Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2018., 14:14   #361
Quote:
zija kaže: Pogledaj post
I meni je danas Sparac na pregledu rekao da bi za nifty idealan bio ulazak u 12.tj.Nista,ionako idem preksutra kod svoje soc. dr pa cu ju pitat za nuhalni. Inace, kad je najbolje vrijeme za mjerit ga?Sve sam zaboravila iz 1.trudnoce,nije ni cudno koliko je vremena proslo
E pa tako sam ja. Obavila mjerenje kod svog socijalca najbolje u 12 tt. Kako je meni nalaz bio jako los kombinirani smo.prekrizili ko sto ga ni tebi nema smisla radit kad vec ides na nifty.sretno!!
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 16:39   #362
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
E pa tako sam ja. Obavila mjerenje kod svog socijalca najbolje u 12 tt. Kako je meni nalaz bio jako los kombinirani smo.prekrizili ko sto ga ni tebi nema smisla radit kad vec ides na nifty.sretno!!
Hvala ti na podijeljenom iskustvu. Ja sam danas bila u Sparca, i stvarno imam samo rijeci hvale. Napravit cu nifty pa vidjet dalje. Jednostavno ne mogu imati dvoje bolesne djecice, a moji blizanci su jednaki tako da ako je nalaz ok, znaci da su ok oba. Ako nije, oba su nazalost bolesna.
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 17:18   #363
Quote:
zija kaže: Pogledaj post
Hvala ti na podijeljenom iskustvu. Ja sam danas bila u Sparca, i stvarno imam samo rijeci hvale. Napravit cu nifty pa vidjet dalje. Jednostavno ne mogu imati dvoje bolesne djecice, a moji blizanci su jednaki tako da ako je nalaz ok, znaci da su ok oba. Ako nije, oba su nazalost bolesna.
Meni ti je na kraju sve ispalo ok iako ni jedan nalaz prije amnio nije upocivao na to!

Vjerujem da ce ti bit oba suoer zdrava malca!
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 18:49   #364
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
Meni ti je na kraju sve ispalo ok iako ni jedan nalaz prije amnio nije upocivao na to!

Vjerujem da ce ti bit oba suoer zdrava malca!
Hvala ti. Pratila sam tvoju pricu i bas mi je bilo drago kad je sve sretno zavrsilo! Ja cu svakako radit amnio ako nalaz niftya bude los
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 09:44   #365
Ja sam u utorak u Šparca vadila krv, u ponediljak zvali gotovi nalazi sve ok...nifty 4 400 kn
jelenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 09:46   #366
Meni je isto nalaz bio ok, za 7 dana gotov. Cijena ista. I nosim 2 curice
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 12:20   #367
Harmony kod Škvorca 3.700 + 300 UZV.
Nalazi gotovi za tjedan dana.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 12:26   #368
Molim pomoć ako mi netko zna ista reci o postotku fatalne dna-

radila sam nifty u 12 tjednu i dr me nazvala i rekla kako je nalaz uredan i nema potreba za amniocentezu (imam 39 i htjela sam ju napraviti sigurnosti radi) i na tome je ostalo, u miru i sreći sam dosla evo do 21 tjedna da bi mi dr koji je radio anmomaly rekao kako je moj postotak fetane dna od 3.83% jako nizak i kako je pouzdanost niftya samo 60% u mom slučaju.
Da sam to znala onda, da mi je moja doktorica to spomenula, inzistirala bi na amniocentezi.
Sudjeni smo skroz muž i ja i ne znam sta da mislim, svako mislajnje i savjet su mi dobrodošli
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 13:01   #369
Kod mene je bilo 13,10% fetalne dna. Baš sam sad pogledala.
Ali koliko znam, pričala sam sa ženom iz Nifty Hrvatska, ako je premalen postatak onda uopće ne rade test nego ponovno vade krv. Tako da se ja ne bih zabrinjavala
Probaj kontaktirati Nifty Hrvatska, meni su super sve objasnili. Slala sam mail, onda me žena nazvala
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 13:05   #370
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
moj postotak fetane dna od 3.83% jako nizak i kako je pouzdanost niftya samo 60% u mom slučaju.
ne mogu ti puno pomoći; znam samo ono što mi je gin rekla prošli put, da je moj posototak fetalne dna jako dobar i visok - 13,43%. rekla je da taj postotak ovisi o tjednu trudnoće i da je on niži kad se radi oko 10-og tjedna. ja sam radila sa 12 tjedana i 5 dana. tak da ne kužim zašto ti je tako nizak za taj tjedan.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 13:29   #371
Ja znam za dvije žene koje su morale ponavljati vađenje krvi jer nije bilo dosta fetalne dna
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 13:53   #372
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
Molim pomoć ako mi netko zna ista reci o postotku fatalne dna-

radila sam nifty u 12 tjednu i dr me nazvala i rekla kako je nalaz uredan i nema potreba za amniocentezu (imam 39 i htjela sam ju napraviti sigurnosti radi) i na tome je ostalo, u miru i sreći sam dosla evo do 21 tjedna da bi mi dr koji je radio anmomaly rekao kako je moj postotak fetane dna od 3.83% jako nizak i kako je pouzdanost niftya samo 60% u mom slučaju.
Da sam to znala onda, da mi je moja doktorica to spomenula, inzistirala bi na amniocentezi.
Sudjeni smo skroz muž i ja i ne znam sta da mislim, svako mislajnje i savjet su mi dobrodošli
a kakvi su nalazi anomaly scan-a, da li je tu sve ok? sto kaze lijecnik koji je radio taj anomaly, da li je s bebom sve ok?
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 14:30   #373
A gdje vidite taj postotak fetalne dna?
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 14:33   #374
Nalaz anomaly scana je potpuno uredan.

Na prvoj stranici testa piše postotak Feral cfdna.
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 14:34   #375
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Kod mene je bilo 13,10% fetalne dna. Baš sam sad pogledala.
Ali koliko znam, pričala sam sa ženom iz Nifty Hrvatska, ako je premalen postatak onda uopće ne rade test nego ponovno vade krv. Tako da se ja ne bih zabrinjavala
Probaj kontaktirati Nifty Hrvatska, meni su super sve objasnili. Slala sam mail, onda me žena nazvala
Zvat ću ih, hvala ti na info!
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 14:50   #376
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
Nalaz anomaly scana je potpuno uredan.

Na prvoj stranici testa piše postotak Feral cfdna.
pa to je onda vec super, da je bilo kakav problem, dobar specijalist s dobrim uzv-om bi sigurno nesto vidio.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 15:04   #377
Nadam se, iako ne znam sto se prepoznaje na uzv osim downa, ali dr je bio detaljan i rekao kako po njemu je sve u redu
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 15:13   #378
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
Nadam se, iako ne znam sto se prepoznaje na uzv osim downa, ali dr je bio detaljan i rekao kako po njemu je sve u redu
vide se poremecaji u radu srca i bubrega npr, razvoj kosti, ciste, nedostatak organa ili njihove nepravilnosti. i cak ako ti lijecnik nece sa sigurnoscu moci reci jel se radi o nekom sindromu ili cemu vec, moci ce ti reci da postoje indikacije. ako imas uredan uzv ako ga je napravio dobar lijecnik koji zna sta radi i u sta gleda, onda mozes biti mirna. razmili, cak ni amnio je pokriva sve sto moze poci naopako. ja sam trece dijete rodila sa 41. uzv je bio tip-top, tripple test ili kako se vec zove., los radi godina, i sad imamo malog zvrka.
stay cool, ovo kod tebe zbilja zvuci u redu
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 12:59   #379
Pozdrav svima! Imam pitanje pa ak netko može nekakve informacije pružiti, bila bi zahvalna... Doktor kod kojeg privatno vodim trudnoću poslao me na kombinirani probir, obzirom da uskoro navršavam trideset godina, ali i zbog prethodnih komplikacija sa zdravljem... Da li je to bolje napraviti privatno ili u bolnici? Kako uopće ide procedura? Ne znam zašto me uopće šalje na to, trudnoća je uredna kako kaže... Malo me zatekao s time, nisam informirana pa mu nisam ni postavila nikakva dodatna pitanja.
JUPI 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2018., 14:30   #380
pozdrav svima!!

zanima me da li je još bilo slučajeva gdje je nifty bio dobar, a beba se rodila sa syndromom? naime zanima me pouzdanost tih testova..
sjećam se 2015. da je bilo slučajeva... da li su bili izolirani ili..
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.