samo rad, nego i među kojim ljudima se krećeš i kakvi su vam odnosi i puno drugih faktora (odgoj u obitelji, jesi li prvorođenac ili mlađe dijete, sredina u kojoj si odrastao) jednom riječju htjela sam zapravo reći da SE U ŽIVOTU ZA USPJEH TREBA IMATI I MALOSREĆE. Jer tko ima sreću taj poslije nađe i glavu. O sreći ovisi hoćeš li se nać na pravom mjestu u pravo vrijeme. Možeš biti glup i uspjet.
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 14:23   #196
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...lovao/7162236/

Izvolite....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2019., 17:53   #197
Quote:
čokobon kaže: Pogledaj post
Svećenici hodaju okolo kao svemirci i daju si previše prava, pa govore i o onome što ne razumiju jer to isto ne proživljavaju pa stoga mora da su dobri i da daju najbolji primjer, ali nisu svi takvi, neki se ponašaju krajnje nenormalno.
__________________
Ostanite kući!
da ne lutate mnogo (klik) - Muhammad 2015 (klik)
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2019., 18:34   #198
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Tu treba lažova i manipulatora Matulića odmah raskrinkati. Kao prvo katolička etika nije niti kršćanska, nije ni zdrava niti humana. Njihov odnos prema demokraciji i ljudskim pravima je dovoljna potvrda za rečeno. Katolička Crkva je svrha samoj sebi. Zato gazi po pravima žena kao što gazi po pravima djece koja su drugotna u odnosu na "ugled" Crkve (vidi pedofiliju). Tako gazi i po pravima radnika/ca i siromašnih, jer ne žele da svi ljudi žive dostojno čovjeka. Zato brane povlaštene (lažne) ratne veterane, a ne radnike i radnice propalih poduzeća, invalide i umirovljenike. Cilj im je parazitirati zajedno s političkim strankama s kojima su slizani na leđima obespravljenih i sirotinje. Taj cilj se upravo sada događa.
A sto je uopste hriscanstvo ? Ono sti si ti odredio da jest ?
Vidoslav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.