Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2016., 07:29   #121
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Okej, deca, minimalna količina pilećih prsa za naručiti je je jebenih 14.000 kg.

Ne znači li to da je transport jebeno BESPLATAN?

A prevoz iz luke do prodajnog centra je u odnosu na količinu pičkin dim - nije li?
Naravno da je besplatan.

U Mađarskoj je piletina po pola eura kilogram...odmah preko tu granice...ne treba ti prijevoz...ne treba ti skladište (hlađeno), ne trebaju ti djelatnici, ne trebaju ti ugovori sa trgovačkim centrom (centrima) gdje ćeš plasirati tu robu, ne treba ti niti prijevoz po Hrvatskoj prema dinamici, količinama i CIJENAMA koje ti centri zahtjevaju...

A to su samo neki troškovi...

Treba ti na tu cijenu iz Mađarske od pola eura još samo 10, 20...max 30 lipa troškova za prijevoz do trgovine...i to je to...
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 07:34   #122
Quote:
najdraži kaže: Pogledaj post
Meni su prije 15tak godina prvo ćevapi zasmrdjeli a zatim i svo drugo meso i evo preko desetljeća sam zdrav vegetarijanac. Uopće nije teško.

Kod naših ljudi još uvijek je u podsvijesti rečenica koju su valjde sve bake i djede govorile. "Kad sam ja bila mlada mogli smo si priuštiti meso samo nedjeljom." Vjerovatno je zato imperativ danas u konzumerizmu u kojem živimo jesti meso svaki dan.

Osim salmonele i ostalih gadarija koje dolaze poslije klanja,transporta,zamrzavanja, odmrzavanja... koliko se raznih hormona i antibiotika unosi u tijelo sa svakodnevnim konzumiranjem tovljenim pilićima,svinjama,juncima? A sva ta stoka je nafilana njima od rođenja. I ktome stoka jede žitarice pune pesticida i herbicida.

Kad se doda sva patnja kroz koju ta živa bića prolaze i kako se ubijaju i ogromni resursi zemlje, vode i goriva potrebni za dobiti jedan šnicl odluka je jednostavna za racionalne ljude zašto je bolje za individuu i društvo biti vegetarijanac.
Ne stoji jer i u vegetarijanskim proizvodima ima poprilično kemije (pesticidi) kao i GMO biljaka za koje još uvijek neznamo kakve će biti reakcije dugotrajnog korištenja takve hrane!

S druge strane čovjek nije biljožder, kao što ni krave nisu bile mesožderi, pa kada su ih hranili sa koštanim brašnom vidjeli smo što se je dogodilo i kamo je to otišlo.

Mislim da treba konzumirati svu hranu ali u umjerenim količinama i raznovrsnu. Kod toga treba razumno birati takvu hranu i paziti na sastav te hrane, što manje kemije i svega smeća u njoj, jer sva živa bića postoje i ovise o onme što unose u organizam. Da smo po prirodi vegetarijanci onda bi pasli travu, ali nismo.

To što uspješno vegetiraš ne znači ništa, jer se mnoga živa bića u prirodi u nedostatku određenih vrsta hrane silom prilika prilagođuju, ali to ne znači da je to što u tim trenucima jedu optimalno za njihov organizam, pa tako i biti vegetarijanac ne znači da organizam dobija sve što mu treba u optimalnim količinama!

Pazi sam si reko ovo "I ktome stoka jede žitarice pune pesticida i herbicida", a sada se zapitaj kao vegetarijanac što ti onda jedeš!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 07:40   #123
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Naravno da je besplatan.

U Mađarskoj je piletina po pola eura kilogram...odmah preko tu granice...ne treba ti prijevoz...ne treba ti skladište (hlađeno), ne trebaju ti djelatnici, ne trebaju ti ugovori sa trgovačkim centrom (centrima) gdje ćeš plasirati tu robu, ne treba ti niti prijevoz po Hrvatskoj prema dinamici, količinama i CIJENAMA koje ti centri zahtjevaju...

A to su samo neki troškovi...

Treba ti na tu cijenu iz Mađarske od pola eura još samo 10, 20...max 30 lipa troškova za prijevoz do trgovine...i to je to...
Shvatio si bit kako funkcioniraju tvrtke tipa Pivac. Međutim nisi shvatio da njihova roba prolazi i da je neće država plijeniti i držati godinama dok se ne dokaže da je sve u redu i da ti je vrati, kao što rade onima koji nisu u uhodanom lancu i koji ulete u taj biznis i naravno propadnu. Osim toga velika većina robe koja se uvozi podliježe uvoznim kvotama i plaćanju prelemana. Kvote odobrava nadležno ministarstvo, pa sad zaključi tko iz tih kvota dobije odobrenje a tko ne, a za ostalo što nije na kvotama postoje inspekcije da te onemoguće da uletiš u uhodani biznis. Dobro uvoznicima, dobro inspektorima i političarima koji stoje iza njih, jedino loše za nas kupce i krajnje korisnike.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 08:28   #124
Dali je ovo primjerena odšteta za nastradale i primjerena kazna za krivce?

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...atvorska-kazna
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 18:53   #125
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Naravno da je besplatan.

U Mađarskoj je piletina po pola eura kilogram...odmah preko tu granice...ne treba ti prijevoz...ne treba ti skladište (hlađeno), ne trebaju ti djelatnici, ne trebaju ti ugovori sa trgovačkim centrom (centrima) gdje ćeš plasirati tu robu, ne treba ti niti prijevoz po Hrvatskoj prema dinamici, količinama i CIJENAMA koje ti centri zahtjevaju...

A to su samo neki troškovi...

Treba ti na tu cijenu iz Mađarske od pola eura još samo 10, 20...max 30 lipa troškova za prijevoz do trgovine...i to je to...
koliko jedan Konzum stoji takva distribucija, po kilogramu mesa?

U kojem trenutku smo se vratili 10 godina unazad, pa trgovci traže da im dobavljači opskrbljuju trgovine (hipotetski da uzmemo da sami ne organiziraju uvoz)?
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 19:04   #126
Kako ovo shvatiti?

http://www.24sata.hr/news/ekskluziva...-o-mesu-500023

Izgleda da ministri prije ovog apsolutno ništa nisu radili od onog što im je posao!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 19:58   #127
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Kako ovo shvatiti?

http://www.24sata.hr/news/ekskluziva...-o-mesu-500023

Izgleda da ministri prije ovog apsolutno ništa nisu radili od onog što im je posao!
Ja to ne pokušavam shvatiti jer znam da svatko u tom lancu, od proizvođaća, uvoznika, distributera, prodavača, inspektora, ministarstva...svi sve znaju i svi su sve znali! Odakle sada takva pompa oko toga samo su dva razloga. Pranje ruku svih a sve sa ciljem da najebe onaj koji je koristio najlošiji sapun.
Drugi razlog treba potražiti u nekoj široj slici. Iako mi se riga na posljeratnu HDZ politiku i jebeno mi se od njih diže kosa na glavi, ovaj puta imam nekakvu intuiciju da su lukavo osmislili pravo rješenje za ovu problematiku. Ne žele zabraniti uvoz ali domaćoj javnosti žele ostaviti dojam da je uvozna hrana ne samo smeće nego i opasna za život i zdravlje. Ako ostanu dosljedni, po tom pitanju ću im skinuti kapu jer će naši proizvođaći vrlo brzo osjetiti pozitivne efekte. Ako se ispostavi da je ipak samo riječ o pranju ruku slobodno me popljujte i neću se ljutit i. Intuicija je intuicija a naši političari su naši političari
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 20:08   #128
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Kako ovo shvatiti?

http://www.24sata.hr/news/ekskluziva...-o-mesu-500023

Izgleda da ministri prije ovog apsolutno ništa nisu radili od onog što im je posao!
Nikako progutati onu zadnju rečenicu iz teksta koji si linkao:
Quote:
Bivši ministar Davor Romić je rekao da nisu obavještavali javnost jer dok je uzorkovanje provedeno, već je istekao rok trajanja i hrana je povučena s tržišta.
I to je njima normalno? Pronašli salmonelu u 67 uzoraka ali dok su oni to pronašli već je proizvodima istekao rok pe sve postaje nebitno... a nije li netko mogao kupiti npr zaraženo meso i zamrznuti ga? Taj ne mora znati da ima zaraženo meso u zamrzivaču?
A oni koji su prodavali neispravan proizvod - ma nema veze, ionako je već istekao rok. Prošli nekažnjeno pa sad mogu ponovo nabaviti slijedeću turu istog takvog, pa onda opet...
Idiotizam.
Italian stallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 20:25   #129
Quote:
El jefe kaže: Pogledaj post
osjećam se izuzetno privilegiranom osobom jer sam godinama pio friško, toplo, gusto, u limenu kantu (u kojoj je skoro uvijek plivao komadić slame) pomuženo kravlje mlijeko. Iz kante preliveno preko obične gaze u moju 2 litarnu kanticu. Iskreno žalim urbane nesretnike koji nikad nisu imali priliku probati neprerađeno i nerazrijeđeno mlijeko jer oni ni ne znaju pravi okus istog.

Pa ti ostanu brkovi od pjene A kao što ne znaju okus, mnogi ne znaju ni kakav miris ima svježe mlijeko.
A tek kad se kuha pa na vrhu prst debelo "kajmaka"... a na tzv "punomasnom" nekakva tanka korica
Italian stallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 20:30   #130
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Mogu.
Količina obradivog zemljišta u HR je ista kao što je bila u vrijeme prije robnih centara. Ne treba pušiti priče o izgubljenom, nestalom, koje se u dnevnopolitičke svrhe prema potrebi izvlače i manipulira se sa njima - tu smo u nekim okvirima kao i u prijeratno doba
Količina hrane koja se može proizvesti je isto tako ista, i može zadovoljiti cijelokupne hrvatske potrebe.
No, sada su druge cake u igri i zapravo da bi se do toga došlo - samodostatnosti - trebati će dvoznamenkasti broj godina. Zašto?
U preddoba robnih centara poloprivredna gospodarstva su bila malog obujma, no, po proizvodnji su bila višesmjerna - uzgajale su se poljoprivredne kulture usporedno sa stočarskom proizvodnjom. Na jednom gazdinstvu je bilo više vrsta žitarica, povrća, mesa, mlijeka.........i sve se to prodavalo i dolazilo je do krajnjeg kupca. U mesnicama je uvijek bilo sviježeg mesa, netom zaklanih životinja, jer se telad, junad, svinje skupjlalo po sabirnim centri jedan dan u tjednu u svakoj općini, i te su životinje išle sa kamiona direktno na klanje, a meso nakon hlađenja direktno u dućane bez predhodnog zamrzavanja.
Pojam sviježeg mesa je označavao baš takvog mesa - životinja zaklana i njezio meso u rokun nekoliko sati se nudilo na prodaju.
Danas je to drugačije - sviježe meso označava meso koje je nakon zamrzavanja u hladnjači, u kojoj je provelo od nekoliko tjedana do nekoliko godina ponekada, pa odmtrznuto, i takvo odmrznuto se nudi na prodaju pod pojmom "sviježe".
Mogu "kumice" nahraniti Hrvtsku, samo, je li hrvatski narod spreman kupiti hranu od njih?
Ja vidim da ima sve više ljudi koji jesu, kupaca na gradskim tržnicama ima sve više,sve više ima mladih ljudi, u srednjim dvadesetima koji se pitaju šta jedu i koji su počeli kao i njihove bake nekada spremati zimnice, ukuhavati voće poveće za zimnicu, jer žele jesti bez konzervansa i aditiva, žele doći u moj plastenik i gledati me kako im berem paprike, krastavce, paradajze s stabljike, koje će oni pola sata nakon što od mene dođu kući početi spremati. Sviježe, zdravo, sa mirisom i aromom.
Još samo da se odluče kupiti i ledenice, pa da si kupe pajceka, teliča i spreme meso....bufde sigurno i to došlo na red.
Inače, mi prljavi seljaci, koje ovdje neki sotoniziraju kao neuredne i trovače, meso u ledenici koje se ne potroši najkasnije šest mjeseci nakon što je zaleđeno skuhamo psu.
A fina higijenska gospoda plačaju i sa guštom jedu i dvogodišnje i togodišnje kupljeno u velikim centrima - jer je pregledano i udaren mu je pečt, u koji bespogovorno vjeruju.
nemoj me zekat
zamrznu pa odmrznu pa prodaju pod svježe????
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 20:33   #131
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Pod 'ispravnošću' nisam mislila samo na jedan vid, iliti neki skraćeni oblik, pročitaj što sam napisala, jer imamo pravo na dostupnost apsolutno svih podataka o proizvodima koje konzumiramo i mislim da u tom smjeru trebaju ići napori, a ne na raspravu tko što više voli.***
u svim onim desetljećima kada smo se hranili sa domaćom hranom koliko puta je bio negdje problem sa zarazom ili trovanjem?
jednom godišnje?
dva
tri
jednom u dvije godine
jednom u 10 godina

a nije bilo sto pečata
bio je jedan
ili ni jedan
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 21:47   #132
Quote:
Italian stallion kaže: Pogledaj post


I to je njima normalno? Pronašli salmonelu u 67 uzoraka ali dok su oni to pronašli već je proizvodima istekao rok pe sve postaje nebitno... a nije li netko mogao kupiti npr zaraženo meso i zamrznuti ga? Taj ne mora znati da ima zaraženo meso u zamrzivaču?
A oni koji su prodavali neispravan proizvod - ma nema veze, ionako je već istekao rok. Prošli nekažnjeno pa sad mogu ponovo nabaviti slijedeću turu istog takvog, pa onda opet...
Idiotizam.
strahota, pa je li moguce da im treba 2 do 3 tjedna za testiranje mesa koje ne da ide u prodaju, vec je u prodaji

nema teorijske sanse da to nije namjerno tako osmisljeno
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 23:10   #133
Deklaracije i datumi na proizvodima po ovome ne znače apsolutno ništa, jer je to tamo samo reda radi da udovolji zakonsku proceduru!

http://www.24sata.hr/news/ekskluziva...-o-mesu-500023

Moramo se svi zajedno pitati što smo radili zadnjih godina – kaže Tolušić.

- Sutra ili preksutra ćemo dobiti službene podatke pa ćemo javnost izvijestiti. Radi se o mesu koje ne znamo kako je došlo na tržište, a ima slučajeva prepakiravanja mesa kojem istječe rok danas ili je istekao, a onda se zamrzava, prepakirava i dodaje rok trajanja od dvije godine - kaže ministar.


"Nije li mi se netko prije neki dan rugao kada sam rekao da se meso ponovo zamrzava?"

Dakle i lijevi i desni su radili iste stvari, sve dok nisu došli treći koji su sada to otkrili!

I sada opet dolazimo do ustaša i partizana i upitajmo se čemu je to služilo sve ovo vrjeme, da se skrenu pitanja sa pravih tema kao što je ova!

Dokaz da treba mijenjati one koje biramo da bi se uopće u ovoj državi nešto radilo kako treba!

Pljuje se po Mostu, pljuje se po Živom zidu, ali očito je da nama treba više takvih da prodrmaju mafijašku lijevu i desnu strukturu na vlasti!

Upitajte se što bi se dogodilo da su bivši ministri na vlasti, kada biste dobili ove informacije?

Zadnje uređivanje krekre : 21.11.2016. at 23:31.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 23:31   #134
Quote:
orion1 kaže: Pogledaj post
Drugi razlog treba potražiti u nekoj široj slici. Iako mi se riga na posljeratnu HDZ politiku i jebeno mi se od njih diže kosa na glavi, ovaj puta imam nekakvu intuiciju da su lukavo osmislili pravo rješenje za ovu problematiku. Ne žele zabraniti uvoz ali domaćoj javnosti žele ostaviti dojam da je uvozna hrana ne samo smeće nego i opasna za život i zdravlje. Ako ostanu dosljedni, po tom pitanju ću im skinuti kapu jer će naši proizvođaći vrlo brzo osjetiti pozitivne efekte. Ako se ispostavi da je ipak samo riječ o pranju ruku slobodno me popljujte i neću se ljutit i. Intuicija je intuicija a naši političari su naši političari
znaš...to sam i ja rekla doma prije dva-tri dana!

isto to mi je palo na pamet! prije tjedan dana bilo na tv kako je u mađarskoj država dobro poticala uzgoj domaćih životinja i da sada imaju mesa viška i na pretek!

recimo...ja se pitam i za tu Perutninu Ptuj koja i u Hr ima pogon, negdje u Mađimurju. neki Rus ih je kupio, a mađarska blizuuuu......a PP piletina po 15kn/kg
a i nije mi baš bila ukusna

nedavno je u Rumunjskoj donesen zakon da trgovine moraju držati 51% domaćih proizvoda. takav zakon trebala bi imati svaka malo ozbiljnija država.
možda smo mi na tragu
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 23:37   #135
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
... Primjer poriluka na zadrebačkoj tržnici je rezultat takve kontrole...
I? Primjer mesa iz xxx trg. centra je također rezultat kontrole.

Oboje je maknuto s tržista, povučeno iz prodaje, prodaje, prodaje, ne prije.

Meni je svejedno jedem li hrvatsko il poljsko smeće jer ne želim jest smeće kao nadređen pojam.

Quote:
...No, kontrola domaćega je opsežnija i učestlija nego kontrola uvezenoga, jer se uvezeno iz EU ne kontrolira, po važećim propisima ta je roba dobila pečat kontrole u zemlji izvoznici, a već sam objasnila kako se do takvog pečata i popratne dokumentacije dolazi.
Da, al se može kontrolirat kad uđe u zemlju, tko nam je to zabranjivao do sad, očito je moguće.







Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
...
"Nije li mi se netko neki dan rugao kada sam rekao da se meso ponovo zamrzava?"

Dakle i lijevi i desni su radili iste stvari, sve dok nisu došli treći koji su sada to otkrili!

....
Pusti se ti lijevih i desnih, nema nam sreće od političkih podjela, ne vjeruj ni ovim novima da neće radit iste pizdarije samo da se ušaltaju,
Što se ponovnog zamrzavanja tiče, fakat istina, ne znam jel i u kojoj mjeri ponovno, tj jel bilo već zamrznuto, al sam masu puta vidjela po trgovinicama, ne samo velikim centrima, original pakovanje npr. piletine koji su trgovci zaledili jer je valjda bilo blizu isteka roka, nisam nikad čitala jer ne bih to kupila.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 10:18   #136
bilo je ovoga i prije samo izgleda da su inspekcije bile na lancu....znaci sad triba svim tim inspekcijskim sluzbama poslati unutarnju kontrolu(ako to kod nas uopce postoji)...i onda krenuti sa kaznjavanjem svog tog trulog voca medu inspektorima
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 14:43   #137
Što će se dogoditi sa krivcima?

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...4a&oe=58BD51DA
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 17:48   #138
Te inspekcije su najveći proseri u ovoj državi, doslovno kao na toj slici, zatvaraju se kafići zbog par kuna viška, lupaju kazne dok se blagajnica okrene izdat račun pa ovi pobjegnu i vrate se za 5 min da zatvore a zbog smrti djeteta nitko ne odgovara. Sramota!
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 18:26   #139
Nemojte jesti jaja i meso i nećete dobiti salmonelu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 19:15   #140
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
I?
...
Što se ponovnog zamrzavanja tiče, fakat istina, ne znam jel i u kojoj mjeri ponovno, tj jel bilo već zamrznuto, al sam masu puta vidjela po trgovinicama, ne samo velikim centrima, original pakovanje npr. piletine koji su trgovci zaledili jer je valjda bilo blizu isteka roka, nisam nikad čitala jer ne bih to kupila.
Znam kako u Billi narežu štruce sira i salame kojima izlazi rok, pakiraju po 80 grama i prodaju na "akciji" ... a ljudi misle kako je jeftino jer si taj paketić računaju x10 ... inače, ostaje ista cijena kao cijela štruca, nije ništa jeftinije. Ma teško objasniti ali siguran sam da kužiš što sam želio reći.

Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
bilo je ovoga i prije samo izgleda da su inspekcije bile na lancu....znaci sad triba svim tim inspekcijskim sluzbama poslati unutarnju kontrolu(ako to kod nas uopce postoji)...i onda krenuti sa kaznjavanjem svog tog trulog voca medu inspektorima
Inspektorima? Ma da, i njima. Međutim, svi mi koji smo ovdje na politici usvojili smo pojam "zapovjedna odgovornost". E jbg, netko je tog inspektora postavio, rekao mu što i kako treba raditi, kontrolirao njegov rad... ili možda nije?

Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ništa, a trebalo bi prema ovome iznad; ne samo prodavačima već i inspektorima... pa do vrha.
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nemojte jesti jaja i meso i nećete dobiti salmonelu
E moj medvjede, kad bi znao koliko jaja (a i sirovog mesa) pojedoh u svojih 46 godina pa mi nikakav qrac nije bio. A možda ništa nije bilo poradi dezinfekcije domaćom šljivom... tko zna?

Zadnje uređivanje Italian stallion : 22.11.2016. at 19:17. Reason: "računaju" umjesto "raćunaju" - e jesam picajzla
Italian stallion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.