Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2005., 16:27   #121
Quote:
masterblaster kaže:
ok.radi li se ritual pri dizanju budenju kundalinija i ako da-koji?i ak je ovo za tebe privatno,odgovori mi na pm.
Koliko ja znam ne..., slažem se da je joga na tom planu jača, i ima direktan učinak, ako ti do sada forumski jogiji nisu dali neki konkretni odgovor ne očekuj ga ni od mene, kažem ti nema instant rješenja samo radom dolaziš do rezultata, sasvim je nebitno jeli krunica ili nešto stoto u pitanju, bitno je što Ti osječaš. Pronađi tehniku i peglaj, to je sve što ti mogu pametno reći.
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 16:28   #122
Quote:
Khonsu kaže:
Ako čemo je demistificirati, kazat ćemo da je jaako slična istočnjačkoj jogi. Mistificirajuči je možemo jako daleko otići a za to sam rekao nemam trenutno vremena i živaca.

Sama definicija magike je u uzrokovanju promjena u skladu sa Voljom
kad ljudi izbjegavaju odgovoriti uglavnom je tozato sto imaju sto sakriti, nemaju sto reci ili su u nesto uvjereni, ali istovremeno svjesni ili bar polusvjesni da bi se to lako moglo pobit pa ne zele iznosit medju "nevjernike" i "neupucene".

Svaki put kad u nekoj duhovnojh prici/organizaciji na direktno postavljena pitanja ljudi pocnu muljat postane mi sumnjiva njihova vjerodostojnost i ozbiljnost. Uglavnom tako nekako i ispadne na kraju.

Ako imas sto reci kazi. Ako nemas il mislis da je to nesto hermeticno suti i drzi za sebe. Zasto si postavljao temu/diskusiju na otvorenom forumu i onda digo nos na prvu naznaku rasprave?
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 16:38   #123
Quote:
Balkanijan Pig kaže:
pa rekoh da mozda pisem gluposti i da nemam puno pojma o magiji

Ajd me lijepo prosvjetli
Doći će kolinje, a sa njim i prosvjetljenje

Ugl. neda mi se više prepirati, brišem ionako iovako, mir s tobom, budi svinja tvoja... nešto.. blago ludima jer njihov je kundalini
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 16:42   #124
Quote:
Khonsu kaže:
Ugl. neda mi se više prepirati, brišem ionako iovako, mir s tobom, budi svinja tvoja... nešto.. blago ludima jer njihov je kundalini
e vis to ti nije fer. Ko sto rekoh pojma nemam o magiji, zasto ne bi objasnio sto zelis reci? Pa pokrenuo si pricu o tome javno, ne vidim cemu sad povlacenje.
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 16:51   #125
Quote:
Magika i ti putevi.. koliko mi je poznato.. djeluje na um.. sireci ga.. a na taj nacin siri svest.. sto posredno vuce kundalini za sobom.. Jer magika je svesno mjenjanje unutrasnje i vanjske stvarnosti.. I isto je tako dug put.. ali dosta sigurniji od vecine instocnjackih puteva.. A radi na razumevanju .. sto je jako bitno..
Možda i ne znam neke stvari objasniti, da se ne vrtimo u krug, dižemo, spuštamo noseve, pumpamo ego... ako vam i ovaj navod kolege forumaša nije nešto rasvjetlio po tom pitanju, onda vam svarno nemam šta pričati.
I prasac, kako očekuješ zdravu raspravu i argumente kad ni sam ne prakticiraš takvu, pravila ponašanja nalažu da se prvo pokuca pa tek onda uđe, a ne ulazi se razvaljivanjem vrata. Vjeruj mi upoznao sam dosta takvih forumskih "nasilnika" koji su u stvarnom životu manji od makova zrna.
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 16:55   #126
Quote:
Balkanijan Pig kaže:
e vis to ti nije fer. Ko sto rekoh pojma nemam o magiji, zasto ne bi objasnio sto zelis reci? Pa pokrenuo si pricu o tome javno, ne vidim cemu sad povlacenje.
... pa možda razlog što imam neki život, neke obaveze... ali ako baš želiš, odbacim ih ja, nema beda

btw. tema je bila kundalini, mislim da sam na tu temu rekao sve što zna kad otvorim temu o magici, ne brini, biti će materijala, sad trenutno nemam vremena....nego koju si ti temu pokrenuo u zadnje vrijeme...?
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 16:58   #127
Quote:
Khonsu kaže:
Možda i ne znam neke stvari objasniti, da se ne vrtimo u krug, dižemo, spuštamo noseve, pumpamo ego... ako vam i ovaj navod kolege forumaša nije nešto rasvjetlio po tom pitanju, onda vam svarno nemam šta pričati.
I prasac, kako očekuješ zdravu raspravu i argumente kad ni sam ne prakticiraš takvu, pravila ponašanja nalažu da se prvo pokuca pa tek onda uđe, a ne ulazi se razvaljivanjem vrata. Vjeruj mi upoznao sam dosta takvih forumskih "nasilnika" koji su u stvarnom životu manji od makova zrna.
pa rekoh da samcvjetic leptiric u stvarnom zivotu

I kakve veze imam s time, nije chat izmedju nas dvojce.

Ako sam uvjereni krscanin i dodjem na neko mjesto gdje nisu culi ni za Isusa ni za Boga i kazem Isus je Bog i pokupim se ca jer mi se neda dalje objasnjavat sto sam opce doso?
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 17:00   #128
Quote:
Khonsu kaže:
btw. tema je bila kundalini, mislim da sam na tu temu rekao sve što zna kad otvorim temu o magici, ne brini, biti će materijala, sad trenutno nemam vremena....nego koju si ti temu pokrenuo u zadnje vrijeme...?
OK

nijednu, zasto?

Evo ako bas opces mogu sad pokrenut, sam reci
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 17:02   #129
Jeste prasac, upravu si nemam pojma! sad brišem, stvarno moram mej d fors bi vidju
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 17:04   #130


 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 17:05   #131
ako se kundalini dize do odredene chakre,da li onda ona ostaje probudena na toj razini?
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 17:18   #132
Hajde da te nesto pitam Masterblaster..

Sto je cilj ovog masturbiranja???
Sta zelis da dobijes od ovoga??

Posto imam dojam da imas dovoljno informacija o kundalini i slicno.. A opet potenciras raspravu o ovom..

Ako si iskreni tragalac znaces da na forumima mozes da dobijes neke informacije.. ali isto tako te informacije su pune smeca.. pocev od mojih pa na dalje..

Meni je jako zao sto sam ponovo podigao ovo o kundalini.. ali sam samo htio da pozdravim Fazliju.. posto tog coveka dosta cenim.. jer cesto puta kaze ono sto je stvarno obiljezje tantre..

Ajd budi tako dobra pa objasni meni veoma glupom covjeku.. sta je to sto ti hoces???

Ljubim te.. pozz.
__________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.Bahirava-Deva
JivanMukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 18:04   #133
Quote:
JivanMukta kaže:
Hajde da te nesto pitam Masterblaster..

Sto je cilj ovog masturbiranja???
Sta zelis da dobijes od ovoga??

Posto imam dojam da imas dovoljno informacija o kundalini i slicno.. A opet potenciras raspravu o ovom..

Ako si iskreni tragalac znaces da na forumima mozes da dobijes neke informacije.. ali isto tako te informacije su pune smeca.. pocev od mojih pa na dalje..

Meni je jako zao sto sam ponovo podigao ovo o kundalini.. ali sam samo htio da pozdravim Fazliju.. posto tog coveka dosta cenim.. jer cesto puta kaze ono sto je stvarno obiljezje tantre..

Ajd budi tako dobra pa objasni meni veoma glupom covjeku.. sta je to sto ti hoces???

Ljubim te.. pozz.
u cemu je problem? ako ti se neda odgovarati,nemoj. kundalini je meni uvijek zanimljiva tema, pogotovo NAKON nekih informacija koje se nisu podudarale.uostalom,topici nisu samo za one koji ih pisu,nego i za one koje ih citaju.i mozda upravo sada jos netko cita ovo,i iako nije aktivan sugovornik,mozda saznaje nesto sto jos nije saznao.
takoder,zanima me i zbog mog osobnog iskustva,kako prepoznati da ti se kundalini budi i slicno.npr.nakon reiki 2 incijacije,pojacao mi se rad u donjim cakrama,trebalo mi je da se malo izbalansiram.osjecala sam tu energiju.sad,mozda sam samo ubrijavala.
neki ljudi kazu da osjecaju da je kod mene to probudeno u nekoj mjeri,a vidis ja sama ne znam.ako ne znam,znaci li da nije?
uostalom,nailazim na stvarno svakave informaciije od one da je kundalini u stvari uvijek budna,pa do ne znam kaj...
eto,ovaj topic je poceo sa jednim mojim snom,ali nesto se u meni stvarno promijenilo nakon njega...
iskreno,zbog ovih opisa kundalini,vjerujem da je kod mene jednostavno bio slucaj aktiviranja cakri koje su bile zblokirane.
takoder,neki kundalini nazivaju chi ili ki.a taj pojam (zivotne energije) ne povezujem sa nekim dramaticnim iskustvima koje su dozivjele neke nespremne osobe kojima se kundalini probudila.
ako su tvoje informacije smece (tako ih sam nazivas),onda mi je jako zao jer te cijenim kao ucitelja i stvarnog znalca.
ovaj forum definitvno nije za iznosenje nekih detalja,ali osnovne stvari se mislim mogu reci.takoder,u mom slucaju,ne pisem da masturbiram nego da eventualno upoznam ljude koji su mi slicni ili imaju slicne interese i one koji me mogu necemu nauciti.
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 19:26   #134
Quote:
masterblaster kaže:
takoder,zanima me i zbog mog osobnog iskustva,kako prepoznati da ti se kundalini budi i slicno.
bilo je vec rijeci o tome, vjerojatno se ponavljam al nece bit na odmet. Bio mi cimer jedan tip kojemu se kundalini (u potpunom smislu) probudio, za pra slucajeva slusao. Pa rekao bih da pod 1 nes postavit takva potanja ako se desilo ni ti ni tvoja okolina, previse je ocito. Jedino se moze pitat jel ludost il kundalini u pitanju. Pod 2 niko normalan si to nece pozelit, nespremnom coeku (a tip o kojem govorim je meditirao po sest sati dnevno i jeo svaki drugi dan isl pa ga je opet gadno strefilo) to moze biti siguran put u ludilo, invalidska kolica ili nesto slicno. Ima jedna zena koja je na netu pisala kako je zavrsila u krevetu, nije mogla kontrolirati niti jedan misic, nije mogla probavljat hranu, problemi sa disanjem.. Cak i onaj spreman ce imati period, koji i godinama moze trajati, prilicno teskih stvari (iznutra), nespreman moze zesce stradat.

Neke udari vise fizicki, neke vise u glavu. Jedino sto ti moze potvrdit da nisi potpuno skrenuo je slicno iskustvo drugih i psihijatri kojima ispadne kasa ako im o tome pricas, nemaju pojma o cemu se radi i gdje bi to svrstali. Ne ukalapa se ni u jedan psihicki poremecaj po simptomima, a lud si ko daska. Znaju se i neke cudne (da ne kazem cuda) stvari desavat oko osobe u procesu. Pocetak je najgori, kasnije ima perioda intenzivnijih i manje intenzivnih, al sve do krajnjeg ostvarenja to je hodanje po ivici.
Kazu da je sam takav intenzivan kundalini proces (a tako je definitivno bilo kod cimera) najbolnija stvar koja se moze iskusiti. Mucenja, radjanja i ne znam sto ljudi uzimaju kao sinonim bola nisu prema tome nista, a i krace traju. Jedino mi mozda apstinencijska kriza narkomana ima neke slicnosti iako bi trebalo bit i jedno i drugo pa usporedjivat. Moglo bi imat i logike ako se cijela kemija u tijelu mjeja i izvrce kao i um. Medjutim ona mentalna stanja i ufure koje je covjek prozivljavao nisam nigdje drugdje od nikog cuo pa se taj dio ne moze usporedjivat nit u biti mogu svatit kako to izgledao osim po pricama i po atmosferi koja je bila gotovo opipljiva dok se to sve desavalo:

Opet ima razlicitih iskustava, mogu govoriti samo o onome sto sam vidio, sto mi je taj covjek opisivao i sto sam procitao od nekih drugih koji to opisuju.
U svakom slucaju potpuno budjenje kundalinija je sasvim druga stvar od povremenog ekstatickog osjecaja dizanja energije po centrima/kicmi iako je povezano.
Jos jedna osobna prica je coek (opet na toj stranici, ali te opise je pronalazio cimer tak da ne znam odakle) koji je godinama meditirao i imao takva iskustva, osjecao se odlicno isl i onda ga jedan dan puklo i sve se izvrnulo. Uglavnom nakon takvog budjenja ljudi pozale sto su se upustali u duhovnost, mada kad prodje kriza vjerojatno promjene misljenje.

A pravila nema, neki su radili bas vjezbe za kundalini, neki TM, neki se bavili isjeljivanjima, nekima se isprovociralo neocekivanim razlozima...

Nije nit tako rjetko nit tako lijepo kao sto se cesto prodaje.

U svakom slucaju nije ti bas najpametnije to si zejet

Savjetujem knjige Goela i Gopikrishne za opise tih stanja.

Za prvu pomoc ako se to desi prvi savjet prekinuti svaki duhovni rad, izbjegavati sve duhovne organizacije, crkve isl, kakvo god tesko stanje bilo ne traziti pomoc od iscjelitelja, alternatiaca isl, uglavnom pogorsaju stvari. Raditi stvari koje prizemljuju poput jedenja mesa...
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 20:23   #135
Quote:

quote:masterblaster kaže:
takoder,zanima me i zbog mog osobnog iskustva,kako prepoznati da ti se kundalini budi i slicno.


bilo je vec rijeci o tome, vjerojatno se ponavljam al nece bit na odmet. Bio mi cimer jedan tip kojemu se kundalini (u potpunom smislu) probudio, za pra slucajeva slusao. Pa rekao bih da pod 1 nes postavit takva potanja ako se desilo ni ti ni tvoja okolina, previse je ocito. Jedino se moze pitat jel ludost il kundalini u pitanju. Pod 2 niko normalan si to nece pozelit, nespremnom coeku (a tip o kojem govorim je meditirao po sest sati dnevno i jeo svaki drugi dan isl pa ga je opet gadno strefilo) to moze biti siguran put u ludilo, invalidska kolica ili nesto slicno. Ima jedna zena koja je na netu pisala kako je zavrsila u krevetu, nije mogla kontrolirati niti jedan misic, nije mogla probavljat hranu, problemi sa disanjem.. Cak i onaj spreman ce imati period, koji i godinama moze trajati, prilicno teskih stvari (iznutra), nespreman moze zesce stradat.

Neke udari vise fizicki, neke vise u glavu. Jedino sto ti moze potvrdit da nisi potpuno skrenuo je slicno iskustvo drugih i psihijatri kojima ispadne kasa ako im o tome pricas, nemaju pojma o cemu se radi i gdje bi to svrstali. Ne ukalapa se ni u jedan psihicki poremecaj po simptomima, a lud si ko daska. Znaju se i neke cudne (da ne kazem cuda) stvari desavat oko osobe u procesu. Pocetak je najgori, kasnije ima perioda intenzivnijih i manje intenzivnih, al sve do krajnjeg ostvarenja to je hodanje po ivici.
Kazu da je sam takav intenzivan kundalini proces (a tako je definitivno bilo kod cimera) najbolnija stvar koja se moze iskusiti. Mucenja, radjanja i ne znam sto ljudi uzimaju kao sinonim bola nisu prema tome nista, a i krace traju. Jedino mi mozda apstinencijska kriza narkomana ima neke slicnosti iako bi trebalo bit i jedno i drugo pa usporedjivat. Moglo bi imat i logike ako se cijela kemija u tijelu mjeja i izvrce kao i um. Medjutim ona mentalna stanja i ufure koje je covjek prozivljavao nisam nigdje drugdje od nikog cuo pa se taj dio ne moze usporedjivat nit u biti mogu svatit kako to izgledao osim po pricama i po atmosferi koja je bila gotovo opipljiva dok se to sve desavalo:

Pig

Gledao sam EGZORCIZAM na ljudima.. strašno--- stresu se povraćaju , čak je i levitacija moguca.. mozda to ima veze s kundalinijem
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 20:23   #136
Quote:
kod mene je trajalo nekih 30 minuta..
Kaj ti momentalno imaš probuđen kundalini
???
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 20:37   #137
Quote:
grizli kaže:
Pig

Gledao sam EGZORCIZAM na ljudima.. strašno--- stresu se povraćaju , čak je i levitacija moguca.. mozda to ima veze s kundalinijem
Ne znam. Mislim da se to bas ne bi moglo povezivati sa opsjednutoscu, ali mislim da bi mnogi crkvenjaci to proglasili opsjednutoscu. Iako mislim da je i opsjednutost moguca ne djeluje mi kao proces. Ali zato je taj cimer rekao da je uzivotopisu p. Pia sa svojim unutarnjim mukama i vanjskim borbama s demonima koji je citao prepoznao tipican proces u jednom djelu, sad dal je tako ne bih znao
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 20:51   #138
Quote:
grizli kaže:
Kaj ti momentalno imaš probuđen kundalini
???
opet ako se mogu nadovezat na price ovog cimera...

postoji nesto sto je Goel nazvao abruptiv dizanje kundalinija. To je slicno ovom procesu ali traje kratko i nije tako sveobuhvatno. Kaze da mu se prvi put desilo ko klinc, nije imao naravno pojma sto je to. Al mozda ga je dosta obiljezilo. Ako se coeku neki vremenskoprostorni i ostali opceprihvaceni koncepti ko klincu razruse makar i privremeno u takvom procesu, i jos klincu u komunjarsko vrijeme koji si to nemre nigdje objasnit, vjerojatno utjece na zivot interese, ponasanje..

Kasnije se desavalo jos nekoliko puta prije ovog konacnog.

Nije neobicna pojava da se ljudima to desava prije definitivnog budjenja kundalinija. Mozda je pokazatelj da ce se to desit, a ne mora bit. Ne znam (za promjenu )

Nego zanima me za ucitelje koji JivanMukta spominje kako daju Shaktipat..

Naime medju tim iskustvima zapadnjaka koje je cimer skupio sa teskim procesima kundalinija dosta ih je bilo kojima su ucitelji "sprckali" stvar. Tj jednom kad se stvar pokrenula nisu znali sto bi s njima, kako to vodit, kontrolirat...

Neki su znali skroz dignut ruke, odbit da vise vide ucenika jer su znali rec kako to napravit, znali su cak i pokrenut proces ali nisu znali sto dalje sa tim pa se distanciraju. Opci zakljucak (a i moj osobni iz puno drugih razloga) je da ima jako puno gurua sa djelomicnim znanjem. Naravnoo da ce nas ovdje impresionirat svaki sadhaka sa karizmom dobivenom nakuljenim ojasom, siddhijima isl ali to ne mora biti dovoljno. Ne bih se olako davao nikome u ruke, s druge strane ako smo potpuno sigurni da smo nasli pravu stvar, tj nekog tko je ostvario krajnji cilj yoge - ne sidhije, ne neka iskustva kojima bi bio dovoljno iznad da nam moze nesto pokazat nego apsolutno krajnji cilj tog puta nema nista korisnije od ucitelja. U "poslu" gdje je puno sarlatana, a jos vise polustrucnjaka ipak treba malo opreza kad se igramo sa opasnim igrackama.
 
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 02:21   #139
Ne postiji nacin da se kontrolise Shaktii kada se probudi..
Sve sto dobar majstor moze jeste da ti pomogne da ocistis sistem sto bolje mozes.. i to je sve..
NIko ne zna kuda ce da ode ni kako ce da zavrsi..
Takva sila se ne kontrolise..

Shaktipat.. nije finalno budjenje.. vec pomoc u procesu budjenja Shaktii.. A daje se kada ucenik dodje do jednog nivoa.. i ima malo za prec na sledeci.. ali je veoma tesko i zahtjeva mnogo vremena.. ili ako ne moze sam da to predje.. onda ucitelj daje shaktipat.. Toje trenutno probijanje shaktii.. ali ne i njeno stabilizovanje u sahasrari.. vec se ona vraca nazad.. ali je posle mnogo lakse probuditi kundalinii..

Vec si rekao neke osobine budjenja kundalinii... uzasno je bolno.. ali ne uvijek.. zavisno je od covjeka do covjeka.. i njegove cistote..
Ponekad budjenje chakre zna biti bolnije..
Ne nebitno..

Pozz
__________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.Bahirava-Deva
JivanMukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 02:48   #140
Quote:
masterblaster kaže:
u cemu je problem? ako ti se neda odgovarati,nemoj. kundalini je meni uvijek zanimljiva tema, pogotovo NAKON nekih informacija koje se nisu podudarale.uostalom,topici nisu samo za one koji ih pisu,nego i za one koje ih citaju.i mozda upravo sada jos netko cita ovo,i iako nije aktivan sugovornik,mozda saznaje nesto sto jos nije saznao.
takoder,zanima me i zbog mog osobnog iskustva,kako prepoznati da ti se kundalini budi i slicno.npr.nakon reiki 2 incijacije,pojacao mi se rad u donjim cakrama,trebalo mi je da se malo izbalansiram.osjecala sam tu energiju.sad,mozda sam samo ubrijavala.
neki ljudi kazu da osjecaju da je kod mene to probudeno u nekoj mjeri,a vidis ja sama ne znam.ako ne znam,znaci li da nije?
uostalom,nailazim na stvarno svakave informaciije od one da je kundalini u stvari uvijek budna,pa do ne znam kaj...
eto,ovaj topic je poceo sa jednim mojim snom,ali nesto se u meni stvarno promijenilo nakon njega...
iskreno,zbog ovih opisa kundalini,vjerujem da je kod mene jednostavno bio slucaj aktiviranja cakri koje su bile zblokirane.
takoder,neki kundalini nazivaju chi ili ki.a taj pojam (zivotne energije) ne povezujem sa nekim dramaticnim iskustvima koje su dozivjele neke nespremne osobe kojima se kundalini probudila.
ako su tvoje informacije smece (tako ih sam nazivas),onda mi je jako zao jer te cijenim kao ucitelja i stvarnog znalca.
ovaj forum definitvno nije za iznosenje nekih detalja,ali osnovne stvari se mislim mogu reci.takoder,u mom slucaju,ne pisem da masturbiram nego da eventualno upoznam ljude koji su mi slicni ili imaju slicne interese i one koji me mogu necemu nauciti.
Ne zesti se.. zanimala me reakcija.. hehehehe.. dobro..dobro..

Ali ti je jalov posao.. oni koji i nesto znaju nece nista reci.. .. stari zakon magike..
A oni koji najcesce nemaju dume o tome.. razgalamit ce se..
Izmedju su oni koji nesto kuze.. a ovdje imaju par finih postova..
__________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.Bahirava-Deva
JivanMukta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.