Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2011., 16:50   #21
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Ma genijalni fizičar my ass, šta je on tako genijalno smislio, ima takvih poprilično, pa se nigdje ne čuje za njih, on je medijski atraktivan zbog svojeg hendikepa, što svi oko njega dobro iskorištavaju. Zašto je ljudima uvijek potrebno nekog stavljati na pijedestal, stalno se traže neki autoriteti koji će nam govoriti 'velike istine'....
On je najveći um današnjice, a to što ti nemaš pojma ni kada si zadnji put išao na wc ne umanjuje činjenicu kako je Hawking izuzetno pametan čovjek.
Čmarumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 18:35   #22
Quote:
Čmarumanka kaže: Pogledaj post
On je najveći um današnjice, a to što ti nemaš pojma ni kada si zadnji put išao na wc ne umanjuje činjenicu kako je Hawking izuzetno pametan čovjek.
Po čemu je on najveći um današnjice?

A to što ja 'nemam pojma ni kada sam zadnji put išao na wc' ne čini Hawkinga ništa pametnijim, a ne umanjuje ni činjenicu da su ovakvi postovi na razini djeteta od 10 godina...

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Jel' si ti bar pročitao ovaj text na kojeg linkaš? M-teorija ne dokazuje ništa, ona ustvari niti nije teorija, to su neke pretpostavke, vjerovanja, nešto kao katekizam za moderne fizičare, neke konstrukcije na kojima bi se moglo raditi...
__________________
Padaj silo i nepravdo!

Zadnje uređivanje F. Chief : 19.05.2011. at 18:45.
F. Chief is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:03   #23
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Zašto je ljudima uvijek potrebno nekog stavljati na pijedestal, stalno se traže neki autoriteti koji će nam govoriti 'velike istine'....
I tako već najmanje 2000 godina.
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:04   #24
Pošto je znanost rješila pitanja kao odakle,kako,zašto:život,svijest,razum , pošto je Hawking stručnjak za pitanja s "onu stranu"života a i osobno tamo bio njegovi zaključci u vezi toga sasvim su opravdani i trebaju se uzimati kao činjenice.
prolaznik 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:13   #25
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Odbacio je vjerovanja u zagrobni život te tvrdi kako je raj samo priča za one "koji se boje mraka".

''Mozak je kao računalo koje će prestati raditi kada zakažu njegove komponente. Ne postoji raj ili zagrobni život za pokvarena računala'', poručio je Hawking.
Neka objasni istraživanja dr. Raymonda Moodya i ostalih istraživača NDI fenomena kad je tako pametan.

Quote:
Na pitanje kako bismo onda trebali živjeti, odgovorio je da bismo trebali tražiti najveće vrijednosti u našim djelima.
Zašto? Koji je smisao djela?


Quote:
Hawking je 2010. izdao knjigu Veliki dizajn, u kojoj je napisao kako se postojanje svemira može objasniti i bez vjerovanja u stvaratelja. Knjiga je izazvala oštre reakcije vjerskih vođa.
Da, sve su se potrgali. Kladim se da ih 90 posto nije ni čulo za tu knjigu.


Quote:
Samo što to pravilo u ovom slučaju ne vrijedi za Hawkinga. Jer je on na žalost teški invalid.
Bilo bi dobro da je duhovno zdrav bar toliko koliko je fizički.
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 20:01   #26
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Neka objasni istraživanja dr. Raymonda Moodya i ostalih istraživača NDI fenomena kad je tako pametan.
Efekti raspada biokemijske mašinerije mozga koji su nam neobični, jer nadilaze svakodnevno iskutvo, tj. ne dešavaju se svaki dan, nema ništa posebno mistično u tome.
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 20:06   #27


Tip je zavrsio fiziku na Oxfordu, napisao nekoliko djela od kojih je vjerovatno najpoznatije A Brief History of Time koja obuhvaca nekoliko tema iz kozmologije kao sto je Bing Bang i Crne rupe. Knjige su mu napisane na nacin da i ljudi bez
neke velike edukacije mogu razumjeti bitno dok su svi matematicki izrazi i dijagrami objasnjeni. Njegovim istrazivanjem crnih rupa dokazao je postojanje toplinskog zracenja u crnim rupama koje je nazvano njemu u cast Hawking radiation.
Poznati je po doprinosu na poljima kao sto su kvatna gravitacija te o teorijama o svemiru opcenito koje iznosi u svojim djelima. Predavao je na Lucasovoj katedri 30 godina.

Takoder je dobio par nagrada i priznanja koje su mu vjerovatno dali iz sazaljenja
1975 Eddington Medal
1976 Hughes Medal of the Royal Society
1979 Albert Einstein Medal
1981 Franklin Medal
1982 Order of the British Empire (Commander)
1985 Gold Medal of the Royal Astronomical Society
1986 Member of the Pontifical Academy of Sciences
1988 Wolf Prize in Physics
1989 Prince of Asturias Awards in Concord
1989 Companion of Honour
1999 Julius Edgar Lilienfeld Prize of the American Physical Society
2003 Michelson Morley Award of Case Western Reserve Universi
2006 Copley Medal of the Royal Society
2008 Fonseca Price of the University of Santiago de Compostel
2009 Presidential Medal of Freedom, the highest civilian honour in the United States


Stvarno izgleda da ovaj tip ne zna o cemu prica i da je samo bajka i popularan i poznat samo zbog svog hendikepa ali sreca moja(nasa) da imamo mi umove poput vas i svemoguceg taticu koji nas gleda sa neba.

Ako se ne slazete sa covjekom umanjivati njegove zasluge i vrijedati arogatno je i bezobrazno pogotovo kad ste mu na intelektualnoj razini kao covjek i mrav.

@Teza
Bilo bi dobro da je duhovno zdrav bar toliko koliko je fizički. Ovu izjavu ne vrijedi komentara ali ipak , on ide kroz zivot(i nosi se sa svojom bolesti) bez potrebe za zamisljenim prijateljem koji ga pazi i mazi koji je tebi izgleda tako dragocijen posto moras vjerovati da ces nakon smrti nastaviti svoje postojanje ideja koja je proizasla iz ljudskog straha od smrti i prolaznosti i takoder zbog toga sto ljudi jednostavno nisu mogli nastaviti dalje nakon smrti nekog bliznjeg nego su se morali tjesiti da je on tu da ih moze vidjeti i da mu je ljepo. Tako dijetinjaste ideje i izbjegavanje suocavanje sa problemima i istinom. Ti vjeruj da ces u raj i da tvoj zivot ima neko vece znacenje kod boga i da imas neku ulogu, Hawkins to ne vjeruje ali on ce ostaviti traga na stranicama povjesti bas zbog svog zivotnog rada a ne kao mnogi koji ce zivot prozivjeti u nadi da ce zavrisiti na nekom boljem mjestu.

Ovo sto sam procitao gore da ga je bog kaznio sa bolesti prije nego sto je ovaj jadan ista i rekao(da ne govorim da ga je kaznio samo zato sto ima svoja vjerovanja) govori sve o vasem bolesnom sadistickom bogu koji je na svu srecu
stvaran isto koliko i crvenkapica. Stvarno je nevjerojatno sto koliko ljudski um moze biti genijalan moze biti i izopacen.

Pozdrav.

Zadnje uređivanje jeagerfan : 19.05.2011. at 20:22.
jeagerfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 20:26   #28
On je vjerojatno u posljednjoj četvrtini svoje životne borbe,
ali za sada ne izgleda da je u posljednjim minutama.

Evo ipak kako su se neki (mnogi?) njegovi istomišljenici opredijelili
u posljednjim trenucima (pred susret s Bogom - što bi rekli vjernici):


Famous atheists last words before dying:

http://www.youtube.com/watch?v=6fSFG...eature=related
Acre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 20:43   #29
Quote:
Acre kaže: Pogledaj post
Famous atheists last words before dying:

http://www.youtube.com/watch?v=6fSFG...eature=related
Uvijek ću podržati religiju koja svoje istine makar jednim djelom argumentira na strahu od smrti.
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 20:54   #30
Quote:
jeagerfan kaže: Pogledaj post
Takoder je dobio par nagrada i priznanja koje su mu vjerovatno dali iz sazaljenja
Ja ne vidim nijednu nagradu iz zagrobnog života...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 20:56   #31
Quote:
jeagerfan kaže: Pogledaj post
:
@Teza
Bilo bi dobro da je duhovno zdrav bar toliko koliko je fizički. Ovu izjavu ne vrijedi komentara ali ipak , on ide kroz zivot(i nosi se sa svojom bolesti) bez potrebe za zamisljenim prijateljem koji ga pazi i mazi koji je tebi izgleda tako dragocijen posto moras vjerovati da ces nakon smrti nastaviti svoje postojanje ideja koja je proizasla iz ljudskog straha od smrti i prolaznosti i takoder zbog toga sto ljudi jednostavno nisu mogli nastaviti dalje nakon smrti nekog bliznjeg nego su se morali tjesiti da je on tu da ih moze vidjeti i da mu je ljepo.
Ne namjeravam nigdje ići nakon smrti. Mene zanima da bolje živim ovdje i sad.

Uskoro ćo otvoriti temu gdje ću znanstveno dokazati postojanje života nakon smrti.

Vidimo se tamo.
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 21:00   #32
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Uskoro ćo otvoriti temu gdje ću znanstveno dokazati postojanje života nakon smrti.
Nemoj rabine, ne može se...Zašto ti je toliko stalo do dokazivanja? Otkud tolika potreba? Jel' ti to možda sam sebi pokušavaš nešto dokazati?

Nemoj, neće ti nikad uspjeti, i kad se s tim pomiriš, tek onda ćeš duhovno rasti. Nema se šta dokazivati...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 21:04   #33
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
''Mozak je kao računalo koje će prestati raditi kada zakažu njegove komponente. Ne postoji raj ili zagrobni život za pokvarena računala'', poručio je Hawking.
Ovo je tako jasno, mozak je softver ali što je to što ga pokreće?

Znači kakve to veze ima sa postojanjem ili ne postojanjem raja?

Još jedan koji pojma nema o čemu trabunja kao i Dawkins, jer sa potpuno krivog gledišta rezonira i gleda i propušta ono najbitnije.
Wild_East_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 21:25   #34
Quote:
Wild_East_ kaže: Pogledaj post
Ovo je tako jasno, mozak je softver ali što je to što ga pokreće?

Znači kakve to veze ima sa postojanjem ili ne postojanjem raja?

Još jedan koji pojma nema o čemu trabunja kao i Dawkins, jer sa potpuno krivog gledišta rezonira i gleda i propušta ono najbitnije.
kad čitam sve ovo, dođe mi milo da se rasplačem od sreće. pa na ovim prostorima živi izgleda vrhuška današnje znanstvene elite. Samo lete izjave poput Hawking nema pojma, netko će dokazati život nakon smrti. Moj duboki
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 21:37   #35
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Po čemu je on najveći um današnjice?

A to što ja 'nemam pojma ni kada sam zadnji put išao na wc' ne čini Hawkinga ništa pametnijim, a ne umanjuje ni činjenicu da su ovakvi postovi na razini djeteta od 10 godina...
Ljudima poput tebe ne vrijedi objašnjavati iz jednostavnog razloga što nije stvar u tome da vi nemate otkud doći do informacija o osobi poput Hawkinga. Vi jednostavno ne želite i odbijate sami istražiti, proučiti pa zbog toga bez ikakvih osnova lupetate u prazno.

Kao kada djetetu daš knjigu da nauči tablicu množenja, a ono odbija to naučiti jer mu se ne da i onda kada ga pitaš za sat vremena koliko je 5 x 5 ono počne vrištati kako se hoće igrati play station.
Što se hvataš tematike koju očito ne razumiješ i nemaš ni volje upoznati. Idi komentiraj obleku Simone Gotovac.

Quote:
Wild_East_ kaže: Pogledaj post
Ovo je tako jasno, mozak je softver ali što je to što ga pokreće?

Znači kakve to veze ima sa postojanjem ili ne postojanjem raja?

Još jedan koji pojma nema o čemu trabunja kao i Dawkins, jer sa potpuno krivog gledišta rezonira i gleda i propušta ono najbitnije.

Nije mi cilj uvjerit te u nepostojanje raja, ali moram malo samu sebe zabaviti jer ovo je tako amusing kakve vi besmislice pišete.

Što pokreće mozak!? - pa srce! helloooouuu
Čmarumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 21:38   #36
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
kad čitam sve ovo, dođe mi milo da se rasplačem od sreće. pa na ovim prostorima živi izgleda vrhuška današnje znanstvene elite. Samo lete izjave poput Hawking nema pojma, netko će dokazati život nakon smrti. Moj duboki
da i meni se place kad vidim ovo
jeagerfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 21:59   #37
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
kad čitam sve ovo, dođe mi milo da se rasplačem od sreće. pa na ovim prostorima živi izgleda vrhuška današnje znanstvene elite. Samo lete izjave poput Hawking nema pojma, netko će dokazati život nakon smrti. Moj duboki
Apsurd je da se uopće odgovara na ovakve nepotkrijepljene izjave, ali sam se ipak javio da možda vidim neki pokušaj argumenta koji tu izjavu/zaključak potkrijepljuje?



Ovo je dobar sažetak apsurdnosti ove teme:

Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Mislim da se pridaje previše pažnje ovom Hawkingu, on je kao stručnjak za sve, ajd' molim te, dobro da ga nisu pitali kako nabolje ispeći šarana na rašljama, sigurno ima neku svoju 'teoriju'....
Dakle, gdje su mu argumenti za tvrdnje ili zaključke koje izvodi?


Quote:
Čmarumanka kaže: Pogledaj post
Nije mi cilj uvjerit te u nepostojanje raja, ali moram malo samu sebe zabaviti jer ovo je tako amusing kakve vi besmislice pišete.

Što pokreće mozak!? - pa srce! helloooouuu
Što je točno tu besmislica?

Argumenti, argumenti se traže... ne samo smajlići...?
Wild_East_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 22:18   #38
Quote:
Wild_East_ kaže: Pogledaj post
Ovo je tako jasno, mozak je softver ali što je to što ga pokreće?
Mozak software?
Na koji je to način ogran kao srce software i što ti uopće smatraš pod softwerom?

Također, zar ti je stvarno potrebno objašnjavati što pokreče mozak (kao njegova biokemija) ili...?
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 22:37   #39
Brilijantan znanstvenik i populizator nauke.


Pomalo neodgovoran prema onima koji se "boje mraka" jer nisu svi hrabri.
Nešto tvrditi a to ne dokazati nije znanstveni pristup.
Stiče se utisak zlouporabe znanstvenog ugleda kao potpore za stavove koji su izvan područja znanosti.



Ako će vjera u Božanstva nekog učiniti boljim i sretnijim čovjekom to treba pozdraviti , isto tako ako će nevjerovanje u Božanstva nekog čovjeka učiniti boljim i sretnijim i to treba pozdraviti sve suprotno od toga treba osuditi.



Već rođenjem na neki morbidan kafkaijanski način liježemo na samrtnu postelju.
A čovjeku na samrti ne bi trebali govoriti da se ničemu ne nada.
Bolje je šutjeti.
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 23:20   #40
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Brilijantan znanstvenik i populizator nauke.
Pomalo neodgovoran prema onima koji se "boje mraka" jer nisu svi hrabri.
Nešto tvrditi a to ne dokazati nije znanstveni pristup.
Stiče se utisak zlouporabe znanstvenog ugleda kao potpore za stavove koji su izvan područja znanosti.
Ako je svijest produkt rada mozga onda ta svijest ne može negdje otići i nastaviti postojati isto kao što kompjuterski programi ne mogu nastaviti postojati i obrađivati podatke nakon uništenja kompjutera.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.