Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2009., 09:32   #21
Quote:
Karlo kaže: Pogledaj post
Pohlepa bi trebala biti definirana i zabranjena zakonom.
Zanima me što vi mislite?
Mislim da vjerojatno želiš zabraniti zakonom svih sedam, a ne samo jedan smrtni grijeh. Imaju li religijski zakoni mjesta u sudstvu?
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 09:41   #22
pohlepa je osnova i temelj kapitalizma...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 10:08   #23
Quote:
shvatices kasno kaže: Pogledaj post
potvrde o nekažnjavanju za što to služi? za maltretiranje ta potvrda nema nikakve logike , čovjek koji izađe je svoju kaznu odradio, i zašto ga onda opet obilježavat
Potvrda o nekaznjavanju je cista ako si pravomocno osudjen. To je samo dokaz da se protiv tebe ne vodi kazneni postupak ili nisi nepravomocno osudjen.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 10:10   #24
Quote:
Karlo kaže: Pogledaj post
Razmislite postoji li na svijetu bilo koji čimbenik koji štetnije utjeće na razvoj čovječanstva od POHLEPE?
Koliko ljudi godišnje strada fizički, psihički i emocijonalno zbog pohlepe?
Koliko nas unazađuje? Koji su sve izumi još uvijek u ladici i skupljaju prašinu?

Pohlepa bi trebala biti definirana i zabranjena zakonom.

Zanima me što vi mislite?
Naravno da postoji. Pohlepa nuzno ukljucuje ambiciju, koja je prvi uvjet razvitka. Mnogo vise stete razne komsoc metode tipa uravnilovke, pretjerana prava nezaposlenih koja poticu lijenost i slicno.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 10:29   #25
pohlepa je uvijek protuzakonita, jer za sobom obavezno vuće kriminal. kao takva, postaje generator urušavanja društva, ili civilizacije.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 17:56   #26
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
pohlepa je uvijek protuzakonita, jer za sobom obavezno vuće kriminal. kao takva, postaje generator urušavanja društva, ili civilizacije.
Jucer mi je sin uzeja komadic cokolade vise od moje kcerke, di ga mogu prijavit????
__________________
Ignore: McAucliffe, Adler109, ZeljkoRi, buntspecht, OhYeah, FileExplorer, Apatrid, mau123, libertango, Grunf, trooly, Mc Ozy Albert Einstein: „Lakše je razbiti atome negoli predrasude!“
ekompf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 21:33   #27
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
pohlepa je osnova i temelj kapitalizma...
Nešto ti mora biti motiv, svatko ima svoj razlog zašto i kako će.
__________________
Napokon mi se broje postovi!!!
Certis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 08:47   #28
Quote:
ekompf kaže: Pogledaj post
Jucer mi je sin uzeja komadic cokolade vise od moje kcerke, di ga mogu prijavit????
Odmah u zatvor s njim jer ruši temelje socijalne, društvene, obiteljske, ljudske i i ine solidarnosti
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 18:14   #29
Pohlepa je gora od svih drugih zala. Da malo citiram Tolea (Nova Zemlja):

"Ljudska bića, gonjena pohlepom, nimalo svjesna svoje povezanosti s cjelinom ustrajavaju u ponašanju koje, ako ga ništa ne spriječi može dovesti samo do njihova vlastita samouništenja."


"Drugi vid kolektivne nefunkcionalnosti ljudskog uma još je neviđeno nasilje kojim se ljudska bića odnose prema drugim životnim oblicima, i samom planetu. Razaranje šuma, koje stvaraju kisik, te drugih biljnih i životinjskih vrsta, okrutno postupanje prema životinjama u uzgajalištima, trovanje rijeka, oceana, zraka."

"Najuzvišenije postignuće čovječanstva nisu umjetnička djela, znanost ili tehnologija, nego prepoznavanje vlastitog poremećaja, vlastitog ludila."
ima odličnih misli, ali ne da mi se to sve tipkati...
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello

Zadnje uređivanje izgubljena : 27.08.2009. at 18:19.
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 18:15   #30
Thumbs up

Quote:
Karlo kaže: Pogledaj post
Razmislite postoji li na svijetu bilo koji čimbenik koji štetnije utjeće na razvoj čovječanstva od POHLEPE?
Koliko ljudi godišnje strada fizički, psihički i emocijonalno zbog pohlepe?
Koliko nas unazađuje? Koji su sve izumi još uvijek u ladici i skupljaju prašinu?

Pohlepa bi trebala biti definirana i zabranjena zakonom.

Zanima me što vi mislite?
Ne mogu vjerovati da, pored toliko ulaganja u znanost/pronalaske, nije (do sada) poznat taj "centar pohlepe u mozgu".
Neurokirurgijom (ako nikako drugačije) bi ga se dalo neutralizirati i imali bi odmah "Raj na Zemlji".
10. Božja zapovijed, "tako" bi konačno postala suvišna.
gardfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 15:28   #31
kako pravno normirati pohlepu znak pitanja
Pućko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 16:04   #32
Pohlepa je temelj zdravog gospodarstva. Lijenost je temelj inovativnosti. I jedno i drugo su svakako ljudske vrline.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 16:09   #33
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pohlepa je temelj zdravog gospodarstva. Lijenost je temelj inovativnosti. I jedno i drugo su svakako ljudske vrline.
haha, greed is good -G Gecko https://youtu.be/VVxYOQS6ggk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 16:28   #34
Quote:
Karlo kaže: Pogledaj post
Razmislite postoji li na svijetu bilo koji čimbenik koji štetnije utjeće na razvoj čovječanstva od POHLEPE?
Koliko ljudi godišnje strada fizički, psihički i emocijonalno zbog pohlepe?
Koliko nas unazađuje? Koji su sve izumi još uvijek u ladici i skupljaju prašinu?

Pohlepa bi trebala biti definirana i zabranjena zakonom.

Zanima me što vi mislite?
Pohlepa je motor kapitalizma. Kapitalizam je vrlo jak, sam vlada svijetom, nema suparnika niti takmaca.

Kapitalizam se nikad neće odreći onoga što ga svakim danom čini sve jačim i moćnijim. To je kao da se čovjek odrekne eliksira mladosti, odluči ostarjeti i umrijeti.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 17:02   #35
pohlepa je motor svakog sustava, ne samo kapitalizma
marcuscato is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 17:07   #36
Quote:
marcuscato kaže: Pogledaj post
pohlepa je motor svakog sustava, ne samo kapitalizma
U stvari imaš pravo.

Jer ima više vrsta pohlepe, odnosno možemo reći da netko ima i *pohlepu za znanjem*.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 17:57   #37
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
pohlepa je osnova i temelj kapitalizma...
Da, jedino rješenje bi bilo ukidanje privatnog vlasništva, planska privreda i politika istih plaća za ama baš sve, želimo li to
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 18:27   #38
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Da, jedino rješenje bi bilo ukidanje privatnog vlasništva, planska privreda i politika istih plaća za ama baš sve, želimo li to
Ne, mislim da bi to samo pojačalo pohlepu.

Prvo svi ljudi moraju imati ono što im treba za zadovoljavanje osnovnih životnih potreba (hrana, odjeća, obuća, krov nad glavnom, grijanje .....). To je većina europskih pa i svjestskih država postigla i to za ogroman postotak pa i svo svoje stanovništvo.

Drugo, razvoj svijesti.

I dok je prvo jednostavno, ovo drugo nije nikako i nema dobrog recepta (ali se događa i bez recepta). Ljudi trebaju shvatiti da ih gomilanje stvari neće učiniti sretnijima, da pun ormar odjeće ne utječe na kvalitetu života, da se robovati može i imovini .......

Nedavno je bila reportaža Gorana Milića iz neke skandinavske države nisam upamtila koje. Uglavnom on pita vrlo bogatog mladog čovjeka, vlasnika tvrtke ima li rolex, ovaj mu kaže - ne, nemam, nemam nikakav sat.

I napomena - nikad plaća nije bila jednaka za sve.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 13:13   #39
Pohlepa jeste negativna ljudska osobina, ali nemoće ju je pravno normirati. Mogu se kazniti samo oni koji su iz pohlepe počinili neko stvarno krivično delo. Postoji mnogo pohlepnih ljudi koji se nisu ogrešili o zakon. Ne mogu da se setim da uopšte postoji država koja je zakonski predvidela sankcije za pohlepu samu po sebi. Postoji i mnogo drugih negativnih ljudskih osobina i šta sad? Ne može se neko kazniti samo zato što nije dobar čovek.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 13:19   #40
Ali gospodo...rjesenje vam je pred nosom. Eureka!! Imam forumulu kako napraviti cijeli svijet sretnim!!!!


Predlazem da ovi nepohlepni daju sve sto posjeduju pohlepnima i tako ce svi biti sretni i zadovoljni.
Nepohlepni ce dozivjeti duhovnu a pohlepni materijalnu Nirvanu jer ce oboje postici ono cemu streme u zivotu.






hmm......ili sam mozda zamijenio nepohlepu sa jalom.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.