Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2011., 19:22   #101
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Upravo tako.

To pišem i zato jer postoje mnoge stvari koje se u nekoj svakidašnjici preklapaju s ovim pojmovima. Recimo slično je i s pojmom dobročinitelja (što recimo nije isto što i humanitarac). Dobročinitelj je Jupiter u 6. polju a npr. dobronamjernik je Jupiter u 11. polju. Itd...
... da, sitna razlika u riječi ali velika u značenju.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 19:45   #102
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... i meni se čini da bi to bilo logično. I, analogno tomu, kuhinja bi možda mogla biti 02. kuća (priprema hrane vlastitim trudom mi "miriši" na simboliku Bika), vl. 02.), dnevni boravak 05.polje (prostor za odmor, razonodu, slobodno vrijeme), kupaonica 06. polje (higijena, održavanje tijela), a sam WC možda 08.?
Meni 5.polje vuce i na deciju sobu..mada moze da bude i 8.kuca,kao5.od 4.kuce.Za wc sam citala da je analogno skorpijama.
I meni 2.kuca vuce na kuhinju jer je analogna Biku(klopa)
Uran simbolizuje spratove,Vaga potkrovlje...i tako u krug.
buba u uhu:p is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 12:18   #103
... čime su astrološki opisana naslijeđena znanja, a čime kroz život stečena znanja? Jel bi naslijeđena znanja moglo biti 12. polje (skriveni talenti), a stečena znanja 09. polje (škole, fakulteti ... )?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 13:07   #104
Cime su predstavljeni vodovod i kanalizacija?
__________________
manje je vise
elenni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 19:08   #105
Quote:
elenni kaže: Pogledaj post
Cime su predstavljeni vodovod i kanalizacija?
Vodovod i kanalizacija su dvije različite stvari.

Znak vodenjaka u svom simbolu sadrži simbol "točenja", svi vodovi, provodnici, su simbolizirani znakom vodenjaka.

Kanalizacija je sustav odvodnje otpadnih voda, tj. potencijalno štetnih tekućina kroz podzemne kanale. Otpadne tvari astrološki su simbolizirane Plutonom...znak škorpiona simbolizira ustajalu vodu i vodu koja sadrži opasne, pokvarene, otpadne tvari koje su i potencijalno nosioci zaraze pa bi kanalizacija bila Pluton u vodenjaku.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 16:36   #106
1.Kojom bi planetom/aspektom bile predstavljene suncane naocale i sklonost nosenju istih prakticki od zore do sumraka?
2.Astrosimbolika sirene kao mitoloskog bica?
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 19:39   #107
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
1.Kojom bi planetom/aspektom bile predstavljene suncane naocale i sklonost nosenju istih prakticki od zore do sumraka?
Ovisi koja je motivacija za nošnje istih. Ako je motivacija "da mu se ne vide oči kao ogledalo duše" onda je to Mjesec/Pluto film. Pluton je taj koji se skriva u črnom mraku i dejstvuje odozdola, a Mjesec (duša) je taj koji ima nevjerojatnu potrebu da zaštiti.


Shalim se malo ali u biti tako jest jer iza te potrebe postoji neka unutrašnja motivacija koja može biti posve različita ovisno o čoeku.

Sunčane tamne naočale kao predmet se mogu promatrati u kontekstu predmeta koji služi kao prepreka (Saturn) zrakama Sunca da dođu do očiju.

Imširagić uz sunčane naočale generalno navodi Saturn/Neptun zato jer sunčane naočale rade blokadu (Saturn) apsorpciji (Neptun)...
Quote:
2.Astrosimbolika sirene kao mitoloskog bica?
Sirena je vrlo očigledno - Neptun (zašto pitaš)?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 18:40   #108
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovisi koja je motivacija za nošnje istih. Ako je motivacija "da mu se ne vide oči kao ogledalo duše" onda je to Mjesec/Pluto film. Pluton je taj koji se skriva u črnom mraku i dejstvuje odozdola, a Mjesec (duša) je taj koji ima nevjerojatnu potrebu da zaštiti.


Shalim se malo ali u biti tako jest jer iza te potrebe postoji neka unutrašnja motivacija koja može biti posve različita ovisno o čoeku.

Sunčane tamne naočale kao predmet se mogu promatrati u kontekstu predmeta koji služi kao prepreka (Saturn) zrakama Sunca da dođu do očiju.

Imširagić uz sunčane naočale generalno navodi Saturn/Neptun zato jer sunčane naočale rade blokadu (Saturn) apsorpciji (Neptun)...

Sirena je vrlo očigledno - Neptun (zašto pitaš)?
Sta se suncanih naocala tice ,kod mene se radi o cistoj zastiti ociju ,jer su dosta osjetljive na svjetlo i zato sta me zna zaboliti glava ako su nezasticene(svjetlo ih napreze).
U natalu imam egzaktni polukvadrat Saturna i Neptuna ,a citala sam da je aspekt od 45 stupnjeva dosta jak ,kad je egzaktan.
A sta se tice sirena ,bas citam malo o njima pa me zanimalo.Opcenito me zanima astrosimbolika mitoloskih i legendarnih bica.Snovi mi cesto obiluju takvom tematikom.
A sta se tice sirene ,ona je napola zena ,napola riba ;povezala sam ja nju sa Neptunom ,ali ne znam u kojem znaku .Takodjer san mislila da je moguce povezati ju sa nekakvim aspektom Neptun/Venera (zavode pjesmom ,prelijepe poluzene-poluribe,a vode mornare u smrt ;spoj iluzije ,varke i magicne ljepote).
Hvala na odgovoru.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 03:16   #109
a kratkovidnost? ja sam corava ko sismis. Saturn u 12oj mi radi kvadrat s Neptunom u 3oj. Gdje se to gleda?
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 16:25   #110
, je li transcendencija samo pod simbolikom Neptuna ili postoji i upliv neke druge planete?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 17:09   #111
Koja bi bila astrološka simbolika ljudskih prava?
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 23:03   #112
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Koja bi bila astrološka simbolika ljudskih prava?
... nisam sigurna ali bih rekla da su pod simbolikom Urana i Vodenjaka.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 00:31   #113
... pod čijom je simbolikom šminka - make up? Odmah sam ju povezala sa Venerom, ali mi je sinulo da pošto šminka nije samo način isticanja nego i vid skrivanja, da je možda i Neptun upleten?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 11:26   #114
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... pod čijom je simbolikom šminka - make up? Odmah sam ju povezala sa Venerom, ali mi je sinulo da pošto šminka nije samo način isticanja nego i vid skrivanja, da je možda i Neptun upleten?
Da, šminka kao vrsta uljepšavanja s namjenom da se nešto ukrasi ili nečemu istakne ljepota je u domeni Venere, a šminka kao metoda maskiranja je opisana aspektom Venera/Neptun.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 11:34   #115
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
, je li transcendencija samo pod simbolikom Neptuna ili postoji i upliv neke druge planete?
Transcendentnost (iz latinskog transcendere "premašiti") označava prekoračenje granice svijesti, doživljaje i iskustva te nalaženje unutar tih granica. (wiki)

U astrološkom smislu transcendentna tijela su ona izvan granice osobne sfere, izvan granice Saturna - Uran, Neptun, Pluton.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:09   #116
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, šminka kao vrsta uljepšavanja s namjenom da se nešto ukrasi ili nečemu istakne ljepota je u domeni Venere, a šminka kao metoda maskiranja je opisana aspektom Venera/Neptun.
... hvala, a jel bi se Venera u Biku u 12. "odricala od šminke" ili baš naprotiv, "skrivala šminkom"?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:59   #117
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... hvala, a jel bi se Venera u Biku u 12. "odricala od šminke" ili baš naprotiv, "skrivala šminkom"?
Simpa ti je sročeno pitanje.

Venera je u sjedištu u znaku bika, ona je tu uravnotežena i skladna, voli prirodno i realno, šminka je tu u funkciji isticanje prirodne ljepote. Ona tu ističe ono što je u njenoj domeni (usta, obrazi, frizura, vrat...).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 14:05   #118
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Simpa ti je sročeno pitanje.

Venera je u sjedištu u znaku bika, ona je tu uravnotežena i skladna, voli prirodno i realno, šminka je tu u funkciji isticanje prirodne ljepote. Ona tu ističe ono što je u njenoj domeni (usta, obrazi, frizura...).
... istina, samo mi isticanje nije jaka strana jer mi je uvijek neugodno i trudim se da se šminka zapravo niti ne vidi, a da opet izgleda kao da je sve na svom mjestu ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 14:11   #119
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... istina, samo mi isticanje nije jaka strana jer mi je uvijek neugodno i trudim se da se šminka zapravo niti ne vidi, a da opet izgleda kao da je sve na svom mjestu ...
Bik je znak koji njeguje (Venera) jednostavnost i prirodnost. Zato je u njemu Uran u pad jer Uran jest - neprirodno.

Također kod tebe je Venera (ukrašavanje) 12. polju ona je tu vrlo stidljiva.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 14:29   #120
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Bik je znak koji njeguje (Venera) jednostavnost i prirodnost. Zato je u njemu Uran u pad jer Uran jest - neprirodno.

Također kod tebe je Venera (ukrašavanje) 12. polju ona je tu vrlo stidljiva.
... jest. A ako pogledamo oči, one su pod simbolikom Mjeseca, zar ne? Ako je tako, što bi onda bile "smokey eyes"? Oči izgledaju pomalo skrivene, kao da su u magli, to bi bio aspekt Neptuna na Mjesec ili možda Plutona?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.