Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2008., 13:15   #1
Pitanja i odgovori u vezi MC-a i njegovih aspekata

hello you guys !

imam jednu specifičnu situaciju: MC je u vagi, venera je u 8. kući u raku i neaspektirana. (tj prima na sebe samo 4 manja aspekta.) dakle preko venere ne mogu baš puno saznat o ovom MC-u, čini mi se ali venerin dispozitor je pak mjesec u 5. kući u biku. mogu li onda mjesec gledati kao nekakvog posrednog vladara MC-a ? i je li ova situacija zamijenjenih dispozitora (ili obrnutih ili međusobnih ili kak se to ono zove ?) - mjesec u biku a venera u raku - na neki način dodatno nešto "poručuje", tj ima li neko značenje koje bi bilo bitno za ovu MC situaciju ? ili to jednostavno znači da se energije dodatno miješaju i utječu jedna na drugu ? to mi baš nije jasno.

ako ima neko , zafaljujem se unaprijed
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.

Zadnje uređivanje polyhymnia : 01.10.2008. at 13:19. Reason: pišem gluposti u postu pa moram mijenjat
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 08:18   #2
Imam 2 pitanja:

1.) Kako odrediti koja je planeta u elevaciji?Ona koja je najviše uzdignuta prema MC- u? Recimo, je li to onda meni Pluton, koji je na kraju 10. kuće, ako pritom nemam niti jedan drugi planet u blizini MC-a ?

2.) Koji su kriteriji za određivanje neaspektirane planete? Znam da je to planeta koja ne prima niti jedan glavni aspekt, ali recimo kod mene Pluton ima samo neki kvadrat sa Lilith ( što ne znam računa li se uopće ) i generacijski Ne 60 Pl.

Ako netko zna, bila bih mucho zahvalna!
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 08:23   #3
Kvadrat sa Lilith se ne racuna ali se sekstil sa Neptunom racuna.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 09:40   #4
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
1.) Kako odrediti koja je planeta u elevaciji?Ona koja je najviše uzdignuta prema MC- u? Recimo, je li to onda meni Pluton, koji je na kraju 10. kuće, ako pritom nemam niti jedan drugi planet u blizini MC-a ?
Planet u elevaciji je onaj najvise uzdignut prema MC-u (9., 10. kuca). Dakle, kod tebe je to Pluton.

U neposrednoj blizini MC-a (konjunkcija) bi bio kulminirajuci planet.

Quote:
2.) Koji su kriteriji za određivanje neaspektirane planete? Znam da je to planeta koja ne prima niti jedan glavni aspekt, ali recimo kod mene Pluton ima samo neki kvadrat sa Lilith ( što ne znam računa li se uopće ) i generacijski Ne 60 Pl.
Svakako se uzima u obzir sekstil s Neptunom. Znaci, nije neaspektiran.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 11:00   #5
S.C., puno ti hvala!

A kakav značaj ima planeta u elevaciji, a kakav u kulminaciji?
Odnosi li se njihovo značenje samo na karijeru?
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 11:29   #6
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
S.C., puno ti hvala!

A kakav značaj ima planeta u elevaciji, a kakav u kulminaciji?
Odnosi li se njihovo značenje samo na karijeru?
A odakle ti uopce ti pojmovi?!

Salim se. I naravno da se ne odnosi samo na karijeru.

Ugrubo receno, MC je tocka "vrha" u svakom smislu i svaka planeta koja se nadje na MC-u opisati ce nacin na koji cemo se oblikovati kroz zivot i (p)ostati prepoznatljivi kao individue.

Tom planetom ne mora biti definitvno opisan profesionalni polozaj, koliko ce ona pokazati koji je tvoj pristup, odnosno na koji nacin ostvarujes svoje ciljeve.

Slicno vrijedi za planet u elevaciji. S time da on, kao planet najvice uzdignut prema vrhu 10. kuce (iako ne mora biti u konjunkciji) opisuje koja "energija" simbolicki dominira u tvom "zivotnom usponu" (jer je on tada ipak na "najvisoj tocki" bez obzira sto nije na MC-u).

Cesto je to vrlo dominantna energija u karti, osobito ako Vladar ASC-a nije na snaznom polozaju.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 11:46   #7
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Kvadrat sa Lilith se ne racuna ali se sekstil sa Neptunom racuna.

Hvala ti!
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 12:13   #8
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
A odakle ti uopce ti pojmovi?!

Salim se. I naravno da se ne odnosi samo na karijeru.

Ugrubo receno, MC je tocka "vrha" u svakom smislu i svaka planeta koja se nadje na MC-u opisati ce nacin na koji cemo se oblikovati kroz zivot i (p)ostati prepoznatljivi kao individue.

Tom planetom ne mora biti definitvno opisan profesionalni polozaj, koliko ce ona pokazati koji je tvoj pristup, odnosno na koji nacin ostvarujes svoje ciljeve.

Slicno vrijedi za planet u elevaciji. S time da on, kao planet najvice uzdignut prema vrhu 10. kuce (iako ne mora biti u konjunkciji) opisuje koja "energija" simbolicki dominira u tvom "zivotnom usponu" (jer je on tada ipak na "najvisoj tocki" bez obzira sto nije na MC-u).

Cesto je to vrlo dominantna energija u karti, osobito ako Vladar ASC-a nije na snaznom polozaju.

Pa čitala sam sinoć neku knjigu u kojoj su se spominjali ti pojmovi, a nisam bila osobito upoznata s njima, pa me zaintrigiralo.
Što, jesu to fore iz tradicionalne astrologije ?
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 12:25   #9
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Pa čitala sam sinoć neku knjigu u kojoj su se spominjali ti pojmovi, a nisam bila osobito upoznata s njima, pa me zaintrigiralo.
Što, jesu to fore iz tradicionalne astrologije ?
Ma mislila sam odakle ti kad ni objasnjenje nije stajalo uz njih.

Prvo sam te skuzila da si citala o tome (teorija dakle), ali nisi bila sigurna kako bi to bilo u karti. A onda me pitas - a kaj to uopce znaci.

Ma salim se.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 13:13   #10
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ma mislila sam odakle ti kad ni objasnjenje nije stajalo uz njih.

Prvo sam te skuzila da si citala o tome (teorija dakle), ali nisi bila sigurna kako bi to bilo u karti. A onda me pitas - a kaj to uopce znaci.

Ma salim se.

To se u knjizi samo uzgred spominjalo, pa sam pohvatala iz konteksta neko osnovno značenje, ali nisam bila sigurna.Hvala ti u svakom slučaju!
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:57   #11
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
hello you guys !

imam jednu specifičnu situaciju: MC je u vagi, venera je u 8. kući u raku i neaspektirana. (tj prima na sebe samo 4 manja aspekta.) dakle preko venere ne mogu baš puno saznat o ovom MC-u, čini mi se ali venerin dispozitor je pak mjesec u 5. kući u biku. mogu li onda mjesec gledati kao nekakvog posrednog vladara MC-a ? i je li ova situacija zamijenjenih dispozitora (ili obrnutih ili međusobnih ili kak se to ono zove ?) - mjesec u biku a venera u raku - na neki način dodatno nešto "poručuje", tj ima li neko značenje koje bi bilo bitno za ovu MC situaciju ? ili to jednostavno znači da se energije dodatno miješaju i utječu jedna na drugu ? to mi baš nije jasno.

ako ima neko , zafaljujem se unaprijed
ovo tu stoji već mjesec dana. zar je ovo pitanje tako teško ?
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:59   #12
apsolutno da možeš . samo karijera će biti jako zakočena dok si pod vladiavinom venere . ti ovdje imaš recepciju putem vladarstva. dakle to ti dođe kao da je venera u sjedištu a mjesec isto ali ne doslovno. izvući će te ovo u karijeri no ovako su stvari dosta usporene.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 16:04   #13
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
apsolutno da možeš . samo karijera će biti jako zakočena dok si pod vladiavinom venere . ti ovdje imaš recepciju putem vladarstva. dakle to ti dođe kao da je venera u sjedištu a mjesec isto ali ne doslovno. izvući će te ovo u karijeri no ovako su stvari dosta usporene.
nije moj slučaj, no hvala. radi se o osobi za koju mislim da ima jako puno zakočenog talenta na venerinom polju (umjetnost, glazba, moda pogotovo) i čini mi se da će doslovce eksplodirati kada se to otkoči. ali ne shvaćam baš kako bi se to trebalo otkočiti. možda je baš u tom mjesecu rješenje, da kada osoba prokuži mjesec i sve vezano uz njega, da će onda blokada početi popuštati... kako misliš ovo "pod vladavinom venere" ? što to znači - biti pod vladavinom venere ?
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 16:42   #14
pa mjesec je u biku a bikom vlada venera. još jednom sam bio čini mi se u pravu pa bit je utome kada postoji malo aspekata tada je teško pronaći kanal kroz koji će se nešto izraziti no mislim da će naposlijetku uspjeti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 09:21   #15
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
O samom MC-u i njegovoj važnosti možeš na netu puno toga pronaći, zenit horoskopa je poput zenita dana ili godine i analogno tomu predstavlja vrhunac čovjekova života.

.....
A što se tiče samog vrha 10. polja (MC-a), on je povezan s Saturnovskim osobinama te uvijek govori i o suštini i svrsi čovjekova života. Govori o svijesti o važnosti vremena koje nam je dano na raspolaganje u ovom životu. Sam ljudski život kao takav ima svrhu, svatko od nas je rođen iz određene porodice s sviješću da u životu s vremenom koje mu je dano nešto postigne (MC).
Ako MC govori o sustini i smislu covekovog zivota, kako bih mogla da protumacim moj MC u raku sa vladarem u biku na 29 s u 8 kuci?
Nekako sam ta moja polja kao sto je 3 polje gde mi je stelijum u strelcu lakse protumacila nego sto mogu svoj MC.
Inace jos uvek nemam dete a jako bi to zelela (ako pricam o smislu), samo ja imam trip da bi morala da imam nekog ko ce nam omoguciti dom, jer bez doma ja prosto imam strah da imam porod...
naravno necu pominjati traume koje nam je prouzrokovao otac a koji bi trebao da predstavlja MC jel tako ili gresim?
__________________
moj natal : http://www.dodaj.rs/?3Z/12o/4scPdmoR/natal.gif
zelena dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 13:06   #16
Quote:
zelena dolina kaže: Pogledaj post
Ako MC govori o sustini i smislu covekovog zivota, kako bih mogla da protumacim moj MC u raku sa vladarem u biku na 29 s u 8 kuci?

Inace jos uvek nemam dete a jako bi to zelela (ako pricam o smislu), samo ja imam trip da bi morala da imam nekog ko ce nam omoguciti dom, jer bez doma ja prosto imam strah da imam porod...
Pa odlično si opisala rakov princip...ta jaka osnovna motivacija - zaštititi svoje dovedena do ekstrema (egzaltacija i posljednji stupanj znaka bika). No zbog istog principa si glede majčinstva i jako oprezna i stavljaš se u podređenu situaciju što je u suprotnosti s tvojim temeljnim karakterom. Jer....iznimno si samosvjesno žemsko biće (vodenjak, Sunce trigon Uran u 1. polju) koje što se tiče konkretno majčinstva (Mjeseca) posjeduje neumoljivu potrebu za opstankom. Sposobna si iznijeti puno toga za vlastito dijete (jaki Mjesec-vladar 10. polja prima egzaktan trigon na Pluton).

To "zašto nemaš još dijete?" u prvom redu ima veze s tim što mu ne znaš izabrati oca. Tu si blokirana. Jer s jedne strane stoji sklonost pretjerivanju (Mjesec opozicija Jupiter) i lošoj prosudbi frajera (Mjesec opozicija Neptun/Mars) pa shodno tomu i ulasku u kompicirane i nejasne odnose.

S druge strane postoji u tebi jaka želja da dokažeš svima (Sunce trigon Uran), a posebno vlastitom ocu (Sunce kvadrat Saturn) da si sposobna izboriti se za svoju individualnost. No život, "tvoj vlastiti otac" i "sudba" te nisu naučili kao se to "točno radi" (Sunce kvadrat Saturn). Tj. naučili su te da u svemu postoje granice, a posebno u volji čovjeka što se u potpunosti kosi s tvojoj osnovnom prirodom koja ima široke i napredne vidike i lako se prilagođava modernom i naprednom načinu života. Jednom riječju ti se neprestano boriš između toga da ideš naprijed (Sunce trigon Uran) i repova koje vučeš iz prošlosti (Sunce kvadrat Saturn).

Treće je da je osim egzaktnog trigona Mjeseca na Pluton prisutna Venera koja kvadrira taj isti Pluton.
Quote:
naravno necu pominjati traume koje nam je prouzrokovao otac a koji bi trebao da predstavlja MC jel tako ili gresim?
Ne griješiš...te duboke potrebe za zaštitništvom datiraju upravo od oca koji ih nije ispunio. No ne znam koliko si svjesna da si ti nadišla svog oca, tebi "njegova potpora" niti ne treba.


Jesu ti roditelji živi?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 13:31   #17
meni je mo90mc, aplikacija
to je neka losa reputacija?

a vrh Mc-a u vagi na Arkturusu,
vladar Ve u 10 u sko
Ve0Pl
Ve90Ju

to mu dodje ko da sam neka sponzorusa

??
a sto veze s mozgom nema
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 17:02   #18
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa odlično si opisala rakov princip...ta jaka osnovna motivacija - zaštititi svoje dovedena do ekstrema (egzaltacija i posljednji stupanj znaka bika). No zbog istog principa si glede majčinstva i jako oprezna i stavljaš se u podređenu situaciju što je u suprotnosti s tvojim temeljnim karakterom. Jer....iznimno si samosvjesno žemsko biće (vodenjak, Sunce trigon Uran u 1. polju) koje što se tiče konkretno majčinstva (Mjeseca) posjeduje neumoljivu potrebu za opstankom. Sposobna si iznijeti puno toga za vlastito dijete (jaki Mjesec-vladar 10. polja prima egzaktan trigon na Pluton).

To "zašto nemaš još dijete?" u prvom redu ima veze s tim što mu ne znaš izabrati oca. Tu si blokirana. Jer s jedne strane stoji sklonost pretjerivanju (Mjesec opozicija Jupiter) i lošoj prosudbi frajera (Mjesec opozicija Neptun/Mars) pa shodno tomu i ulasku u kompicirane i nejasne odnose. ISTINA

S druge strane postoji u tebi jaka želja da dokažeš svima (Sunce trigon Uran), a posebno vlastitom ocu (Sunce kvadrat Saturn) da si sposobna izboriti se za svoju individualnost. No život, "tvoj vlastiti otac" i "sudba" te nisu naučili kao se to "točno radi" (Sunce kvadrat Saturn). Tj. naučili su te da u svemu postoje granice, a posebno u volji čovjeka što se u potpunosti kosi s tvojoj osnovnom prirodom koja ima široke i napredne vidike i lako se prilagođava modernom i naprednom načinu života. Jednom riječju ti se neprestano boriš između toga da ideš naprijed (Sunce trigon Uran) i repova koje vučeš iz prošlosti (Sunce kvadrat Saturn).

Treće je da je osim egzaktnog trigona Mjeseca na Pluton prisutna Venera koja kvadrira taj isti Pluton.

Ne griješiš...te duboke potrebe za zaštitništvom datiraju upravo od oca koji ih nije ispunio. No ne znam koliko si svjesna da si ti nadišla svog oca, tebi "njegova potpora" niti ne treba.


Jesu ti roditelji živi?
Niko mi nikad nije opisao "mene" na tako dobar nacin, hvala draga
bas je tako, ja ne umem da odaberem oca svog deteta a tako ludo to zelim...
Kako da ga nadjem?
Roditelji su mi zivi, oboje, razvodili su se, pa sad ponovo zive zajedno
istina je, ja sam tako postala jaka licnost da meni otac odavno ne treba, ima neke stvari koje nisu za forum i koje mu nikad necu oprostiti, mada se pravim kao da jesam...jednostavno to je jace, ispliva ponekad
Ja ne umem da shvatim da ima kocnica u zivotu, uvek verujem da ima resenje
Kad sam prezivela tranzit PL na moju VE sa covekom za kog sam mislila da je pravi a NIJE, istovremeno mi je SA bilo 180 sa SO a nakon toga SA90Mo...mislila sam da je kraj tada...i da sam gotova, ali se nekako podigoh, hvala nebesima
__________________
moj natal : http://www.dodaj.rs/?3Z/12o/4scPdmoR/natal.gif
zelena dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 09:04   #19
Pluton trigon MC
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:00   #20
A Pluton u 9. u Strijelcu u konjukciji (orbis 2 stupnja) s MC?
lijepa.cura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.