Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2013., 08:44   #301
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
a zašto su meni na prezentaciji rekli da na "virtualni" račun sjeda lova?
Negdje se mora skupljati novac dok se ne dostigne iznos za isplatu. Tebi su rekli da je to 'virtualni' račun mada je to blesav izraz. Novac se skuplja na tvom računu u Lyonessu i kada se skupi iznos od najmanje 75 kn taj novac ti sljedeći utorak bude isplaćen na tvoj osobni bankovni račun. Zašto se 75 kn mora skupiti da bi ti novac bio isplaćen? Zato što sve troškove transakcija snosi Lyoness i da bi transakcija bila isplativa iznos mora biti najmanje 75 kn.
dandelion36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 10:19   #302
@dandelion36, a jesi se naspammao... Multi-Quote je opcija koja ti treba...
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 22:42   #303
Talking

Quote:
Retonja kaže: Pogledaj post
Ma ti si kralj!
I premium clan Lyonesa-a osjecki kralju:P
bosnianman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 11:13   #304
Ja sam jako dobro upoznat s Lyonessom, s obračunskim sustavom, seminarima i ljudima koji rade trenutno u Ly i koji su u samom vrhu itd... Dakle, nisam netko tko ne zna ništa pa blati ne-argumentirano. Napisat ću jedno svoje viđenje ovog projekta i nadam se da će pomoći onima koji tek namjeravaju ući u posao da otvore oči.

U Lyonessu u RH će novac zarađivati doslovno 5-6 osoba i nitko više, po imenice bi ih znao nabrojat. Kad kažem pod "zarađivati" mislim na 3.-4. stupanj karjere - stabilna zarada. Manji broj ljudi će povremeno pogoditi dvojku i nešto dobiti, ogroman broj ljudi neće dobiti ni kune od Lyonessa već ostaju bez svojih 15 000kn (može se vratiti kroz re-cash ali realno tko može potrošiti 150-200 000 kn da bi dobio 15000kn nazad). Persone koje su u vrhu LY u RH imaju najveću zaradu i karjere od bodova koji dolaze iz učlanjenja novih premium članova, kako oni imaju velik broj grana u svojoj strukturi njima nije važno toliko gdje će se dogoditi novi upis (osim pravila 50:50) i svaki mjesec dižu već sada dobar novac, novac koji dolazi od vaših upisa. Potrošnja u sustavu? Mala i nikakva kod nas - još uvijek.
Lyoness nije transparentan posao niti toliko dobra prilika kako se čini jer se radi o poslu u kojem vi ne znate pod kojim uvjetima radite, npr. ne znate prije nego krenete raditi niti detalje obračunskog sustava, ukratko: posao u koji ulaziš bez da znaš u što ulaziš!. Lyoness je posao bez kriterija, dakle svatko može postati premium član, preporučitelji ne biraju sredstva da dođu do novih članova, nude i upisuju ljude bez kritičkog osvrta dali su ljudi podobni za taj posao ili nisu. Prezentira im se kao najbolji posao na svijetu, kao lagan posao, govori im se da su posebni i sl...Pumpaju se glave informacijama na seminarima, ljudi se krenu osjećat posebnima, prihvaćenima u nekom novom krugu i ulaze u posao ko guske u malgu. Što se dešava, čovjek ulazi u posao i ne napravi NIŠTA. Najveća glupost koju vam prezentiraju je ono da nađete 5 ljudi i gotov posao! Postoje ljudi koji imaju po 20 i više premiuma i gube karjere jer neki mj. nikog ne uspiju upisat. Da je posao gotov kad nađeš 5 ljudi nitko od gospode na vrhu nebi još radio LY. Krajem mjeseca bi majku prodali samo da im se dogodi još kakav upis da skoče iz dvojke u trojku ili trojke u četvorku i sl. A to uspjevaju upravo zbog sporadičnih upisa u nekim od svojih grana. Nije uopće bitno što će biti tim čovjekom koji se upisao, bitno je da se upisao. Ako nekog nađe - super! Ako ne, netko će drugi idući mj. Događa se slijedeće, da 90% premium članova u RH strukturi nemaju ni kune od LY, 5% ima povremeno neku karjeru a 2-3% ližu šlag sa torte. Premium članovi koji su u strukturama su najbolji potrošaći u sustavu tako da novac od potrošnje dolazi uglavnom od premium članova, oni kupuju u sustavu.
Poanta je priče da je LY dobar, ali je posao u kom će 5-6 ljudi okreniti biznis na masi regrutiranih premium članova i njihovim potrošnjama i potrošnjama ljudi koje su oni učlanili. Stvar je u tom što 90% premiuma ne ostvariva doboljan posao da od tog imaju ozbiljne prihode što im se obećava. Stvar je u tom što vam preporučitelj ne govori (možda ni on ne zna) koliko je novaca potrebno za kave, seminare, događanja i putovanja poslovna ako želite napraviti posao. Koliko je potrebno ljudi uvesti za stabilnu zaradu, ne govore vam o pravilu 50;50 koje je restrikcija piramide ali i zajeb kakvog nema.
Dolazite do situacije da je u 4 godine država riješena, od toga 4-5 ljudi ima jebene pare, neki imaju povremeno karjere a mnogi NIŠTA. Hubert ima podjeljene kartice po cijeloj državi, na osnovu velikog broja članova ulaze dućani a masa pojedinaca (premiuma) je tome pridonjela kad se zbroji zajednički efekt a kao individue nisu za sebe napravili ništa.
Čitam postove, rečenice koje neki upotrebljavaju su točno one koje se mogu čuti na seminarima u motovacijskim govorima, ljudi se počmu osjećat posebnima, vidovitima, poduzetnima, kreću u posao i shvate kako od toga nema ništa. Nemojte to sebi dozvoliti, ako i mislite ući uđite s manje jedinica, isprobajte kako ide posao, nemojte ulaziti s 15000kn ljudi, HRVATSKA je gotova /špar je IN, pumpa će svaki dan, gotovo je!. Svi upisi koji se sada dogode su sporadični upisi naivnih ljudi koji više ne mogu i neće napraviti posao a eliti na vrhu donose novac! Formula za uspjeh u LY vam je da morate imati debeli obraz, morate biti cigan i tada ćete uspjet. Morate gledati u oči osobu za koju znate da neće nikad napraviti posao i unatoč tomu ju upisati da dobijete pišljivih cca 400kn i bodove karjere kad ju upišete. Morate se ukratko prostituirat!
Joe80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 14:37   #305
To svatko tko iole promocudniji zna jos od pocetka ovog topica , odn od samog upoznavanja funkcioniranja te piramide, samo neki misle da su posebni pa će bas oni ludo profitirati.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 15:13   #306
Pa nitko tko zna iole malo o Lyonessu, ne može tvrditi da ćeš ti zgrtati milijune, milijarde. Malo ste shvatili krivo. Nema kruha ako se ne potrudiš. Jedino ako si lud i imaš cijeli mali grad pod sobom koji samo troše, onda možeš reći da te boli briga. Naravno da onaj tko je prvi ušao u to da je naj bogatiji. Naravno da je tvoj šef bogatiji nego ti, predsjednik države je bogatiji od samih ljudi. Naravno da je onaj tko je izumio nešto da je bogatiji nego oni što to proizvode.
Ja osobno ovdje ne govorim o bogatstvu cijelo vrijeme i ne govorim ljudima što je moguće, a što nije. Ja samo želim biti objektivan i objasniti ljudima da u ovome nema bogatstva koje mi zamišljamo. Nema kula i gradova. Možeš zaraditi za neki pristojan život. Tebi možda 5000kn je puno, i ti to smatraš bogatstvom, ali ja ne. Isto tako, za nekoga i 3000kn je vrh dok nekome drugome nije.

Ja samo pokušavam reći da se treba uzeti ono što ti se pruža, bilo to 0,5%, 1%, 30% ili od lipe do nekoliko kuna. Malo krivo shvaćate sve ovo...
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 16:45   #307
Pozdrav Retonja. Sve što govoriš u teoriji jest tako ali u praksi nije. Kao što sam i rekao, neki će povremeno doseći dvojke neki mj u karjeri (kad budu imali dovoljan broj premiuma) dok idući mjesec možda i neće. Želim ti reći da od ove točke u RH nema šanse da itko više napravi posao, čak ni stabilnih 5000kn (kad kažem stabilnih, znači da ništa ne radiš i da svaki mj imaš 5000kn). Ekipa koja je na vrhu imaju već toliku krošnju ispod sebe da nije bitno gdje se koji upis dogodi, njima skaču bodovi u karjerama, bodovi i novac koji su izgradili u zadnje 2-3 godine isključivo na upisima/regrutiranju novih članova a ne na potrošnjama. Ogromna masa tih ljudi nije ni kunu povratila a svi su kumulativno pridonjeli razvoju njihovog posla i Ly u RH općenito. Znam, sad ćeš reći da svatko to može, da su i oni imali priliku i sl. ali problem je i taj što se radi o ne-transparentnom poslu gdje čovjek ne zna u što ulazi. U praksi 90% premiuma služe kao pot služe kao potrošaći i kao regruteri novih običnih potrošaća bez da sami ne uspiju napraviti posao niti za tih 5000kn koje ako želiš imati kao stabilnu zaradu moraš imati oko 1000 ljudi u stukturi kako bi ti barem 500 trošilo u sustavu. Doživio sam da su se neki premium članovi isčuđavali kako to čovjek s kojim su pričali i koji im je pokazao interes već nije uplatio novac, očekivaju od ljudi da nakon druge kave uplate novac, totalno su izgubili pojam o vrijednosti novca , ponašaju se kao da se radi o 18kn a ne o 18750 kn. Osobno mi je odvratno natezanje bodova zadnji mjesec za ekipu na vrhu, kad se zove od nemila do nedraga nebi li se dogodio kakav upis i nebi li netko gore skoknuo iz trojke u četvorku . Želim vam reći da elita na vrhu ima pune džepove eura na račun upisa novih premiuma. U LY ti ako ćeš napraviti posao za stabilnu zaradu moraš imati četvorku u karjeri. To mogu jedino i samo oni koji već imaju 300-400 premiuma ispod sebe koji su btw dobri potrošaći a i oni se natežu krajem mjeseca za stepenicu iznad. Od svih premiuma u RH od kad je ovog posla njih nekoliko živi od toga a ostali? Što je s njima? Masa ljudi se zaleti i krenu u posao a da nisu upoznati do kraja sa sustavom jer imaju ili loše preporučitelje ili preporučitelje koji smatraju da ne moraju sve znati dok ne uđu u posao. Ta nedostupnost podataka i detalja iz sustava je postala dio normalnog kodeksa ponašanja osoba koje vode lyoness. Objasne ti se 3 načina zarede bez da ti se kaže pravilo 50:50 koje otežava stvar, bez da ti se kaže da moraš imati najmanje 4-5 premiuma da bi imao isplate iz obračunskih kategorija i još mnogo toga. Ozbiljan čovjek NIKAD ne ulazi u privatni posao bez da je upoznat sa detaljima posla u koji ulaže novac a u LY je to očito pod normalno (i da, na papiru u LY nema ulaganja a u praksi kako sam i rekao nakon što skužiš da je LY zajeb ostaješ bez svojih 15000 kn ili ih vraćaš kroz 10 godina a usput si masu love potrišio na kave i seminare i sl.)
Problem je i tih jadnih 2% direktnog cashbacka koji običan potrošać ima, nerealno je očekivat da će ljudi zaista koristiti te kartice kako oni očekivaju. Npr u konzuma trebaš potrošiti 100 kn da bi dobio kunu! Dobri potrošaći su samo premium članovi koji troše u sustavu kroz re-cash opciju i na taj način pridonose uzdizanju vrha. Ovi na vrhu će morat imati po 15000 ljudi u sustavu kako bi barem 2000 zaista koristilo karticu tako da realnost je malo drugačija od onoga što vam se predstavlja.

Seminari su tipična psihološka igra i svaka im čast na tome, svi ti motivacijski govori u kojima steknete osjećaj da ste izabrani, da ste drugačiji, da vidite što ostala raja ne vidi, mislite da su drugi slijepi a vi ste progledali...Čitava znanost je tu upotrebljena kako bi se masa ljudi regrutirala. Da ne govorim o prijateljstvima, oni koji nisu za Ly ubrzo su vam manje simpatični da ne kažem manje zanimljivi.

Znam neke ljude, žao mi ih je, već pola godine, doslovno pola godine šetaju okolo s torbicama bez jedne kune zarađene, idu na seminare, glume poslovne ljude... Moraš imati želudac za to. Moj vam je savjet svima da ako želite ući u LY dobro ramislite, ne bojte se informirati do kraja kod vaših preporučitelja, pitajte konkretna pitanja na forumu. uđite s 3/1/1 za početak. Čuvajte svoje novce. U RH je ušao Špar, sad će i pumpa, RH je gotov ljudi moji, svi koji se sada upišu puše i pridonose zaradi elite na vrhu a da sami pri tom nemaju šanse, svi ste vi samo sporadični upisi i kako kažem samo nekoliko ljudi živi od ovoga i živjet će a ostali puše. Radije uzmite karticu i kupujte za sebe jeftinije. Tko će mi vjerovat neka vjeruje, nikoga ne blatim, u najboljoj namjeri vam govorim. Tko mi ne vjeruje neka mi za godinu dana kaže jesam li u pravu. Volio bih da nisam.
Joe80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 22:15   #308
Pozdrav JOE_80

Sve što ti tu pišeš shvatili su davno pravi Lyoness članovi... shvatio je to i Lyoness, pa je to i jedan od razloga što je uvedeno da se više ne može predujmit jedinica bez potrošnje (kupovine vaučera 1.500,00 do 3.750,00).

To su radili Slovenci, i ljudi u Hrvatskoj koji su na makinacije naučeni u GEM-u i drugim propalim sustavima... Mislili su da će tako moći i ovdje.
Mislim da su ti na vrijeme detektirani i primjećujem da takvi polako se udaljavaju od Lyoness-a (idu sad u Kyani i štajaznam...).

Da čak i ostanu tu, isto bi pokupili neke pare (da budimo realni) ali poslije i izgorili... jer ako PUMPAŠ premiuma koji ne troši i koji kad shvati zašto je poslužio koristi re-cash, taj poslije baca karticu, a strukture nema nikakve, i njegov preporučitelj nema poslije nikakve koristi.

Definitivno je bolje izgraditi kvalitetnu zajednicu POTROŠAČA od kojih ni jedan ne mora biti premium, koji su svi ušli potpuno besplatno i koji znaju zašto su tu (vidi moj post nešto ispred, gdje je to objašnjeno brojkama koje nisu sa seminara nego iz glave).

Ako postavimo čak i tvoju teoriju da je ispod mene u dubini neki NEPOŠTENI PREPORUČITELJ, opet nema koristi ako mu jedan krak radi, a svi drugi NE rade...

Mislim da se Lyoness polako čisti od takvih, dolaze novi trgovci zanimljivi malom čovjeku, treba raditi na strukturi POTROŠAČA, treba ciljano trošiti i neće bit vrhunskog bogatstva, neće biti karijerne love, ali hoće lijepe lovice koja je nastala bez muke... jer i dalje ostaje ČINJENICA da potrošiš recimo u Mullera cca 600,00 € i iz toga DOBIJEŠ JEDINICU, te nakon nekog vremena (u nekoga kraće u nekoga duže) ona isplaćuje 582,00 €.
SORTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 23:06   #309
Pročitao samo tvoj post Slažem se da nije loše imati svoju potrošaćku zajednicu i da ljudi neopterećeno koriste karticu, sva priča sa 0,5% koju si napisao stoji. Problem je jedino što ti da bi imao isplatu u npr. prvoj kategoriji (ako si premium član) kad imaš 35/35 trebaš imati 4 direktna premiuma (ispravak ako griješim?). Zapravo ono što ja želim reći i ono što vidim već mjesecima jest da u globalu gledano LY je posao u kojem da bi nekoliko osoba u RH uspjelo - ogroman broj premium članova mora biti regrutiran od kojih mali broj napravi za sebe neku stabilnu zaradu te ti ljudi na kraju bivaju samo potrošaći i to dobri. Stvar je u tome što su ljudi u vrhu izgradili posao na masi ljudi koji nisu dobili ništa jer: nisu sposobni, zaletitli su se, nije im objašnjeno dobro, tajili su im se detalji, nije im se reklo što treba raditi i koliko treba raditi i sl. Da bi ti sada napravio posao u Lyonessu i imao 1000 ljudi u strukturi trebao bi uključiti barem 30-40 premium članova, večina onih koji su mislili su postali premiumi već, posao polako jenjava u RH. Onima na vrhu se mjesečno događa i po 50-ak upisa ali njih boli k... gdje su ti upisi i koliko daleko u strukturi i što će biti s tim ljudima, oni znaju da imaju toliku krošnju da jednostavno statistički moraju imati toliko upisa mj. Problem je što su sve te individue koje se upišu tad na početku posla i da bi uspjeli kao i oni moraju ponoviti sve što i oni gore a za to nema prostora, nema za sve. Več slijedeći mj oni s vrha upisuju novih npr. 50 članova, - sporadičnih upisa bilo gdje, broj potencijalnih premiuma se smanjue kao i mogućnost posla za svakog pojedninca dok posao za elitu raste.
Znam da pravno ovo što ja govorim nema smisla i da ne drži vodu ali govorim više osvrćući se na moral tog posla i cijelu filozofiju posla. Činjenica je da u RH nakon 4 godine od kad je LY u igri samo 5-6 osoba imaju stabilne zarade u ovom trenutku. Neki su bili dugo dvojke pa opali nazad, neki su pogodili koji mj. dvojku i sl. Gdje su svi ostali na kojima su oni izgradili karjere? U RH siguran sam ima oko 300 premium članova a možda i više što je najmanje 4 500 000 kn na računu u Ly, lova samo od HR i kamate na tu lovu.
Sve to štima na papiru ali u praksi imaš posao u kojem je realna situacija u golemom nesrazmjeru s onim što se govori. Ljudi su se malo depersonalizirali od strane preporučitelja i gleda se na njih kao na "upise", što više upisa to bolje i to je ono na što se njima svodi posao. Zgrozio sam se na ona natezanja za karjere pri kraju mjeseca kad su se tražili i iz naftalina izvlaačili novi upisi.
Lyoness u suštini nije loš u ovom poslu uspjevaju zaista samo rijetki, to su posebni karakteri vjerujte mi, moraš biti "cigan" kako sam i rekao . Zamjeram jednino LYonessu što je ustroio stvari tako da za uspjeh i stabilu zaradu tih sposobnih ljudi potrebno da ogroman broj manje sposobnih izgubi svoj novac. Ne mogu vjerovat da ljudi još uvijek ulaze u LY ovdje kod nas kao premiumi i služe kao mašinerija ekipi iznad. Preporuka je svima da uzmu karticu for free i preporuče je dalje ali nemojte ljudi ulaziti u ovo kao premium članovi.
Ja se nadam da sam pomogao nekome, nisam od onih koji viču "piramida" a da ne znaju što govore, skeptik i sl. Pokušavam vam samo predočiti i drugu stranu priče. Ako se odlučujete za posao izmaltretirajte preporučitelje da vam sve objasne, tražite konkretna iskustva njihova, nemojte samo slušato ono sa seminara nego slušajte i čitajte između redova. Pitajte za pravilo 50:50, pitajte za uvjet koji mora biti zadovoljen da dobijete isplatu od 35/35, pitajte za re-cash, pitajte koliko ljudi morate imati u strukturi da imate jednu 1000E cijeli život npr. pitajte konkretno i onda se odlučite. Problem je što se ovaj posao veliča i predstavlja da je za svakoga a nije za svakoga ali vam to neće reći preporučitelji niti ekipa na vrhu jer da nije ovih za koj taj posao nije oni nebi nikada uspjeli.

Zadnje uređivanje Joe80 : 10.02.2013. at 23:13.
Joe80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 23:06   #310
joe 80

pa Johne 80
jesi ti to kineske proširene pogodnosti za člana ubacio u google prevoditelj pa tu sada prezentiraš doktora znanosti i predaješ o etici? Imaš to sve na hrvatskom i sve transparentno. I nemoj se nazivati nekim jako dobro informiranim kada očito nemaš pojma nego lupetaš i to ni manje ni više nego romane gluposti. Sit sam više takvih znalaca. I uopće mi se neda i nemam volje objašnjavati svaki red tvojih majmunarija, ali ova ti je najjača:kad imaš 35/35 trebaš imati 4 direktna premiuma. Ne moraš imati ni jednog direktnog premiuma je prava istina, a ako več pišeš romane onda pročitaj jedan. I nemoj za dva dana, kad uspiješ pročitati, doči opet ovdje i držati prodike jer očito nisi kompetentan za to. A ako i napišeš nešto drugo ,a ne oprostite na ne informiranosti, molim npr. retonju da mu napišeametnom i jednom dosta.
hrvoje1305 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 07:11   #311
Da bi ostvario sistemsku proviziju potrebni su ti odredjeni broj ljudi s pozicijama...
Bas ste zanimljivi...
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 09:27   #312
Kako god bilo, ja sam svoje napisao da ljudi vide i da još jednom razmisle. Činjenica je da u protekle 4 godine od lyonessa pošten prihod imaju samo 4-5 osoba u RH a ostali desetci i desetci premiuma nisu uspjeli razviti posao možda maksimalno dvojku pogoditi. To je posao u kojem je potrebno uključiti masu ljudi koji će spizditi svoj novac da bi se istaklo nekoliko ljudi. To je posao u kojem je ekipa zaradila novac uključivanjem drugih ljudi u sustav. Vjerojatno su i na vama zaradili. Što je loše u tome da se osvrćem i na pitanje morala? Koliko je tebi moralan posao u kojem imaš u RH 300-400 premiuma a samo nekoliko zaista zarađuje novac? Čak i da sad kažeš "imali su i oni svoju priliku" ostaje činjenica da je to filozofija ovog posla,: masa uplati novac i ne napravi ništa da bi njih nekoliko na vrhu piramide imalo dobit! Kako to da nemaš nakon 4 godine još trojki i četvorki u karjeri? Možete govoriti što god hoćete. vrlo vjerojatno dolazite uskoro i sami do ove spoznaje.
Joe80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 09:45   #313
Opet se pravis pametan. Daj radi nesto covjece sto kuzis. Odakle ti uopce podatak da je toliko premiuma? To si isto na nekoj kineskoj stranici procitao? Smaras sa svojim glupostima. Odjavi se. Dobro da nisi napisao da ih ima od 300-900. U Hrvatskoj ima stanovnika izmedju 4.5 i 6 miliona. Usput to je promasaj od jedno 30%. Ti si jedan od onih sto nauci zbrajanje pa se preserava da zna matematiku.
hrvoje1305 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 14:39   #314
Od svega što je napisano si se uhvatio toga da ima 300-400 premiuma? Mislim da je ta procjena dosta točna. Imaš ih u Zg sigurno 70-ak, Zd možda i više a di je Split, Istra i RI još, Međimurije... Možeš ti govoriti što hoćeš ali to je i dalje posao gdje šlag liže manje od 10 ljudi i to oni koji su ušli prvi a ostali premiumi su mašinerija koja ih je učinila punima love. Misliš da bi zarada bila velika da ide samo iz ostataka rabata putem normalne kupovine? Haha. Daj molim te, novac se skupio iz učlanjivanja ljudi u sistem a svakim danom je manje pogodnih ljudi jer nije lako ljudima dati 18750kn za premium članstvo, njima je svejedno gdje se upisi događaju a svaki novi individualac koji je dovoljno glup da uđe sad u LY svakim danom ima manje izgleda. Kad je Konzum ušao razloga za slavlje je bilo samo za par ljudi koji su do tada imali troznamenkasti broj premiuma a ostalima je samo vrijme postalo veći neprijtelj. Sada je i Šparić u igri i pumpa uskoro. Za ekipu je gotov posao a ostali dobivaju samo opuške. Svaka im čast na tome jer se radi o jako sposobnim ljudima koji su karjere izgradili na račun manje sposobnih. lLyoness ne opstaje na račun rabata i onih 1% koje uzima sebi tokom kupovine, Lyoness i ljudi u vrhu žive od ogromne količine love uplaćene od ljudi pod krinkom avansa. Taj novac nikada ne biva vraćen ili malom broju ljudi jer malo tko ima 200 000 kn potrošiti da vrati 15. To je crna strana svega. Misliš da bi se okrenula ili da će se okrećat lova na malih i jadnih 1-2% cashbaska, koliko premiuma realno može imati ogroman broj motoviranih potrošaća koji će mjenjat navike kupovine radi 1% cashbacka, nema šanse. Lovu ima onaj tko ispod sebe ima više premiuma jer su oni pravi potrošaći a taj dio sa skupljanjem premiuma u RH je gotov polako, pitanje je vremena kad sve ulazi u 3. fazu i onda ćeš vidjet kako 5-6 ljudi zaista dobro živi od lyonessa a ostali ogroman broj premiuma trči u konzuma s uključenom re-cash opcijom. Ko je imalo pametan neće ići u ovaj posao sada.
Na seminarima se govori o tome kako moraš imati pet direktnih, pet pravih i sl. Što misliš koliko oni imaju direktnih? 5? Imaju ih po 20 i više zato jer ti u realnom životu izvan seminara bude situacija da se namućiš ko budala da uvedeš pet ljudi, dobiješ lovu iz karjere a onda troje od njih nisu sposobni sa posao ili ne žele raditi ili mjesecima ne mogu naći nove članove i sl. Dvoje rade i uvedu ljude što ti ne garantira uspjeh jer nalete i oni na prepreku i sl. To ti govorim jer poznajem dosta premiuma u Zg i to su njihove situacije. Neki mjesecima šetaju okolo glumeći neke poslovne ljude a ništa od toga. Onaj tko je pametan ide raditi posao u BIH sada, to rade i ljudi na čelu Ly u RH, znaju da ovdj više ništa nema i vama su ostavili ostatke a oni idu tamo po svog 50-og premiuma dok vama pričaju da je dosta imati 5 premiuma za razvoj posla. Ma vidit ćeš i sam s vremenom. I molim, manje vrijeđanja i agresije jer samo razgovaramo. Nisam te osobno prozvao niti napao! Ja samo govorim jedan drugi pogled na sve, globalniji pogled, jedan cost-benefit ovog poslovnog modela u kojem je potreban veliki broj ljudi koji neće uspjet da bi uspjelo malo ljudi.

Zašto ne možeš naći statistike nigdje koliko npr. ima premiuma u Austriji u odnosu na br. članova i onda da vidiš kako su karjere raspoređene? Znači da konkretno vidiš kako posluje firma. Informacije na radionici i na seminarima su suhoparne i orjntirane na obračunski sustav a bez jednog globalnijeg prikaza i primjera uz drugih država. Što meni znači vidjet npr. direktora Makedonije koji je pun ko brod koji ti priča kako je to sve super? Mene bi zanimao broj premiuma u Mak i raspodjela po karjerama, novac koji se troši u sustavu, povećanj prometa u trgovinama i sl...dakle nešto na čemućeš viditi širi pogled svega toga osim da ti netko objasni bonus jedinicu ili preskakanje jedinica Susuav će doći do zasićenja (konkretno kod nas u Rh uskoro) više neće biti premiuma za učlaniti, kad se iscrpe upisi tj izvor novca, sustav kolabira jer nema glavnog izvora novca (upisa), zarađuju dalje samo oni koji su prvi počeli i koji imaju tisuće ljudi ispod sebe pa imaju statistički veću šansu da od tih nekoliko tisuća ljudi zaista koristi karticu. Ly je jedna praktična piramida prikrivena cahbackom i pravilom 50:50 i sva čast Hubertu jer je on najpametniji čovjk na zemaljskoj kugli koji je pozivajući se na pozitivnu energiju, glamurozne zabave i odlične motivacijske govore okrenuo posao tisučljeća! Čisto sumnjam u onu priču o kauču i jednostavnoj ideji koja je nastala iz ničega. Kako je Ly tako brzo dok nije imao puno članova dobio informatičku podršku, uredi diljem svijeta, optičku kabel od pola metra i slično? Zar mislite da je to sve nastalo iz ničega i iz samo jedne ideje o kauču? To su priče za malu djecu kako bi se simplificirao i približio posao svakodnevnom čovjeku i kako bi se uvjtilo svaku novu žrtvu da može uspjet. Većina više ne vidi svoj novac. Pročitajte malo kritike na engleskom po netu, imate članke iz švicarske, SAD-a itd...

Zadnje uređivanje Joe80 : 12.02.2013. at 16:01.
Joe80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 16:29   #315
Osvrnut ću se i na re-cash opciju koju preporučitelji jedva dočekaju spomenut kako bi se osoba osjećala sigurnijom kada ulazi u LY u smislu "pa možete vratiti svoj novac do zadnje lipe" Ovako: Osoba s uključenom re-cash opcijom kad kupuje zapravo prazni avanirane jedinice tako da joj se novac vraća u visini rabata (cijelog dakle direktni cashback+loyaliti). Što je caka? - Vi kad imate ulključenu re-cash opciju istina je da vam se vraća vrijednost rabata, međutim vi niste ostvarili NIKAKAV popust tada kod trgovca partnera, tj. gubite ga!!! jer vam se vraća VAŠ novac a istodobno gubite popust koji vas pripada! Lyoness i dalje ispostavlja uredno fakturu tom trgovcu koji mu je dužan isplatiti rabat.
Što to konkretno znači: Vaš novac zauvijek ostaje u rukama LYonessa jer kad vam je Ly vratio pare nakon re-casha, trgovac je istu količinu novca dao LYonessu. LYoness je zaradio ogroman novac iz predujmova i ne pušta ga! Ovo znači da se ne isplati uključiti re-cash jer dok se ne povratite mogu proći godine i zapravo cijelo vrijme koristeći svoju karticu vraćate kap po kap svoj novac a da pri tome ne ostvarujete pogodnosti, smisao napisanog je da premiumi nikada ne vide svoj novac u biti.
Joe80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 19:03   #316
hvala joe80 na podjeli svojeg iskustva.
To ja pokušavam objasniti od početka teme, ali očito je da je znaš sve iz prve ruke.
Meni je drago da sam prepoznao to odmah na prvom sastanku, a bome ću i svakome ispričati pozadinu priče tako da i sam ne upadne dotičan sistem.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 20:09   #317
Ma da, ja preporučam stvarno svakome da uzme besplatno karticu i koristi je kad ima priliku bez opterećenja ali nikako ne savjetujem ulaženje u posao. Oni su zaludili ljude s tim motivacijskim govorima, sensationima, pozitivna energija i slično. Znam ljude koji su u nemilim dugovima jer su išli u puste minuse, kredite da namaknu tih 18750 kn i mjesecima šetkaju bez da su ikoga uspjeli učlaniti, hodaju od nemila do nedraga, ima i starijih ljudi koji se isto povlaće mjesecima po seminarima u biti samo da bi se družili s ljudima i imali osjećaj neke pripadnosti i sl. Mnogi više ne znaju ni pričat o ničemu nego o Lyonessu, sude ljude po tome jesu li za Lyoness ili ne. Ovo je sve moj osobni dojam koji ne mora biti točan, temelji se na mjesecima provedenim u društvu osobe koja je i sama premium član, seminari, radionice. Hvala Bogu nisam nikada ušao. Ja samo želim da ljudi vide i drugo razmišljanje, neka opozicija mora postojat, jeli. To je demokracija. Naravno svima želim uspješan posao
Joe80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 20:37   #318
Ajde vidim da se nedaš i jednim djelom si u pravu, a opet jako kontradiktoran. Blatiš, blatiš pa na kraju ipak uzmite karticu. Ja stvarno ne znam s kakvim ljudima iz lyonessa imate veze , ali evo stvarno želim da svi razumiju i to je sigurno nekoliko puta rečeno na ovom forumu. Uzmite ili nemojte uzet karticu koja vam se daje đabe i pomoću koje ostvarujete popust i sad uopče nije bitno koji, a sad hoče li netko djelit kartice ili neče to neka sam prosudi. sada što se tiče avansiranja, ljudi ni slučajno nemojte avansirati ni kune a kamoli 18750 ako ne vidite da bi trebali a to če vam siguran sam reči svaka osoba iz lyonessa koju ja znam kao što su i meni rekli. To da ima pojedinaca koji bi zajebali i vlastito djete pa neko nasjedne šta da se radi, toga če uvjek biti. Težak je ovo posao i ne može ga raditi svatko i ima podsmjeha sa svake strane, ali ja se nadam da če taj tvoj prijatelj sutra zaraditi dobre novce i vratiti sve uloženo samo ne znam gdje če onda biti takvi koje ni jedan posao ne zanima i kojima je sve osim rada na lopati gubljenje vremena. Nedaj Bože da nam "prijatelj" otvori kafić isti ti tzv. prijatelji namjerno ne bi više pili kave jer im baš u zadnje vrijeme "slučajno" kava jako štetno djeluje na tlak. Sve u svemu nisi brate joe dobro slušao na tim seminarima na kojima kažeš da si bio ili zato što si pogledima tražio mane ili možda ni taj govornik ne zna. Što bi netko uštedio par kuna tjedno ili ovisi već koliko troši ako neće. Ljudi onda jednostavno nemojte i amen. I na kraju zadnji put kažem da ima lijepo sve transparentno od a do ž na netu o tome.
hrvoje1305 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 21:12   #319
tko "ulozi" 2.5 tisuce eura u tu piramidu, i nije nista drugo nego ovca za sisanje , iskreno.
Ta lova ide ovima "gore" tj tom nekom "premiumu" koji je isto masno platio da bude taj premium, ali je usao dovoljno rano i uveo dovoljno jakih nagovaratelja.
JAsno ko dan.

ps ak razmisljate baciti 18 000kn na to, nadam se da ne razmisljate dici kredit ili tude novce uloziti
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 21:37   #320
Quote:
hrvoje1305 kaže: Pogledaj post
Ajde vidim da se nedaš i jednim djelom si u pravu, a opet jako kontradiktoran. Blatiš, blatiš pa na kraju ipak uzmite karticu. Ja stvarno ne znam s kakvim ljudima iz lyonessa imate veze , ali evo stvarno želim da svi razumiju i to je sigurno nekoliko puta rečeno na ovom forumu. Uzmite ili nemojte uzet karticu koja vam se daje đabe i pomoću koje ostvarujete popust i sad uopče nije bitno koji, a sad hoče li netko djelit kartice ili neče to neka sam prosudi. sada što se tiče avansiranja, ljudi ni slučajno nemojte avansirati ni kune a kamoli 18750 ako ne vidite da bi trebali a to če vam siguran sam reči svaka osoba iz lyonessa koju ja znam kao što su i meni rekli. To da ima pojedinaca koji bi zajebali i vlastito djete pa neko nasjedne šta da se radi, toga če uvjek biti. Težak je ovo posao i ne može ga raditi svatko i ima podsmjeha sa svake strane, ali ja se nadam da če taj tvoj prijatelj sutra zaraditi dobre novce i vratiti sve uloženo samo ne znam gdje če onda biti takvi koje ni jedan posao ne zanima i kojima je sve osim rada na lopati gubljenje vremena. Nedaj Bože da nam "prijatelj" otvori kafić isti ti tzv. prijatelji namjerno ne bi više pili kave jer im baš u zadnje vrijeme "slučajno" kava jako štetno djeluje na tlak. Sve u svemu nisi brate joe dobro slušao na tim seminarima na kojima kažeš da si bio ili zato što si pogledima tražio mane ili možda ni taj govornik ne zna. Što bi netko uštedio par kuna tjedno ili ovisi već koliko troši ako neće. Ljudi onda jednostavno nemojte i amen. I na kraju zadnji put kažem da ima lijepo sve transparentno od a do ž na netu o tome.
Nebi se složio da se radi o blaćenju, samo izražavam drugačiji stav. Ovo što je MMachete rekao je suština. Imaš par pametnih na vrhu koji imaju prvu liniju obrane jake igrače koji su uveli pola RH i kupe sve. Lova dolazi od učlanjivanja novih članova (definicija piramide), novi članovi imaju sve manje vremena i sve veću konkurenciju kako ideš niz njihovu krošnju/liniju i sve manje šanse. U trenu kad oni njih nekoliko u vrhu budu imali tisuće ljudi ispod sebe zarađivat će i iz kupovina (kupovine su u biti restrikcija piramide tj. piramidu čine manje piramidom u pravnom smislu dok praktično ostaje piramida) jer valjda će netko i korisiti karticu (a premiumi sigurno hoće). Ostatak ekipe, veliki broj ljudi nema ništa. Ogroman posao, ogromna lova u igri i ogroman nesrazmjer između broja ljudi koji su pokušali i uspjeli. Ne mislim da sam kontradiktoran, samo savjetujem da se ne ulazi u posao u smislu da bacate novac na avans. Isto tako ovo s re-cashom je fenomenalno izmišljeno, imaš odobren popust a vraćaš svoje novce, a di je lova od popusta? Opet ide LYonessu...Ma dobro, bitno da se diskutira tj. nebi bilo smisla da pričamo sami sa sobom
Joe80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.