Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2013., 10:36   #1041
To je tako s razlogom jer bi onda policija stalno bila po terenu zbog toga što susjed iznad hoda... A nije stavio papuče....


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Alfa Romeo is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 11:02   #1042
ovdje se ne priča o hodanju, a vjerojatno da prođemo cijelu temu ne bih našli primjera da je nekom smetalo hodanje i da nije mogao zbog istog zaspat ili ga je isto probudilo
dida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 11:15   #1043
Imaš toga u drugog temi o susjedima. Na lopate. Gdje bi ti odredio granicu?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Alfa Romeo is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 14:49   #1044
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ako se buka ne čuje na javnu površinu, policija ne može podnositi nikakve prijave, nego ga morate sami privatno tužiti. Obično je dovoljan sastanak stanara s predstavnikom i onima koji stvaraju buku, tako da ti preporučam taj smjer. A možda da mu preporučite slušalice (tj. njegovoj majci).
Napisal sam da ima slušalice ali ih iz njemu poznatih razloga ne koristi
Taj zvuk čuje se i kroz otvoreni balkon, ali po noći vani nikoga nema kome bi to smetalo
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 15:22   #1045
Quote:
dida kaže: Pogledaj post
nemaš izbora negoli uzvratit istom mjerom(problem je jedino šta ti radiš a oni ne), policija tu nema nikakve ovlasti što je jadno ali u takvoj državi živimo
da se radi o tulumu i pijanim ljudima, tada bi policija djelovala

premda je krajnji uzrok u oba slučaja buka, policijska (ne)inteligencija to dvoje drugačije tretira
Ovakvi propisi su isti u većini zemalja Europe, a vjerojatno i drugim sličnim zemljama. Stanari su vlasnici svog stana i suvlasnici cijele zgrade i policija tu nema ovlasti postupati kao na javnom mjetu. Po meni, ovlasti policije bi se trebale malo pojačati u tom dijelu, ali tko me pita. Naravno, to za sobom povlači svakakve opasnosti, tako da mi je oprez sasvim jasan.


Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Napisal sam da ima slušalice ali ih iz njemu poznatih razloga ne koristi
Taj zvuk čuje se i kroz otvoreni balkon, ali po noći vani nikoga nema kome bi to smetalo
Žao mi je za slušalice, a što se tiče buke, ako se čuje van, ne mora nikome smetati, dovoljno je da ju čuju policajci kad dođu na intervenciju i stanu pred zgradu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 20:39   #1046
Pozdrav, interesira me ima li netko od forumaša iskustvo s mjerenjem buke, sanitarnom inspekcijom i lokalom koji se nalazi ispod stana.... konkretno, zanima me na koji se nacin provode mjerenja buke...hvala
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 14:49   #1047
Quote:
mish mali kaže: Pogledaj post
Pozdrav, interesira me ima li netko od forumaša iskustvo s mjerenjem buke, sanitarnom inspekcijom i lokalom koji se nalazi ispod stana.... konkretno, zanima me na koji se nacin provode mjerenja buke...hvala
I mene isto zanima, imamo problem sa lokalom ispod stana pa me zanima hodogram postupanja.
Također, zgrada nam je bespravno sagrađen objekt, trenutno u postupku legalizacije, pa nije jasno na koji način lokal uopće posluje.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 15:15   #1048
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post

Žao mi je za slušalice, a što se tiče buke, ako se čuje van, ne mora nikome smetati, dovoljno je da ju čuju policajci kad dođu na intervenciju i stanu pred zgradu.

Obzirom da to već spada u domenu maltretiranja, po danu i noći, kakav je postupak za prijavu susjeda (pismenu), na koga nasloviti ( u policiji) ili koji broj nazvati ( ako ima neki tipa 92).
Znam da to nije hitna intervencija, znam da policajci imaju drugoga posla, ali ne vidim više izlaza jer im je više od 20x dano do znanja da je to prebučno, ali očito nema efekta.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 20:01   #1049
Opet, ako se buka ne čuje van zgrade, nemaš što prijaviti policiji nego te susjede možeš tužiti privatno. Ako se čuje van, samo nazoveš 192 i policajci će postupiti po toj usmenoj dojavi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:18   #1050
Zanimalo bi me par stvari ako bi mi mogli pomoci.
Dakle predstavnik stanara treba voditi brigu o provodjenju kucnog reda- da li znate na koji nacin tj koje su mu ovlasti pri provodjenju. da li stanari imaju pravo zvati predstavika stanara na privatni telefon ukoliko nije neka hitna stvar puknuce cijevi za vodu, plin itd. i naravno treba li predstavnik stanara ukoliko se netko ne pridrzava kucnog reda ici od stana do stana da utvrdi tko je to ili se treba zvati policija, a ne se privatno zvati predtsavnika stanara i traziti od njega da sazna ? i gdje imaju njegove zakonske ovlasti.
inkognito33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 12:18   #1051
Na žalost, formalne ovlasti u provođenju reda su mu nikakve, tj. ne razlikuju se od ovlasti (bolje rečeno, mogućnosti) drugih stanara.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 12:37   #1052
Ma imamo jednog starijeg covjeka u penziji i stalno se zali bilo na hodniku meni ili me nazz na priv telefon. Netko glasnije hoda u stubistu oko 20 h i to mu jako smeta. Ili sada me nazz jer netko ima radove u susjednom ulazu tj buse oko 20 h i odmah me zove jer je to hitna stvar da ja to istrazim da mi je to duznost( rekao sam mu samo ako je puknuce cijevi plin voda ili slicno da me tek tada zove) . Vise ne znam sto da radim sa njim osim ga ignorirati.
inkognito33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 17:59   #1053
klompe iz pakla

Evo ovako vec me 2 mjeseca otkad su dosli novi postanari budi zvuk klompi u 2,3 sata ujutro nakon cega nemogu poslije zaspat. A pogotovo zadnja 3 dana kada su poceli i problemi tipa stezanja u prsima i ubrzanog lupanja srca. Sta da radim, zna li tko koliko je decibela klapanje klompama? Inace podovi su betonski sa parketom, bez ikakve izolacije.
posast is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 20:36   #1054
Jesi li probao lijepom riječju zamoliti ih da nabave druge šlape za po doma, barem po noći?
Nemaš druge opcije nego privatna tužba. Policija može djelovati samo zbog remećenja javnog reda i mira, no "klomparenje" se vjerojatno ne čuje vani pa su nemoćni.
Alfa Romeo is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 20:22   #1055
Ma jesam i predstavniku stanara ali bas njih briga, a to nije sve usisavaju oko 23 ,24 sata peru robu do 2 ujutro stalno im nesto ispada, guraju i premjestaju namjestaj u bilo koju uru. Jednostavno sam stjeran pred zid neznam sta da napravim spavam jedino popodne i subotom kada su vani a tada me probude u 5,6 uri ujutro kad se vrate.
posast is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 14:15   #1056
jedino pokusati jos dobrosusjetski popricati i napomenuti na nekom kucnom sastanku, takodjer pomažu i cepici za usi ili u krajnjem slucaju privatna tuzba sto bi financijski istrpili i jedan i drugi, a dok se nesta dokaze treba.
inkognito33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 14:57   #1057
Quote:
posast kaže: Pogledaj post
Ma jesam i predstavniku stanara ali bas njih briga, a to nije sve usisavaju oko 23 ,24 sata peru robu do 2 ujutro stalno im nesto ispada, guraju i premjestaju namjestaj u bilo koju uru. Jednostavno sam stjeran pred zid neznam sta da napravim spavam jedino popodne i subotom kada su vani a tada me probude u 5,6 uri ujutro kad se vrate.

posto kazes da su podstanari pokusaj kontaktirati vlasnika stana pa nek on s njima poprica, mislim da bi to bilo efikasnije od predstavnika stanara.
gogili18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 17:30   #1058
Sa vlasnikom nisam u dobrim odnosima zbog nekih predhodnih slucajeva, cepove za usi sam proba ali pomazu samo kad se cuje razgovor, a ova sva klapanja su kao jeka i kad stavim cepice bude jos gore. Sinoc me probudio u 2.30 zvuk rusenja namjestaja nakon cega nisam ogao vise zaspat, katastrofa. Razmisljam da odem kod babe spavat na kaucu tjedan dana jer nastavi li ovako mogu samo zavrsit na psihijatriji.
posast is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 19:10   #1059
e jbg onda
probaj razgovarat s ostalim susjedima dali i oni cuju konstatno premjestanje namjestaja i vesmasinu u 2 ujutro, pa onda zajednicki kod predstavnika stanara nek opet poprica s njima, a ako ni to ne upali probaj apelirati predstavnika stanara nek on kontaktira vlasnika ako ti vec nisi u dobrim odnosima s njim.
gogili18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 04:01   #1060
Danas sam se javio predstavnici stanara koja mi je rekla da je pricala sa njima... kaze mi pa takvi su mladi??! Molim... I evo rezultat njenog ugodnog caskanja je taj da su me naravno opet probudili u 3 sata nakon cega me je pocelo stezati u prsima i gusiti u grlu kao nikad do sada, pokusavam ostati pribran i smiren ali ovo me definitivno ubija.
posast is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.