Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2014., 14:52   #821
Moj iscjedak (+ ti povremeni bolovi u rodnici) je na kraju vjerojatno uzrokovan ureaplazmom koju trenutno lijecim. Tako da cak i ako vam papa bude uredna (meni je samo pisalo upala) obavezno napravite i ostale briseve. Nije se s tim za zezat, pogotovo ne u trudnoci.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 13:01   #822
Meni se jucer javio smedji iscjedak, doduse ne puno ali ipak je bio prisutan. Odlucila sam situaciju pratiti do danas pa ako se ne primiri na pregled..
Po noci me probudila uzasna bol i nakon pisanja sam vidjela cak malo sukrvice.
Danas ujutro hitno na pregled, nazalost nije dobro, otkucaje srca danas nije mogla nac i rekla je da joj mirisi na pobacaj, ali da ipak pricekamo do ponedjeljka i u najgorem slucaju kiretaza, osim ako se prije nesto ne promjeni. U 8 tj sam.. I svi moguci nalazi su mi dobri.
Kod mene je smedji isjcjedak ocito bio koban, zato imam savijet za sve kojima se javi, odmah doktoru, ne mora biti kobno (hB i na ovoj temi se mozemo uvijeriti) ali onda cete bar imati mir.
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 13:15   #823
limačice, nadam se da će se do ponediljka dogodit nekakvo čudo i da će ipak sve bit ok. dobro je da se piše o svim iskustvima, i pozitivnim i negativnim, jer se tako može pomoć nekom drugom.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 13:47   #824
Postoji mali dio nade, ali nezamjetan..
Zapravo mi je rekla da se ne nadam, ali eto da sam ja njena kcerka da bi mi savjetovala da ipak pricekamo do ponedjeljka, pa eto cekam. Iako mi je nekakva sukrvica i dalje prisutna, dakle nemam se bas cemu nadati. Trudnoca nije bila planirana, ali svejedno sam se veselila.. Sto se mene tice ja sam ok, i tako me u zadnjih 2 god zivot nije mazio tako da sam ocvrsnula, ali hoces neces nije ti sve jedno.
Puno srece drugima s komplikacijama
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 14:07   #825
rizik od pobačaja je najveći u prva tri miseca trudnoće. nekome se komplikacije smire, a nekome, na žalost, ne završe dobro. stvarno se iskreno nadam da će se dogodit čudo, ali ako se ne dogodi - onda je jednostavno tako moralo bit i bolje da se dogodilo u ranoj fazi trudnoće nego kasnije. u svakom slučaju, to nikako ne znači da iduča trudnoća neće bit savršena, a vjerojatno ćeš i ti bit spremnija.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 17:36   #826
Prije 2 tjedna napravila sam test na trudnocu i bio je pozitivan, jucer mi se javio neki smeđi iscjedak skroz slabo. Malo sam odmarala smirilo se a danas opet na poslu evo ga. Neznam da li ici dok.ili ne? Prije gotovo 4 mjeseca sam rodila u 37 tj tr mrtvu bebu i ta mi je trudnoca tako pocela. I muz i ja jako zelimo jos jedno djete ova trudnoca nam je dosla neplanirano ali ako je tu nezelim ju izgubit. Moja gin je od danas na godisnjem. Bojim se iskreno . Isla bih najradije privatniku ali nisam bas pri financijama
PČELAPAVO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 17:51   #827
Quote:
PČELAPAVO kaže: Pogledaj post
Prije 2 tjedna napravila sam test na trudnocu i bio je pozitivan, jucer mi se javio neki smeđi iscjedak skroz slabo. Malo sam odmarala smirilo se a danas opet na poslu evo ga. Neznam da li ici dok.ili ne? Prije gotovo 4 mjeseca sam rodila u 37 tj tr mrtvu bebu i ta mi je trudnoca tako pocela. I muz i ja jako zelimo jos jedno djete ova trudnoca nam je dosla neplanirano ali ako je tu nezelim ju izgubit. Moja gin je od danas na godisnjem. Bojim se iskreno . Isla bih najradije privatniku ali nisam bas pri financijama
Naravno da trebas otici ginu.
Bilo bi dobro da doma odmaras i uzimas progesteronsku terapiju.
Vjerojatno nije nista (dok nije svjeza krv), ali definitivno trebas na pregled.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 15:15   #828
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Naravno da trebas otici ginu.
Bilo bi dobro da doma odmaras i uzimas progesteronsku terapiju.
Vjerojatno nije nista (dok nije svjeza krv), ali definitivno trebas na pregled.
Vjerojatno je samo ono implantacijsko krvarenje ali svakako odi k doktoru, ja bi se na tvom mjestu spakirala na hitnu, ali ja sam paničar. Tvoj ginekolog ima i zamjenskog, a i nedavno sam čitala da se trudnice ako su na ljetovanju (to je bila tema članka) mogu javiti bilo kojem ginekologu i da im ne smije ništa naplatiti, naravno ako imaa zdravstveno osiguranje. Spakiraj se bilo kojem doktoru i reci da je tvoj na godišnjem.

Smeđe je inače stara krv, ja sam čak jednom imala i onako tamno žuto, svjetlo svjetlo smeđe, ja mislila da neki iscjedak a doktor napisao velikim slovima krvarenje i najstrože mirovanje. Jer svako smeđe je nekad bila svježa krv.

Odi si provjeri čisto da se smiriš jer mislim da tako rano nije ništa opasno, drugo da jako krvariš i imaš baš jake grčeve.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 21:23   #829
apsolutno se slažem da se radi svakog sumnjivog iscjetka triba javit doktoru, ali isto tako moram napisat da svježa krv ne mora značit pobačaj ili neku jako teško dijagnozu. ja sam imala hematom i krvarenje koje je počelo sa svijetlo crvenom krvi, ali je na kraju, hvala Bogu, sve bilo ok. doduše, tek sam na pola trudnoće, ali već neko vrime nema ni krvarenja ni hematoma.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 08:58   #830
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
apsolutno se slažem da se radi svakog sumnjivog iscjetka triba javit doktoru, ali isto tako moram napisat da svježa krv ne mora značit pobačaj ili neku jako teško dijagnozu. ja sam imala hematom i krvarenje koje je počelo sa svijetlo crvenom krvi, ali je na kraju, hvala Bogu, sve bilo ok. doduše, tek sam na pola trudnoće, ali već neko vrime nema ni krvarenja ni hematoma.
i ja sam imala 2 puta bas svjezu crvenu krv. jednom su cak i onako veci zgruani komadi izlazili. i u bolnici bil radi toga. na duphastonima od onda pa i dan danas. i eto me u 24 tjednu. ali odmah k doktoru, bar da dobijete progesterone, koje vec gdje daju.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 20:06   #831
Pozdrav! Imam pitanje u subotu mi je termin za porod! Primjetila sam na gačicama žuti iscjedak... Imam bakteriju zbog koje kod poroda moram primiti injekciju. Zanima me da li je taj iscjedak moguć od bakterije ili je žuti iscjedak znak za nešto drugo. Sutra svakako idem na pregled, ali čisto da čujem i vaše mišljenje da mogu mirno spavat!
alexc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:18   #832
čini mi se da tema nije baš aktivna, ali idem probat ...

jučer i danas sam u nekoliko navrata primjetila vodeni iscjedak, ali doslovno vodeni - skroz proziran, bez ikakvog mirisa. nema ga puno, otprilike jedna čajna žličica, vjerojatno i manje, ali me brine da se možda ne radi o plodnoj vodi.

sad sam u 30. tjednu. i do sad sam imala iscjedak, ali je bio malo gušći, pa me nije brinilo.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 21:24   #833
ma ja mislim da je to normalno, jer i meni se zna tako pojaviti bas vodenasti iscjedak skoro proziran a ja sam 18+6 tt. da je plodna voda gacice bi ti bile mokre a i osjetila bi da ti je medu nogama toplo
Flover is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:54   #834
fala ti. danas ga nema, pa se nadam da je sve ok.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 18:15   #835
I ja imam od početka trudnoće nekad vodenasti iscjedak, a nekad bijeli gusti. Ginekologica je rekla da je to normalno.
tynsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 11:37   #836
Quote:
Flover kaže: Pogledaj post
da je plodna voda gacice bi ti bile mokre a i osjetila bi da ti je medu nogama toplo
Samo da prokomentiram ovo.
Nije mi namjera nekog plasiti i kavopija - ovo kod tebe je ocito najobicniji iscjedak ali kad je meni pocela curkati pl. voda, ja dobrih 7-8 sati nisam bila svjesna da je to to.
Ujutro sam imala na gacicama vodenu mrljicu velicine 50 lipa, pratila sam, nije se nista vise dogadjalo ni kad sam hodala ni kasljala ni naglo se ustala.
Tek nakon par sati sam skuzila drugu isto takvu mrlju s tim da je bila roskasta pa sam pomislila na cep, a onda su nakon jos par sati bile 3 malo vece mrljice zaredom i onda sam bila sigurna da je vodenjak visoko puknuo.

Dakle, nisu mi bile ni gace posebno mokre niti mi je bilo toplije ili drugacije nego kod obicnog iscjetka.

To s visokim pucanjem zato i je nezgodno, jer cesto ni doktori nisu sigurni jel je ili nije voda.
Zato u svakom slucaju treba pratiti i po potrebi otici na hitnu ako iscjedak potraje i/ili postane obilniji.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 11:24   #837
samo sam va. htjela na brzinu reci za svaki iscjedak provjeite s doktorom
eto meni cijelo vrijeme nedto curkalo, dobro da/smo otisli u bolnicu, curila voda, a ja bi rekla malo jaci iscjedak, ono, mozda dobila nek upalicu


jeina je razlika sta je nakon 2 dana postao blago krvav, ali ne odmah
dobro da smo mi odmah odjurili u bolnicu
jer meneod pcetka prala paranoja s curkanjem vode i eto desilo se
cura doslo malo pslje mene ista stva, ona 33 tjedan, ja 35.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 15:19   #838
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
samo sam va. htjela na brzinu reci za svaki iscjedak provjeite s doktorom
eto meni cijelo vrijeme nedto curkalo, dobro da/smo otisli u bolnicu, curila voda, a ja bi rekla malo jaci iscjedak, ono, mozda dobila nek upalicu


jeina je razlika sta je nakon 2 dana postao blago krvav, ali ne odmah
dobro da smo mi odmah odjurili u bolnicu
jer meneod pcetka prala paranoja s curkanjem vode i eto desilo se
cura doslo malo pslje mene ista stva, ona 33 tjedan, ja 35.
Da, zato I je to s curenjem pl. vode ziva paranoja, nikad nisi ziher sto je.

Btw, rodila si?
Cestitam!
Nadam se da je sve proslo ok, iako je bilo malo ranije...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:43   #839
@vlovrec tnx na upozorenju
da li je bilo bjelkasto ili prozirno skroz?
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 19:13   #840
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
@vlovrec tnx na upozorenju
da li je bilo bjelkasto ili prozirno skroz?
prozirno skroz, meni je takav i iscjedak bio
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.