Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Dakle što je nepoželjnije?
Islamizacija 43 57.33%
Ateizacija 20 26.67%
Nešto sasvim trideset i prvo 12 16.00%
Glasovatelji: 75. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2009., 17:38   #81
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali 99% ateista u Europi potiče iz kršćanskih obitelji,makar od djeda i babe...
Ne znam gdje si izvukao tih 99%, nije ni bitno, ustvari me interesuje,
koji to "ateisti" zestoko napadaju krscanstvo ili islam.
Meni, kao ateisti, ne smeta, jel u zemlji 99% katolika, pravoslavaca
ili muslimana, dok god su vjera/religija odvojene od drzavnog aparata.
Naravno da sam protiv svakoga oblika "petljanja" u drzavu sa strana religija
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 19:49   #82
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Da! Podržimo Ameriku u donošenju te demokracije u tu zaostalu zemlju!

Amerika nema nikakve veze sto se u Pakistanu ne postuju ljudska prava, zene su gradjani 3. reda i kad bi netko javno, kriticki iznjeo probleme o zivotu u pakistanskom drustvu i nekim losim stranama religije, ne bi dobro prosao.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 22:41   #83
Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post
Amerika nema nikakve veze sto se u Pakistanu ne postuju ljudska prava, zene su gradjani 3. reda i kad bi netko javno, kriticki iznjeo probleme o zivotu u pakistanskom drustvu i nekim losim stranama religije, ne bi dobro prosao.
Religija nema loših strana. Ljudi imaju.
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 23:08   #84
Quote:
hihotić kaže: Pogledaj post
Eto, naslov govori dovoljno, i ne želim uopće odgovore tipa: "Neće bit ni jedno ni drugo", jer to je za neku drugu temu. Zanima me, dal' islam ili ateizam?
Europa je vec ateizirana i sam ateizam je vrlo jaka sila u danasnjem vremenu.
Zar je potrebno spominjati kako se danas razmislja i generalizira o religiji i kako se danas odnosi prema religioznim ljudima?

Kada kazem ateizam....ja bih ukljucio i mnogobrojne krscane koji su vec odavno odvojeni od svoje vjere i Crkve.

Danas je jako malo vjernika...tu se ostvaruje ono "puno je zvanih, a malo odabranih".
efodiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 13:25   #85
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Religija nema loših strana. Ljudi imaju.
A upravo su ljudi izmislili religiju.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 00:28   #86
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
A upravo su ljudi izmislili religiju.
To ti kažeš.
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 08:56   #87
Brojni istupi domaćih katoličkih tj. kršćanskih intelektualaca (mada je meni osobno prilično nespojiv pojam religije i intelekta) u posljednje vrijeme pokazuju da je njih itekako više strah ateizma.
Zašto je to tako? Vrlo jednostavno-napretkom znanosti religija gubi "tlo pod nogama" , a ateizam dobija sve više kvalitetnih argumenata u svoj prilog, ili kako to jedan pravi intelektualac kaže "napretkom znanosti sve je manje rupa u koje se religija (bog) može sakriti."
S druge strane ne boje se islamizacije jer pojednostavljeno ili narodski rečeno svaka religija je ustvari "pišanje u istu tikvu". Razlika je samo to što dio njih to radi s obrezanom alatkom.
polis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 07:13   #88
Quote:
polis kaže: Pogledaj post
Brojni istupi domaćih katoličkih tj. kršćanskih intelektualaca (mada je meni osobno prilično nespojiv pojam religije i intelekta) u posljednje vrijeme pokazuju da je njih itekako više strah ateizma.
Zašto je to tako? Vrlo jednostavno-napretkom znanosti religija gubi "tlo pod nogama" , a ateizam dobija sve više kvalitetnih argumenata u svoj prilog, ili kako to jedan pravi intelektualac kaže "napretkom znanosti sve je manje rupa u koje se religija (bog) može sakriti."
S druge strane ne boje se islamizacije jer pojednostavljeno ili narodski rečeno svaka religija je ustvari "pišanje u istu tikvu". Razlika je samo to što dio njih to radi s obrezanom alatkom.
hihotić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 08:41   #89
Sigurno da se vise boje islama, to vec pokazuju. Ateizam imaju u svojim porodicama, s tim su se srodili. Islam najcesce dozivljavaju kao nesto strano Europi.

Zadnje uređivanje Zehra : 22.03.2009. at 08:49.
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 09:30   #90
Quote:
polis kaže: Pogledaj post
Brojni istupi domaćih katoličkih tj. kršćanskih intelektualaca (mada je meni osobno prilično nespojiv pojam religije i intelekta) u posljednje vrijeme pokazuju da je njih itekako više strah ateizma.
Zašto je to tako? Vrlo jednostavno-napretkom znanosti religija gubi "tlo pod nogama" , a ateizam dobija sve više kvalitetnih argumenata u svoj prilog, ili kako to jedan pravi intelektualac kaže "napretkom znanosti sve je manje rupa u koje se religija (bog) može sakriti."
S druge strane ne boje se islamizacije jer pojednostavljeno ili narodski rečeno svaka religija je ustvari "pišanje u istu tikvu". Razlika je samo to što dio njih to radi s obrezanom alatkom.
No sto ako napretkom znanosti kao sto je u slucaju kvantne fizike ili razotkrivanjem antimaterije, znanost otkrije duhovnu prirodu?
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 10:16   #91
Quote:
vitaka kaže: Pogledaj post
No sto ako napretkom znanosti kao sto je u slucaju kvantne fizike ili razotkrivanjem antimaterije, znanost otkrije duhovnu prirodu?
A što ako otkrije, recimo, da ako mi imamo slobodnu, volju, onda je imaju i elektroni?
Ups, čekaj, to je nedavno matematički dokazano.

Je li to duhovno, što misliš?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 11:06   #92
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
A što ako otkrije, recimo, da ako mi imamo slobodnu, volju, onda je imaju i elektroni?
Ups, čekaj, to je nedavno matematički dokazano.

Je li to duhovno, što misliš?
Znanstvenici su zaprepasteni spoznajom da se elektron ponasa razlicito u prisustvu promatraca, kao da ima svjesnost ili je vodjen svjesnocu.
Novim znanstvenim otkricima ateizam gubi uporiste. Dolazi doba uzdizanja na visu razinu svijesti, doba duhovnosti.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 11:25   #93
Quote:
vitaka kaže: Pogledaj post
Znanstvenici su zaprepasteni spoznajom da se elektron ponasa razlicito u prisustvu promatraca, kao da ima svjesnost ili je vodjen svjesnocu.
Ne. Nije riječ ni o kakvoj ezoterici tog tipa; to je samo jedna od miskoncepcija, tj. popularnih mitova o kvantnoj fizici. Svjesni promatrač tu ništa ne mijenja.
U ovom je slučaju riječ o tome da, ako se može dokazati da znanstvenici koji obavljaju mjerenja imaju slobodnu volju pri izboru mjerenja, onda po zakonima kvantne mehanike i elektroni moraju imati slobodnu volju.
Ja bih ipak rekao da će se pokazati da čovjek ima daleko manje slobodne volje nego što misli.

Quote:
Novim znanstvenim otkricima ateizam gubi uporiste. Dolazi doba uzdizanja na visu razinu svijesti, doba duhovnosti.
Koje su tvoje znanstvene kvalifikacije?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 11:52   #94
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ne. Nije riječ ni o kakvoj ezoterici tog tipa; to je samo jedna od miskoncepcija, tj. popularnih mitova o kvantnoj fizici. Svjesni promatrač tu ništa ne mijenja.
U ovom je slučaju riječ o tome da, ako se može dokazati da znanstvenici koji obavljaju mjerenja imaju slobodnu volju pri izboru mjerenja, onda po zakonima kvantne mehanike i elektroni moraju imati slobodnu volju.
Ja bih ipak rekao da će se pokazati da čovjek ima daleko manje slobodne volje nego što misli.


Koje su tvoje znanstvene kvalifikacije?

Nesam kvalificiran na polju znanosti. Citao sam ponesto o kvantnoj teoriji, nesto slusao od onih bolje upucenih.
Zanimljivi video linkovi na tu temu:

http://www.youtube.com/watch?v=TGkje...e=channel_page

http://www.youtube.com/watch?v=f-bAZcPubNg&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=7fIRN...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=iX-z2bwsWdE&NR=1

Postoje razne teorije na poimanje kvantne fizike.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 12:14   #95
I dalje ne vidim kako QM ima veze sa dokazom da bog postoji, ako išta, govori u korist budizma koji je efektivni agnosticizam a u nekim verzijama i ateizam.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 12:27   #96
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
I dalje ne vidim kako QM ima veze sa dokazom da bog postoji, ako išta, govori u korist budizma koji je efektivni agnosticizam a u nekim verzijama i ateizam.
Naravno to su prepostavke. Neki od znanstvenika duboko promisljajuci o kvantnoj teoriji dolaze do zakljucka da iza svega stoji jedan svijesni i inteligentan um.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 12:37   #97
Meni ne, meni je QM odgovor na to što nam se čini da postoji svjesni um.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 12:54   #98
teško je reći da se normalan čovjek vjernik boji ijednog, bilo islamizacije, bilo ateizacije; ja bi se osobno bojao potpunog gubitka svijesti čovječanstva, u smislu da se samo za novcem i moći srlja, pritom se ne pitajući koje su posljedice i kolika je cijena koja će se platiti. pojam dobra nije privatiziran za religiju niti religije, već pripada čovječanstvu, na odgovornost
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 12:56   #99
Quote:
vitaka kaže: Pogledaj post
Neki od znanstvenika duboko promisljajuci o kvantnoj teoriji dolaze do zakljucka da iza svega stoji jedan svijesni i inteligentan um.

Koji?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 13:03   #100
Ateisti su ti koji bi se trebali bojati jednog i drugog. Jer iako rastu u populaciji općenito, europska populacija odumire a nereligiozni imaju manje djece od religioznih. Ako dodamo i širenje liberalnih vrijednosti kao pravo na pobačaj i eutanazija ateisti će sami sebe desetkovati a populacija muslimana kontinuirano rasti.
Alemann is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.