Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2015., 11:56   #241
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Mislila sam da sam sve rekla, ali pokusat cu jos nesto napisat danas ili veceras
Hijaooo...

Odoh na tečaj brzog čitanja
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:02   #242
Hony slazem se za ljubav, ljudi je nadju na neobicnim mjestima, zapravo mozda pricamo o istom, naime ako je poimanje srece determinirano statusom, blagostanjem, rodnom ulogom itd i ako stvarno u to vjetujes i nisi srce negdje ostavio vec i usao u brak na silu, ako je onaj drugi osoba koja ti pruza to cime je sreca determinirana u datom drustvenom sustavu, pa naravno da ces ga volit na neki nacin makar stabilan i uz postovanje, a mozda se nekome zalomi i strast
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:15   #243
Dio 1.
Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Pricao sam jednom sa tipom koji (surprajz, surprajz) smatra da je tip koji ima gomilu zena ok., a da je zena koja je imala dosta tipova "losa". I pitam ja njega, kako je to moguce, ako ste oboje ljudi, zato bi se to gledalo razlicito. On kaze, da on isto misli da mozda tu ne bi trebalo praviti razlike, ali eto da "ljudi tako gledaju". I onda skuzim da u njegovom svjetu to stvarno jeste realnost. Njegova obitelj i prijatelji isto tako gledaju na stvari, i imaju generalno stav da postoji samo "ispravno" i "pogresno". Nema tolerancije po tom pitanju, pa da kazu, svatko moze misliti sto hoce.
Ne znam što je danas puno. Stvarno ne znam. Ali recimo da je u pravu onaj koji kaže da je promiskuitetan partner onaj koji je imao više partnera od nas To je u našoj svijesti tako, ne općenito. A općenito se ne može ni govoriti o ovoj temi jer je svaka veza priča za sebe. Pet partnera u životu, od toga tri muža i dva zaručnica možda zvuče puno, ali to je brutto. Neki bi rekli pih, samo
Mogla bi ispod tvog posta odgovoriti na milijun načina ali kako nemam vremena za neke, a pogotovo ne za sve, odgovorit ću ono što je uvijek najvažnije. Kad ne netko jako zaljubi, on zaboravi na sve. Da parafraziram poslovicu- nije važno što je selu važno, već je važno što je srcu drago.
Drugi način na koji bi ti odgovorila bio bi hladniji i prizemniji, tipa- kako on zna koliko ih je ona imala prije i zašto bi ako i zna, o tome pričao obitelji i prijateljima

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
I sada kakve bi posljedice bile kada bi on htio promijeniti kod sebe taj stav? On bi dosao u konflikt sa cijelom svojom okolinom. A oni bi ga napali zbog gore navedenog crno-bijelog iskljucivog gledanja na stvari. Jer ako je on u pravu sa tim tolerantnijim stavom, onda znaci da su oni u krivu. A taj osjecaj si ne mogu (tj. ne zele) dopustiti. S druge strane kod njega se aktivira onaj mehanizam uklapanja u krdo, a koji ljudi dijele sa nekim drugim zivotinjama, jer su ljudi socijalne zivotinje i nekad prije je biti izopcen iz grupe znacilo sigurnu smrt.
Ovo je prestrašno Zamišljam sliku sela koje vijeća oko prikladnosti dotične žene za tog muškarca. Inkvizicija je valjda sljedeće na redu :kava.

Ako to ne stavimo u srednjovjekovni kontekst nego današnje doba možda bi se dalo o tome pričati. Muškarac mora biti neovisan o krdu u svakom pogledu. Bilo kakva ovisnost u odnosu na bilo koga (osim u poslovnom svijetu) stvara od njega lutku na koncu koja, ne samo da se osobno mora potčinjavati, nego to kasnije traži i od osobe s kojom je odabrao birati život. Tako npr. nastaje tema o svekrvama (na kojoj btw nisam ni slova napisala).

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
U takvoj situaciji iako i on nije uvjeren apsolutno u ispravnost tog stava, ipak ostaje priklonjen njemu da ne riskira sukob sa svojom okolinom. Da, i on ima izbor i mogao bi odluciti drugacije, i tebi svaka cast ako je tocno sve sto tvrdis za svoje zivotne odabire, ali mislim da je realno vecini ljudi u takvoj situaciji to tesko jer se boje posljedica i to je ljudski isto.
Svašta je ljudski pa nije sve normalno, moralno ni zakonito
Tako neki između dva zla biraju manje, a ja se pitam čemu uopće birati zlo. Ali to se pitam intimno, jasno mi je za njih.

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Sad si me malo zbunila. Pa zar nisi ti prethodno rekla da ne imanje novca ne bi trebao biti razlog za ostanak u braku? (vidi citat ispod). I sto je najbolje, ja se slazem s tobom, da sloboda i sreca nema cijenu, odnosno bolje receno, da su vrijedni cijene koju trebas za njih platiti.
Pa ne bi trebalo biti. Novac nikad ne bi trebao biti razlog ni za ulazak u brak, ni za ostanak u braku, a niti za odlazak iz braka. Ljubav i poštovanje uvijek moraju biti prioritet.

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Ljudi se brinu za sramotu s razlogom. To je jedan od nacina kako grupe kontroliraju ponasanje pojedinaca. Drustvo (grupa) definira i namece odredjeni zajednicki standard misljenja ili ocekivanih ponasanja. Ako odstupas od toga namece ti se osjecaj srama, kako bi te se prisililo da se uskladis sa ocekivanjima grupe.
Kako ti ga to nameću? Ti sjediš na optuženičkoj klupi i satima, danima, tjednima, mjesecima, godinama slušaš- sram te bilo. Postoji dobro i zlo. Onaj koji zna razliku između ta dva pojma zna i svoj put. Je li na dobrom putu onaj koji je na putu ljubavi ili onaj koji ga za to osuđuje? Kad si daš odogovor na to pitanje onda znaš i tko se tu zapravo treba sramiti.

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Zao mi je, ali obzirom da ne spadas u kategoriju "od ranije poznata organima gonjenja", nisam znao da si u trecem braku. Sad kad sam to cuo ne znam da li bih rekao da ti ti bakovi ne idu, ili da su te zapravo bas krenuli.
Dobro da nisi napisao vježbom do savršenstva. Pa gle, jel tebi idu veze ako si ih imao više od 2? Ako ih nisi uopće imao onda ti idu još manje. Sad jesi površan. Pogotovo ako tome pridodamo sve što si ranije napisao kao muškarac koji mora imati gomilu žena da bi zadovoljio očekivanja okoline.
Nekima je bitna kvaliteta a nekima kvantiteta.

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Jednom sam cuo neki citat, ali sad ga ne mogu naci. Uglavnom u njemu je receno da je netko trebao reci Elizabeth Taylor da se ne mora udati za svakog muskarca s kojim zeli imati seks. Ne zelim te ispitivati o necemu o cemu mozda ne zelis govoriti, ali ako zelis mene bi zanimalo zasto si se odlucila udavati toliko puta? Zasto nakon prvog ili bar drugog razvoda, nisi odabrala da jednostavno zivis s nekim koga volis godinama, bez da se udas ili prije nego se udas?
A odakle ti to da nisam? Živjela sam s ovim mužem prije braka a nisam ni imala 8 brakova kao Liz. Moj prvi brak je bio fora iz LV-a oboje jako jako mladi i zaljubljeni do ušiju, tamo smo se sreli. Drugi je bio nešto kasnije i trajao je tkđ kratko. Ovaj je duži od oba prethodna zajedno i ima sve naznake da bude vječan. Ako i ne bude, pa šta onda. Kraj svijeta zamišljam daleko ozbiljnije od toga. Teško mi je u jednoj rečenici strpati cijeli svoj ljubavni život nabrzinu niti se imam namjeru tu pravdati za svoje izbore. Isto tako vjerujem da je nekom tko čita teško razumjeti i mene i njih jer nas ne poznaju. Sve se može fino isteoretizirati ali kad te pogodi amorova strelica stari moj, zaboraviš ti sve. Ako ne, onda nikad nisi volio ni bio zaljubljen kad možeš tako cool razmatrati isplativost neke veze.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:15   #244
Dio 2.
Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Razumijem te skroz. U mnogim stvarima je prvi put najteze, a kasnije sve lakse, jer vec znas kako ide. Kazem da se ponekad teze odluciti na taj korak, a provedba je vjerojatno laksa.
Nije uopće bila stvar u tome, u prvom sam imala dijete zato je bilo teže. Lijepo sam ti napisala da sve ovisi o situaciji. Oba razvoda su bila sporazumna tako da smo oboje odlučili a ne samo ja. To moraš priznati da olakšava. Meni je drugi muž rekao nakon što me zaprosio, gle ako ti se ne bude sviđalo uvijek možeš van. E sad, možda neki zbilja biraju sadiste pa se poslije boje i svoje sjene a kamo li takvog koraka. Na temi o kompatibilnosti i komunikaciji sam lijepo opisala razliku u odnosu na te tri osobe u mom životu. Nekad jednostavno ne ide ni kad oboje to žele, i onda je zrelija ma kako teška odluka bila, o razvodu nego se mučiti s nekim tko nam ne odgovara, pa bili mi zaljubljeni i nakon razvoda jedno u drugo kao što je bilo s tim prvim mužem. Odgovornost prema djetetu za koje ne želiš da dobiva suprotne poruke jača je od svega, barem smo mi smatrali da treba biti.

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Ja razumijem da ti ne razumijes neke stvari koje sam ti napisao, ali i sama si rekla u vise navrata da ti nisi mozda kao mnogi ljudi odnosno ne razmisljas kao oni. Ja se osobno u mnogo cemu slazem s tobom, ali mozemo li se sloziti da ima dosta ljudi koji razmisljaju i ponasaju se drugacije nego ti?
Zar sam ja igdje napisala drukčije? Ja na ovom forumu ne tražim savjete nego ih dajem upravo zato jer mi je to itekako jasno.
Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Interesantno, ali tocno neki dan sam razmisljao kako je ova njegova poznata recenica, koja tako dobro zvuci, zapravo netocna.
Nema tu što biti točno ili netočno. Isto kao i kod rečenice nekad sam volio crnke a danas volim plavuše.
Poanta je u tome da je on moj tip muškarca, bez obzira na boju kose, očiju, na sve. Kad netko to postane onda je sve drugo nevažno, ne znam jel možeš to pojmiti. Ne zaljubljuješ se u nekoga jer ima plave oči. Zaljubiš se u plave oči jer su njezine

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Naravno da ima raznih varijacija kad ides u detalje, ali zene su u pravilu nesretne ako je muz ne postuje (pokusava dominirati i biti diktator, nema ravnopravnosti), ako je ne primjecuje, ako ona ima osjecaj da je on slab i da mu je ona majka, ako je on idealizira, ako on ima neku ovisnost (alkohol, kocka, droga, seks), ako je on nasilan. Muskarci su nezadovoljni ako nema seksa, ako ga zena stalno optuzuje da ne valja i da bi se trebao promijeniti, ako mu ne priznaje njegov doprinos braku, ako ga stalno ili cesto vara, ako ga puno gnjavi da dugo i cesto slusa njene price/jadikovke, ili da idu negdje gdje ona hoce, ako mu ne da ponekad mira i slobode.
Kod mnogih je tako, iako je ovo prepuno rodnih predrasuda, može naime biti i obrnuto i ne treba generalizirati, ali to nema veze s onim što sam ranije rekla. Zaljubljenost i ljubav nisu sinonimi. Kad se zaletiš jer si se zaljubio je jedno, a kad zavoliš jer si to odabrao to je onda drugo. Ljubav je za razliku od zaljubljenosti, stvar izbora. U zaljubljenosti je idealiziranje i nema mana, a u ljubavi voliš upravo i mane. O tome sam pričala kad sam citirala onu rečenicu.

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Ljudi cesto prolaze kroz slicne obrasce veza, dok god ne nauce to sto trebaju iz toga nauciti. Ako ti tako brzo ucis, svaka cast, ali moram priznati da sam malo skeptican. Sto je bilo zajednicko svim tim tvojim muskarcima u braku i vezama? Kakav tip osobe su oni bili, a kakav tip u vezama si ti, odnosno kako ste uloge podijelili? Harpy je jednom cini mi se napisala da je ona dobra, ali da na kraju uvijek popusi. Jesi li ti npr. ona koja dominira, inicira, spontana, a oni oni koji vole paziti, vise organizirani, ili je mozda obratno? Koji su bili razlozi za raskide i tko je odlazio?
Ranije sam napisala da se radilo o nekompatibilnosti u jednom slučaju i u ovisnosti u drugom. Ja sam inicirala razvode ali su bili pravno sporazumni. Nemam namjeru pisati ovdje da sam dobra osoba bla bla Ono što mogu reći je da sam uvijek željela najbolje i radila na tome, kao i druga strana, i da to što nam nije uspjelo ne smatram svojom krivnjom niti krivim drugu stranu za to. Kao što sam već dosta puta napisala na forumu - suprotnosti se privlače ali si ne pašu, isto ide s istim, slično se sličnom raduje itd. E pa to je to.
Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Sto se tice ove recenice, ovo je tipicna recenica za zene koje su nakupile nesto godina i par losih veza/brakova iza sebe. To je ziheraski pristup onih koji su se par puta opekli. Sve te price padaju uvodu kad nalete na tipa koji ih zna protresti i doprijeti do njih. Nema zamjene za onaj osjecaj kad znas da je takav tip u blizini. Prije nego sto ga ugledas osjetis povjetarac, zavjese se pocnu njihati, papiri lete, prozori pocnu lupati. I kad te zgrabi onaj osjecaj, onaj grc u zeludcu, jer ti ne bi tako gubila kontrolu, ali to je jace od tebe i nervira te sto se ne mozes kontrolirati.
Ma nisi ti mene shvatio, kad te netko obožava to ne isključuje ovo sve što si napisao. Naprotiv, upravo je takva veza dugovječna kao kuća koja je sagrađena na dobrim temeljima, za razliku od one koja ima samo dobar prozor kroz koji možeš nakon što si se nagledao svog, gledati samo kako je trava zelenija u tuđem vrtu mene takve stvari ne zanimaju, ja bi lošu kuću srušila.
Ziheraštvo je ono što dolazi a priori veze, kad kalkuliraš i taktiziraš, a ne ono što se u toj vezi izgradi jer si imao sa čime. Ljubav nije uzrok nego posljedica.

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Ha, nista. Sto cu........... Morati cu onda naci neku jos mladju.
Ne bi se štela mešati u to

EDIT: trebam završiti trilogiju ali sad nemam vremena pa stani malo na loptu
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:33   #245
Dio 3.
Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Pa npr. uzmi Dalmaciju 1915. Sto mislis gdje je vecina stanovnistva zivjela i koliko su mogle biti emancipirane zene po tim selima nakon zavrsena 4 razreda osnovne skole?
A to je očito i danas problem? Danas kad i Romkinje shvaćaju da im fakultet može pružiti neovisnost, mi ćemo se vratiti u 1915 pa ja ne bih o tome pričala. Danas nema izgovora. Ja sam btw upisala faks kad sam već imala dijete i iako se kasnije nisam bavila time, završila sam ga u roku. Da imam "nešto pošteno od diplome u rukama". Pa ako sam mogla ja uz takve obaveze, još sam i radila, ne vidim zašto ne bi mogao bilo tko drugi. Meni je teško naći opravdanje za nečiju lijenost.
Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
I sad to uporedi npr. mozda sa unukom takve osobeIma svoju platu za koju se navikla da raspolaze s njom. Na poslu dolazi u kontakt sa razlicitim zenama (slobodnim, udatim, razvedenim). Mislim da ne mozes sporiti da je takva osoba u puno boljoj poziciji, da ima realno veci izbor i manji pritisak okoline.
Ovdje može biti daleko više problema nego u Dalmaciji 2015. Ako netko nije odgojen u nekim uvjerenjima, on često postaje fanatik. Iz jedne odlazi u drugu krajnost. Pravo izbora ne smije biti sredstvo borbe protiv drugih osoba, nego zalaganje za vlastitu osobnost.

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Da, ali kako ces smanjiti ta ocekivanja kad si u svim medijima bombardirana sa slikama osoba savrsenog tijela (koje su k tome jos obradjene), osoba na fejsu koje se kao ludo provode (isto supljak) i sl.? To imas stalno pred ocima i onda se nehoticno poredis, i u tom poredzenju redovno gubis. I onda gubis samopouzdanje, srecu, zadovoljstvo sobom i svojim zivotom.
Ja nisam govorila o tome, nego o očekivanjima koja mi imamo od drugih osoba umjesto da stvari uzmemo u svoje ruke. Da nisi tako olako zaključio da ja u usporedbi s drugima redovito gubim znao bi da je meni moje tijelo savršeno i da me ne može frustrirati niti jedan manje ili više fotošopirani model. Ali jako mi je dobro poznato da kod izbora- disciplina ili kajanje većina bira drugo, lakše je.
Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Izier sed den dan. Sto znaci dobra majka? Ona koja sve radi za djecu pa ih razmazi? Ona koja strepi stalno na njima, pa im prenese svoje strahove? Ona malo prakticnija i grublja, koja za sve kaze: nije to nista, vozi dalje, nemoj se peknjaziti? Ona koja stvara da imaju, ali joj ne dotekne vremena i energije da im posveti vrijeme, da toplinu, njeznost?Ili mozda ona koja u svakoj situaciji reagira idealno, koja je puna ljubavi, ali zna i za red i principe, koja nikad nije zivcana, uvijek nasmijana? Koliko znas takvih osoba? Ako znas neku koja odgovara ovom opisu, molim broj mobitela na PM. To moram doci i vidjeti osobno. Da je stipnem i vidim je li stvarna.
Ti si rekao da društvo očekuje od žene da bude dobra majka, ja mislim da ne očekuje ništa loše a što je idealno ne želim komentirati. Svatko ima svoje odgojne metode i ne može se za nikoga reći da je nemajka jer je odabrao neku od navedenih. Ja imam svoje metode a dijete učim da razmišlja svojom glavom. Inače, uvijek mislim da je bolje dati previše ljubavi nego premalo kad već ne postoji idealna mjera.

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Ti znas da su optimisti sretniji, bas zato sto ne vide realno stvari (za razliku od depresivnih ljudi, od kojih su mnogi pesimisti)?
Kako se ono kaže, optimist je loše obaviješten pesimist Ja bih rekla da sam ipak realni optimist, nisam baš tako naivna kako ti se čini.

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Ponoviti cu isto ono sto sam vec rekao. Cini mi se da ti imas prilicno zdrav stav, ali nisam siguran koliko je takvih ljudi u opcoj populaciji.
A zašto je to uopće bitno? Čemu stalno gledati druge po ovom ili onom pitanju? Zašto se uklapati u masu ako se možeš istaknuti nečim boljim? Da su neke osobe gledale što je normalno, nikad ne bi postali to što jesu jer normalno je biti mediokritet. Po samoj definiciji.

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Za sve postoji prvi put. I meni je prvi put da se nastojim drzati pravila i unutar granica.
Više volim kratke postove ali ovaj put sam odabrala diskusiju koja sve manje ima veze s temom na kojoj pišemo.

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Cime se opet vracamo na ono pitanje sto je dobra majka i dobar otac? Ako svi zele najbolje svojoj djeci i trude se najbolje koliko mogu, ali neki pri tom rade stetu, a ne kuze to, da li su oni isto dobri roditelji ili nisu? Da li su oni losi roditelji samo zato sto ne znaju bolje, a ne znaju jer nisu imali od koga nauciti?
Postoje zakoni koji to reguliraju, pa ako netko ne zna kako da bude dobar roditelj ima i škola za roditelje. Neke roditelje tamo i soc. službe upućuju.

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Znaci sad ti je moto: "Bolje da ljulja nego da zulja!"
Ne baš do te mjere, to bi se dalo opisati onom "i'm too sexy for my shirt"

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Kod mene je obratno. Ja ne stignem zjakati po forumu i chatu jer su mi postovi na jednoj temi dugi, pa ne stignem do drugih.
Ti si se znači specijalizirao za ovu tematiku. :klap:

Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Pa ako volis takve stvari onda nastavljamo u revijalnom tonu, sa slicnim hitovima iz konditorsko-sladoledarskog opusa...https://www.youtube.com/watch?v=CCSg9imrmHo
Tnx na pjesmi, dok se ne odužim. A za ovo zadnje, nisam imala srca da nešto ne napišem kad si tako očito vapio za tim
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:41   #246
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Hijaooo...

Odoh na tečaj brzog čitanja
ako će ti se isplatit, zašto ne?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:43   #247
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
ako će ti se isplatit, zašto ne?
isplatiti wtf???
pokušavam čitati te plahte od postova i ne kužim...reci mi na kraju barem ti....kad dođu djeca(što je btw. tema) nestane sex ili ne???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:48   #248
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
isplatiti wtf???
pokušavam čitati te plahte od postova i ne kužim...reci mi na kraju barem ti....kad dođu djeca(što je btw. tema) nestane sex ili ne???
Ako ti Fielding Mellis objasni, pisat ćeš i ti plahte prije ili kasnije
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:52   #249
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ako ti Fielding Mellis objasni, pisat ćeš i ti plahte prije ili kasnije
Nema šanse
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:54   #250
Harderfaster, a zašto čitaš? Iskreno te pitam
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:58   #251
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Harderfaster, a zašto čitaš? Iskreno te pitam
Pratila sam tu temu do početka ovih plahtastih upisa i tvojeg totalnog off-a kojeg btw. uopće ne kužim....
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 15:55   #252
Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Znaci ti bi htjela distancu da objektivnije pogledas situaciju, a on se boji sto mozes odluciti i pokusava te sprijeciti da nesto promijenis u vasem sustavu, koji i njemu smeta, ali je poznat i kao takav manje zastrasujuci od neizvjesnosti promjene? A sto ako mu kazes da ti treba prostora i da ces si ga uzeti da razmislis kako dalje, te da ako bude i dalje navaljivao da ce te jednostavno otjerati od sebe, iako ti to ne bi htjela?
Hej evo skontala sma da na ovo nisam odgovorila, mada sam možda nešto i rekla,

Ovo boldano mi nije dobra opcija, bar mi se čini, jer on na svaku informaciju da postoji mogućnost razlaza reagira loše, agresivno, ono ako želiš ić, idi odmah, ne ostavlja slobodu, prostor za razmišljanje, isforsira neka lažna pomirenja i tako, tako da mi se čini da bi ovakav eksplicitan zahtjev samo meni naškodio i bio korak nazad jer bi dao sve od sebe da me zabavi bavljenjem s njim,a ne sa sobom, da izgubim fokus i da se utopim u tome svemu da odustanem od razmišljanja. Doduše otkad je dijete tu nisam se ni razbacivala sa tim pojmovima. Možda griješim, ali njemu je jedina opcija da svijet nekim čudom osvane kakav je on zamislio.

Jutros neka beningna situacije
kaže lik "Ti si nikakva majka"
"Ti si najgora majka"
dal se smijat il plakat
ali nisam reagirala
to je on ne ja
rekla sam samo od čega si, šta je u tebi da ikom to imaš potrebu reć, meni?

I've spoken
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 13.03.2015. at 16:13.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 15:56   #253
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Pratila sam tu temu do početka ovih plahtastih upisa i tvojeg totalnog off-a kojeg btw. uopće ne kužim....
iskreno zašto misliš da je meni lakše prestat pisat nego tebi stisnut ignore?
Zašto to ne možeš napravit, šta te koči?
I jesi ti ono bila ljubavnica, nešto mi blinka po nicku
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 16:01   #254
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
iskreno zašto misliš da je meni lakše prestat pisat nego tebi stisnut ignore?
Zašto to ne možeš napravit, šta te koči?
I jesi ti ono bila ljubavnica, nešto mi blinka po nicku
Hahahaha...preprozirno...ali udovoljiti ću ti...preljubnica.....svojom voljom i željom...
I hoćeš li mi odgovoriti na pitanje sa početka teme....kad je došlo tvoje mezimče kako ti nazivaš svoje dijete...jel nestao tada sex ili si jednostavno odabrala krivoga???
Simple as that
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 16:09   #255
Hej kad si kvotala sta je tu je, htjedoh obrisat, neumjesno pitanje, ali shvati to kao kompliment da te se sjecam
Ne zalazih vamo godinama
Krivi odabir zar je upitno
A i u naslovu je upitnik

Mozda me ne mozes stavit na ignore jer te golicaju patoloske ljubavi
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 16:28   #256
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Hej kad si kvotala sta je tu je, htjedoh obrisat, neumjesno pitanje, ali shvati to kao kompliment da te se sjecam
Ne zalazih vamo godinama
Krivi odabir zar je upitno
A i u naslovu je upitnik

Mozda me ne mozes stavit na ignore jer te golicaju patoloske ljubavi
Nisi uopće shvatila ...ali nebitno...
Radi se o temi...ništa o čemu ti pišeš trenutno nema veze sa temom...žišku
Ako otvoriš svoju temu sa ovim tvojim problemom...super...i još ako pišeš plahte od postova ...sigurna si od mene
Evo...ja osobno mislim da djeca nisu kriva što nestane sex...ponajprije mislim da već otprije šema ne štima ili se mama ostvarila i više joj sex nije ni na kraj pameti dok je beba tu...
Ili pak otac vidi svoju suprugu izričito kao majku svojeg djeteta i više je ne prepoznaje kao "sexualni objekt/subjekt "....
Ja imam iskustva sa ocem moga djeteta koji me "štuje" kao majku svoga djeteta i kao takva jednostavno sam "nedodorljiva" u njegovom svijetu što ja osobno smatram patologijom...no ima nas svakakvih...jelte
Čitam da pišeš da te nazvao "najgorom majkom"...eto vidiš...i nakon rastave i svega što smo prošli...on mene smatra najboljom majkom za naše dijete...
Očito je da vaš problem puno dublji naslova teme
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 17:03   #257
U pravu si, kod nas problem sa seksom nije sek. prirode
Taj seks drzi pacijenta (brak) na aparatima
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 18:32   #258
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
ako će ti se isplatit, zašto ne?
Malo šale nikog nije ubilo Nemam ništa protiv tvojih niti protiv duljih upisa generalno, dapače, vježbam brzo čitanje ako imam vremena. Ako ne, jednostavno preskočim. Bitno je da tebi pomaže, ako pomaže.

Ulaganje u znanje se uvijek isplati

JFF, koliko imate godina, ti, on?
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 18:53   #259
Ja imam 33,5 a on 40

Ja sam ultraspori citac, inace, nekad neku temu pratim a ne stignem nista napisat
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 19:21   #260
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Hijaooo...

Odoh na tečaj brzog čitanja
Ovo nije odgovor tebi jer sam skuzio i prije da tebi to zapravo ne smeta, nego sam potaknut tvojim komentarom i jos nekim (napisanim i ne napisanim) jednostavno osjetio neodoljivu potrebu da se osvrnem na tu pojavu.

Brzo citanje je odlicna stvar za tekstove koje moras proci da bi izvukao ono bitno iz njih.
Ovo ovdje ili ti je gust i zanimljivo pa citas polako i sa zanimanjem ili ti je glupo i dosadno pa ne citas nikako. Zasto citati brzo nesto sto je nezanimljivo, ako ga uopce ne moras citati? A ako netko placa forumase po procitanom postu, molio bih da mi kazete gdje se treba prijaviti za to jer bih i ja radio bio placen za citanje tudjih postova u svoje slobodno vrijeme.

Zanima me kako ovi ljudi koji se zale na duzinu postova na ovoj temi, prezivljavaju svaki dan u rl? Njima svaka obicna setnja od par stotina metara mora da je pakao. Da li oni kad prolaze pored trafike, knjizare ili knjiznice, isto dobiju napade panike i onda npr. proture glavu kroz onaj prozorcic i ugodno popunjenoj trafikantici u najboljim godinama se pocnu urlati: "Tko je napisao sve ovo, suncetijebem?! Zasto prodajes ovdje sve ove casopise i novine! Kad cu ja to sve procitati?! Jesi ti normalna? Je li, govori!". A jadna zena gleda netremice, u sebi misli "jebem ti juzinu i forumase", ali se nekako sabere pa onda pokusa pristojno odgovoriti: "Ali gospodine, pa ne morate nista procita...". A on je prekida:"Je li, je li, ma nemoj, napravila si ovdje od trafike Aleksandrijsku knjiznicu, a ja sad kao da ne citam! Sve bi ja vas takve dao na twitter po kratkom postupku! Ne bi vi meni ovdje pisali ni tiskali nista duze od 144 znaka!"

Da li se oni stvarno tako ponasaju u rl, ili je ovo kurcenje fenomen specifican za forum zbog anonimnosti korisnika?


Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ako ti Fielding Mellis objasni, pisat ćeš i ti plahte prije ili kasnije
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Nema šanse
Honey, bojim se da je harderfaster u pravu (kao i obicno). Svi mi imamo stvari koje nam idu i one koje nam ne idu. Ja vjerujem da ona ima puno dobrih strana. Da nije tako ne bi se toliki tipovi okretali za njom, i vec bi se davno strmopizdila s motorom. Ali mislim da ona stvarno nema sanse da napise ne 3 nego doslovno ni jedan dugacak post (samo za primjer) koji bi te ostavio bez daha. Znas onaj neki tako dobar (3 koplja bolji nego ista na ovoj temi vec napisano) gdje bi ljudi procitali i rekli, nema sanse da je ovo ona napisala. Ovo je netko drugi napisao, a ona samo objavila pod svojim nickom. Nagadjam, ali mislim kad bi morala sjesti na jednom mjestu mirno i pisati duze od 30 minuta, da bi u njoj sve prokuhalo kao motor.


Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Nisi uopće shvatila ...ali nebitno...
Radi se o temi...ništa o čemu ti pišeš trenutno nema veze sa temom...žišku
Ako otvoriš svoju temu sa ovim tvojim problemom...super...i još ako pišeš plahte od postova ...sigurna si od mene
Zao mi je sto te moram ispraviti, ali ti si ta koja nije shvatila, a ocigledno ni pratila temu. U jednom trenutku je bio prijedlog da se otvori nova tema gdje bi se ovo nastavilo, ali je odlukom strucnog zirija odluceno da se nastavi na ovoj temi. Ti postovi su sada pobrisani, ali vjeruj mi na rijec. Ja se drzim nekih principa, a jedan od njih glasi: Nikad nemoj lagati zeni prije nego je upoznas.


Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Evo...ja osobno mislim da djeca nisu kriva što nestane sex...ponajprije mislim da već otprije šema ne štima ili se mama ostvarila i više joj sex nije ni na kraj pameti dok je beba tu...
Ili pak otac vidi svoju suprugu izričito kao majku svojeg djeteta i više je ne prepoznaje kao "sexualni objekt/subjekt "....
Ja imam iskustva sa ocem moga djeteta koji me "štuje" kao majku svoga djeteta i kao takva jednostavno sam "nedodorljiva" u njegovom svijetu što ja osobno smatram patologijom...no ima nas svakakvih...jelte
Čitam da pišeš da te nazvao "najgorom majkom"...eto vidiš...i nakon rastave i svega što smo prošli...on mene smatra najboljom majkom za naše dijete...
Očito je da vaš problem puno dublji naslova teme
Pa upravo o tome se radi, svaki taj problem je zapravo dublji od naslova teme i mi upravo sada ulazimo u te dubine da otkrijemo stvarni uzrok. No naravno, ako ti zurnis negdje u stilu "zbogom, zurim", razumijeti cemo te i pozeljeti ti sretan put.

End nau if ju pliz aj hev ansvers tu vrajt.....Ne bih htio da medena i jff dugo cekaju.....Sad mi pade na pamet cudna misao....Da li ovo zapravo spada u seks u troje ili u simultanku? Oduvijek su me fascinirala ta pitanja tehnicke naravi.
Fielding Mellis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.