Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2009., 00:42   #1
Koliki vam je račun za struju?

Ovako;kućanstvo ima 4 člana i zimi potroše oko 1000 kn,a ljeti oko 500 kn.Da ne idem dublje u temu,čisto me zanima koliki su vaši računi i broj članova u kućanstvu.
čangrizava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 00:46   #2
Quote:
čangrizava kaže: Pogledaj post
Ovako;kućanstvo ima 4 člana i zimi potroše oko 1000 kn,a ljeti oko 500 kn.Da ne idem dublje u temu,čisto me zanima koliki su vaši računi i broj članova u kućanstvu.
Puno je nekako to,pa jel se griješ na struju?
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 00:54   #3
Oko 260-300kn mjesečno. Svaki dan mašina robe, klima ljeti i zimi navečer i po noći. Preko dana nas nema kući, sve pogašeno, klima ima timer i pali se svaki dan u 18.00h da rashladi prije nego što se vratimo s posla. Bojler ne gasimo,
ima nas 4 i svi se tuširamo svaki dan, cca 1 bojler tople vode svaku večer potrošimo.

Malo peglamo robu..malo kuhamo, nikad nismo po danu kući...
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 00:58   #4
Aurora,koliki ti je račun zimi?Nas isto uglavnom preko dana nema doma i grijemo se i hladimo klimom.
čangrizava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 01:03   #5
meni preko 200 kn
tkoma9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 01:09   #6
Zimi oko 300kn max 350kn (a mislim da nije nikad toliko). Zgrada je pa je odlična izolacija jer smo u sendviču između 2 stana + izo stakla.Svi aparati su A+ osim mašine za robu (ona je stara).
Stvarno kasno dolazimo kući uvjek oko 8 navečer nekad i kasnije..tako da cijeli dan nema nijednog aparata osim frižidera, navečer pečnica ponekad, toster, usisavač, mašina za robu, kompjuteri, 2 tv.a., mašina za suđe.

Ne koristimo mali bojler u kuhinji.

Prije kad sam bila kući na porodiljnom smo trošili 500kn zimi, 400 ljeti..
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 09:54   #7
1 član + kućni ljubimac!

zimi ... cca. prosjek 800 Kn
ljeti ... cca. prosjek 300 Kn

Opaska: centralno na struju.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 23:47   #8
4 člana, stan, račun uglavnom 230-280kn.
TV u dnevnoj radi stalno (+ ono nešto za MaxTv ). Ostala 3 TV-a rade uglavnom svaku večer. Mikrovalna isto radi često kao i perilica suđa i rublja. 2 laptopa i jedan stolni komp. također rade stalno, a i ako ne rade, laptopi se pune. Normalno, frižider radi stalno. Pečnica se koristi vrlo često.
Grijanje je na toplanu, a kuhanje na plin.

Inače, frend koji također ima stan i članova kao i ja i sličan broj kuć. aparata samo plus 3 klime sa dvije vanjske jedinice ima račun oko 150kn.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 23:54   #9
2 člana
klima hladi, perilice peru svakodnevno, bojler na struju,dva laptopa,pećnica vrlo često,frižider...
standardno
nešto manje od 300kn
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 00:15   #10
Mokry ne vjerujem ti.Kao što sam prije navela četvero nas je i račun je zimi oko 1000,a ljeti oko 500 kn.Ono što je stalno uključeno je hladnjak,bojler u wc u,sat na pećnici,adsl router,max tv prijemnik,laptop preko dana uključen u struju i lampica na tv u.Perilicu suđa i rublja koristim svakodnevno i pazim da ih uključim poslije 22 h,zna se dogoditi da ih koristim preko dana,ali rijetko.Hladimo se i grijemo klimom,ali ona ne radi cijeli dan,jer nas većinu dana nema kod kuće.Ono na što ne pazim je kuhinjska napa koja zna raditi dosta dugo.
čangrizava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 00:27   #11
Zašto bih lagao? Trenutno nisam doma pa nemam račun kod sebe da ga skeniram, ali mi rata za ovaj mjesec iznosi 235kn. I imam sve ovo što sam gore naveo. Jedino što nemam je klima.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 00:31   #12
Uf, puno je 500 kn ljeti... Da mozda nemas ugradbeni frizider kojem je stolar kad ga je ugradjivao, zaboravio ostavit rupe iza?
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 00:33   #13
Dobro, klima... 3,6 kW snage hladjenja, trosi pod punim opterecenja 2 kW otprilike. Znaci sat rada klime te kosta pri visoj tarifi 1,84 kn. Obicno ne radi nika 100% vremena, ali ako radi 5-6 sati dnevno, skupi se tu novaca.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 00:50   #14
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
4 člana, stan, račun uglavnom 230-280kn.
TV u dnevnoj radi stalno (+ ono nešto za MaxTv ). Ostala 3 TV-a rade uglavnom svaku večer. Mikrovalna isto radi često kao i perilica suđa i rublja. 2 laptopa i jedan stolni komp. također rade stalno, a i ako ne rade, laptopi se pune. Normalno, frižider radi stalno. Pečnica se koristi vrlo često.
Grijanje je na toplanu, a kuhanje na plin.

Inače, frend koji također ima stan i članova kao i ja i sličan broj kuć. aparata samo plus 3 klime sa dvije vanjske jedinice ima račun oko 150kn.
Vjerojatno niš ne pali od navedenog :-))
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 09:22   #15
1 član
zimi 550 kn
ljeti 250 kn
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 11:04   #16
Quote:
I.G. kaže: Pogledaj post
Vjerojatno niš ne pali od navedenog :-))

A sumnjam. Živi u potkrovlju zgrade tako da mu je ljeti pakao ako ne upali klimu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 11:37   #17
između 130 kn - 160 kn mjesečno, pričam o uplatnicama. ne grijem se na struju, imam dva bojlera (kuhinjski i kupaonski), plus ostale sitnice (komp, tv, itd., al to je zanemarivo). grijanje + pričuva + voda + komunalije su mi cca 660 kn mjesečno cijele godine.
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 18:37   #18
to vi pričatate o računu koji vam stiže na kućnu adresu ili
o stvarnoj potrošnji prema brojiilu ?
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 19:49   #19
1 član
zimi oko 250 kn
ljeti još točno ne znam jer mi je prvo ljeto da mi je struj na moje ime u stanu

sve mi je na struju, i grijanje i kuhanje i topla voda
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 20:41   #20
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
to vi pričatate o računu koji vam stiže na kućnu adresu ili
o stvarnoj potrošnji prema brojiilu ?
Račun koji mi stiže doma. Meni zapravo oni pošalju po šest uplatnica unaprijed, pa onda nakon šest mjeseci dobijem razliku (i uglavnom još ja njima dugujem).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.