Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2018., 10:21   #1461
Quote:
TOBLERONEST kaže: Pogledaj post
Poštovani, situacija je ovakva...
Imam prijatelje, muža i ženu, koji su ostali bez prebivališta, odjavilo ih sa stare adrese. Žive u podstanarstvu, te ih gazda ne može prijavit, da im je to prebivalište, jer objekt nije legaliziran, a i da je, pitanje je bili. Nikakvu svoju nekretninu u Hrvatskoj nemaju, a roditelji im uopće ne žive ode, tako da je jedini izlaz bio da neko od prijatelja im uskoći i prijavi ih, da mogu dobit dokumente, normalno nastavit radit, sve ono šta bez prijavljenog prebivališta nebi mogli.
Ja sam ih odlučila prijavit na stan u kojem san suvlasnik sa još jednin članon obitelji, u kojem i odnedavno živimo, a naše prebivailšte je na drugom stanu, kojeg smo isto vlasnici. Znaći sada su na ovaj stan prijavljeni samo njih dvoje, niko drugi. Sada me zanima, kako san ovo učinila samo da im pomognem da srede dokumente makar privremeno dok im gazda ne legalizira objekt, lagala da žive tu, a ne žive...
Da li ko to provjerava, jesu li oni stvarno tu nastanili se, I šta ukoliko budu, a zateknu mene i suvlasnicu, koje ode uopće nismo prijavljene, a njih prijavljenih nema, jer naravno ne žive ovdje... kolike probleme mogu imat, i šta mogu reć?
Zanima me još, dali ih mogu odjavit kad god ja to želin, da se ne vode više ode, ili se i oni tribaju složit s tim, pošto san čula da su ljudi s odjavama znali imat dosta problema, ako im je neko prijavljen već duži niz godina, te u slučaju bilo kakvog njihovog eventualnog kredita, duga, ovrhe, dali banka može tražit moj dio stana, da se namiri???

Zahvaljujem unaprid na odgovorima. Eto želin samo bit sigurna da san nekom pomogla, a da nisan sebi stavila potencijalne probleme na vrat.


Imam isti problem, nisam sve stigla pročitati i ne znam je li netko na to odgovorio, ali mi hitno treba, pa ako može netko pojasniti....
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 14:50   #1462
Mogu provjeravat ali i ne moraju.plati se kazna a njih se odjavi po službenoj dužnosti
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 16:53   #1463
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Mogu provjeravat ali i ne moraju.plati se kazna a njih se odjavi po službenoj dužnosti
A sve ovo drugo, kuca, dugovanja, kazne, banke....
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 17:54   #1464
Ma kakva kuća i ostalo, nisu vlasnici nego podstanari.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 10:05   #1465
koje promjene trebam obaviti kad idem na dva tjedna u drugi grad unutar hrvatske, bit ću u hostelu, u svrhu razgovora za posao.
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 10:51   #1466
Isključi vodu i plin i ugasi vatru.Drugo nije potrebno.Možeš i zaključat stan.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 15:39   #1467
Pitanje: podstanar koji je uredno prijavljen sada je otisao i u stanu je vec 3 mjeseca neki drugi lik koji se nije javio niti predstavniku stanara niti je vlasnik o tome izvijestio.je li taj novi stanar u prekrsaju i kome ga prijaviti? Vlasnik se oglusuje na pozive a pravi podstanar se nije vratio.ovaj pak ne zeli davati nikakve informacije niti ne otvara vrata.
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 09:37   #1468
Prijavit policiji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 07:30   #1469
Nakon promjene prebivalista promijenila sam adresu u HZZO-u, ali mi kod doktorice obiteljske medicine jos stoji stara adresa. Zar se to ne bi trebalo automatski promijeniti?
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 11:23   #1470
Bio na mupu za odjavu boravišta i vele mi da ne moram ništa odjavljivati jer mi je isteklo. Je li to točno ili postoji neka procedura odjave i gdje to piše u zakonu ako postoji?
__________________
tinyurl.com/seftetrebatinjegane
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 11:36   #1471
Boravište vrijedi do godine dana ili do dana do kad je prijavljeno pa ga se ne mora odjavljivat.Ako je isteklo kraj priče.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 20:02   #1472
Dal bi mogo imat problema ja ili moj najmodavac ako sam neprijavljen u podstanarstvu, a zovem policiju susjedima?
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 10:01   #1473
Naravno,obadvojica.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 10:08   #1474
Navodno (kažem navodno, jer dok ne dođem na šalter i ta prijava stvarno prođe, ne vjerujem ) - ako godinu dana imaš "rupu" tj. neprijavljeno boravište, onda se opet možeš prijaviti na tu istu adresu na kojoj ti sada ne dozvoljavaju prijavu.

Nadam se da će ta informacija pomoći (i da je stvarno tako).
nedamise is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 10:41   #1475
Istječe mi druga godina prijavljenog boravišta na zagrebačkoj adresi podstanarskog stana u kojem živim (uredno sam prijavljen, stanodavac plaća porez). Boravište mi je bitno radi parkirne karte. Prijava prebivališta nije moguća.

Koje su mi opcije da produžim boravište na toj istoj adresi, je li to ikako izvedivo?

Mogu li, u teoriji, prijaviti boravište na neku drugu adresu u Zagrebu koja je u toj istoj parkirnoj zoni, ili istek ove druge godine boravišta na sadašnjoj adresi znači da više ne mogu imati boravište nigdje, odnosno da se formalno moram vratiti na adresu prebivališta (nije u Zagrebu)?
__________________
Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
SUPERDAVOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 05:46   #1476
Možeš na drugoj adresi ali bi i trebao i bit tamo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 12:29   #1477
Moze pomoc? Imam boraviste u Zapresicu, koje mi uskoro istjece (2.godina), e sad me zanima da li mogu opet u Zapresicu prijaviti boraviste ali na drugoj adresi? Ili vise nemam pravo prijave boravista u tom gradu, vec samo prebivaliste kao opciju (koja mi i nije bas opcija ��)? Tu sam zbog posla, sad cu dobiti i ugovor za stalno (posao je u Zgb-u). Godisnje, produzene vikende provodim u mjestu prebivalista (druga zupanija). Paaa..mozda netko zna odgovor? ��
Kovrcava kika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 16:31   #1478
Možeš i na istoj ako im pokažeš ugovor na određeno.Možeš i na drugoj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 22:52   #1479
Pozdrav,

uselio sam u stan krajem prošle godine kao podstanar, mislio se zadržat 2-3 mjeseca. Evo mene i dalje u tom stanu, ali nisam prijavio boravište. Prošlo je dakle skoro pola godine.

Hoću li imat problema ako sad odem na Mup prijavit boravište? Neka kazna?
Tinmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2018., 09:54   #1480
I ti i gazda napišete da si od neki dan (izjave na policiji)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.