Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2013., 22:12   #1
Cool Eurobasket 2013 - Hrvatska vs. Grčka 92:88

8. kolo Eurobasketa
Skupina F



Hrvatska vs. Grčka



Posljednje kolo grupne faze Hrvatskoj donosi komotnu situaciju jer je četvrtfinale već osigurano, ali pobjeda nad Grcima bi nam donijela prvo mjesto i povoljniji ždrijeb u idućoj utakmici, odnosno igrali bi protiv Ukrajine, što je sigurno bolji izbor od Litve, Srbije ili Francuske. U slučaju poraza nismo prvi, a naša pozicija ovisi i o ostalim utakmicama. Nažalost, opet igramo prvi, pa ako izgubimo čekamo rezultate druge dvije utakmice i tek bi navečer znali konačnu poziciju i protivnika u idućoj rundi.

Stanje na tablici je sljedeće:

Hrvatska 3-1
Slovenija 3-1
Španjolska 2-2
Italija 2-2
---------------
Finska 1-3
Grčka 1-3

(Parovi zadnjeg kola: HRV-GRČ, ŠPA-ITA, SLO-FIN)


Druga skupina je riješena, pa ako mi izgubimo, a ostali rezultati budu išli prema očekivanjima (dakle da Španjolska tuče Italiju a Slovenija Finsku),mi smo treći, i u četvrtfinalu idemo na drugog iz skupine E, a to je Litva. Ako se u scenariju samo promijeni to da Slovenija izgubi od Finske, svejedno smo treći radi lošijeg omjera sa Španjolskom, a ukoliko bi Italija dobila Španjolce, onda bi bili drugi i išli na Francuze. Postoji opcija u kojoj možemo ostati prvi i s porazom, a to je da Finska dobije Sloveniju, a Italija Španjolsku, onda bi se stvorio krug izmedju nas, Slovenaca i Talijana u kojem bi mi bili najbolji.



Nema potrebe pisati puno, tko se želi podsjetiti zadnje utakmice, tu može vidjeti highlightse, a play of the game pripada Bojanu Bogdanoviću, pa i to možete vidjeti. Povijest međusobnih susreta kaže da samo u 14 susreta s Grcima slavili 6 puta. Ali loše po nas je da smo zadnjih pet utakmica izgubili, a jedna od njih je i ona na prošlom Eurobasketu. Hrvatska će opet trebati više raspoloženih igrača jer Grcima gori pod nogama i poraz bi ih sigurno izbacio iz natjecanja.




Grčka je loše odradila važne utakmica prvog djela turnira i sada je došla u situaciju da više ne ovisi sama o sebi. Pobjedom protiv Španjolske su definitivno pokazali da imaju kvalitetu za medalju, ali su u ostalim utakmica dokazali i to da igraju promjenjivo, i ako budu imali loš dan naši bi ih mogli dobiti. Protiv Slovenije (highlightsi) je prvo ime bio Spanoulis, on je s 21 poenom bio najbolji strijelac, a imao je i najviše skokova i asistencija u svojoj ekipi. Zisis je još bio jedini dvocifreni (13p). Za razliku od Repeše koji trojicu igrača koristi većinom samo u "garbage timeu", Trinchieri više rotira i u zadnjoj utakmici tek Mavrokefalidis nije dobio priliku izaći na parket. U Grčkoj ekipi ima još dosta zvijezda (Borousis, Papanikolau, Fotsis i ostali), ali su ih Slovenci jako dobro zatvorili i Repeša je sigurno gledao tu utakmicu i uputio igrače na slabosti protivnika.

Utakmica je u onom našem standardnom terminu (14:30), emisija počinje u 13:59 (HTV 2), a prijenos druge dvije utakmice iz ove skupine možete pratiti na SPTV-u.

Zadnje uređivanje Luyindula : 16.09.2013. at 16:53.
Luyindula is offline  
Old 16.09.2013., 00:05   #2
Ajmo naši!
Kouasina is offline  
Old 16.09.2013., 00:10   #3
Jedino sigurno je da ne možemo na Srbe.

Ali neću se zamarati time jer šamaramo i Grke te preko Ukrajine u borbu za polufinale.
mitch is offline  
Old 16.09.2013., 00:12   #4
krivi ti je podatak međusobnih susreta...igrali smo 18 puta i omjer je 8-10
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Old 16.09.2013., 00:30   #5
Updejtan prvi post do kraja.

Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
krivi ti je podatak međusobnih susreta...igrali smo 18 puta i omjer je 8-10
Moguće da postoje greške, inače te podatke vadim s ove stranice.
Luyindula is offline  
Old 16.09.2013., 00:35   #6
ma dobro nije sad ni važno jel 10, 14 ili 18, samo sam eto vidio to pa rekoh...

evo dvije poveznice za sutrašnju utakmicu:

1993. - najveća pobjeda ikada na eurobasketu u utakmicama za medalju

1995. - i čuvena zadnja naša medalja osvojena u grčkoj baš pobjedom protiv domaćina
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Old 16.09.2013., 00:47   #7
Pobjedom sutra imamo realne šanse za izborit polufinale, u protivnom sumnjam da ćemo proć dalje u borbi za medalju.
Ćiril_Stipsa is offline  
Old 16.09.2013., 00:51   #8
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
jer Grcima gori pod nogama i poraz bi ih sigurno izbacio iz natjecanja.
korekcija: grci su svjesni da se samo mogu nadati da će talijani dobiti španjolce, ali ne i očekivati, odnosno da su se već najvjerojatnije izbacili iz natjecanja. trener će imati veliki izazov motivirati ih, jer teško je igrat 100% kad znaš da ti vjerojatno ta pobjeda neće ništa značiti. van motiviranosti, 'do or die' situacija je prednost za grke, no istu su imali i protiv slovenaca...i nije pomoglo da dobiju. ne možeš dobit tekmu (osim čudom) ako proigraš tek u zadnjih 13 minuta protiv raspoloženog protivnika

Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
i ako budu imali loš dan naši bi ih mogli dobiti.
čemu defetizam? ovako kako igramo nije jedino bitno kakav grci imaju dan, već i kakav mi imamo. dižemo se kontinuirano, i još uvijek nismo odigrali svoju najbolju košarku. smatram da su naše šanse za pobjedu veće nego njihove, možda 70-30
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Old 16.09.2013., 00:52   #9
Quote:
Ćiril_Stipsa kaže: Pogledaj post
Pobjedom sutra imamo realne šanse za izborit polufinale, u protivnom sumnjam da ćemo proć dalje u borbi za medalju.
ali i manje šanse za ući u finale...porazom imamo manje šanse za ući u polufinale, ali veće za ući u finale
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Old 16.09.2013., 00:57   #10


Gubimo od Grcke, a onda pobjedjujemo Litvu u 1/4
pera_djetlic is offline  
Old 16.09.2013., 01:14   #11
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
čemu defetizam? ovako kako igramo nije jedino bitno kakav grci imaju dan, već i kakav mi imamo. dižemo se kontinuirano, i još uvijek nismo odigrali svoju najbolju košarku. smatram da su naše šanse za pobjedu veće nego njihove, možda 70-30
Upravo zbog onoga o čemu pričaš iznad, Grcima će jedan dio misli već biti usmjeren na drugu utakmicu, a ne bi se čudio da naši u glavama već budu u četvrtinalu, odnosno, mi smo već svjesni da smo prošli, sad igramo "samo" za lakši ždrijeb, motiv bi trebao biti na razini, ali poznavajući naš mentalitet, bojim se da bi mogli s manje koncentracije ući u utakmicu.
Luyindula is offline  
Old 16.09.2013., 01:50   #12
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is online now  
Old 16.09.2013., 02:10   #13
Gazimo
__________________
Novinari crvi
Mr. Jigsaw is offline  
Old 16.09.2013., 03:39   #14
Boki000 is offline  
Old 16.09.2013., 07:10   #15
Quote:
mitch kaže: Pogledaj post
Jedino sigurno je da ne možemo na Srbe.

Ali neću se zamarati time jer šamaramo i Grke te preko Ukrajine u borbu za polufinale.
Teško da možemo i na Francuze...tribali bi izgubit, a talijani dobit Španjolce i Slovenija Fince. Ovo zadnje je lako moguće, ali mislin da si Španjolci neće dopustit blamažu
kevin80 is offline  
Old 16.09.2013., 08:33   #16
naši zbog koš razlike nikako ne mogu biti prvi i da pobjedimo grke.slovenci će vjerovatno lako dobiti fince

znaći igramo protiv francuza

1. Slovenia 3/1 7
2. Croatia 3/1 7
3. Spain 2/2 6
4. Italy 2/2 6
5. Greece 1/3 5
6. Finland 1/3 5
hitmanovich is offline  
Old 16.09.2013., 08:38   #17
Pozdrav iz Moslavine ljudi, otiša malo do ženinih, tako da cu morat smirit ovaj dalmatinski mentalitet dok gledam utakmicu Uglavnom, osim sto ce nam mnogo znaciti da pobjedimo danas Grcku glede suparnika dalje, mislim da tribamo pobjedit Grčku čisto iz principa
Dragon007 is offline  
Old 16.09.2013., 08:40   #18
Quote:
hitman_4 kaže: Pogledaj post
naši zbog koš razlike nikako ne mogu biti prvi i da pobjedimo grke.slovenci će vjerovatno lako dobiti fince

znaći igramo protiv francuza

1. Slovenia 3/1 7
2. Croatia 3/1 7
3. Spain 2/2 6
4. Italy 2/2 6
5. Greece 1/3 5
6. Finland 1/3 5
E vidis to mi se iskreno gadi, smatram da ta Slovenija je izvukla bolji kraj nezasluzeno ako se desi tako kako ti kazes, i smatram da je to sve u k. taj tip gledanja koš razlike umjesto da se u ovom slucaju gleda i ko je dobio koga, pa tek onda koš razlika. Hebote dobijes domaćine koji nisu nimalo slaba momcad u vlastitoj im drzavi na Eurobasketu i onda svejedno popusis mjesto zbog fucking koš razlike, e sad, ako je to fer i pametan nacin natjecanja onda je Aristotel bio budala.

Uostalom, ako budemo isli na Francuze, ja te likove mrzim, mrzim tu reprezentaciju, mrzim sve sto ima veze sa Francuskom u sportu, ne volim ih vidjet nigdje u nijednom sportu, jednostavno mi se gade, sa velikim G.

Kad za njih igra pola Afrike obučeno od francuskih trenera onda se ja zapitam cemu uopce postoje reprezentacije više, u ovo ne ubrajam crne francuske igrače kojima su tamo preci nekoliko generacija, al ovi izrodi iz njihovih bivsih kolonija i slicno, jebote povraca mi se na to.

Dalje, mislim da mi te "cigane" dobit ne možemo cisto zbog njihovog mentaliteta, cigane u sportskom smislu, uvik ce biti cigani i sto se mene tiče ako na njih naletimo bit ce nam najteze moguce, jednostavno nam ne odgovaraju, mozda sada ajd, al u PM kud na njih bas.

Uglavnom, Francuzi su mi nesto najgadljivije i najodbojnije u bilo kojem sportu.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 16.09.2013. at 08:49.
Dragon007 is offline  
Old 16.09.2013., 08:46   #19
Ne kužim, zašto onda svi novinari tvrde da u slučaju pobjede Hrvatska je siguro prva?!
__________________
DZG
MLB is offline  
Old 16.09.2013., 08:48   #20
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
E vidis to mi se iskreno gadi, smatram da ta Slovenija je izvukla bolji kraj nezasluzeno ako se desi tako kako ti kazes, i smatram da je to sve u k. taj tip gledanja koš razlike umjesto da se u ovom slucaju gleda i ko je dobio koga, pa tek onda koš razlika. Hebote dobijes domaćine koji nisu nimalo slaba momcad u vlastitoj im drzavi na Eurobasketu i onda svejedno popusis mjesto zbog fucking koš razlike, e sad, ako je to fer i pametan nacin natjecanja onda je Aristotel bio budala.
jbga,onaj potop protiv španjolaca je bio presudan +28,+ 7 na kraju,dok slovenci imaju +22
hitmanovich is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.