Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2009., 08:53   #21
zanima me dal treba uputnica za rodilište ,pošto se nisam kontrolirala tu u bolnici,kolegica mi je nedavno rodila i kaže da joj nije trebalo niš,a opet druga veli da treba....
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 17:44   #22
haj

jel netko zna ,dal je prordilo to novo karlovačko rodilište,vidila sam nešto na tv-u neki dan al nisam sve....
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 14:03   #23
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
haj

jel netko zna ,dal je prordilo to novo karlovačko rodilište,vidila sam nešto na tv-u neki dan al nisam sve....
Rade oni ko urice Imaju nove stolove, klima u boxu, rooming-in (bebice su s mamama u sobi) sobe uređene, neke imaju i svoj wc, uglavnom sve je renovirano i bolnica ima status "Bolnica-prijatelj djece". Epiduralnu koliko znam još nisu uveli ali je u procesu uvođenja. Također se kod njih mogu donirati i stanice iz pupkovine za donaciju zakladi Ana Rukavina ali ne znam točno koji je postupak. To je sve što znam, ostatak javim za par tjedana
__________________
Carpe diem
anchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 17:12   #24
evo samo da se javim u vezi rodilišta u ogulinu,mogu samo reči da sam jako ,jako iznenađena,naravno u pozitivnom smislu,babica koja me porodila bila je super ,a doktor Dokmanović predobar stvarno samo riječi hvale,ljubazno me primili lijepo pričali samnom...
doduše kod mene se sve odvijalo jako brzo i za tri dana smo išle doma,al mogu samo reći da sam se iznenadila sa higijenom na odjelu sa ljubaznosti od sestara samo je jedna bila prava krava al sam joj na lijepi način spustila pa je zašutila,jedina zamjerka je što wc papira al dobro to je manje više svugdje tako,hrana je dobra jedino malo neslana al proguta se bitno da je toplo...
eto to je to,veliko iznenađenje za mene....
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 19:50   #25
Ej Ogulinke moje.....
nisam rodila u Ogulinu, ne živim dolje, ali sam silno htjela roditi tu... nekako mi je drugačije jer nisi samo broj, ipak se manjeviše svi znaju....
Kod dok. Cindrića sam bila pacjent sve do trudnoće onda sam se prebacila u Zg jer nisam mogla tako često putovati (tako me i on savjetovao).....
Uživajte mi sugrađanke moje!!! Ljubite bebice i mazite trbuhe!!!
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 06:09   #26
Cure, o karlovačkom rodilištu u zadnje vrijeme čujem samo sve najbolje, osoblje ljubazno i stručno, smještaj odličan, dvokrevetne sobe sa tv-om i, ako se ne varam, klimom.
september00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 07:40   #27
sve sto si napisala je istina ..ja sam rodila u KA lani i bilo mi je super i dok ga nisu preuredili....najace mi je sto mi je svirala mjuza dok sam radjala (kakao ja volim muziku oduvjek to mi je i pomoglo da se jos vise opustim)....osoblje je savrseno (mada ima iznimki uvjek al ti su u manjini) pogotovo u radjaoni .....
prije par godina su imali velike kalvarije jednu za drugom pa sada vise nis ne prepustaju slucaju tako da ko zeli tamo roditi samo neka ide ..bar po meni jer ja sam sa svime bila zadovoljna jos onda kada su bile i zajednicke kupaone a kamoli sada kada su apartmani.....
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:34   #28
Karlovac prije pola godine: sve je super uređeno i novo. Oprema iz snova, ali stoji u ormarima. Pilates lopte koje pomažću nisu napuhane, masažni stolovi se nisu palili ovu zimu. U rađaoni osoblje čista petica. Odjel babinjača katastrofa, ne daj Bože da ti u smjeni bude sestra Zdenka. Na odjelu babinjača većina ih je neljubazna, bezosjećajna, nadurena i ljuta kad zoveš u pomoć.
Ja više u karlovačko rodilište ne idem
uciteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:40   #29
Ja sam imala problma sa dojenjem. Veli meni dotična sestra neka idem na iLovac kod Ciganke vidjet kako se to radi i ode iz sobe. mene ostavi samu sa dva sata starom bebom u pola tri u noći, beba gladna do besvjesti, ja ne znam dojiti. Do ponedjeljka sam imala rane i onda su se svi čudili odakle mi...
Meni su se zamjerili do kraja života.
Tek kad se pojavila sestra Elvira sve je bilo pet. žena sjela sa mnom , uzela sisu i bebu i dok dijete nije prihvatilo ssu nije se micala od nas dvije. Bravo za sestru Elviru!!!!!!
uciteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:17   #30
onda je ogulinsko rodilište po svemu tome što si navela super,jer sestre su stvarno za 10,ujutro ti donesu i kavicu ako ti nitko tvojih nedonese,a navečer malo pospikaju s tobom nasmiju se i tako to...
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 13:36   #31
Evo da i ja napišem svoje iskustvo s karlovačkim rodilištem:

Čula sam dosta negativnih iskustva vezanih za rodilište, od poroda, nestručnosti do neljubaznosti osoblja i drago mi je da sam rodila u Karlovcu jer sam se uvjerila u suprotno. Jakov je stigao 30.7. 3120g, 49cm. I da, dali su mi drip (hvala Bogu dragom na tome) i prokinuli vodenjak i za 3 sata je došlo moje malo zlato. Recnuli me jesu, i znam i sama da je bilo potrebno. Nemam apsolutno nikakvih primjedbi ni zamjerki niti na doktore niti na babice. Ja sam imala sreću pa se Jakov odmah uhvatio cice ko starog prijatelja pa s dojenjem nisam imala problema ali kad sam bilo što trebala ili imala pitanja, dobila sam pomoć i odgovore. Naravno, uvijek ima ljubaznih i manje ljubaznih sestara ali iz iskustva kažem: lijepa riječ otvara sva vrata. Gore je ludnica za radit, divim se tim ženama!
__________________
Carpe diem
anchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 13:19   #32
Karlovačko rodilište - iskustva

Skužila sam da ima dosta friških mama forumašica koje su rodile u Karlovcu,pa me zanimaju njihova iskustva.Što vam se svidjelo,koji doktori su ok,kaj bi promjenile,sestre za bebe,koliko pomažu oko dojenja,ma sve,sve,sve me zanima.
Naime iako sam već u prvoj trudnoći živjela u Karlovcu nisam se usudila tamo ići roditi jer sam imala gadno iskustvo s jednim ginekologom ,pa sam se bojala da ga ne sretnem u rodilištu,a i kako sam imala ginekologicu u Zg. i nekako sam vezana za Vinogradsku išla sam tamo roditi i bilo je. Sada kada imamo našeg bebonju nije nam baš zgodno svaki čas ići u Zg . pa bih rodila ovdje,pa me zanima apsolutno sve. Inače prvo sam rodila carski,velike su šanse da ću i ovaj put pa me zanima i kak se ponašaju prema "caricama"?
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 14:43   #33
i mene isto to zanima jer se i ja spremam na porod u karlovačkom rodilištu
drugi tjedan idem na tečaj pa ću dobit neki bolji dojam ali u zadnje vrijeme sva iskustva koja sam čula su izuzetno pozitivna
za sad sam strašno zadovoljna odlukom da rodim u Klc i zbog toga što smo i mm i ja rođeni u tom rodilištu a sad će i naša beba
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 14:53   #34
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Skužila sam da ima dosta friških mama forumašica koje su rodile u Karlovcu,pa me zanimaju njihova iskustva.Što vam se svidjelo,koji doktori su ok,kaj bi promjenile,sestre za bebe,koliko pomažu oko dojenja,ma sve,sve,sve me zanima.
Naime iako sam već u prvoj trudnoći živjela u Karlovcu nisam se usudila tamo ići roditi jer sam imala gadno iskustvo s jednim ginekologom ,pa sam se bojala da ga ne sretnem u rodilištu,a i kako sam imala ginekologicu u Zg. i nekako sam vezana za Vinogradsku išla sam tamo roditi i bilo je. Sada kada imamo našeg bebonju nije nam baš zgodno svaki čas ići u Zg . pa bih rodila ovdje,pa me zanima apsolutno sve. Inače prvo sam rodila carski,velike su šanse da ću i ovaj put pa me zanima i kak se ponašaju prema "caricama"?
Mogu reći samo pohvale... Ja sam rodila prirodno pa ne znam kako se ponašaju sa ženama koje idu na carski...Porodio me Dr. Ramić i što se tiće poroda sve je protelo bez ikakvih problema...Šivanje nisam ni osjetila ( dr Lacković)...na odjelu babinjača sestre su ok...Meni su uredno dolazile kad bi ih zvala, presvlacile mi malog...ima jedna sestra Z... ona je malo u k... ono prava seljakuša,radi preko one stvari ali hvala Bogu dopala me samo jednu smjenu...Oko dojenja su mi puno pomogle i dosta forsirale ( mali mi je rođen sa 35 tj pa prvh dva dana sam ga i budila da ga stavim na cicu) i uspješno sam dojila do 1 rođendana... Sobe su uredne ,čiste imaš i plazmu u sobi ako si sretnica onda imaš i wc i tuš...
Hely is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 15:51   #35
Ja sam rodila u Klc 17.5.Meni je boravak u bolnici prošao super, ne mogu se na ništa požaliti. Porodila me dr. Hermina(ne znam prezime ) i super mi je bila. jako je ljubazna i mirna, nema nikakvog povisivanja glasa i slično. jako mi se svidjela. starije sestre su pune iskustva i znaju što rade, a i mlade su super. sobe su super, stalno se čiste i sobe i kupaone i tak. svaka sestra će ti pokazati kako se doji, ali nama su na tečaju rekli da oni djeci ne daju bočicu, ali to nije istina. ako ti dijete duže plače i ne možeš ga smiriti uvale mu bočicu. ali nije to niš strašno.
uglavnom meni je boravak u karlovačkom rodilištu bio pozitivno iskustvo
__________________
PRODAJA
LA SUKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 20:44   #36
ja sam isto rodila u klc rodilistu i imam rijeci pohvale,rodila sam prirodno , porodio e je dr Mrgan i bio je odlican!!! meni su svi dr tamo ok, sestre isto
higijena je ok,sve je uredno,znas da netrebas nositi spavacice...
__________________
T&N Moje zvrke :) ; stize i treca u 01.2014. ;)
bijela orhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 20:55   #37
Ja sam rodila hitnim carskim....i nemogu reć da mi je porod ostao u super sjećanju jer je jako dugo trajao i namučila sam se u rađaoni. Nekako mislim da me nisu trebali toliko dugo držati na stolu i jos s dripom kao šećerom na kraju, ali na kraju je sve dobro proslo, bebica i ja smo dobro i to mi je najvažnije bilo, ove stvari se zaista zaborave nakon sto vidis bebicu ...ali što se tiče njege sestri, ja sam bila jako zadovoljna!mazili su i pazili i bebicu i mene!Sestre su mi pomagale oko dojenja kad god sam ih zamolila...ima ih stvarno koje su zlatne i imaju jako puno strpljenja!
-Aya- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 22:23   #38
Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
Ja sam rodila hitnim carskim....i nemogu reć da mi je porod ostao u super sjećanju jer je jako dugo trajao i namučila sam se u rađaoni. Nekako mislim da me nisu trebali toliko dugo držati na stolu i jos s dripom kao šećerom na kraju, ali na kraju je sve dobro proslo, bebica i ja smo dobro i to mi je najvažnije bilo, ove stvari se zaista zaborave nakon sto vidis bebicu ...ali što se tiče njege sestri, ja sam bila jako zadovoljna!mazili su i pazili i bebicu i mene!Sestre su mi pomagale oko dojenja kad god sam ih zamolila...ima ih stvarno koje su zlatne i imaju jako puno strpljenja!
Nakon koliko su ti donjeli bebu tj prebacili te s intezivne u sobu s bebom?
Ma i ja sam prvi put tak teško rodila,sve se zaboravi,ali me muči i taj rooming in odmah nakon carskog
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 09:41   #39
mene je isto porodila dr. Hermina, mislim da je Milčić i još nekako.
porod prošao ok. Sestre su sve susretljive, bila je jedna sestra koja mi se nije sviđala, sal tad sam već išla doma. Dosta pomažu oko dojenja, meni su najviše pomagale mlade sestre, ove starije su odmahivale glavom kako to neće ići jer imam ravne bradavice i male cice.
Kao što ti je rekla LA SUKI hrane djecu na bočicu, nema problema oko prematanja djece, iako sam ja svoju i sama prematala. Da, ponesi pelene za bebu.
Uglavnom ta 3 dana se nisam mogla previše požaliti na bilo što. ajd mogu malo na bolničku hranu , al sam bila toliko gladna da sam sve uredno pojela
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 11:09   #40
Ja se isto ne mogu požaliti, na porodu mi je bila dr. Lončar, ona je super, malo mi se zamjerila samo jedna sestra u predrađaoni, poslije su sve bile ok. Pomažu oko svega, od odlaska na wc do dojenja, bebe su dohranjivale ako je baš bilo potrebno ili su im davale glukozu da ih malo zavaraju pa da možemo lakše dojiti. Sve je super uređeno, osim onog wc-a i tuša kod predrađaone. Jedino je hrana loša, valjda tako mora bit u bolnici. Sve u svemu, ok iskustvo (ako izuzmemo bolove za vrijeme i nakon poroda).
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.